Novorusko, Ukrajina, Rusko, Podněstří - od 17.8.2015

obrazek
20.8.2015 05:32
16. augusta hlava DLR Alexander Zacharčenko prehlásil: „Ukrajina je pripravená ísť do útoku. V tomto okamihu, je v prvej línii, proti nám 82 práporov taktických skupín, v počte asi 65.000. mužov. Máme veľa práce pred sebou:... musíme zvíťaziť, musíme vybudovať štát a jeho prežitie, aby sme boli hodný nášho ľudu.“ Inými slovami povedané: Minsk 2 sa chýli ku koncu. Očekávají hlavní útok ze dne na den, z minuty na minutu. Konfigurace uskupení VSU ukazuje na mnohaměsíční přípravu útoku ve třech shodných směrech – na severu s oporou na Artěmovsk, uprostřed s velením v Krasnoarmějsku a na jihozápadě z Volnovachy přes Telmanovsko – s cílem obklíčit Doněck, přerušit komunikace s Luhanskem a Ruskem a dále, jak to půjde. Putin pochválil DNR a LNR za to, že tito opravdu stáhli svou těžkou techniku za ochranné pásmu, takže vina za prolomení minských dohod padá jen a jen na Kyjev. Kyjev již s ostřelováním těžkou technikou začal před mnoha a mnoha týdny. V DNR připravují referendum o vstupu do soustavy Ruské federace. Berlín mení kurz politiky voči Rusku. Chce sa vrátiť k normálnym vzťahom a priznáva chyby v zahraničnej politike. Administrativa Spojenych statu pozaduje, aby bylo na Krymu vypsano nove referendum, jez by probehlo pod dohledem OBSE. Pokud na ne Ruska federace nepristoupi, hrozi Washington dalsimi sankcemi proti Rusku a diplomatickou izolaci. Ukrajinský politik Azarov zřídil Komisi pro záchranu Ukrajiny - bez pravomocí a kompetencí. Viz Otázky a odpovědi V.V Pjakina v minulém ukrajinském blogu. Do Novoruska dorazil z Ruska 36.humanitární konvoj. Ukrajina používá proti civilistům celý arzenál mezinárodně zakázaných zbraní. Celkem osmtisíc ukrajinských vojáků přešlo na stranu domobrany.Tento blog bude aktualizován týden.

ruský analytik V.V.Pjakin - otázka - odpvěď ze 17.8.2015: https://www.youtube.com/watch?v=LziARRB3qR8 

Putinova řeč z 20.8.2015: http://nash-video.ru/?p=338

odbočka - mezitím jsem si všimla, že na internetu existuje mnoho misinterpretací hladomoru na Ukrajině - za historicky věrnou považuji jen tuto verzi: http://www.nwoo.org/2015/05/25/boris-julin-o-hladomoru-na-ukrajine/

19.8.2015 Lavrov: diplomatická negramotnost ukrajinského ministerstva zahraničí
Setkání expertů v normandském formátu umožní prokázat, že ukrajinská strana neplní své povinnosti při urovnání situace v regionu, prohlásil ministr zahraničí RF Sergej Lavrov. Podle něj čtvrteční setkání expertů v normandském formátu "pomůže postavit tečky nad "i" a ukáže, že ukrajinská strana neplní své závazky." 
"Pro nás je zřejmé, že je třeba provést další jednání s Kyjevem a přesvědčit ho, že dohody, závazky, které byly přijaty v Minsku 12. února, se musí plnit," řekl Lavrov novinářům.
Moskva doufá, že 24. srpna, kdy se setkají představitelé Německa, Francie a Ukrajiny, Berlín a Paříž "jako garanti provádění dohod z Minska udělají všechno, aby bylo zajištěno jejich bezpodmínečné plnění." "Nebude to neužitečné vzhledem k tomu, že 26. srpna, dva dny po berlínském trojstranném summitu, je naplánováno pravidelné zasedání kontaktní skupiny a jejích pracovních podskupin," řekl Lavrov.
Lavrova překvapilo prohlášení ukrajinského ministerstva zahraničních věcí. "Neručím za přesnost citace - něco v tom smyslu, že experti se scházejí, aby vysvětlili ruským představitelům, že Nejvyšší radou přijaté návrhy Porošenka o změnách v ústavě odpovídají dohodám z Minska", řekl ministr.
Podle něj bylo dále řečeno, "něco jako že tyto změny jsou výsadou ukrajinského státu, nikdo do nich nemůže jakýmkoli způsobem zasahovat, takže nesprávný výklad ruské strany by neměl být brán v úvahu."
"Ponechám stranou furiantský tón tohoto tvrzení, ale je to, samozřejmě, úplná diplomatická negramotnost, protože minské dohody jsou k dispozici, není to žádná beletrie, schválila je Rada bezpečnosti OSN ve svém usnesení, proto jsou závazné," prohlásil ministr zahraničních věcí RF.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová http://ria.ru/world/20150819/1195178959.html   

Zaharčenko - video: http://m.rusvesna.su/news/1439745484

http://www.nwoo.org/2015/08/20/ukrajina-pripravuje-druhe-debalcevo/

Očekávaje útok Kyjeva - video: http://rusvesna.su/recent_opinions/1439836130 

Plány ofenzívy fašistů proti Novorosiji ....https://www.youtube.com/watch?v=TL6hlB0_jVg

příprava referenda: http://infopolk.ru/1/H/item/v-dnr-gotovyat-referendum-o-vhozhdenii-respubliki-v-sostav-rossii.html#4071d16b-7194-4baf-a3a2-8a144a12aa01

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/20/strucny-prehled-hlavnich-informaci-specialni-monitorovaci-mise-obse-smm-na-ukrajine-dle-zprav-zverejnenych-do-18-srpna-2015/

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/08/19/ernestova-tydenni-ukrajinska-svodka-11-8-2015-17-8-2015/

 Berlín mění kurz: http://www.u-f.ru/News/u309/2015/08/20/722192 

Bílý dům o referendu na Krymu: http://eer.ru/a/article/u123253/20-08-2015/34025 

http://www.nwoo.org/2015/08/19/obse-ryba-smrdi-od-hlavy-aneb-kdo-vede-obse/

Válečné zločiny v Gorlovce: http://thesaker.is/warcrimes-in-gorlovka-the-anna-tuv-story-trailer-must-see/

ostřelování vesnice Krasny Partizan Grady: http://www.nwoo.org/2015/08/20/vesnice-krasny-partizan-po-ostrelovani-raketami-grad-17-8-2015/ 

tankové ostřelování obce Spartak na severu Doněcka: http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2200253

http://www.nwoo.org/2015/08/20/36-humanitarni-konvoj-z-ruska-dorazil-do-novorossie/

vojenské zpravodajství z novoruska anglicky: http://southfront.org/21-08-2015-military-report-of-novorossia/ 

Mezinárodně zakázaný arzenál ukrajinských zbraní proti civilistům: http://je-to-inak.livejournal.com/61778.html

http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinsky-vojensky-prokurator-matios-osem-tisic-vojakov-preslo-na-stranu-domobrany/657469

Pondělí, 17.8.2015 – ráno:

1; Archeologové zahájili archeologický průzkum na místě smrti prvního ruského svatého knížete Gleba. Vědci zkoumají staroruské sídliště v ústí řeky Smjadyň nedaleko od Smolenska.

2; Pro vyřešení katastrofy Boeingu nad Donbasem může být vytvořen mezistátní soud. Malajsie posoudí variantu vytvoření mezistátního soudu pro odhalení viníků sestřelení Boeingu, prohlásil ministr dopravy Liou Tiong Laj.

3; Chatu bývalého generálního prokurátora Ukrajiny Viktora Pšonky byla vyrabována. Píše o tom kyjevský časopis Fokus v reportáži z vesnice Sucholučja na břehu Kyjevské přehradní nádrže,kde se nacházel komplex pana Pšonky, který se skládal ze dvou domů, garáže, zahradní kuchyně a lázně.

4; Na místě výbuchů v čínském Tchien-ťinu byly nalezeny stovky tun kyanidu sodného.

5; Mobilizace na Západní Ukrajině: 11.000 hledaných. Když jsou nějaké svátky, všichni běhají ve vyšívankách a hulákají „sláva Ukrajině!“, sedí v barech se skleničkou v ruce. Ale přijít na vojenské komisařství – to najednou veškeré vlastenectví vyprchá.. rozčiluje se zástupce vojenského komisaře Lvovské oblasti.

6; Leteckáspolečnost Jakutija prohlásila ukrajinský An-140 za neefektivní stroj a přestala využívat všechna letadla tohoto typu.

7; Úvěry výměnou za Kosovo? Včera začali dokument zkoumat výbory v řeckém parlamentu.

8; Jaceňukova předvolební mytologie: Premiér Ukrajiny slibuje zvýšení minimální mzdy a mnoho dalšího, pokud mu v tom ovšem nezabrání osobně Vladimir Putin...

9; V Kyjevě odpadlíci polámali a zneuctili Památný kříž postavený k tisíciletí smrti knížete Vladimira na místě Desjatinného chrámu.

10; Proč se USA tváří jako by se bály Severní Koreje? Někteří experti jsou přesvědčeni, že severokorejské rakety a jaderné zbraně jsou bluff, který šíří americká média, aby zakamuflovaly protiruské zaměření systému americké protiraketové obrany.

11; Zóna volného trhu Ukrajiny a Evropské unie začne fungovat od 1. ledna 2016. Představitelé Evropské komise poznamenali, že Ruská federace se nesmí žádným způsobem vměšovat do rozhodnutí Kyjeva k této otázce.

12; Za 24 hodiny intenzivního ostřelování ze strany ukrajinské armády bylo vystřeleno na území Doněcké republiky téměř 600 střel. Ministerstvo doplnilo, že celkový počet případů porušení režimu přerušení palby za posledních 24 hodin byl 49.

13; Festival homosexuálů v Oděse: Strana „Svoboda“ zničila úmluvy sexuálních menšin s Pravým sektorem. V podmínkách řízené nacionalistické diktatury, jejíž parametry určují USA, budou radikálové ze „Svobody“ možná také časem následovat příkladu Pravého sektoru a také začnou být tolerantní k festivalům homosexuálů.

14; Katastrofální „vítězství“ ukrajinské armády jsou způsobem, jak se vyhnout rozkladu, říká politolog. Situace na Ukrajině se zhoršuje, klesá morálka v ukrajinské armádě a oni potřebují domnělá vítězství, aby udrželi armádu ve stavu jakés takés bojeschopnosti.

15; Porošenko si přivlastnil právo vrátit zbraně ráže přes 100 mm na linii dotyku. Může se tak stát v případě hrozby, prohlásil mluvčí Porošenkovy administrace pro otázky silové operace v Donbasu.

16; Ožralým vojákům ukrajinské armády z Rovenského polygonu musí být zakázáno podávat alkohol. Ve městě Rovno byli mobilizovaní vojáci překřtěni na „Avatary“ kvůli modrému nádechu jejich pleti v důsledku opilosti.

17; Buzina žije! Akce odpůrců ukrajinského fašismu. Odpůrci ukrajinského fašismu zahájili akci „Buzina žije!“ věnovanou památce spisovatele a novináře Olese Buziny zavražděného před čtyřmi měsíci v Kyjevě na dvoře vlastního domu.

18; Jaceňuk přikázal poslat síly Ministerstva vnitra a Národní gardu do Černobylu. Rozhodnutí souvisí s cílem posílit kontrolu nad ochranou území a pořádku. Podle slov šéfa Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace Nikolaje Čečetkina došlo od začátku dubna v zakázané zóně ke čtyřem požárům.

19; Zvětšení ukrajinské armády na 250.000 mužů je spojeno s nesmírnými riziky. Aby se strategicky přistoupilo k vojenské reformě, je nutné změnit přístupy k přezbrojení a k samotnému budování armády, myslí si expert.

20; Opilý velitel bojovníků Ajdaru pořezal a zbil řidiče za odpověď v ruštině. Test potvrdil, že se Ricko skutečně nacházel pod vlivem alkoholu.

21; Z Krymu se pokusili odvézt památky skytského období. Na hraničním přechodu v Chersonské oblasti byly odhaleny nedeklarované historické předměty: stříbrné mince, předměty ze skytské doby a další věci, informuje správa SBU v Chersonské oblasti.

22; Proti hrozbám ze strany Ruska a Číny vyčlení Velká Británie 3 miliardy dolarů do vedení boje v kybernetickém prostoru. Vláda desetinásobně zvýší financování své účasti ve válce v kybernetickém prostoru kvůli těmto domnělým hrozbám.

23; Turecko bude dočasně mimo americký „deštník“. Rakety Patriot budou odvezeny z Turecka po říjnu tohoto roku kvůli modernizaci, sdělilo v neděli ministerstvo zahraničí Turecka.

24; Po zavedení embarga vzrostla výroba vepřového masa o 3,5% a drůbeže dokonce o 8%. To, co se stalo s ruským zemědělstvím během jediného roku, by se dříve stát nemohlo, říká rusko-německý podnikatel.

25; Nové hrůzy: Pokud se nepodaří zastavit Putina na Ukrajině, bude muset Západ bojovat s Čínou, říkají experti. Vítězství Ruska na Ukrajině učiní reálným i konflikt mezi USA a Čínou. Na stránkách Intersection Project to píše výzkumník Carnegie Europe Ulrich Speck, informuje Hlas Ameriky.

26; Mobilizace na Ukrajině: Sedmá, osmá a devátá vlna jsou nevyhnutelné. Na Ukrajině stále ještě existují nedotčení muži ve věku mezi 25 a 60 lety, které je možné vycvičit a povolat do armády.

27; Přední americký prezidentský kandidát Donald Trump je nespokojen s tím, že Amerika vystupuje proti Rusku kvůli Ukrajině.

28; Ukrajinci, kteří dříve jezdili do Evropy, se tam už nikdy nedostanou. Místo odstraňování bariér jsou před Ukrajince kladeny nové filtry a požaduje se dvakrát tolik potvrzení než dříve. Ukrajinci, kteří dříve jezdili do zemí EU, jsou dnes obzvláště podezřelí.

29; Doněcká republika a OBSE odsouhlasily mírový plán ze tří bodů. Plán má za úkol snížit napětí na frontové linii – sledování nočního ostřelování, kontrola stahování těžkých zbraní a příprava dokumentu pro stažení techniky ráže pod 100 mm. Nyní je míček na ukrajinské straně hřiště...

30; Nikolaj Azarov označil tempo růstu státního dluhu Ukrajiny za šokující. Bývalý premiér Ukrajiny Nikolaj Azarov, který dříve oznámil vytvoření výboru na záchranu Ukrajiny, označil tempo zvyšování státního dluhu úřadující mocí za šokující.

31; Turecká média oznámila prodej ruských MiG-31 do Sýrie. Turecký portál BGN News v neděli oznámil dodávky šesti ruských stíhaček MiG-31 do Sýrie v rámci kontraktu uzavřeného v roce 2007.

32; Putin dnes navštíví Krym. Bude projednávat rozvoj turistiky v Rusku.

33; Donald Trump navrhl způsob jak porazit Islámský stát: Předat kontrolu na iráckou ropou USA.

34; V Grozném se bude promítat první film vytvořený čečenskými režiséry a herci. Snímek bude uveden v 27 kinech země. Jak předpokládají organizátoři, stane se film „Volání srdce“ prvním krokem ke znovuzrození filmové tvorby v Čečně a na Severním Kavkaze vůbec.

35; V Uncukulském okrese Dagestánu probíhá boj. Likvidují se poslední zbytky Gimrinské bandy. Ramazan Abdulatipov sdělil Vladimiru Putinovi, že hrozba rozšíření extremismu z Dagestánu do dalších regionů Ruské federace je prakticky odstraněna.

36; Volby v USA: Kandidátka republikánů chce vybojovat Jihočínské moře. Čína se pokouší ovládnout obchodní cesty v Jihočínském moři a my jim to nemůžeme dovolit, říká Carly Fiorina.

37; Rusko se posouvá ke zlatému rublu tím, že zšestinásobilo těžbu zlata. Antiglobalista William Engdahl si myslí, že největší výrobci zlata – Čína, Rusko a Jihoafrická republika dokážou vytvořit alternativu k dolarovému systému.

38; Kyjevský „komplex mladšího bratra“ dospěl k ruským knihám. Ukrajinské ministerstvo kultury každodenně publikuje seznamy ruských kulturních činitelů, kterým zakazuje vstup do země a rozšiřuje seznam knih podléhajícím embargu.

39; Zacharčenko: Minské rozhovory byly zmařeny. Ukrajina je připravena přejít do útoku. V pohotovosti je 65.000 ukrajinských vojáků. Na frontě jsou vojáci rozmisťováni do útočných pozic.

40; V Bagdádu hledají zrádce, kteří pracovali pro Islámský stát. Irácké úřady se pokoušejí zjistit, kdo odevzdal bojovníkům Islámského státu druhé největší město země.

41; Ukrajinská armáda zahájila před půlnocí masivní ostřelování obytné zóny centra Doněcka. Palba kyjevských vojáků se přesunula z centrálního do Kujbyševského a Kyjevského obvodu Doněcka. V Kujbyševském obvodě bylo v důsledku ostřelování pobořeno šest domů, škola a plynovod. Zuří požáry.

42; Ve Washingtonu a Kyjevě se zrodila idea dvou Ukrajin. Idea oddělení Donbasu od Ukrajiny se mnohým politikům ve Washingtonu a Kyjevě už nejspíš nezdá tak nepravděpodobnou.

43; Oficiální představitelka ministerstva zahraničí Ruska ironicky komentovala na svých facebookových stránkách iniciativu premiéra Ukrajiny o snížení spotřeby plynu a dalších druhů paliva zateplováním domů a pořizováním nových kotlů.

44; Domobrana Doněcké republiky prohlásila, že neostřeluje Mariupol. V Doněcké republice zareagovali na výroky představitele ukrajinských silových struktur Jaroslava Čepurného, který tvrdil, že jsou z Doněcké republiky ostřelovány obce Lebedinskoje a Sartana poblíž Mariupole a Širokina.

45; BRICS čelí ohrožení: Bojovníci s korupcí dorazili do Brazílie a snaží se svrhnout jejího prezidenta. Po Euromajdanu v Kyjevě a zkrachovalé show v Hongkongu je to už třetí úder na BRICS s využitím stále stejných politických technologií.

46; Děti z Děbalceva dojaly na Krymu diváky písní o Donbasu. Děti z Děbalceva zazpívaly píseň Gleba Kornilova „Donbaská fronta“. Diváci v sále, kde koncert probíhal, tleskali vestoje a mnozí plakali. Na internetu, kde se video objevilo, nazvali vystoupení školáků silným zážitkem, informuje agentura FAN.

47; Ukrajina dokončuje šestou vlnu mobilizace. Povoláni byli muži mezi 25 a 60 lety, kteří měli nějakou armádní specializaci. Úřady nevylučují další vlny, které se už staly běžnou součástí života Ukrajiny.

48; Americký generál, který vyzýval k zabíjení Rusů – příběh o krizi armády USA. Armáda je rozbita, generál ve výslužbě si myslí, že armáda USA je morálně slabá, bojový duch nízký, kádry utíkají.

49; EU znovu zkomplikovala vydávání víz pro Ukrajince. Navzdory halasným prohlášením ukrajinské moci o zjednodušení vízového režimu, vše proběhlo přesně opačně.

50; V Evropě začíná hořet další skandál s Porošenkem. Majitel firmy D´Estate architekt Filip Hudson obvinil společnost Roshen z mafiánských metod řízení. Podle slov Hudsona představitel společnosti Petra Porošenka zastrašoval ředitele kanceláře.

51; USA se nezalekly světu neznámé zbraně ze Severní Koreje. Navzdory rozčilení Kim Čon Una probíhají na Korejském poloostrově vojenská cvičení.

52; Ozbrojený konflikt v Donbasu očima ukrajinských expertů: Porošenko rozpoutává válku proto, že se bojí porážky v místních volbách a ztráty kontroly nad Ukrajinou.

53; Západní svět se plní nejistotou a strachem. Proud obyčejných lidí do Ruska ze Západu může jen narůstat.

54; Republikánští prezidentští kandidáti nadávají Obamovi za to, že přenechal Irák bojovníkům Islámského státu. Demokraté tvrdí, že rozhodnutí o stažení vojsk z Iráku bylo přijato už za vlády Bushe juniora.

55; Za zmaření Makarevičova koncertu je trest vyšší než za rozkrádání armády. Za výkřiky „Makarevič je zrádce národa“ a drobná narušení pořádku na koncertě této modly páté kolony hrozí Olegu Mironovovi tři roky přísného režimu.

56; Ukrajinská armáda v noci ostřelovala Doněck. Zahynuly dvě osoby. Na sídlišti Staromichajlovka v Kirovském obvodě města podle údajů městské administrativy byly pobořeny tři domy a dalších 22 poškozeno.

Zdroj: rusnext.ru

 

 

Pondělí, 17.8.2015 – večer:

1; Ukrajina se pokouší zvýšit dovoz plynu ze Slovenska. Ukrajina zvýšila objednávku na dovoz plynu ze Slovenska na 37,085 milionů kubických metrů za 24 hodin z původních 36,467 milionů. Svědčí o tom údaje operátora plynového systému Eustream.

2; Kyjev připravuje v Donbasu ostrou fázi speciální operace, hlásí Národní policie Luganské republiky. Ukrajinští vojáci mají v úmyslu vrhnout do boje jednotky, které připravovali během platnosti Minských dohod. Ukončení ostré fáze speciální operace plánují do října.

3; Dívejte se, Ukropové – mluví k vám skutečný Ukrajinec! Bylo zveřejněno video poučné pro „Ukropy“ a ukrajinské pseudopatrioty. Výzva skutečného patriota Ukrajiny, nefalšovaného Ukraince našim americkým pseudopřátelům a pseudodobrákům se sušenkami v rukách a karabáčem za zády.

4; Bojovníci batalionu Donbass se vracejí na pozice u Mariupolu. Bojovníci trestního praporu Donbass, kteří opustili Širokino, se znovu vracejí na své původní pozice.

5; Ukrajinci v době krize vydělávají tavením drobných peněz. Na internetu aktivně skupují mince od jedné do 50 kopejek.

6; Příčiny nadcházející porážky ukrajinských ozbrojených sil v letní a podzimní kampani roku 2015. Aneb jak říkají v Oděse: Stojíme na prahu grandiózního bordelu.

7; V Mečnikovu nemocnici dopravili třicet těžce zraněných vojáků ukrajinské armády. V Dněpropetrovsku zachraňují ukrajinské vojáky zraněné v zóně bojů.

8; Devět tisíc vojáků bylo uvedeno v pohotovost na jihu Ruska. Manévry odstartovaly na Krymu, v Abcházii, Jižní Osetii, v Arménii, hlásí ministerstvo obrany Ruské federace.

9; Úřady Doněcka dokončily opravy povrchu 70% městských komunikací.

10; Sergej Lavrov označil Porošenkova slova za nesmysl. Ministr zahraničí Ruské federace označil za nesmyslné prohlášení prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka o možné ruské agresi proti zemím Pobaltí a Finsku.

11; Důstojník Ministerstva obrany Doněcké republiky s přezdívkou Železnyj promluvil k vojákům ukrajinské armády: Vy plánujete během tří až čtyř dní obsadit útokem Gorlovku, ale zastavíte se až u Lamanšského průlivu, říká důstojník armády Doněcké republiky.

12; Ukrajinská armáda za uplynulých 24 hodin vystřelila na Doněckou republiku více než 1.000 střel, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Ukrajinská armáda zintenzivnila ostřelování obytných čtvrtí republiky z dělostřelectva velké ráže a z reaktivních systémů.

13; Putin poslal na Donbas eskadru bojových Burjatů, zní další objev Škirjaka Nepálského. Nechvalně známý bývalý šéf ministerstva pro mimořádné události nyní pracuje jako poradce ministra vnitra a zároveň plní roli jasnovidce.

14; Escobar: V USA se lekli, že Čína zahájí měnovou válku. Hysterie kvůli měnovým válkám způsobeným devalvací jüanu je bouří ve sklenici vody, myslí si Sputnik. Obavy Washingtonu, Londýna a Bruselu jsou spojeny s tím, že tato devalvace nebude jediná.

15; Ukrajinská armáda ostřelovala z minometů autobus s horníky šachty Butovskaja. Autobus s horníky se stal cílem ostřelování ukrajinských vojáků.

16; Lavrov: Situace v Donbasu připomíná přípravu na bojové akce. Rusko je znepokojeno vyostřením situace v Donbasu, která připomíná přípravu k plnohodnotným bojovým akcím, prohlásil ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov.

17; Medveděv bude mít soupeře. Pro volby do státní Dumy v roce 2016 Dmitrij Medveděv nemusí být jediným, kdo povede kandidátku strany Jednotné Rusko.

18; Byl znesvěcen hrob prvního „hrdiny Majdanu“ u Dněpropetrovska. Neznámí pachatelé ukradli stromky z hrobu hrdiny tzv. Nebeské setniny.

19; Ukrajinská armáda si připravila u Doněcka a Gorlovky pozice pro těžké dělostřelectvo, hlásí rozvědka Doněcké republiky.

20; Byla zveřejněna reportáž z okolí Pervomajska: Člen domobrany s přezdívkou „Zubr“ vypráví o zvěrstvech páchaných trestními prapory složenými z ukrajinských nacistů.

21; Rusko, USA a dalších 18 zemí se domluvily na elektronickém nenapadání. Přední kybernetické mocnosti světa poprvé došly k dohodě o omezení svých akcí v informačním prostoru.

22; Ukrové chtěli útočit, ale nastal trapas. Ukrajinští vojáci v okolí Doněcka hrubě podcenili Domobranu, která už není hrstkou špatně organizovaných a nevycvičených civilistů, ale skutečnou armádou.

23; Tamara Sojnikova: Plánují podrobení a zničení Donbasu, a to je genocida. Lidé hlasovali a vyslovili hlasité NE stylu života a idejím, které jim vnucoval Kyjev. A za to, že vyjádřili svůj názor, je nutné je likvidovat? To je nelidské.

24; V Mukačevu se konal pochod a shromáždění Rusínů proti teroru Pravého sektoru, za mír a zvláštní status Zakarpatska. Pod rusínskými a maďarskými vlajkami prošel pochod Rusínů po centru města a byly položeny květiny k památníku Alexandra Duchnoviče.

25; Kvůli ruským sankcím lotyšští výrobci mléka přišli o 50 milionů euro. Ztráty Lotyšských výrobců mléka kvůli ruským sankcím činily 50 milionů euro, říká se ve zprávě ministerstva zemědělství Lotyšska.

26; Porošenko prohlásil, že Putin byl povinen s ním konzultovat svou návštěvu Krymu. Příjezd prezidenta Ruska Vladimira Putina na území Krymu je „rukavice hozená celému civilizovanému světu“, myslí si prezident Ukrajiny Petr Porošenko.

27; V důsledku teroristického činu v Bangkoku zahynulo 15 lidí, osmdesát je zraněno. Policie hlásí, že výbuch v hlavním městě Thajska byl teroristickým činem.

28; Eurokomise: Ukrajina je povinna přijímat migranty z Afriky a Blízkého Východu. Eurokomise prohlásila, že Ukrajiny je na stejné úrovni jako jiní asociovaní členové EU a je tudíž povinna přijmout migranty z Afriky a Blízkého Východu, aby odlehčila Řecku,Itálii a Německu.

29; Stav zajatců Doněcké republiky v ukrajinských věznicích zůstává těžký. Pokračuje mučení. Mučení, bití a psychický teror s pytli na hlavách pokračuje.

30; Doněck prožil další hrůznou noc. Tři obvody hlavního města Doněcké republiky byly masivně ostřelovány ze strany ukrajinských vojáků po celou noc. Dva civilní občané zahynuli, 42 domů bylo zničeno nebo poškozeno.

31; Uljukajev: Pád cen ropy se zastavil, kurs dolaru se snížil na 60 až 61 rubl. Snižování cen ropy nebude pokračovat, je přesvědčen šéf ministerstva pro hospodářský rozvoj Alexej Uljukajev.

32; V Doněcké republice se kvůli ostřelování ze strany ukrajinské armády objevila první sídliště duchů. Před začátkem konfliktu v Donbasu ve vesnici Styla žilo více než dva tisíce lidí, osadě Petrovskij více než tisíc. Nyní zejí tyto obce prázdnotou.

33; Ministrem zahraničí chce Porošenko jmenovat bývalého velvyslance Ukrajiny v USA, říká zdroj. Prezident Petr Porošenko už v nejbližší době může iniciovat odstoupení ministra zahraničí Pavla Klimkina.

34; Ve vlaku z okupovaného Kramatorska se pokoušeli provézt do Moldávie 134 tun vystřílených nábojnic. Ve vlaku, který převážel uhlí a kovový šrot, bylo více než 134 tun barevných kovů v podobě briket slisovaných vystřílených nábojnic střelných zbraní ráže 5,45 a 12,7 mm a minometné munice.

35; Evropský plyn přijde Ukrajinu o 28 dolarů dráž než ruský. Cena plynu kupovaného Naftogazem Ukrajiny z Evropy byla o 11% vyšší než cena ruského plynu. Píše se o tom v oficiální zprávě Naftogazu.

36; Sikorski: V případě krachu Minských dohod bude odpovědné Německo. Polský politik vyzval k návratu k článkům Lisabonské smlouvy a ke svěření zahraniční politiky EU jejím centrálním orgánům.

37; Těrnopolská oblast nezvládla šestou vlnu mobilizace: Patriotismus se u nás projevuje výlučně tím, že se natřásáme ve vyšívankách, říká vojenský komisař. Plán mobilizace byl splněn na pouhých 41%.

38; Žádný nový Minsk nebude. Bude buď Kyjev nebo Doněck, prohlásil přední ruský televizní novinář. Vladimir Solovjov kategoricky vyjádřil svůj názor ohledně možného obnovení bojových akcí.

39; Putin navrhl usnadnění přiznávání občanství pro Tatary vracející se na Krym ze zahraničí. Prezident Ruska Vladimir Putin připustil možnost zjednodušeného režimu poskytnutí občanství Ruské federace pro Krymské Tatary, kteří se vracejí ze zahraničí a kteří dlouhý čas žili na poloostrově.

40; Gorlovka: Jako na dlani. Ukrajinská armáda ji zasypává palbou z děl a raketometů, říkají bojovníci Armády Doněcké republiky. Bojovníci Armády Doněcké republiky ukázali vojenským dopisovatelům výšiny, odkud jsou je ostřelováno město.

41; Expert: Dolar má velké potíže, ale ostatní měny mají ten problém ještě větší. Zvýšená poptávka po dolarech může změnit americkou měnu v bublinu, myslí si bývalý obchodní partner George Sorose Jim Rogers.

42; Železniční spojení Doněcké republiky s Ukrajinou je přerušeno kvůli ostřelování ze strany ukrajinské armády.

43; Důležité prohlášení: Armáda Doněcké republiky byla uvedena do bojové pohotovosti. Ukrajinská armáda prudce zvýšila intenzitu ostřelování obytných čtvrtí a obcí z dělostřeleckých systémů zakázaných Minskými dohodami.

44; Ukrajinská armáda ostřeluje obytné zóny Doněcké republiky, aby odpoutala pozornost od přeskupování svých vojsk, hlásí Ministerstvo obrany Doněcké republiky. Situace v Doněcké republice se každým dnem komplikuje.

45; Kolem dvou tisíc obyvatel Kujbyševského obvodu Doněcka se připravuje na přesídlení kvůli ostřelování ze strany ukrajinské armády, říká šéf okresní administrativy Ivan Prichoďko. Podle jeho slov lidé ze svých domovů odjíždějí jen velmi neradi, ale jsou nuceni tak učinit kvůli své bezpečnosti.

46; Na linii dotyku žije pod neustálou palbou 11 tisíc civilních obyvatel Doněcké republiky. Zhruba 11 tisíc obyvatel Doněcké republiky žijících na linii dotyku je každodenně ohrožováno na životě kvůli masivnímu ostřelování ze strany ukrajinských vojáků.

47; Očekáváme útok Kyjeva na Donbas každou minutu. Vidíme, že vše, co Eduard Basurin řekl o přípravě nového kola velké války v Donbasu, přesně odpovídá skutečnosti.

48; Ostřelování Gorlovky málem vedlo k chemické katastrofě. Ukrajinští vojáci zahájili palbu z minometů na oblast, kde je situován koncern „Stirol“, který dodává na trh čpavek a močovinu.

49; Šéfredaktor známé běloruské stránky Vladimir Čuděncov navrhuje zastřelit všechny občany, kteří nejsou spokojeni s přítomnosti ukrajinské armády u Mariupolu. K tomuto postoji dospěl při posuzování publikace jiného běloruského novináře Dmitrije Chalka o protiukrajinských náladách v Sartaně.

50; Putin: Ukrajinci a Rusové jsou jeden národ. Prezident Ruska Vladimir Putin si myslí, že Ukrajinci a Rusové jsou jediným národem.

51; Vládnutí ze zahraničí je obrovská ostuda Ukrajiny. Putin nazval ovládání Ukrajiny ze zahraničí ostudou a ponížením ukrajinského lidu.

52; Obrat maloobchodu na Ukrajině se za leden až červen 2015 snížil téměř o 24% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

53; Skupina rychlého nasazení průzkumného batalionu Sparta mezi jednotlivými boji stačí ještě hasit požáry. Bojovníci batalionu Sparta pětkrát až šestkrát za den vyjíždějí do města, aby likvidovali následky ostřelování.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

Úterý, 18.8.2015 – ráno a dopoledne:

1; Státní department USA schvaluje Kyjevu ostřelování a vysvětluje to údajným útokem domobrany na Mariupol, hlásí Ministerstvo obrany Doněcké republiky. Prohlášení státního departmentu o útoku domobrany na Mariupol považuje ministerstvo za nepodložené.

2; Kyjev kašle na Minské dohody a zavírá přechody s Donbasem. Kyjevské úřady se pokoušejí utajit pravdu o událostech v Doněcké republice a porušují přitom Minské dohody tím, že uzavírají dopravní koridory přes linii dotyku v oblasti obcí Majorskoje a Zajcevo.

3; Ekonom: Na Ukrajině investují nikoli USA nebo EU, ale vlastní oligarchové. Zahraniční investice do ukrajinské ekonomiky navzdory prohlášením vlády pouze padají, myslí si prezident Ukrajinského analytického centra Alexandr Ochrimenko.

4; Luganská republika: V okolí Bachmutky se ozývala kanonáda, poblíž Stanice Luganské a města Sčasťje docházelo k přestřelkám. Obyvatelé Luganska hlásí, že 17. srpna večer ze strany silnice T-1303 „Bachmutka“ se ozývaly zvuky dělostřelectva.

5; V Kyjevě se střílelo na trolejbus.Po takovýchto událostech musí kyjevský dopravní podnik snižovat množství vozidel.

6; Po ostřelování ze strany ukrajinské armády hoří u Luganska pruh lesa.

7; Důstojník Doněcké republiky vyzývá bojovníky ukrajinské armády: Čekáme na vás. Železo z vašich tanků velice potřebujeme do našich železáren. Tanky, na kterých přijedete, se pro vás stanou krematoriem.

8; Ukrajinská média: Obyvatelé Lucka nevědí, za co mají bojovat a vyhýbají se mobilizaci. Ukrajinská televizní stanice se zajímala, proč probíhá mobilizace tak neúspěšně.

9; Furskov: Budoucnost Ruska – surovinový přívěsek, nebo jaderná velmoc? Kandidát historických věd,akademik, spisovatel a publicista Andrej Iljič Fursov byl hostem ve studiu televizní stanice Cargrad.

10; Obyvatelé osady u Volnovachy: Zabíjejí nás! Stely létají z Ukrajiny. Zoufalí lidé vyprávěli, že nežijí, ale jen přežívají. Ukrajinská armáda ostřeluje obec každou noc.

11; Válečná situace v Doněcké a Luganské republice 18. srpna 2015 ráno: Noc proběhla relativně v klidu, obyvatelé Doněcka a Gorlovky si mohli oddychnout a trochu se vyspat. Situace však nadále zůstává napjatá.

12; Ozbrojenci vystrašili soud v Oděse. Obhajoba nečeká osvobozující rozsudek pro antimajdanovce, říká advokát. Vliv ukrajinských radikálů na oděský soud neumožňuje sebemenší naději na spravedlivé rozhodnutí ve věci Domu odborů. Informoval o tom advokát Kirill Ševčuk, který představuje zájmy obhajoby.

13; Ministerstvo obrany Ukrajiny. Šestá vlna mobilizace skončila krachem. Šestá a poslední vlna částečné mobilizace plánovaná Generálním štábem Ozbrojených sil Ukrajiny na rok 2015 skončila nezdarem.

14; Švédsko zbavilo Assange obvinění ze sexuálního prohřešku. Julina Assange vešel ve známost v souvislosti s prací na stránkách WikiLeaks, založených kvůli zveřejňování tajných dokumentů. Brzy zahájily úřady několika zemí jeho pronásledování pro nejrůznější vykonstruovaná obvinění.

15; Největší vyostření situace na Ukrajině bude v roce 2016, říká Žirinovskij. Vrchol krize připadne na rok 2016, kdy budou přijata osudná rozhodnutí ohledně Ukrajiny, prohlásil dnes na tiskové konferenci v Rostově na Donu poslanec Státní dumy Ruska Vladimir Žirinovskij.

16; Nestabilita v Turecku rekordně potopila liru. Turecká lira dosáhla historického minima vůči dolaru. V poslední době se na tuto zemi sypou problémy.

17; Ministerstvo vnitra Ukrajiny se připojilo k olupování obyvatel Donbasu. Řádění na ukrajinských kontrolních stanovištích na linii dotyku už dávno nevyvolává údiv. Úplatky, násilí a občas i nepokrytá loupež se pro ukrajinské „ochránce pořádku“ staly normou a hlavním zdrojem jejich výdělku.

18; Antimajdanovci souzení v Oděse byli zahrnuti do seznamu pro výměnu zajatců ze strany Doněcké republiky. Příznivci aktivistů antimajdanu, kteří se dostali před soud ve věci tragických událostí v Oděse 2. května 2014, byli zahrnuti do seznamu pro výměnu zajatců ze strany Doněcké republiky. Informovala o tom zplnomocněnkyně pro lidská práva Doněcké republiky.

19; The Independent: Letadlo společnosti Malaysia Airlines bylo sestřeleno americkými vojáky. Američtí vojáci sestřelili letadlo Malaysia Airlines na nebo nad Indickým oceánem a záměrně tento fakt skrývali, myslí si bývalý šéf francouzských aerolinií Proteus Airlines Mark Dugan.

20; Průmyslová výroba Ruska začne růst koncem tohoto roku. Ministerstvo pro hospodářský rozvoj Ruské federace očekává obnovení růstu průmyslové produkce v zemi od 4. čtvrtletí roku 2015.

21; Jaceňukovo dno: změna veřejné podpory ukrajinského premiéra. Křivka jeho podpory svědčí o absolutním propadu podpory současné moci v ukrajinské společnosti.

22; V důsledku ostřelování byly v Dokučajevsku zničeny tři domy, poblíž Gorlovky byl přerušen plynovod. Tři obytné domy v Dokučajevsku byly částečně pobořeny v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. U Golrovky byly narušeny inženýrské sítě. Sdělili to představitelé místních úřadů.

23; Kličko koupí v Číně systém „Chytré město“ pro řízení města. Starosta ukrajinského hlavního města, neustále potvrzující svou pověst jednoho z „nejchytřejších“ starostů, se setkal se starostou Pekingu s cílem přimět jej k vložení peněz do infrastruktury Kyjeva.

24; Rubl pokračuje v pádu. Proč mlčí Centrální banka? Rubl zlevňuje a dosahuje nových minimálních hodnot. Už dříve někteří analytici předpokládali, že Banka Ruska nedopustí pád pod 65 rublů za dolar, ale tyto prognózy se nepotvrzují.

25; V Záporožské oblasti vybuchl v domě granát RGD-5, zahynul přitom muž. Informuje o tom tisková služba policie Záporožské oblasti.

26; Samovolné exploze pozic ukrajinské armády získávají masový charakter. Čtyři detonace byly potvrzeny v období od 16. do 17. srpna.

27; Pokračování příběhu maniakálního schizofrenika ve vedení ministerstva vnitra Ukrajiny. V současné době pracuje Ilja Kiva ve funkci zástupce náčelníka policejního útvaru města Chersonu.

28; Gazprom je spokojen s rozhovory s Čínou ohledně plynu. Jednání Gazpromu s čínskou stranou ohledně dodávek plynu západní trasou (projekt „Síla Sibiře – 2“) mají velmi dobrou dynamiku.

29; Pád hřivny pokračuje. Národní banka stanovila kurs pod 22 hřivnami za dolar. Národní banka už druhý týden v řadě snižuje oficiální kurs hřivny vůči dolaru a euru.

30; Aktivisté ATO oznamují vyhlášení bojové pohotovosti ukrajinské armády. Konkrétně se mluví o vyhlášení bojové pohotovosti mezi vojáky 28. brigády ukrajinské armády a v dalších jednotkách.

31; V Rusku se objevil první chlapeček, kterému dali křestní jméno „Krym“. Kromě toho nazývají nadšení rodiče své dcerky „Olympiáda“.

32; Bojovník ukrajinské armády vyzývá k tažení na Kyjev.Bojovník ukrajinské armády se obrací na všechny vojáky se stručnou ale jasnou řečí, ve které vyzval své kolegy ve zbrani podvedené kyjevskými hyenami, aby přehodnotili svůj vztah k této válce a k těm, oproti komu mají bojovat.

33; Nejvyšší rada se mže sejít na naléhavém zasedání. O mimořádném jednání se informují pomocí sms zpráv.

34; Humanitární konvoj Ministerstva pro mimořádné situace dopraví do Doněcké republiky 50 tun potravin. Kolona ministerstva s humanitární pomocí dorazí do Doněcké republiky 20 srpna.

35; Obyvatelé osady na Aljašce se chtějí spojit s příbuznými z Ruské federace. Obyvatelé osady na ostrově Kruzenšterna (Malý Diomid), který patří USA, doufají, že obnoví spojení s příbuznými z ruského ostrova Ratmanova (Velký Diomid) v rámci programu grantů Služby národních parků USA.

36; Ukrajinští pohraničníci nepustili do Doněcké republiky dvanáct tun sádla. Ukrajina pokračuje v potravinové blokádě Doněcké republiky.

37; Ukrajinští veteráni nazvali plivnutím do tváře změnu nápisů na hlavním pomníku země na „Sláva Ukrajině!“ a „Hrdinům sláva!“ U vchodu do kyjevského památníku se místo „1941-1945“ rozhodli napsat „Sláva Ukrajině!“.

38; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin osmkrát porušila příměří, hlásí národní policie Luganské republiky. Zranění mezi civilním obyvatelstvem a vojáky nejsou, upřesnili na policii.

39; Poblíž Volnovachy se převrátil vojenský nákladní automobil ukrajinské armády. Jsou zranění. Vojenský KrAZ se převrátil na silnici Volnovacha-Chlebodarovka. Následkem nehody bylo zraněno osm lidí,kteří se nacházeli na korbě.

40; Ukrajinská armáda se aktivně chystá k útoku na Luganskou a Doněckou republiku, hlásí Národní policie Luganské republiky. O tomto faktu svědčí časté přesuny, přisouvání značného množství techniky a vojáků k linii dotyku.

41; Luganská republika předala ukrajinské straně seznamy vojáků ukrajinské armádě spadajících pod výměnu zajatců. Kyjevští vojáci v současné době zadržují zhruba 1.200 obyvatel Luganské republiky.

42; Ostřelování ze strany ukrajinské armády znemožnilo otevření škol a mateřských školek v obcích Azovského regionu. Školy a mateřské školky ve frontových obcích Novoazovského okresu nebudou otevřeny k prvnímu září kvůli ostřelování ze strany ukrajinské armády.

43; Na Ukrajině se ztratily dva strategické bombardéry. Generální prokuratur Ukrajiny zjišťuje, kam se poděly dva strategické bombardéry TU-95 MS schopné nést jaderné zbraně.

44; V noci se v okolí Stanice Luganské bojovalo. Už druhou noc ukrajinští vojáci organizují provokace vůči Luganské republice.

45; Ministr spojů Lotyšska chce navštívit Ruskou federaci, aby nepřišel o tranzit. Anrijs Matis má v úmyslu navštívit co nejdříve Moskvu, poté co Rusko přerušilo překládání uhlí a litiny v Rižském přístavu. Škody způsobené zastavením ruského tranzitu mohou pro lotyšskou ekonomiku dosáhnout 1,6 miliardy euro.

46; SBU oznámila zadržení pěti Rusů v Kyjevě. Bezpečnostní služba Ukrajiny oznámila zadržení pěti občanů Ruské federace v Kyjevě pro podezření z členství v mezinárodní teroristické organizaci.

47; Na dněpropetrovském kontrolním stanovišti sebrali ukrajinským vojákům samopaly. Pachatelům nyní hrozí až sedm let vězení.

48; Úkol, který dostali od Američanů ukrajinští „chlapci“, je vtáhnout Rusko do války, říká člen brigády Vostok o současné situaci v Doněcké republice a na Ukrajině.

49; Ztráty největších státních korporací Ukrajiny přesáhl 100 miliard hřiven. Ztráty třiceti největších státních podniků Ukrajiny přesáhly za rok 2014 sto miliard hřiven. Svědčí o tom data z Ministerstva pro ekonomický rozvoj.

50; Německá média: Západ je unaven a odevzdává Ukrajinu Rusku. Podle informací listu Frankfurter Allgemeine Zeitung lídři Německa a Francie postupně odmítají pomáhat Kyjevu a potichu se dohodli s Moskvou.

51; Ministerstvo zahraničí Ukrajiny poslalo Rusku protestní nótu a hrozí stíháním Putina za návštěvu Krymu.

52; Ukrajinská armáda přesunula na frontu dvě Točky-U, v Mariupolu se objevilo útočné letectvo, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Rozvědka armády Doněcké republiky objevila poblíž linie dotyku více než padesát bojových vozidel, reaktivních systémů Grad a potvrdila přítomnost taktických raket Točka-U.

53; Írán počítá s tím, že příští týden podepíše smlouvu s Ruskem o dodávce komplexů S-300, sdělila syrská informační agentura SANA s odvoláním na prohlášení íránského ministra obrany generála Husejna Dechkana.

54; Obětmi ostřelování ze strany ukrajinské armády se za týden stalo sedmnáct civilních občanů Doněcké republiky, 45 lidí je zraněno, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Už dříve aparát zplnomocněnce pro lidská práva v Doněcké republice prohlásil, že obětmi ostřelování ze strany ukrajinské armády se od začátku roku v Doněcké republice stalo skoro 1.300 lidí.

55; Navalnyj si popletl Peskova s advokátem Jakubovským. Tiskový tajemník prezidenta Dmitrij Peskov odmítl tvrzení Alexeje Navalného o tom že si najímá jachtu Maltese Falcon za 385 tisíc euro (kolem 26 milionů rublů) za týden.

56; Za týden vystřelila ukrajinská armáda na území Doněcké republiky více než 7.000 střel a min, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. V Doněcké republice opakovaně prohlašovali, že dodržování příměří zcela závisí na ukrajinské straně.

57; Železniční stanice Jelenovka je bez proudu v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

58; Nedaleko města Sčasťje explodovaly a shořely pozice ukrajinské armády.

Zdroj: rusvesna.su

 

 

Úterý. 18.8.2015 – odpoledne a večer:

1; Železniční stanice Jelenovka je v důsledku ostřelování za strany ukrajinské armády bez proudu.

2; Poblíž města Sčasťje samovolně explodovaly a vzplanuly pozice ukrajinské armády.

3; Po veliteli Pravého sektoru Zakarpatska bylo vyhlášeno pátrání kvůli podezření z terorismu, hlásí ministerstvo vnitra Ukrajiny. Je podezřelý z vytvoření teroristické skupiny nebo organizace.

4; V Dněpropetrovsku „hrdina ATO“ zahájil palbu v bustaxi a zranil řidiče na hlavě.

5; Generální štáb ukrajinské armády: Rusko soustředilo na hranicích 50.000 vojáků, aby nás zastrašilo a donutilo dodržovat Minské dohody. Domobrana se snaží maximálně vyostřovat situaci.

6; Téměř 27 tisíc Ukrajinců se vyhýbá mobilizaci, říká generální štáb ukrajinské armády. Počet občanů, kteří se nedostavili k odvodu na vojenské komisariáty, činil 50 až 55%.

7; Deset milionů Ukrajinců bude donuceno zametat ulice a kopat zákopy v případě zavedení válečného stavu. Ukrajinští experti a politologové předpovídají, jak se bude vyvíjet situace na Ukrajině v případě zavedení válečného stavu v celé zemi.

8; Situaci s kursem rublu se věnuje maximální pozornost – každodenně sledována. Prezident Vladimir Putin prohlásil, že vláda každodenně sleduje situace ohledně kursu ruské měny.

9; Válečným stavem vyprovokuje Porošenko příslušníky silových struktur ke státnímu převratu. Ukrajinští experti nevěří, že Porošenko vyhlásí válečný stav, byť o takové možnosti mluvil tajemník Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandr Turčinov.

10; V Gorlovce byl v souvislosti se zvýšením intenzity ostřelování vytvořen štáb operativní reakce pro případ mimořádných událostí, sdělil dnes zástupce starosty města Anatolij Kopylov.

11; Výtržník, který rozprašoval plyn na koncertě Makareviče, dostal tři roky v nápravném zařízení. Aktivista „Jiného Ruska“ Oleg Mironov byl uznán soudem vinným z chuligánství a odsouzen ke třem letům pobytu v nápravném zařízení se zostřeným režimem. Přesně tuto výši trestu požadoval prokurátor.

12; Energetici Doněcké republiky za posledních 24 hodin zprovoznili 315 transformátorů poškozených ukrajinským ostřelováním.

13; Výzva šéfů administrativ Luganské republiky normandské čtyřce. Po podpisu Minských dohod 12. února minulého roku za celou dobu ukrajinská strana nesplnila ani jeden z dohodnutých bodů.

14; V ukrajinské armádě povolávají chromé a slepé. Obyvatelé Luganské oblasti jsou nuceni bojovat proti příbuzným a krajanům. Obyvatel Stanice Luganské, který je pod kontrolou Ukrajiny, byl nucen utéct a zachránit se tak před nucenou mobilizací do ukrajinské armády.

15; Putin vyzval obyvatele, aby se nestrachovali o ekonomiku země. Ruské úřady všechno sledují, proto není důvod k obavám, prohlásil ruský prezident.

16; Štáb ATO: Nemá kdo bojovat, došli dobrovolníci, bude nutná všeobecná mobilizace. Ukrajina bude potřebovat všeobecnou mobilizaci, protože těch, kdo si přejí dobrovolně bojovat za Ukrajinu, už mnoho nezůstalo, prohlásil zástupce velitele ATO Valentin Fedičev.

17; V brigádě Vostok pracují unikátní specialisté – psi na vyhledávání munice.

18; Putin: Vinu za eskalaci konfliktu na Ukrajině nese Kyjev. Ukrajinská armáda pokračuje v koncentrování bojové techniky u frontové linie. Prezident Ruska v průběhu své návštěvy na Krymu prohlásil, že je to Kyjev, kdo nese vinu na současné eskalaci konfliktu v Donbasu.

19; Defense One: Ruští trollové ničí život americké rozvědce. Získané informace jsou záměrně zkreslovány a mohou vést k nereálnému hodnocení událostí a nesprávné prognóze, tudíž úřady USA získají špatnou radu, obávají se experti.

20; V OBSE přijali návrh Doněcké republiky, aby ve svých zprávách zveřejňovali, z kterých obcí se vede ostřelování.

21; Podle reportáže z frontové linie ostřelování Donbasu provádí Pravý sektor a bojovníci Doněcké i Luganské republiky spolu hájí hranice Novoruska. Na společné hranici Doněcké a Luganské republiky bojovníci obou republik brání Novoruské hranice. Zvítězit nad společným nepřítelem je možné daleko rychleji, když budou postupovat společně.

22; Ukrajina stojí na prahu bezprecedentní energetické krize. Pokud v nejbližší době nebudou vyřešeny finanční otázky, Ukrajinu očekává bezprecedentní energetická krize, myslí si expert pro otázky energetiky Valentin Zemljanskij.

23; Jsou známa jména bojovníků ukrajinské armády, Národní gardy i SBU, které Kyjev nechce pustit zpět domů. Mezi nimi jsou dva pracovníci SBU, tři vojáci 17. brigády, dva z 51. brigády, jeden příslušník Národní gardy a jeden bojovník batalionu Donbass. Kyjev navzdory svým slovům o zájmu o výměnu zajatců dělá všechno pro to, aby se výměna neuskutečnila.

24; Na Ukrajině zkolabovala výroba čokolády, sušenek, ovocných šťáv a slunečnicového oleje. Potravinářský průmysl neprožívá nejlepší časy.

25; Saúdové jsou nuceni kupovat benzín v Evropě. Na světovém trhu ropných produktů probíhá nezvyklá změna: Největší země těžící ropu je nucena kupovat palivo s cílem uspokojení vlastní vnitřní poptávky.

26; Informace o zadržení spolupracovníka policie Doněcké republiky v okupovaném Kramatorsku je lež, prohlásili na ministerstvu vnitra Doněcké republiky. Policie Doněcké republiky označili tuto „informaci“ za další provokaci ukrajinských tajných služeb.

27; Pří výstřelu z minometu dopadla mina hned vedle příslušníků domobrany. Při noční střelbě z minometu v bojových podmínkách došlo k vypadnutí střely. Mina kvůli poruše nebo špatných podmínek skladování nevystřelila, ale dopadla těsně vedle minometu.

28; Igor Markov bude brzy propuštěn a opustí Itálii. Sdělil to Markovův přítel, charkovský politický emigrant Konstantin Dolgov.

29; Podle kritéria vhodnosti k životu se Kyjev propadl na 132. místo mezi hlavní města Kamerunu a Zimbabwe. V žebříčku ze 140 měst sestavném výzkumnou společnosti Economist Intelligence Unit skončil Kyjev v poslední desítce.

30; Vojnovič: Donbas nikdo nepotřebuje. Ukrajině nestojí za to o něj bojovat. Ukrajina pokračuje v soustřeďování názorů darebáků na svou podporu. Donbas nikdo nepotřebuje, protože jsou to samé ruiny.

31; Státní department USA: Spolupráce s Ruskem v Arktidě je velmi důležitá. Ruská delegace se zúčastní mezinárodní konference o Arktidě, která se bude konat 30. a 31. srpna na Aljašce.

32; Ukrajinské úřady plánují legalizaci hráčského byznysu. Prohlásila to zástupkyně ministra financí Jelena Makejeva ve vysílání televizní stanice 24.

33; Doněcká republika: Tankový prapor „Dizel“ jde do boje. Novináři byli přítomni na cvičení tankového praporu Dizel a pohovořili s bojovníky o jejich názorech na další vývoj událostí.

34; Ukrajinu zničí vzpoura oligarchů, říká poslanec Lucenko. Ukrajinu nelze vybojovat nebo zastrašit. Zničit ji může pouze vzpoura oligarchů. Tento názor vyjádřil šéf frakce Bloku Petra Porošenka v Nejvyšší radě Ukrajiny Jurij Lucenko.

35; Ministerstvo zahraničí informovalo OBSE o navyšování těžké výzbroje na Ukrajině. Oficiální představitel ruského zahraničně politického resortu také poznamenal, že obvinění státního departmentu USA na adresu domobrany z eskalace konfliktu v Donbasu jsou nedůvodná.

36; Štáb ATO oznámil ostřelování Marjinky protitankovými raketami ze strany domobrany. S jakým úmyslem by domobrana něco takového dělala, štáb ATO ale nevysvětlil.

37; Dvacet vojenských jednotek protivzdušné obrany Společenství nezávislých států bylo uvedeny v nejvyšší bojovou pohotovost. Odstartovalo cvičení „Bojové společenství 2015“.

38; Evropská unie uskuteční mimořádné setkání, aby projednala důsledku ruského embarga. Uzavření ruského trhu pro evropskou produkci citelně zasáhlo trh se zemědělskými produkty v EU, prohlásil představitel Eurokomise Enrico Brivio.

39; USA si ponechají svou kontrolu internetu ještě další tři roky. Americká vláda se rozhodla nepředat 30. září kontrolu nad kritickou infrastrukturou internetu světovému společenství.

40; Co očekává doma srbské dobrovolníky? Srbští bojovníci dostávají tresty od jednoho do dvou let odnětí svobody podmíněně.

41; Muž začal střílet u Kremlu. Pracovníci moskevské policie zadrželi v Alexandrovském parku šestadvacetiletého muže, který provedl dva výstřely do vzduchu.

42; Starosta Gorlovky Roman Chramenkov navrhl OBSE, aby několik nocí strávili ve městě a přesvědčili se, jaké peklo musí prožívat tamní obyvatelstvo.

43; To, že se Ukrajina vzdá Donbasu, kyjevskou moc nezachrání. Kyjev už je připraven vzdát se Donbasu a myslí si, že si tím uchová kontrolu nad zbytkem území.

44; Šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Turčinov obvinil Evropu ze zrady a Sovětský svaz z rozpoutání války. Evropa zradila Ukrajinu tím, že uzavřela mír s RSFSR a Ukrajinskou SSR v roce 1921.

45; Ukrajinští poslanci se obávají, že zničení pašovaného zboží v Rusku povede ke globálním otřesům. Nehledě na „agresi“ ze strany Ruska si Ukrajina nepřeje chaos v Ruské federaci. Ve vysílání „Pátého kanálu“ to prohlásil poslanec Nejvyšší rady Alexej Gončarenko.

46; Leonid Kravčuk: Donbas bude navrácen Ukrajině. I Krym bude náš. Přijde doba a osvobodíme tyto ukrajinské země. To jsou jen některé fragmenty z interview bývalého prezidenta Ukrajiny k 24. výročí nezávislosti Ukrajiny.

47; V Turecku skončily krachem pokusy sestavit vládní koalici. Šéf vlády Turecka Achmet Davutoglu informoval prezidenta země Erdogana o neúspěchu jednání o vytvoření vládní koalice.

Zdroj: rusvesna.su, rusnext.ru

 

 

Středa, 19.8.2015 – ráno a dopoledne:

1; Jak umírala Sýrie. Bylo zveřejněno video, na kterém je zachycen vývoj ozbrojeného konfliktu v Sýrii, který začal jako občanské nepokoje, ale dost rychle přerostl v plnohodnotnou válku.

2; Sedmiletá Naďa z Gorlovky vypráví o svých pocitech při posledním ostřelování města: Věděla jsem, že se nemusím bát bombardování, protože se mnou je Bůh.

3; Frankfurter Allgemeine Zeitung: Samospráva Donbasu je pro Ukrajinu noční můra. Západ nutí Ukrajinu, aby do návrhu ústavy zakotvil změny ohledně Donbasu, které mnohé v kyjevském parlamentě rozčilují.

4; V Doněcké republice byly obnoveny bojové akce v okolí Dokučajevska, Jasinovaté a na okrajích samotného Doněcka. Po včerejší relativně klidné situaci se v Doněcké republice znovu objevilo dělostřelecké ostřelování a bojové srážky.

5; Situaci v Donbasu projednají Porošenko, Merkelová a Holande 24. srpna. Lídři Ukrajiny, Německa a Francie Porošenko, Merkelová a Hollande se setkají v Berlíně 24. srpna, aby projednali situaci v Donbasu.

6; Ve třech okresech Dagestánu (v Chivském, Ulejman-Stalském a Tabasaranském) byl zaveden režim protiteroristické operace. Jednotky zvláštního nasazení FSB likvidují diverzně teroristickou skupinu.

7; Vietnam je ochoten vložit do rozvoje ropně-plynového šelfu Kaspického moře 300 milionů dolarů. Vietnam a Dagestán se dohodly na rozvoji ropného a plynového šelfu Kaspického moře. Vietnam je připraven do projektu vložit od 150 do 300 milionů dolarů.

8; Mezinárodní koalice velmi silně udeřila na Islámský stát. V Sýrii byly pozice extremistů třikrát ostřelovány.

9; V Oděse bylo před úřadem místní administrativy vybudováno stanové městečko. Investoři do výstavby obytného domu na ulici Bočarova požadovali od vedení města řešení jejich problému.

10; Boje u Stanice Luganské: Ukrajinská armáda používá dělostřelectvo. Ve Stanici Luganské se pozdě v noci rozhořel boj mezi ukrajinskou armádou a armádou Luganské republiky. Ukrajinská strana aktivně využívá dělostřelectva.

11; Velitel Dobrovolnického korpusu Pravý sektor Andrej Stěmpickij oznámil odchod ze stejnojmenné politické strany, protože to vyžaduje jeho svědomí.

12; USA vyslaly do Bulharska tanky a dělostřelectvo za účelem zadržování Ruské federace. Bulharská jednotka Korpusu námořní pěchoty americké armády dostanou tanky a dělostřeleckou výbavu v rámci „Iniciativy zajištění bezpečnosti v Evropě“ (European Reassurance Iniciative), hlásí list Military Times.

13; Rogozin tvrdě odpověděl na Turčinovovo prohlášení o roli SSSR za války, ve kterém prý Evropa zradila Ukrajinu počátkem 20. let 20. století a SSSR spolu s Hitlerovým Německem rozpoutaly Druhou světovou válku.

14; USA předali Ukrajině polní vojenskou nemocnici v ceně 7,6 milionu dolarů.

15; Do moskevské „Manéže“ bude dopravena termojaderná „Kuzkina Mať“. Od 1. do 29. září se zde bude konat výstava 70 let atomového odvětví, jejímž hlavním exponátem bude právě „Kuzkina Mať“ a „Car bomba“ – termojaderná bomba AN-602.

16; V Kyjevě opilý diplomat srazil autem policistu a byl propuštěn z místa havárie. Incident se odehrál v samotném centru ukrajinského hlavního města.

17; Ruská centrální banka poleví v kontrole anonymních plateb. Maximální suma pro operaci, která nevyžaduje identifikaci klienta, může být zvýšena na 40 tisíc rublů.

18; V Evropě bylo zahájeno největší cvičení leteckých sil od časů studené války. Vrchol manévrů, kterých se zúčastní více než 4,8 tisíce vojáků a důstojníků, bude 26. srpna, kdy vojenská letadla Aliance shodí více než tisíc parašutistů a zařízení na výcvikovou základnu v německém Hohenfelsu.

19; Z Oděsy odjíždějí lidé. Za první pololetí roku 2015 se obyvatelstvo Oděsy snížilo o 2.270 lidí v důsledku migrace.

20; Rusko otevírá obchodní zastupitelství v SAE. Premiér Ruské federace Dmitrij Medveděv podepsal výnos o uzavření dohody mezi vládami Ruska a Spojených arabských emirátů o otevření obchodního zastoupení Ruské federace v Abú Dhabí.

21; Tank a bojové vozidlo pěchoty Armata budou předvedeny 9. září u příležitosti Svátku ruské zbraně RAE 2015. Zbrojaři se připravují na 10. mezinárodní výstavu zbraní Russia Arms Expo 2015 (RAE), která se bude konat od 9. do 12. září v Nižním Tagilu.

22; Občan Čínské lidové republiky se pokoušel dostat do Ruské federace na nafukovací matraci po Amuru. Událost se odehrála 12. srpna, ale oznámena byla až dnes.

23; Reklamní poutače v Kyjevě informují o homosexuálních sklonech bývalého mluvčího Pravého sektoru. Uživatelé sociálních sítí aplaudují vestoje.

24; Polští aktivisté zničili památník teroristů UPA. Akci provedla skupina Tichotěmnyje ve vesnici Vežbica.

25; OBSE se sejde na zvláštní zasedání kvůli eskalaci konfliktu v Donbasu. Iniciátorem setkání je Srbsko, které nyní předsedá organizaci.

26; Pád rublu se zpomalil. Kurs ruské národní měny pokračuje ve snižování vůči dolaru a euru, ale pád se zpomalil.

27; Ukrajinská armáda čtyřikrát za 24 hodin ostřelovala území Luganské republiky, hlásí Národní policie. Režim přerušení palby ukrajinská armáda vůbec nedodržuje.

28; OBSE potvrdila smrt civilních osob v Donbasu. Podle informací ze zprávy organizace místní obyvatelé oznámili pracovníkům smrt dvou a zranění šesti civilních osob.

29; Překvapení: V Ázerbajdžánu se objeví ruská vojenská základna. Rusko a Ázerbajdžán se domluvily na výstavbě nové vojenské základny namísto opuštěné radiolokační stanice v Gabale.

30; Přesně podle doněckého scénáře: Kurdové v Turecku bojují o kontrolu města na východě země. Strana pracujících Kurdistánu prakticky ovládla městečko Varto v turecké východní provincii Muš po celodenních bojích s nevelkým policejním kontingentem a armádní posádkou.

31; Ukrajině se de facto proměnila v surovinový přívěsek asijských a afrických zemí, říká bývalý šéf národní banky. Od statusu banánové republiky Ukrajinu dělí jen to, že tu nemají banány.

32; Tisková tajemnice ministerstva zahraničí Ruské federace Marija Zacharova komentovala postoje USA ohledně ukrajinského konfliktu a sestřeleného boeingu. V Rusku se razí pojem „zakazucha“, který označuje ovlivňování veřejného mínění na zakázku.

33; V Nejvyšší radě jsou prakticky na denním pořádku fyzické potyčky poslanců, při kterých dochází nejen k drobným zraněním, ale i k materiálním škodám na zařízení budovy.

34; Hlavní úder ukrajinské armády může být veden od Volnovachy. Severní úseky obrany, kde jsou soustředěny maximální počty ukrajinského dělostřelectva, mají přece jen nižší sklony k průlomům.

35; Proč útok ukrajinské armády skončí nezdarem? Analýza rozložení sil v Donbasu. Armáda Ukrajiny nyní připomíná armádu wehrmachtu v červnu 1941 připravenou zaútočit na SSSR.

36; Vypadá to, že zásoby jakž takž ještě moderní bojové techniky sovětské výroby ve skladech na Ukrajině pomalu ale jistě docházejí...

37; V Británii se lekli, že opozičník se mocní vlády pomocí ruské televize. Britská média jsou vyděšená: Miliony lidí viděly vysílání ruské televizní stanice a nyní budou hlasovat pro mimosystémové politiky.

38; Země Balkánu projednají pokračování „Tureckého proudu“. Ministři zahraničí Maďarska, Srbska, Makedonie a Řecka mohou na podzim podepsat memorandum o výstavbě plynovodu z Turecka do Rakouska. S odvoláním na jednoho z účastníků projektu o tom informují Vedmosti.

39; USA se řítí do záhuby, říká Donald Trump. Podle jeho názoru změna Ústavy přijatá v roce 1868, která poskytuje občanství všem,kdo se narodí na území USA a zakazující zbavovat občanství bez přivolení soudu,byla velkou chybou.

40; Na internetu je široce komentována fotografie neznámého muže, který z okna hotelu Kyjev míří granátometem na budovu Nejvyšší rady.

41; V Kráteru nedávného výbuchu v čínském přístavním městě byly nalezeny stopy neuroparalytických plynů.

42; Stanice metra Vojkovskaja nazvaná na počest organizátora vraždy posledního ruského cara, bude přejmenována. Prefektura Severního administrativního okruhu Moskvy poslala dopis šéfovi odboru městské dopravy Maximu Liksutovovoi s prosbou o přejmenování stanice metra Vojkovskaja na Glebovo.

43; Nová zvěrstva Islámského státu: Teroristé popravili archeologa světového jména Chálida Asaada, který 50 let vedl vykopávky v Palmýře.

44; Ukrajina připravuje druhé Děbalcevo. Ukrajina připravuje útok ve třech směrech – na severu od Arťomovska, v centru s velitelstvím v Krasnoarmejsku a na jihozápadě z Volnovachy přes Tělmanovskij, aby obklíčili Doněck a zpřetrhali spojení s Luganskou republikou a Ruskou federací.

45; Americký advokát promluvil o občanech USA, kteří zahynuli v Lugansku. Do Luganska přijeli občané USA ještě v době míru, za měsíc byly zahájeny bojové akce a město bylo bombardováno dokonce ze vzduchu.

46; Politika ústupků vede Ukrajinu Mazepovou cestou, tj. k porážce. Minské dohody jsou ostudnou kapitulací Ukrajiny. Pokud Porošenko bude chtít tyto dohody plnit, čeká ho opakování osudu hejtmana Ivana Mazepy, prohlásil bývalý poslanec Nejvyšší rady Taras Steckiv.

Zdroj: rusvesna.su, rusnext.ru

 

 

Středa, 19.8.2015 – večer:

1; Ministerstvo zahraničí Ruské federace: Představitelé mise OBSE na Ukrajině jsou zastrašováni. Na ministerstvu rovněž poznamenali, že ukrajinská moc pokračuje v cílené informační kampani zaměřené na diskreditaci činnosti mise v regionu konfliktu.

2; Litva trénuje ukrajinské vojáky v ostřelování v městských podmínkách. Litevští specialisté budou cvičit Ukrajince v kursech pro boj v obci.

3; Ocelový Donbas a růže vyrobené z nábojnic. Doněcký kovář se chystá na výstavu v Moskvě.

4; Ukrajina chystá druhé Děbalcevo. V souhrnu ukrajinská armáda soustředila na frontové linii přibližně 65 tisíc lidí, přes 400 tanků, téměř 2.400 obrněných vozidel, 132 Gradů a více než 800 děl a minometů.

5; Alexandr Rogers: Ekonomi Žukovskij zbytečně šíří paniku, když vypráví, jak je v Rusku všechno špatné, jak se všechno hroutí a jaká propast čeká zemi v budoucnu.

6; Zástupce šéfa mise OBSE ocenil statečnost obyvatel Gorlovky a představil jim svůj tým pozorovatelů.

7; V Nejvyšší radě byla zmíněna možnost útoku na Belgorod ze strany ukrajinské armády. V Kyjevě probíhá diskuse o možnosti vyhlášení války Rusku a o dobytí Belgorodu.

8; Luganská republika přechází od 1. září na rubl. Rada ministrů Luganské lidové republiky stanovila, že od 1. září bude základní peněžní jednotkou v Luganské republice ruský rubl.

9; V Kyjevě byla obnovena pamětní deska Olese Buziny zničená ukrajinskými nacionalisty.

10; Zacharčenko: Na obec Spartana střílela ukrajinská armáda. Dělostřelectvo Doněcké republiky v okolí vůbec není. Sartana je dost daleko od frontové linie a ukrajinští vojáci mohli nerušeně ostřelovat obec, prohlásil šéf Doněcké republiky Alexandr Zacharčenko.

11; Kyjev zahájí bojové akce v nejbližších dnech, prohlásil Igor Plotnickij během pracovní návštěvy Alčevska.

12; Mise OBSE je připravena pracovat v Gorlovce, ale za podmínky, že tam bude bezpečno, jinak své zastoupení v Gorlovce neotevře.

13; Neznámí partyzáni na okupovaném území Donbasu podpálili ukrajinský vojenský komisariát. V noci z 18. na 19. srpna neznámí partyzáni podpálili vojenský komisariát v Krasnoarmejsku nacházejícím se na dočasně okupovaném území Doněcké republiky.

14; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin dvaadvacetkrát porušila příměří. Na Doněckou republiku bylo vystřeleno 90 střel, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Situace v Doněcké republice zůstává krizová, ostřelování území Doněcké republiky z těžkých zbraní neustává.

15; Více než dva tisíce lidí se zúčastní cvičení organizace Dohody o kolektivní bezpečnosti (Taškentský pakt) u Pskova. Budou simulovat ozbrojený konflikt na východě Evropy.

16; V Istanbulu došlo k mohutnému výbuchu. Podle sdělení místních médií se polici podařilo zadržet dva podezřelé.

17; OBSE: Pozorovatelé nemohou přinutit strany konfliktu k zastavení palby. Cílem mise OBSE na Ukrajině je normalizovat situaci, ale přerušení palby závisí výhradně na stranách konfliktu v Donbasu, prohlásil zástupce šéfa monitorovací mise OBSE Alexander Hug.

18; Neonacisté ve službách kriminálního podsvětí: V Charkově bojovníci zničili hernu konkurence a zbili její personál. Všechny, kteří se nacházeli uvnitř herny, bandité v maskáčích a kuklách vyvlekli na ulici a přinutili lehnout si tváří na chodník.

19; Ukrajinská armáda ostřeluje Mariupol z obce Primorskoje, hlásí Ministerstvo obrany Doněcké republiky. Rozvědka Doněcké republiky určila přesné místo dislokace dělostřelectva ukrajinské armády, odkud ostřelují Mariupol.

20; Jaceňuk chce oceňovat a prodávat státní majetek novými metodami. Premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk požaduje, aby v nejbližší době byl předložen návrh na novou metodiku ocenění státního majetku.

21; Výsledky vyšetřování sestřelení MH-17 mohou být publikovány nejdříve v příštím roce, zní z Nizozemska. Konkrétní výsledky a detaily vyšetřování zatím nemáme, očekávat je lze až koncem tohoto nebo počátkem příštího roku, řekl představitel prokuratury Nizozemska.

22; Plotnickij doufám, že severní okresy Luganské oblasti nacházející se v současnosti pod kontrolou ukrajinských vojáků se co nejdříve připojí k Luganské republice.

23; Nazarbajev: Je nutné se adaptovat na ceny ropy na úrovni 30 až 40 dolarů za barel.

24; Rozvědka Doněcké republiky odhalila pozice batalionu „Kijev-1“ a soukromých žoldáků v Marjince. Ukrajinská armáda pokračuje v aktivním posilování skupiny vojsk v oblastech určených pro zahájení útoku, nadále doplňuje zásoby munice a posouvá své jednotky stále blíže k linii dotyku.

25; Kyjev předpovídá krymský scénář i pro Donbas. Podle názoru Kyjeva v Doněcku připravují referendum o vstupu Doněcké republiky do Ruské federace s právy samostatného subjektu Ruské federace.

26; Video o hluché misi OBSE v Doněcku získává na popularitě. Představitelé mise OBSE v Doněcku „neslyší“ každodenní kanonádu, pod kterou se otřásá celé město. Nyní je jasné proč...

27; Ostatky „kyborgů“ ukrajinské armády jsou nadále nalézány na doněckém letišti. Za co vlastně umírali? V rozvalinách nového terminálu se dosud nachází velké množství ostatků ukrajinských vojáků, takzvaných „kyborgů“.

28; Bojovník za sociální spravedlnost Ljaško se prohání se svým intimním přítelem v luxusním automobilu po nejdražších lázních v Itálii na ostrově Capri.

29; Hackeři prolomili stránku Lvovské městské administrativy a umístili na ni portrét Putina a dalších činitelů Ruské federace – například ministra zahraničí Lavrova. Všemu vévodí posměšný nápis „Sádlo Ukrajině, hrdinům sádlo!“

30; HDP Ruska a Běloruska se meziročně snížil o 3,4% resp. 4%. Tyto údaje uvedl Rosstat a Belstat ve svých zprávách za první pololetí roku 2015.

31; Obyvatelé Sartany: Obec ostřelovala ukrajinská armáda a nikoli domobrana. Obyvatelé sídliště Sartana sami svědčí o tom, kdo je ostřeloval.

32; Kurs dolaru překonal hranici 66 rublů. Euro stojí 73 rublů.

33; Bílý dům přijal do práce transsexuála – prvního, který se ke změně pohlaví přiznal veřejně.

34; Luganská a Doněcká republika se musí účastnit setkání expertů normandské čtyřky, myslí si ministerstvo zahraničí Ruské federace. Ruské ministerstvo zahraničí trvá na účasti představitelů Luganské a Doněcké republiky na setkání expertů normandské čtyřky v Berlíně 20. srpna.

35; Porošenkova noční můra: V Burjatsku odstartovalo rusko-mongolské vojenské cvičení.

36; Ukrajinští notáři ve svých zápisech uznávají Krym jako součást Ruska. Začali vydávat doklady o obchodech s krymskými nemovitostmi, v nichž přiznávají teritoriální příslušnost k Ruské federaci.

37; Teroristé z Islámského státu hrozí obsazením Istanbulu. Uskupení Islámský stát rozšířilo video s hrozbami na adresu turecké vlády.

38; Ukrajinští vojáci obvinění z ostřelování Ilovajska mohou být vydáni do Doněcké republiky. Generální prokuratura Doněcké republiky se obrátila na své kolegy z Luganské republiky s prosbou o vydání dvou vojáků ukrajinské armády, kteří jsou zadržováni v Luganské republice.

39; V USA lupiči s mačetami narazili na pokladníka ozbrojeného mečem. Ve státě Pennsylvania se pokladník s mečem popral s lupičem ozbrojeným mačetou.

40; Kyjevský dosazený úředník Žebrivskij určil termín voleb na dočasně okupovaném území Doněcké oblasti na 29. listopadu.

41; Jedna z nejlepších univerzit Evropy přijala ke studiu nejhoršího masového vraha současnosti – Nora Anderse Breivika, který za jediný děsivý den, 22 července 2011 chladnokrevně a metodicky připravil o život 77 lidí v Oslu.

42; Ukrajinský boxer Alexandr Usik bude žít v Rusku. Ukrajinský boxer těžké váhy Alexandr Usik oznámil, že bude žít na ruském Krymu a nechystá se stěhovat na Ukrajinu.

43; Nový mobilizovaný branec Ukrajinské armády zveřejnil záběry dvouhodinové fronty vojáků na jídlo. Autor videa sdělil, že k tomu, aby se mohli naobědvat, musí vojáci vystát dvouhodinovou frontu.

44; Putin: Zahraniční síly chystají diverzanty pro podvratnou činnost na Krymu. Cíl těchto akcí je zřejmý: rozkolísat situaci, zabránit normálnímu životu lidí a sociálně ekonomickému rozvoji regionu, prohlásil prezident Ruské federace.

45; V Nikolajevě odmítl řidič bus-taxi přepravit vraha z ATO.19. srpna v Nikolajevě řidič linkového bus-taxi číslo 15 odmítl vzít do vozu účastníka ATO, který zabíjel civilní obyvatele Donbasu.

46; Ajdarovec se ve městě Sčasťje pokoušel prodat samopal pozorovateli OBSE, hlásí národní policie Luganské republiky. Bojovníci takzvaných ukrajinských národních batalionů obchodují ve Sčasťje se zbraněmi a uskutečňují loupežné výpravy do domů místních obyvatel.

47; Boxer Roy Jones požádal Vladimira Putina o ruské občanství. S touto prosbou přišel špičkový americký sportovec za prezidentem Ruska na osobní setkání na Krymu.

48; Bylo zveřejněno interview s dobrovolnicí z Ruska, která přijela do Novoruska počátkem roku 2015: V Donbasu není po Ukrajině ani památky, říká.

49; Podle výsledků sociologického průzkumu si 67% lidí myslí, že Porošenko rozpoutá válku v Donbasu,pokud mu to přikáží jeho pánové ze Spojených států. Jen čtyři procenta obyvatel si myslí, že se Porošenko spokojí s Minskými dohodami.

50; V obci Sartana ukrajinští vojáci porazili svým nákladním vozem stařenku. Babičku odvezla záchranka a o jejím stavu není nic známo.

51; Pod nákladním automobilem ukrajinské armády explodovala mina. Jeden člověk zahynul, tři byli zraněni. Je nutné poznamenat, že mina byla nastražena v bezprostřední blízkosti ukrajinského kontrolního stanoviště.

52; Ukrajinská armáda ukončila přisouvání zbraní k linii dotyku. Už dva dny trvá na linii dotyku v tomto ohledu naprostý klid.

53; Dokučajevsk je pod palbou. Část města je bez proudu.

54; Americký generál pochválil způsob, jakým ukrajinští vojáci referují o svých zkušenostech v ATO. Americký generál velící americké armádě v Evropě Ben Hodges označil za velmi působivý způsob, jakým ukrajinští vojáci vyprávějí o svých zkušenostech z ATO.

55; Washington Post: V USA se lidé neočekávaně „zamilovali“ do „amerického Putina“. Je jen překvapivé, že se Američanům Putinův styl v podání Donalda Trumpa zamlouvá.

56; Gubernátor Sumské oblasti prohlásil, že ruská armáda chystá vpád do jeho regionu, a požádal o peníze z rozpočtu. Oznámil to během zasedání vlády.

57; Ukrajinská armáda obnovila ostřelování Doněcka. Podle předběžných údajů zatím nejsou žádné oběti.

58; Operace „Černá skála“: Zpověď příslušníků Pravého sektoru o bojích o obec Novaja Laspa. Co se týče ztrát mezi bojovníky, minimálně čtyři byli zabiti a několik bylo těžce raněno.

59; Vylhaná proroctví zkrachovalého prezidenta Gruzie: Saakašvili předpověděl rozpad Ruska a dobytí Krymu Ukrajinou.

60; Kozákům, kteří evakuovali děti a ženy, stříleli ukrajinští pohraničníci do zad. V Krasnodonu byl vybudován památník kozákům, kteří zahynuli kulkami ukrajinských vrahů.

61; Smrt na Javorovském polygonu. Mobilizovaný ukrajinský voják se pět dní třásl horečkou, než ho dopravili do nemocnice. Bylo to ale už pozdě.

62; V okolí Stanice Luganské probíhají boje. Ukrajinská strana ostřeluje z minometů pozice armády Luganské republiky, které se nacházejí nedaleko pomníku kněze Igora.

63; The Wall Street. USA jsou zcela bezbranné vůči nové krizi. Šéfové FEDu a osoby odpovídající za ekonomickou politiku USA jsou znepokojeny perspektivami přicházející recese v zemi.

64; Henry Kissinger: Novým cílem Západu je zničit Rusko. Vývoj ukrajinské krize ukazuje, že Západ přešel od poměrně mlhavého cíle integrovat Rusko někdy do západního společenství k cíli ho zničit, myslí si bývalý státní tajemník Henry Kissinger.

65; Syrská armáda zlikvidovala více než 300 bojovníků, teroristé ustupují. V Provincii Hama na severozápadě Sýrie provedla armáda rozsáhlou vojenskou operaci.

Zdroj: rusvesna.su

 

Čtvrtek, 20.8.2015 – přes den:

1; Ukrajinci překonávají překážky kyjevské moci a vyjíždějí na Krym. Ukrajina vytvořila svým občanům ty nejsložitější podmínky pro přechod hranice. Ale lidé přesto vyjíždějí k milovanému moři.

2; Velitel průzkumného útvaru Gorlovky: Tohle je ruská země. My ně ní žijeme a nikomu ji nedáme.

3; Ukrajina se znovu stává vládcem moří. Ministerstvo obrany s neskrývanou hrdostí sdělilo, že malý námořní tanker ukrajinského námořnictva Fastov vyplul na moře.

4; Ukrajina použila v St. Louis proti demonstrantům dýmovnice. Už dříve policisté zastřelili černocha,který jim vyhrožoval. Po rozšíření zprávy o této vraždě se na místě událost shromáždil dav, někteří se pustili do konfliktu s ochránci pořádku.

5; Další, už 36. ruský humanitární konvoj vyjel na Donbas. Kolona čítající více než 100 nákladních vozů dopraví na Donbas více než tisíc tun nákladu, kde se nacházejí potraviny, léky a předměty denní potřeby.

6; Vojenská situace v Doněcké a Luganské republice dnes ráno: Celých 24 hodin proběhlo velmi neklidně. Ostřelovány z těžkých zbraní byly jak hlavní město Republiky, tak i města a další obce Donbasu.

7; Kazachstán přešel k volnému kursu své měny. Došlo ke změně finanční a pvěrové politiky založené na volně plovoucím kursu měny, prohlásil šéf vlády Karim Masimov ve čtvrtek na setkání vlády.

8; V Těrnopolu se snažili zemřelého vojáka ukrajinské armády povolat do služby.

9; Doněck se bude soudit s Kyjevem za zničení kulturních památek. Kyjevem zničené kulturní památky na okupovaných územích se stanou předmětem soudního procesu.

10; Na stranu Doněcké a Luganské republiky a ruského Krymu přešlo už 1.300 pracovníků SBU. Tato čísla zveřejnila Vojenská prokuratura v Kyjevě.

11; Fotbalový Majdan: Jak umírá ukrajinský fotbal. Říká se, že sport stojí mimo politiku. Ale tak tomu není. Politické události v zemi se odrážejí i na sportovním životě. Po krizi na Ukrajině začal umírat i fotbal.

12; Fanoušci kyjevského Dynama surově zbili fanoušky polského klubu Legie. Fanoušci obou klubů se do sebe pustili přímo v hlavním městě Ukrajiny.

13; Humanitární kolona dnes dopoledne překročila hranici s Doněckou a Luganskou republikou.

14; Slovensko prohlásilo, že nemůže přijmout muslimské běžence. Chceme pomoci Evropě s migranty, mohli bychom přijmout 800 muslimů, ale nemáme na Slovensku mešity. Jak se muslimové mohou integrovat, když se jim tu nebude líbit?

15; Na Kurilech zadrželi pytláky, kteří osmkrát přejeli medvěda džípem. Mladí lidé se už několikrát dostali do hledáčku policie a jsou v obci Rejdovo známí jako chuligáni.

16; Kyjev se bojí, aby se nedostal opět do „kotle“ a připravuje analogii Kurského oblouku, říká politolog. Známý politolog, člen ruského parlamentu Sergej Markov se vyjádřil k vojensko-politické situaci v Donbasu.

17; Nezákonná migrace: Evropa platí za celá století koloniální politiky. Pro boj s nelegální migrací Francie a Velká Británie vytvářejí speciální koordinační centrum. Jeho specialisté se budou zabývat sledováním nezákonné přepravy běženců do Evropy.

18; Kurs dolaru přesáhl 67 rublů. Poprvé se na tuto hodnotu dostal 12. února po snížení ceny ropy na 47 dolarů za barel.

19; V Charkově se Pravý sektor rozhodl nahradit místní policii. Skupiny mužů v maskáčových uniformách je možné často spatřit v okolí charkovského nádraží. Objevili se tu před deseti dny a sami sebe označují za hlídkující policisty.

20; Na Askoldově hrobu byl vybudován pomník zneškodněného žoldáka. V Kyjevě na území známé Askoldovy mohly byl zřízen pomník žoldáka, majora americké armády Marka Poslavského zvaného Frank.

21; Tankisté Západního okruhu byly uvedeny do bojové pohotovosti. Cvičení proběhnou spolu s armádními jednotkami Republiky Bělorusko.

22; Ministerstvo zahraničí Čínské lidové republiky: Čína se tím, že se zdržela hlasování při rozhodování o vytvoření tribunálu pro vyšetření katastrofy malajského boeingu, podpořila Rusko.

23; Už druhý exces kolem fotbalu za posledních 24 hodin proběhl ve Lvově,kde podobně jako v Kyjevě surově zbili fanoušky polského klubu Legia. Včera večer, 19. srpna kolem 20:50 hod. v centru Lvova došlo ke rvačce s účastí ukrajinských a polských ultras.

24; Protesty v Kyjevě. Situace houstne, zaznívají protivládní hesla.

25; Henry Kissinger: Ve vztahu k Rusku Západ ztratil veškerý smysl pro míru. Vývoj ukrajinské krize ukazuje, že Západ přešel od cíle integrovat Ruskou federaci pomalu do západního společenství k záměru ji zcela zničit, myslí si bývalý státní tajemník USA.

26; Krymské letiště v Mežvodném bude zrekonstruováno pro potřeby příletu turistů. Letiště, které fungovalo v sovětských dobách ve vesnici Mežvodnoje v Černomořském okrese Krymu a v současné době je využíváno pro sportovní účely, se podle schváleného plánu bude rekonstruovat pro potřeby turistického ruchu.

27; V důsledku ostřelování Petrovského obvodu Doněcka ze strany ukrajinské armády byl jeden civilní obyvatel zraněn a vyhořely dva domy. Petrovský obvod Doněcka nacházející se v západní části hlavního města Doněcké republiky, je neustále ostřelován ukrajinskou armádou a bojovníky národních batalionů.

28; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin porušila v Doněcké republice sedmnáctkrát příměří, bylo vystřeleno 75 min a střel, hlásí ministerstvo obrany Doněcké republiky. Podle informací ministerstva byly dělostřelecky ostřelovány obce Staromichajlovka, Okťabr, Žabičevo, Belaja Kamenka a Spartak. Pod palbou byly i Petrovský obvod a letiště Doněcka.

29; Vojenští letci provádějí cvičení v Krasnodarském kraji společně s běloruskými kolegy.

30; Ukrajina může zůstat bez sádla. Šéfka asociace živočišné výroby Ukrajiny Irina Palamar prohlásila, že kvůli africkému moru prasat může země zůstat bez sádla. Podle jejích slov může výskyt nemoci způsobit nedostatek vepřového masa.

31; Scientologická církev v Moskvě je podezřelá ze sledování svých nově příchozích a odmítá komunikovat s médii. Policejní orgány Moskvy odhalili skrytou videotechniku a mikrofony ve zpovědnicích scientologické církve v centru hlavního města.

32; Ve Lvově se radikálové chystají zaútočit na ruskou banku. Už zapálili pneumatiky. Dnes, 20. srpna se bojovníci několika banderovských organizací sešli u budovy ruské Sberbanky a VS-Banky. Akce se účastní radikálové ze Lvova a přilehlé oblasti.

33; Politická strana Svoboda je rozhořčena poskytnutím ukrajinského občanství Marii Gajdar. Bývalý poslanec Ukrajiny a člen politické rady stany Svoboda Igor Mirošničenko si myslí, že kyjevská moc poskytuje ukrajinské občanství těm, kdo si to nezaslouží.

34; Rozvědka Doněcké republiky odhalila u Gorlovky a Doněcka zamaskované tanky a samohybné houfnice ukrajinské armády. Ukrajinští vojáci pokračují v aktivním posilování vojsk v pozicích připravených pro zahájení útoku.

35; Roshen se snaží na kombinátu na Sibiři vysoudit obchodní značku Vanilkové nebe. Firma prý značku, která jí náleží, už více než tři roky nevyužívá, a proto by jí měla být odňata.

36; NATO straší Doněck možným zásahem do konfliktu v Donbasu, říkají německá média. NATO naznačilo, jak píší Německé hospodářské novinky, že se může zapojit do konfliktu v Donbasu v případě jeho eskalace.

37; Rozhovory v normandském formátu neprobíhají jednoduše. Jak sděluje zdroj RIA Novosti, rozhovory v normandském formátu proběhly velmi těžce, ale v konstruktivní atmosféře.

38; Jak se Kyjev ocitl v jednom šiku s africkými hlavními městy, řekl poslanec Berjoza. Bývalý kolega Dmitrije Jaroše, ukrajinský poslanec Borislav Berjoza řekl, proč se na žebříčku světových měst ohledně komfortu života Kyjev umístil na 132. místě ze 140. Za všechno může Kličko.

39; Ukrajině chybí 5,5 miliardy kubických metrů plynu pro topnou sezónu. Ukrajina bude muset koupit více plynu, aby se připravila na zimní období, prohlásil eurokomisař pro energetiku Miguel Arias Cañete.

40; Severní Korea se chystá vyhlásit válku Jižní Koreji. KLDR vyhrožuje zahájením vojenských akcí, pokud Jižní Korea neodklidí během 48 hodin z pohraniční zóny amplióny.

41; Více než 90 tisíc obyvatel Gorlovky opustilo za třináct měsíců od začátku ostřelování své domovy.

42; Sky News: Putin je macho v batiskafu a Cameron se jednou ponořil a musel do nemocnice. V komentáři tiskových zpráv o tom, že prezident Ruska uskutečnil ponor v batiskafu, redaktoři a hosté Sky News připomněli, že premiér Velké Británie má do Putinových hrdinských činů hodně daleko.

43; Anatloij Šarij: Močanov je nyní v Doněcku, není dobrovolníkem ATO, ale provokatér. Známý novinář Anatolij Šarij ve svém videoblogu oslovil „dobrovolníka“ Alexeje Močanova a řekl mu všechno, co si o něm myslí.

44; Celnice mezi Doněckou a Luganskou republikou musí být zlikvidována. Samotná existence celnice mezi oběma republikami se negativně odráží na společenské náladě v obou republikách, řekl charkovský politický emigrant Konstantin Dolgov, který nyní žije v Doněcku.

45; Rezervy v zahraničních měnách vzrostly v Ruské federaci na hodnotu 362,9 miliard dolarů. Podle údajů Centrální banky se týden od 7. do 14. srpna vzrostly rezervy Ruské federace o 4,9 miliardy dolarů, tj. o 1,4%.

46; USA vyčlenily pro Ukrajinu 100 milionů dolarů na informační válku. Americká agentura pro mezinárodní rozvoj (USAID) hledá způsob, jak ovlivňovat média v postsovětském prostoru.

47; Ukrajinské zpěvačce hrozí trest odnětí svobody v délce 15 dní za cestu na Krym. Ukrajinská prokuratura prověřuje zákonnost cesty známé ukrajinské zpěvačky Iriny Bilyk na Krym.

48; V eventuálním referendu v Doněcké republice budou lidé hlasovat pro připojení k Ruské federaci a budou to pravdivá čísla, říká Kasjanov. Po dlouhých letech trpěné „nezávislosti“ Ukrajiny s přezíravým chováním centrální moci k východu země by obyvatelé v případném referendu ochotně ba nadšeně hlasovali za oddělení od Ukrajiny.

49; Independent: Ukrajinští vojáci se o svých „vítězstvích“ dovídají jen z kyjevských zpráv. Ukrajinští vojáci ze zóny ATO odmítají zprávy svého ministerstva obrany o tom, že zabírají nová území a přesouvají se na nové pozice.

50; Řecký ministr: Plynovod Ruské federace zajišťují energetickou bezpečnost pro EU. Pokračování ruského plynovodu Turecký proud na území Řecka zajistí Evropě energetickou bezpečnost, prohlásil ministr průmyslu a energetiky Řecka Panos Skurletis.

51; Nový šéf hlídkové policie ve Lvově umí operativně přijímat rozhodnutí ve složitých situacích, charakterizuje nového náčelníka hlídkové policie ve Lvově ministr vnitra Arsen Avakov.

52; Na Majdanu se znovu perou ukrajinští a polští fanoušci. Informuje o tom ukrajinská televize.

53; Poslední patrona pro Porošena-Valcmana: Kdy zahájí Kyjev útok na Donbas? Před útokem obviní Kyjev Doněckou i Luganskou republiku z narušení režimu přerušení palby, ze zamření Minských dohod, z eskalace ozbrojeného konfliktu a z pokusu o útok na Mariupol.

54; Neonacisté se postarají o státní bezpečnost Ukrajiny: Pravý sektor bude zahrnut do struktury SBU. Pravý sektor se stane regulérní jednotkou ve struktuře SBU.

55; Kyjev posílil jednotky ukrajinské armády: Na Donbas se vrhne 90 tisíc vojáků, 450 tanků, 203 Gradů, Smerčí a podobných zařízení, pět „Toček-U“.

56; Ukrajinská armáda plánuje uzavřít do kotle Doněck. Doněcká republika získala z generálního štábu Ukrajiny plán útoku na Donbas. Ministerstvo obrany Doněcké republiky zveřejnilo plány nadcházejícího útoku ukrajinské armády v Donbasu.

57; Policejní akademie po ukrajinsku: Ve Lvově okradli šéfa policie. Podle informací jednoho ze zakladatelů sdružení „Varta-1“ Igora Zinkeviče mu ukradli z auta zaparkovaného před jednou z budov univerzity ministerstva vnitra, kde probíhá výcvik hlídkové policie, dva notebooky.

58; Duowei News: Rusko a Čína se připravují na válku v Asii. Nehledě na ujišťování Moskvy a Pekingu o tom, že společná cvičení „Námořní souhra“ nejsou namířeny proti třetím stranám, je jasné, že se vojáci chystají na možný konflikt v Asijsko-Tichomořském regionu, píše čínský portál Duowei News.

59; Ostřelování Pantělejmonovky: Děti si ještě hrály na ulici, když začaly vybuchovat střely. O následcích ostřelování Pantělejmonovky vypráví místní obyvatelé.

60; Okupační síly opět zahájily ostřelování Doněcka. Jsou zranění. Podrobnosti sdělil šéf Kujbyševského obvodu Doněcka Ivan Prichoďko.

61; Kyjev odklízí dobrovolníky z frontové linie. Pluk „Dněpr-1“ byl stažen z obce Peski. Pluk zvláštního určení Ministerstva vnitra Ukrajiny „Dněpr-1“ opustil obec Peski v Doněcké oblasti a předal své pozice v první linii obrany jednotkám ukrajinské armády, sdělila tisková služba pluku.

62; První karty platebního systému „Mir“ budou vydány v prosinci. První národní platební karta „Mir“ bude vydána v prosinci, dokdy zúčastněné banky budou muset zajistit její příjímání v bankomatech a možnost placení v obchodních podnicích a restauracích.

63; Premiér Řecka Alexis Tsipras podal demisi.

64; V Centru Kyjeva došlo k sérii mohutných výbuchů. V centru Kyjeva kolem 20.45 místního času došlo k sérii mohutných výbuchů, sdělují očití svědkové.

65; Poslanec Bundestagu: Německo zavírá oči před podporou Islámského státu Tureckem. V důsledku výbuchu v turecké provincii Syrta 19. srpna zahynulo osm vojáků.

66; Je na čase pohřbít Minské dohody. Setkali se v Berlíně. Dnes. Za ruské ministerstvo tam byli Dronov a Ruděnko. Za ministerstva zahraničí států normandské čtyřky také diplomaté druhé či dokonce třetí kategorie, žádní Lavrovové. Na 24. srpna dokonce ani ruského zástupce nepozvali. Minsk je mrtev.

67; Hackeři se dostali k osobní poště bývalého šéfa SBU Nalivajčenka: Spolupráce s CIA a pikantní podrobnosti z osobního života. Na síti se objevily ukázka pošty Valentina Nalivajčenka publikované projektem UkroLeaks.

68; Rezidence Santa Clause zbankrotovala: Finsko zůstalo bez ruských turistů. Rezidence Santa Clause ve Finsku dospěla k bankrotu kvůli neuhrazení daní, což bylo důsledkem prudkého poklesu počtu turistů z Ruska.

69; Západní Ukrajina: Obsazování chrámů kanonické Církve, hrozby kněžím, obvinění z antiukrajinské propagandy. Metropolita Těrnopolský Sergij informoval představitelům OBSE o pronásledování věřících.

70; The American Conservative: Jak umírá křesťanská Amerika. Ideolog amerického konzervativismu Patrik Buchanan uvažuje o příčinách zrychlující se dechristianizace americké společnosti.

71; Zrození křesťanského impéria. Tisíc let plnilo impérium vytvořené Konstantinem roli celosvětového obránce před Antikristem. Po pádu Konstantinopole přešla tato role navždy na Moskvu.

72; Sekta „Kyjevský patriarchát“ pronajala jogínům část budov Vydubického kláštera. Nyní se v budovách kláštera vyučují východní okultní praktiky a vedou spory o převtělování duší.

73; Ohněm a mečem proti kanonickému Pravoslaví.Porošenko, Turčinov, Jaceňuk, Nalivajčenko, Avakov a další zaseli sémě zla a není pochyb, že právě oni v konečném výsledku sklidí jedovaté ovoce.

74; Ukrajinské odpadlické sekty chtějí pohltit kanonickou církev, ale nejsou schopny se smířit ani mezi sebou.

75; Ukrajinská pravoslavná církev Moskevského patriarchátu: Blokáda Donbasu přináší smrt hladem obyvatelům nárazníkových zón a pásma bojových akcí. Nejsložitější je situace v nárazníkové zóně. Tam je teď situace krajně složitá. Lidé reálně umírají hlady.

76; Americké úřady byly sponzory znesvěcující akce v Omsku. Instalace urážející náboženské cítění byla jedním z objektů výstavy organizované za peníze od Státního departmentu USA.

Zdroj: rusvesna.su  

 

 

Pátek, 21.8.2015 ráno a dopoledne:

1; Ve státním departmentu vůbec nekomentují přesuny ukrajinské armády. Dříve představitel ministerstva obrany Doněcké republiky sdělil, že uskupení ukrajinské armády v Donbasu činí až 90 tisíc lidí.

2; Americký boxer Roy Jones mladší se přiznal, že se zamiloval do Krymu a cítí se zde velmi komfortně.

3; Donbas čelí a vzdoruje Kyjevu díky komunálním politikům, kteří obnovují města po ostřelování, píše ukrajinský novinář. To, že Donbas vzdoruje Ukrajině už rok a půl, za to můžou komunální pracovníci, kteří obnovují to, co zničila ukrajinská armáda, myslí si ukrajinský novinář Alexandr Bilinskij.

4; Krize Evropské unie: Už za 55 let se může obyvatelstvo Bulharska snížit o třetinu. Krize v Řecku není jediným problémem Evropské unie.

5; Bojové akce v Donbasu: Ostřelovány jsou Peski, Jasinovataja, Staromichajlovka a Gorlovka. V noci byl v Doněcké republice relativní klid. Zaregistrovány jsou jen bojové srážky u letiště a v Peskách.

6; Napakovat se na bídě lidí: Německo vydělává na řecké krizi. Řecko a Trojka věřitelů se domluvily na vyčlenění nového balíku finanční pomoci v částce 86 miliard euro.

7; Cohen jmenoval tři příčiny možného útoku Kyjeva na Donbas. Americký poliolog Steven Cohen si myslí, že existují „poplašné signály“ pro možný útok ukrajinské armády na Donbas.

8; Velitel batalionu z Luganské republiky provedl historický výzkum a zjistil, že válka v Donbasu je dnes vedena v naprosto stejně jako Velká vlastenecká válka v roce 1941. Historie se opakuje.

9; Generálmajor Ruckoj: MH17 mohl sestřelit jiný letoun. U boeingu byla poškozena levá strana kabiny, posádka byla okamžitě zabita. Tyto okolnosti nepotvrzují verzi o výstřelu z protiletadlové zbraně.

10; Texas: Padne-li Donbas, padne celý svět. Toto tvrzení je výsledkem besedy doněckého aktivisty a amerického dobrovolníka z Texasu.

11; Kim Čong Un uvedl vojska do plné bojové pohotovost. Vážné vyostření situace na Korejském poloostrově proběhlo ve čtvrtek poté, co KLDR a Jižní Korea si vyměnily dělostřelecké salvy v západní části Demilitarizované zóny.

12; Cílem Kyjeva je „blitzkrieg“ – zničit Doněckou a Luganskou republiku. Po teroristických aktech ukrajinská armáda udeří čtyřmi útočnými uskupeními v síle 90.000 mužů. Podle plánu Kyjeva právě blesková válka umožní zničení domobrany a zničit nezávislé republiky.

13; Výběrové milosrdenství: Červený kříž odmítá dosvědčit následky mučení na občanech Doněcké republiky bez ohledu na jejich prokazatelnou existenci. Mezinárodní výbor Červeného kříže nechce dosvědčit ani jediný případ mučení mezi zajatci z Doněcké republiky vrácenými výměnou, přestože stopy byly více než zřejmé.

14; Neonacismus od finského novináře: „Vy Rusové jste narkomani a bandité“. Z tuposti, hlouposti a negramotnosti obvinil ruský národ jakýsi Tuomas Muraja, finský novinář. Nevkusné rusofobní výpady zveřejnil na své facebookové stránce.

15; Na pozicích ukrajinské armády u Jasinovaté došlo k samovolnému výbuchu munice a techniky. Kolem 23:00 hod. poblíž vesnice Trojickje v Jasinovatském okrese na pozicích ukrajinské armády v důsledku nepozornosti a neodborné manipulace s ohněm došlo k dalšímu případu samovolného vznícení a následné detonaci munice.

16; Uplynulých 24 hodin proběhly v obou republikách relativně klidně. Napětí zůstává na tradičně problémových úsecích fronty – v okolí Doněckého letiště a obcí Peski a Volnovacha.

17; V okolí Černobylské jaderné elektrárny se neúspěšně perou s požárem. V Černobylském lesním porostu pokračuje likvidace požáru. Informuje o tom tisková služba Státní služby pro mimořádné situace Ukrajiny.

18; Tokio slíbilo zmaření cesty Medveděva na Kurily. Taková návštěva je nepřijatelná, prohlásil generální tajemník japonské vlády Ersichide Suga.

19; Centrální banka Ruska odebrala licenci Dalta Bance a RNKO MGB.

20; Aksjonov. Na Krymu žádné pochody homosexuálů nebudou. Šéf Republiky Krym Sergej Aksjonov kategoricky odmítl možnost konání pochodů homosexuálů na poloostrově.

21; Dolar vylétl nad hranici 68 rublů. Poprvé od února. Za euro se platí 76,88 rublu.

22; Číňané vyjádřili lásku k Putinovi a pojmenovali po něm značku piva.

23; Odmítnutí ukrajinského scénáře. Známý politický emigrant a novinář portálu Ukrajina.ru Alexandr Čalenko se vyjádřil k Výboru pro záchranu Ukrajiny a o tom, proč je nutné bojovat za Malorusko a Novorusko.

Zdroj: rusvesna.su  

 

 

 

 

Pátek, 21.8.2015 – odpoledne a večer:

1; Pentagon má vztek, že S-300 neumožní Spojeným státům nenápadně přepadnout Írán. Írán prohlásil, že příští týden získá od Ruska raketové komplexy S-300, sděluje CNN.

2; Polští fanoušci nadávali Banderovi a UPA. Příznivci polského klubu Legie vyprovokovali další výtržnosti v Kyjevě přímo během zápasu.

3; Na frontové linii v Alexandrovce: Boje, ostřelovači a kostelní zvon za výbuchů munice. Váleční korespondenti Republikové gardy přijeli do Alexandrovky, aby viděli, jak se zije a bojuje na frontové linii.

4; U.S. N&W Report: Chladný kalkul pomohl Rusku vyřadit ze hry USA nejen v Sýrii. Na rozdíl od Spojených států provádí Rusko krajně úspěšnou zahraniční politiku, což se týká zvláště Sýrie, kde se Moskvě daří díky chladnému kalkulu dosahovat všech vytčených cílů,píše americký politolog Lamont Colucci ve svém článku pro U.S. N&W Report.

5; Kurs eura překonal na Moskevské burze hranici 76 rublů.

6; Bezdomovci vyrazili na shromáždění v Dněpropetrovsku. V Centru ukrajinského Dněpropetrovska se lidé bez domova rozhodli vystoupit proti aktivistům, kteří nesouhlasí s přejmenováním města.

7; Ukrajinská armáda ostřeluje Tělmanovský okres a obec Spartak u Doněcka.

8; Krymští a sevastopolští řidiči musí do dubna 2016 vyměnit ukrajinské registrační značky za ruské.

9; Šéf inženýrské služby Národní gardy: Odmítl jsem splnit zločinný příkaz. Vadim Jaculjak v nedávné minulosti vedl inženýrskou službu vnitřních vojsk Ukrajiny. Ale odmítl splnit rozkaz náčelnictva vyzvednout protipěchotní miny ze skladů ministerstva obrany za účelem jejich instalování v Donbasu.

10; Ukrajinská vojska dvakrát porušila příměří, hlásí národní policie Luganské republiky. Včera ve 20:50 bylo zaregistrováno ostřelování ze směru od obce Popasnaja na pozice domobrany v okolí Kalinova.

11; Asijská rozvojová banka vyčlenila pro Kazachstán úvěr ve výši 1 miliardy dolarů, aby země mohla pokračovat ve státním programu posílení ekonomiky, píše se ve zprávě banky.

12; Štáb ATO odhalil „záludný plán nečinných teroristů“: Tím, že dodržují Minsk-2, provokují ukrajinskou armádu. Další fantastický objev učinil důstojník tzv. ATO Anatolij Stelmach. Jeho velení rozlousklo tajemství záludného plánu vymyšleného armádou Doněcké republiky a Národní policií Luganské republiky.

13; Pokračuje zveřejňování tajných dokumentů, které posílají ukrajinští vojáci a úředníci, pomáhající v boji proti zločinnému oligarchickému režimu. Tentokrát jde o doklady účasti představitelů velvyslanectví USA na Ukrajině při vypracovávání propagandistických materiálů.

14; Soul: Pchjongjang se připravuje k vystřelení balistických raket. KLDR se připravuje na provedení zkoušky balistických raket, hlásí Interfax. Na Severu byla zaregistrována příprava k vypuštění rakety Scud a rakety Rodon v jedné z provincií, oznámil zdroj ve vládě Jižní Koreje.

15; Bojovníci Islámského státu srovnali se zemí 1.500 let starý křesťanský klášter v Sýrii. V zajetí bojovníků Islámského státu se nachází 230 obyvatel města.

16; Azarov: Ukrajinu očekává ekonomický krach. Investoři nemají v úmyslu vkládat své prostředky do Ukrajiny při nynějším politickém režimu, prohlásil bývalý premiér Ukrajiny Nikolaj Azarov na své facebookové stránce.

17; V Primorské oblasti byla odstartována největší vojenská námořní cvičení Ruska a Číny. Cvičení se na obou stranách zúčastní 22 plavidel, až 20 letadel a vrtulníků a více než 500 vojáků.

18; Moskvanka, která údajně utekla k Islámskému státu, byla ve skutečnosti zavražděna svým manželem. V domě sedmatřicetiletého Šapi Šachšajeva, který je manželem zmizelé ženy, byla nalezena předpokládaná vražedná zbraň – nůž se stopami krve.

19; Kolem dvaceti tisíc dětí z Doněcké a Luganské republiky půjdou do ruských škol a mateřských školek. Děti jsou plně integrovány do ruských vzdělávacích institucí a cítí se v nich komfortně, poznamenala první náměstkyně ministra vzdělání a vědy Ruské federace Natalja Treťjak.

20; Německá média: Ženu, která odhalila „továrnu na trolly“ financovala CIA. Bývalá spolupracovnice kremelské „továrny na trolly“ Ljudmila Savčuk je financována americkou CIA, píše Propagandaschau.

21; Poslanec Nejvyšší rady byl zraněn při rvačce s polskými fanoušky na Majdanu. Během rvačky za účasti polských fotbalových fanoušků v centru Kyjeva utrpěl zranění nohy poslanec za frakci Blok Petra Porošenka Andrej Antoniščak.

22; Nový náčelník lvovské hlídkové policie byl okraden hned první den své práce v nové funkci.

23; Polovina obyvatel Oděsy si myslí, že za válku v Donbasu je odpovědný Kyjev. Vládám Doněcké a Luganské republiky přičítá vinu jen 7,7% dotázaných.

24; Avakov lhal, když tvrdil, že mladý šéf lvovské policie Zozulja pokutoval poslance Melničkuka. Šéf ministerstva vnitra Arsen Avakov rozšířil smyšlenou informaci o činnosti zástupce velitele třetího batalionu policie v Kyjevě Jurije Zozuli.

25; Ukrajina vykopala podél hranice s Krymem 13,5 kilometru zákopů a 4,5 km protitankových valů. Cesta na pevninu je blokována protitankovými zátarasy, ostnatým drátem, betonovými bariérami a dalšími prostředky.

26; Rubl se stal základní měnou v Doněcké republice. V Doněcké republice se 90% peněžních operaci provádí v ruských rublech, sděluje ministerstvo pro hospodářský rozvoj Doněcké republiky. Rubl se takto přirozeně stal základní měnou v Republice.
27; NY Times: Skandál s nevěrami ukázal, že Američané jsou národem ztroskotanců. Reakce sloupkaře novin na chování svých spoluobčanů následovala poté, co hackeři polomili databáze nevěrných manželů Ashley Madison.

28; Porošenko o nadlidech a podlidech. Ukrajinci jsou lepší než Rusové, protože míří do Evropy. Teorie o kolektivní vině celých národů se na státní úrovni přisuzovaly pouze ve fašistických režimech vedoucích celou společnosti do árijského ráje a dělících celý svět na plnohodnotné lidi a „Untermenschen“, na bílé pány a černé otroky.

29; Zachar Prilepin: Nic definitivně krásného není na žádné válce. Známý spisovatel píše o tom, proč ve válce je vždy prostor jak pro hrdinské činy, tak i pro zvěrstva.

30; Jaceňuk našel způsob jak obejít ruské potravinové embargo: Prostě budeme zvyšovat dodávky na jiné trhy...

31; Ukrajinská armáda se maketami bojové techniky pokouší vyprovokovat armádu Doněcké republiky k zahájení palby, říká Basurin.

32; Ukrajinská armáda je připravena rozpoutat válku v Donbasu po 24. srpnu, po Dni ukrajinské nezávislosti, říká ministerstvo obrany Doněcké republiky. Ale armáda Doněcké republiky je připravena údery nepřítele odrazit.

33; Ukrajinská moc ignoruje soudní rozhodnutí o výplatách důchodu penzistům v Donbasu. Samozvaná kyjevská moc zcela ignoruje nejen ukrajinské, ale i mezinárodní zákonodárství. To je jedna z hlavních příčin války v Donbasu.

34; Rostovský soud odmítl přenést proces se Savčenkovou do Moskvy. Trestní věc ukrajinské návodčí Savčenkové bude projednávána v Doněckém městském sudu Rostovské oblasti.

35; Vladimir Putin varoval před hrozbou Krymu zvenčí. Na setkání věnovaném zajištění bezpečnosti Krymu prezident Ruska Vladimir Putin prohlásil, že hrozba destabilizace situace na Krymu zvenčí nadále trvá.

36; TVN24: Navzdory prognózám se Rusové nebojí ani války ani krize. Ještě nikdy v nové historii Ruska nebyla úroveň obav mezi obyvatelstvem tak nízká jako dnes, informuje polská televizní stanice TVN24 s odkazem na údaje ze sociologického průzkumu.

37; Informace rozvědky potvrzují útočné plány ukrajinské armády. Armády Novoruska vnímají touhu ukrajinské armády rozpoutat plnohodnotnou válku a jsou připraveny odrazit libovolné snahy nepřítele o průlom.

38; Hygienicko-epidemiologická služba Doněcké republiky odmítla informaci Kyjeva o možné masově otravě obyvatel Donbasu vodou z veřejných zdrojů.

39; Nepřítel Ukrajiny: Roy Jones je uveden na seznamu „separatistů. Vyhrožují mu strašnou odplatou. Vynikající americký boxer se dostal na seznam stránky Mirotvorec, která publikuje adresy a telefony těch, kdo vystupují proti kyjevské moci.

40; Protiruská propaganda: V Rize bylo otevřeno centrum strategické komunikace NATO. Prezident Lotyšska Rajmond Vejonis otevřel centrum strategické komunikace NATO v Rize.

41; Miller: V rozpočtu Ukrajiny nejsou peníze na nákup plynu. Ukrajina potřebuje k obnovení dodávek ruského plynu jen peníze. Ty však nemá. Průběh zimy na Ukrajině je tedy velkou otázkou, stejně jako bezpečnost tranzitu plynu pro potřeby Evropy,prohlásil šéf Gazpromu Alexej Miller.

42; Obyvatelé Kyjeva jsou rozhořčeni nácvikem přehlídky ke Dni nezávislosti Ukrajiny. V sociálních sítích vyjadřují své rozhořčení nad hlukem výbuchů během nácviku přehlídky na počest Dne ukrajinské nezávislosti, který se konal 20. srpna.

43; Více než 20 ukrajinských vojáků zajatých v Doněcké republice se nechce vrátit na Ukrajinu.

44; Bývalý analytik CIA: Důkazy viny domobrany na sestřelení MH-17 USA nemají. Pokud by rozvědka USA měla nezvratné důkazy viny domobrany na sestřelení malajského letadla, dávno by je již zveřejnila.

45; Náměstek ministra pro bytovou politiku Ukrajiny přešel na stranu Doněcké republiky. Kyjev se o tom dovídá po roce a půl. Bývalý první náměstek ministra pro regionální rozvoj, výstavbu a bytové hospodářství Ukrajiny Alexandr Alipov v současné době pracuje jako první náměstek šéfa Gorlovské městské administrativy.

46; Ženisté ministerstva pro mimořádné situace Luganské republiky objevili v Pervomajsku 20 kusů nevybuchlé munice. Terénní pracovníci prozkoumávali areál všeobecně vzdělávací školy č. 30, jedno soukromého a jednoho komunálního podniku, a také jednoho zemědělského pozemku na ulici Šaumjana.

47; Ruský prostor: Krym je pro Rusko posvátná země. „Krym je náš!“ je dnes jedním z nejpopulárnějších sloganů, ale co všechno za ním stojí a co vůbec znamená?

48; Doněcká republika nebere do zajetí civilní osoby – na rozdíl od Ukrajiny.

49; Bojovníci ATO: Čeká nás třetí kotel. Jsme už ochotni jít se zbraní v ruce na Kyjev. Ukrajinští vojáci obviňují Kyjev a vyhrožují vedení země.

50; Evropa ví, že stačí dva týdny a ruská armáda bude stát před branami Berlína. Evropa v žádném případě není ochotna bojovat proti Rusku, něco takového je pro ni noční můrou.

51; Bojovník ATO vypráví, jak jsou ostřelována mírumilovná města v Donbasu. Po osmi měsících pobytu v zajetí bývalý se bojovník ukrajinské armády přesvědčil, že v Donbasu žijí mírumilovní lidé.

52; Luganská republika vydá do Doněcké republiky dva zajatce, kteří tam mohou být souzeni, pokud Kyjev bude protahovat výměnu zajatců, říká Dějněgo.

53; Mosijčuk vyhrožuje novinářům, kteří referovali o Ljaškově dovolené na ostrově Capri. Skandálně známý ukrajinský poslanec Mosijčuk vyhrožuje novinářům, který zveřejnili informaci o rekreaci Olega Ljaška na ostrově Capri.

54; Do Dněpropetrovska přivážejí kolem padesáti raněných za den, hlásí dobrovolníci. Ve vojenských nemocnicích se zvýšilo množství bojovníků ze zóny ATO, sdělují aktivisté.

55; Ukrajinská armáda maskuje vojenskou techniku po jejích mohutných přesunech k linii dotyku, říká Basurin. Vojenské jednotky ukrajinské armády dělají opatření na zamaskování zbraní a vojenské techniky po jejím masivním přesunu k linii dotyku.

56; Ukrajinská armáda přisunula k frontové linii 48 kusů techniky a zhruba tisícovku vojáků.

57; Den a noc s průzkumnou rotou v Gorlovce. Válečný korespondent vyjel společně s průzkumnou rotou plnit bojové úkoly a pořídil záběry obyčejné pracovní noci bojovníků.

58; Doněcká republika žádá OBSE, aby pomohla zastavit ostřelování a provokace ze strany ukrajinské armády. Představitelé Doněcké republiky se obrátili na OBSE s prosbou o pomoc při zastavení provokací ukrajinské strany a navrácení ukrajinských představitelů za jednací stůl.

59; Ceny ropy na londýnské burze poklesly na šestiletá minima v hodnotě 45,13 za barel.

60; Ukrajina odmítá brát do zajetí řadové vojáky z Doněcké republiky. Politici si vybírají jen důstojníky.

61; Bez úhony zůstal jen jeden. Před několika dny ukrajinští vojáci poblíž Gorlovky zapomněli na pravidla bezpečnosti a kouřili v těsné blízkosti uskladněné munice, následkem čehož došlo k výbuchu.

62; Národní rada přijala zákon zjednodušující podnikání na území Doněcké republiky. Poslanci národní rady Doněcké republiky schválili zákon o státním dohledu ve sféře hospodářské činnosti, který zjednodušuje podnikání na území Doněcké republiky.

63; Zapadání půlměsíce: Vláda Turecka ztrácí kontrolu nad situaci v zemi. Došlo ke střelbě nedaleko vchodu do istanbulské rezidence premiéra země. Policie zadržela dva podezřelé. Bojové akce probíhají v souvislosti s obrovskou politickou krizí.

64; Cvičení ostřelovačů brigády „Kalmius“ se konají v polním táboře.

65; Občan Maroka zahájil ve Francii palbu ze samopalu na cestující ve vlaku. Tři lidé byli zraněni v důsledku útoku ozbrojeného muže na cestující rychlovlaku ve Francii.

66; Kontrolní stanoviště by měla zmizet a mírumilovní občané mají právo překračovat hranici dotyku, říká šéf mise OBSE. Těžké zbraně je nutné stáhnout na velkou vzdálenost od linie dotyku.

67; Příslušnice domobrany z Pervomajska: Chování k našim lidem v ukrajinském zajetí je prostě příšerné, říká v interview pro informační agenturu NewsFront obránkyně Donbasu Jelena z Pervomajska.

Zdroj: rusvesna.su

 

Sobota, 22.8.2015 – ráno a dopoledne:

1; Stratfor: EU nezablokuje Turecký proud, ani kvůli Ukrajině. Výhody výstavby plynovodu Turecký proud jsou pro EU zřejmé: Odpovídá to cílům dosažení energetické bezpečnosti kontinentu.

2; Jemeljaněnko: Můj děd bojoval proti banderovským bandám. Fjodor Jemeljaněnko vzpomíná: „Můj děda prošel celou válkou a po válce ještě pět let bojoval s Banderovými hordami.

3; Herec z filmů León a Nikita Jean-Hugues Anglade byl zraněn při střelbě ve francouzském vlaku. Tři lidé byli zraněni při útoku na rychlostní vlak ve Francii.

4; Na fondovém trhu USA byl zaznamenán největší propad za posledních pět let. Největší propad zaznamenal průmyslový index Dow Jones.

5; Na Ukrajině se ztratily statisíce tun obilí a paliva ze státních rezerv, říká ministr. Ministr hospodářství a obchodu Ukrajiny Ajvaras Abromavičus šokoval včera svým vyjádřením na sociálních sítích.

6; Kyjev hledá cizince na řízení obranného průmyslu Ukrajiny. Státní koncern Ukroboronprom plánuje jednu z nejvyšších manažerských funkcí pozvat zahraničního specialistu.

7; Jižní fronta: Ukrajinská armáda celou noc pálila z houfnic na obce Novolaspa a Belaja Kamenka. Na obloze je velká aktivita bezpilotních letounů. V okolí Tělmanova vznikl nový žhavý bod. O situaci v této oblasti informuje válečný korespondent Gennadij Dubovoj.

8; NI: V případě války se Západem pomohou Rusku hackeři a partyzáni. Západní experti vyjadřují varovný názor na možný konflikt NATO s Ruskem.

9; Uplynulých 24 hodin bylo v obou Republikách poměrně klidno. Nehledě na několik incidentů měli obyvatelé tradičně ostřelovaných měst Donbasu možnost si trochu oddechnout. Nejvíce ten oddych potřebovali obyvatelé těžce zkoušené Gorlovky.

10; Po fotbalovém zápasu v Kyjevě křičeli fanoušci „Sláva Putinovi!“ V davu vycházejícím ze stadionu Dynama po zápase luganského klubu Zarja s polskou Legií se ozývaly výkřiky „Sláva Putinovi!“,což vyvolalo šok a rozhořčení v řadách ukrajinských patriotů.

11; U Arťomovska byla použita neznámá zbraň, deset bojovníků ukrajinské armády bylo zraněno, píší kavaleristé z ATO. Ukrajinská média se už hemží titulky „Ruská armáda použila chemické zbraně“, „Bojovníci Doněcké republiky spáchali chemický útok“ a mnoha podobnými.

12; Medveděv podepsal dokument o rozšíření ruských hranic u pobřeží Ochotského moře. Premiér Ruska Dmitrij Medveděv poznamenal, že tento dokument byl přijat po konzultacích komise pro hranice kontinentálního šelfu a byl koordinován se sousedními zeměmi včetně Japonska.

13; V Nikolajevě byl spáchán bombový útok na kancelář aktivistů ATO. Dnes v noci kolem 02:40 hod došlo k výbuchu v budově Mládežnického centra na adrese Malaja Morskaja 1. V této budově sídlí od počátku září 2014 kancelář aktivistů pomáhajících ukrajinské armádě a dobrovolnickým batalionům.

14; Alexandr Zacharčenko: Budujeme spravedlivý stát. Během zasedání výkonného výboru dne 21. srpna šéf republiky se Alexandr Zacharčenko ve svém projevu věnoval vážnosti komunikace představitelů výkonné moci s lidmi.

15; KLDR rozmisťuje dělostřelectvo u hranic s Jižní Koreou. Severní Korea v sobotu zahájila rozmisťování dělostřeleckých zbraní na hranici Demilitarizované zóny.

16; Přehlídka zajatců v Donbasu se konat nebude. Poradce zástupce ministra obrany Ukrajiny a dobrovolník ATO Vasilij Budik oznámil dosažení dohody s představiteli Doněcké republiky o tom, že zajatci ukrajinské armády na přehlídce nebudou.

17; Americký fondový trh se propadl o 3,13% kvůli zprávám z Číny. Stalo se tak, jak píše Forbes v souvislosti s oslabením čínské ekonomiky.

18; Sergej Aksjonov komentoval ukrajinské příkopy na hranici s Krymem. Podle názoru šéfa Krymu Sergeje Aksjonova se ukrajinská moc opevňuje na společném úseku hranice zákopy, aby její občané nemohli vidět pozitivní změny v Krymské republice.

19; Byly zveřejněny nové záběry srážek polských a ukrajinských fanoušků v Kyjevě a pasivní reakce ministerstva vnitra. Vtírá se otázka: Kde v tu chvíli byla ta vychvalovaná nová policie?

20; Na Krymu bude postaven gigantický vlajkový stožár podobný konstrukci na ústředním náměstí v hlavním městě Mexika.

21; Izraelský analytik: Donald Trump říká o Putinovi to, co chtějí Američané slyšet. Když mluví o tom, že chce uzavřít s Putinem dohodu, mluví jako byznysmen, když mluví o Ukrajině, nemůže nechápat, jaké zájmy tam mají USA.

22; Poradce Avakova vyhrožuje americkému boxerovi, který chce přijmout občanství Ruské federace. Tense dostal na seznam nepřátel Ukrajiny na stránkách Mirotvorec.

23; V 11:00 hod moskevského času vyprší severokorejské ultimátum na odstranění amplionů z hranic. Jižní Korea spoléhá na podporu USA.

24; Venezuela: Na hranicích je situace na hranici výbuchu. Země se nachází v konfliktu se sousedními státy Kolumbií a Guayanou, které kamarádí s Amerikou.

25; V Kyjevě zorganizovali hon na zástupce vojenského atašé Německa. Pohyb jeho automobilu je sledován a fotografie jsou umisťovány na internet.

26; Ultrapravicová strana se stala hlavní politickou silou ve Švédsku. Tvrdou protiimigrační politiku ultrapravicové strany podporuje 25% obyvatel Švédska, vyplývá z výsledků průzkumu provedeného výzkumným centrem YouGov.

27; Dmitrij Medveděv neschválil změnu názvu regionu „Dálný Východ“ na „Východ Ruska“.

28; „Seď a poslouchej! Když se ti to nelíbí, jdi za dveře! Buď tiše seď nebo zavři hubu!“ Šéf Zakarpatské oblastní státní administrativy Gennadij Moskal se během představování nového šéfa Vinogradovské okresní administrativy Michaila Rusaňuka dostal do slovní přestřelky s mužem v plénu, hlásí Apostrof.

29; Na co jsou Ukrajinci ve svém státě hrdí? Nejlepší vysoké školy na světě, animované filmy, hymny, tanky, šest nositelů Nobelovy ceny...

30; USA jsou znepokojeny „Kalibrem“. Rusko se přibližuje výrobě nových perspektivních okřídlených raket Kalibr schopných zasáhnout cíl na libovolném místě v Evropě jadernými nebo konvenčními hlavicemi, píší západní média s odvoláním na neupřesněné zdroje v Pentagonu.

31; Pravoslavný metropolita Mexika daroval Krymu gigantickou vlajku Ruska. Délka vlajky je 28 metrů, šířka 16 metrů, hmotnost 100 kg. Plocha trikolory je 448 čtverečních metrů.

32; Ukrajinská armáda ostřelovala území Luganské republiky. Jeden člověk byl zraněn. Ministerstvo pro mimořádné situace oznámilo ostřelování okolí obce Oboznoje v Slavjanoserbském okrese a také města Pervomajsk ze střelných zbraní a zbraní ráží zakázaných Minskými dohodami.

33; Německá média: Kyjev záměrně udržuje Ukrajinu ve stavu války. Kyjev dodržoval a nadále dodržuje Minské dohody jen formálně. Ve skutečnosti se ukrajinská moc pokouší udržet zemi ve stavu války.

34; Ukrajinští aktivisté jsou rozhořčeni: Nebylo jim umožněno slavnostně si připomenout Den nezávislosti Ukrajiny na Krymu. Ukrajinské aktivisty jen pozvali, aby položili květiny k pomníku Tarase Ševčenka.

35; Jižní Korea slíbila odpovědět palbou na útok KLDR. Republika Korea bude palbou likvidovat jednotky Severní Koreje, pokud budou ostřelovat ampliony v demilitarizované zóně.

36; Šéf Krymu Aksjonov označil budování okopů na hranicích s Krymem za ukrajinský stihomam.

37; Tranzitní velmoc: Bylo objeveno další nelegální na hranici Ukrajiny. Na ukrajinsko-moldavské hranici objevili pracovníci pohraniční služby Ukrajiny v pátek potrubí na přečerpávání lihu.

38; Ukrajina se stane obilnicí Číny, nikoli Evropy. Evropa ukrajinské obilí nepotřebuje, zato v Číně se bude výborně hodit jako přísada do krmiva pro prasata.

Zdroj: rusvesna.su, rusnext.ru

 

 

 

 

Sobota, 22.8.2015 – večer:

1; Bloomberg: USA zakázaly Ukrajině klást Rusku odpor na Krymu. Úřady USA doporučily kyjevské juntě, aby neodpovídala silou na počínání ruských vojsk na Krymu, píše Blomberg. V opačném případě by Moskva získala právo zachovat se podle gruzínského scénáře v roce 2008.

2; Ukrajinská armáda přesunula k frontové linii dalších 50 tanků, minometů a reaktivních palebných systémů, hlásí rozvědka Doněcké republiky. Ukrajinské velení pokračuje v tajném posilování skupiny vojáků ve výchozích pozicích, aby po teatrálních provokacích zahájilo útok na Donbas.

3; V Donbasu byl poražen 64. pluk námořní pěchoty ruské armády, tvrdí náčelník generálního štábu ukrajinské armády. Máme k dispozici operativní informaci, že právě od Luganska jeden z ruských velitelů stáhl svou jednotku zpět do Ruské federace v důsledku velkých ztrát.

4; Nejbohatší lidé světa přišli o 182 miliard dolarů za týden. V tomto týdnu 400 nejbohatších lidí světa přišlo o 182 miliard dolarů kvůli propadu na světových trzích, hlásí Bloomberg.

5; Ukrajinský konflikt přiživil poptávku po německých tancích. V souvislosti s pokračujícím ukrajinským konfliktem východoevropští členové NATO projevují zájem o získání německé těžké výzbroje, píší Financial Times.

6; USA poradily Ukrajiny, aby ustoupil Putinovu tlaku. Když počátkem roku 2014 ozbrojené síly prezidenta Ruska Vladimira Putina obsadily Krymský poloostrov, dočasná ukrajinská vláda projednávala otázku, zdali je nutné bojovat se „zelenými človíčky“, které tam Rusko přesunulo.

7; V Řadách bojovníků Islámského státu propukla infekce deficitu imunity. Velké množství teroristů Islámského státu se nakazí při užívání drog, nedávno se 16 bojovníků nakazilo od dvou marockých sexuálních otrokyň. Infikovaní bojovníci se pak stávají sebevražednými atentátníky.

8; Oleg Carjov okomentoval fakt odhalení krádeže obilí z ukrajinských státních rezerv. Ironicky se zeptal, nemají-li v tom prsty separatisté.

9; Do kyjevské vojenské nemocnice každodenně přichází 20 až 25 těžce zraněných vojáků ukrajinské armády. Začíná se projevovat nedostatek spotřebního materiálu pro operace a ložního prádla pro pacienty.

10; Doněcký kotel: Jak se chce domobrana bránit devadesátitisícovému ukrajinskému armádnímu uskupení? 20. srpna zástupce velitele korpusu Ministerstva obrany Doněcké republiky Eduard Basurin objasnil na tiskové konferenci svůj pohled na očekávaný ukrajinský útok.

11; Prohlášení ukrajinské armády o použití chemických zbraní ze strany Doněcké republiky je lživou provokací Kyjeva, prohlásili na ministerstvu obrany Doněcké republiky. Prohlášení ukrajinských vojáků o tom, že armáda Doněcké republiky použila chemické zbraně, je lež.

12; Na Ukrajině bude brzy otevřeno zastoupení NATO. Příslušný výnos podepsal premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk ve středu.

13; Medveděv: Rubl se vrátí k normálním ukazatelům. Ve střednědobé perspektivě se kurs rublu vrátí k běžným hodnotám, prohlásil premiér Ruska Dmitrij Medveděv.

14; Porošenko přiznává: Minské dohody daly Kyjevu čas pro posílení obranyschopnosti. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko na setkání v Čugujevu v Charkovské oblasti prohlásil, že Minské dohody poskytly Ukrajině možnost posílení své obranyschopnosti.

15; Události pokročily. Nechvalně známý ukrajinský propagandista navrhuje Ukrajině, aby se vzdala svého nároku na Donbas a Krym. Ukrajinský politolog a šéfredaktor portálu „Chvilja“ Jurij Romaněnko prohlásil, že Ukrajina by měla přestat mlátit hlavou do zdi a začít budovat něco pevnějšího na menším území.

16; Business Insider oznámil, v kterých zemích se lze spolehnout na ženy v boji. V řadě zemí ženy zaujímají čestné místo v ozbrojených silách, ať už v čistě ženských oddílech nebo ve smíšených jednotkách spolu s muži.

17; V okolí Stanice Luganské vyletěl v opěrném bodě ukrajinské armády do povětří sklad munice. V noci z 21. na 22. srpna v okolí Stanice Luganské došlo už k několikáté podobné situaci.

18; Šéf administrativy okupované části Luganské oblasti se vyjádřil pro zavedení válečného stavu. Možnost provedení voleb v regionu neexistuje, myslí si Georgij Tuka.

19; V důsledku pádu stíhačky při letecké přehlídce v Anglii zahynulo sedm lidí. Letadlo v anglickém hrabství Západní Sussex spadlo na dálnici a narazilo do několika automobilů.

20; Generální prokuratura Ukrajiny je proti dobrovolnickým batalionům: Byl odhalen nelegální sklad munice. Objevená munice byla zabavena, pokračuje vyšetřování v rámci trestního řízení.

21; V chemické továrně v Číně došlo k výbuchu, úřady evakuují obyvatelstvo. K mohutnému výbuchu došlo v sobotu v chemické továrně na východě Číny.

22; Tanky, Grady, Hummery – Porošenko posílá kolony nové techniky pro pokračování války v Donbasu. 170 kusů vojenské techniky bylo vysláno na východ Ukrajiny do tzv. zóny ATO.

23; Stav ukrajinské armády u Gorlovky je kritický, říkají ukrajinští vojáci. V případě pravděpodobného útoku Armády Doněcké republiky v okolí Gorlovky disponuje ukrajinská armáda nedostatečně připravenými a slabě ochráněnými pozicemi.

24; Čurající ukrajinský kozák se objeví v Bruselu místo čurajícího chlapečka. Bude to jedna z akcí, které jsou organizovány ukrajinskou komunitou a diplomaty v Bruselu a Lucemburku.

25; Porošenko je ochoten uznat ztrátu Donbasu, říká Kravčuk. První prezident Ukrajiny načrtl problémy, se kterými ukrajinský stát oslaví 24. výročí prohlášení samostatnosti.

26; Porošenko chystá bleskovou válku v Donbasu. Eduard Basurin svolal tiskovou konferenci, na které se vyjádřil k jedné z nejpravděpodobnějších verzí očekávaného útoku ukrajinské armády.

27; Šéf ministerstva zahraničí Dánska: S Ruskem se nedá pohnout, takže je nutné jednat. Dánský ministr zahraničí Kristian Jensen přijal pozvání Sergeje Lavrova na setkání, které znovu otevře pozastavený dialog mezi oběma zeměmi.

28; Váňa Vornov se stal občanem Ruska. Malý chlapec Váňa Voronov z Donbasu, který přišel o obě nohy a pravou ruku během ostřelování města Šachťorska, získal ruské občanství.

29; Porošenko porovnal výdaje na ukrajinskou armádu s cenou za Mistraly. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že letos výdaje státu na zvýšení bojeschopnosti ukrajinské armády byly rekordní.

30; Ukrajinská vojska utíkala v panice a opustila strategicky důležité pozice v Luganské oblasti. V noci ukrajinská vojska útočila na naše pozice, v důsledku intenzivního obranného boje ve směru Kirovsk – Zolotoje nepřítel spěšně utíkal z okolí železniční stanice Marjevka.

31; Jsou známy další podrobnosti ohledně výbuchu v Nikolajevě. Na místě výbuchu, který se odehrál dnes v noci n v kanceláři dobrovolníků ATO v Nikolajevě, byly objeveny prvky podomácku vyrobeného výbušného zařízení.

32; Velvyslanec Ruské federace v Srbsku Alexandr Čepurin: Evropu očekává „arabský podzim“ – masový příval běženců z rozvrácených zemí.

33; McCain: Máme co do činění s hrdlořezem jménem Putin. Včera senátoři USA otevřeli v Rize Centrum strategických komunikací NATO, jehož úkolem bude koordinace boje s nepřátelskou (tj. ruskou) propagandou.

34; Optimistické prognózy jsou v případě Ukrajiny směšné, říká Alexander Rogers. Výroba padá, úroda je nižší než se plánovalo a blbeček Jaceňuk osobně zavírá podniky, které vyrábějí pro vývoz do Ruska. Je to klaun...

35; V Luganské oblasti uctili památku obětí ostřelování raketou Točka-U. Akce proběhla na náměstí u Kaple svatých Jáchyma a Anny. Zúčastnilo se 400 lidí.

36; Rusko a Čína fungují jako magnet pro další země, píše National Interest v USA. Čína a Rusko jsou pro ostatní magneticky přitažlivé a začínají budovat novou ekonomickou infrastrukturu jako alternativu k mezinárodnímu finančnímu systému kontrolovanému Západem.

37; Pomaloučku se začíná rýsovat odpověď na skandální otázku, za co jsme vlastně skákali na Majdanu. Co nás vlastně v současné chvíli posouvá blíž k Evropě a jejímu obrazu, který kreslili cyničtí idioti a vnutili ho infantilním snílkům?

38; Během protestů proti migrantům bylo zraněno více než 30 německých policistů. Přinejmenším 31 policistů bylo zraněno během protestů proti migrantům ve spolkové zemi Sasko v Německu. Jeden z nich utrpěl těžká zranění, sdělila policie v Drážďanech.

39; Útok ukrajinské armády se utopí v dezercích vlastních vojáků. Po získané informaci od rozvědky armády Doněcké republiky začíná být jasné, že ukrajinská strana se už nechystá sedět v zákopech, ale je připravena přejít do útoku, a to s velkými silami. Dokonce si vymysleli i „Blitzkrieg“.

40; Tatarský disident Džemilev prohlásil, že vládě Putina zbývají už jen měsíce. Virtuální zplnomocněnec prezidenta Ukrajiny pro otázky krymskotatarského národa spočítal, že Putinově režimu zbývají už jen měsíce.

41; V Polsku byl polit barvou další pomník UPA. Polští patrioti v obci Molodič „navštívili“ další památník ozbrojenců z UPA.

42; Bylo provedeno pokusné odpálení mezikontinentální balistické rakety RS-12 M „Topol“ poblíž Astrachaně z polygonu Kapustin Jar, sděluje RIA Novosti.

43; Italská pobřežní hlídka vylovila z vody kolem tří tisíc migrantů. Lidé se pokoušeli dostat do Evropy na 18 přeplněných loďkách, čtyři z nich byly gumové čluny.

44; Porošenko prohlásil, že je podoben Che Guevarovi, říkají média. Toto pro velkého revolucionáře urážlivé prohlášení učinil ukrajinský prezident před německými novináři Deutsche Welle.

45; Na Krymu je pouze 10 tisíc proruských separatistických debilů a dva a půl milionu lidí miluje Ukrajinu, prohlašuje krymský exministr turistiky Alexandr Lijev.

46; Porošenko se pochlubil, že si otočil Putina kolem prstu tím, že podepsal minské dohody, nesplnil ani jeden z jejích bodů a získal tak čas na posílení ukrajinské armády, aby zastavil další postup armády Donbasu na západ.

Zdroj: rusvesna.su, rusnext.ru

 

 

 

 

 

Neděle, 23.8.2015 – ráno a dopoledne:

1; Raněné bojovníky ukrajinské armády odvážejí z Donbasu na mrtvolách svých kolegů, kterým izolepou připevňují končetiny k tělu.

2; Ukrajinská vojska zbaběle utekla z Marjevky. Celý průběh bojů v noci na 22. srpna spíše připomíná anekdotu.

3; Porošenko odhadl cenu zvýšení bojeschopnosti „kyborgů“ na cenu dvou Mistralů. Porošenko zdůraznil, že stát utratil za zvýšení bojeschopnosti svých ozbrojených sil dvě miliardy dolarů, což je podle jeho slov cena dvou Mistralů.

4; Moskevští fotbaloví fanoušci se spojují na podporu Novoruska. Válka v Donbasu rozdělila ruské fotbalové fanoušky na dva tábory, které nekopírují příslušnost ke klubům.

5; V Polsku počmárali aktivisté další pomník teroristů UPA. V obci Molodič v Jaroslavském újezdu Podkarpatské vojvodství neznámí aktivisté pomalovali památník teroristů z UPA.

6; Po uplynutí 24 let od rozpadu Sovětského svazu estonský ministr spravedlnosti navrhl vytvoření mezistátního soudu pro vyšetřování zločinů komunismu. Poněkud opožděně reaguje na události, když prohlásil, že zločiny komunistického režimu je třeba vyšetřit stejně jako se vyšetřují zločiny nacismu.

7; Porošenko pokračuje v soustřeďování vojsk u Mariupolu. Bylo přisunuto více než 2.000 vojáků námořní pěchoty. Přístupové cesty k městu nyní „chrání“ více než dva tisíce příslušníků námořní pěchoty a během následujících dvou týdnů dostanou ještě posily.

8; „Vikingové“: Situace je extrémně napjatá. Probíhá pravidelné každodenní ostřelování ze strany ukrajinské armády. Jsou pozorovány přesuny nepřátelské vojenské techniky, očekává se útok a probíhají přípravy k jeho odražení.

9; Rusko provedlo zkušební odpálení jaderné rakety 300 km od Ukrajiny. Z Polygonu Kapustin Jar v Astrachaňské oblasti byl vystřelena testovací mezikontinentální raketa RS-12M „Topol“.

10; OBSE: Situace na Doněckém letišti se vyostřila, sděluje monitorovací mise OBSE na Ukrajině.

11; Představitel posledního vládnoucího rodu Romanovců navštíví Krym. Velký kněz Dmitrij Romanovič plánuje návštěvu letní rezidence posledního ruského imperátora Mikuláše II a chystá se vzdát čest památce starším pokolením imperátorské rodiny.

12; Boxer Roy Jones mladší vyzval bratry Kličkovy na souboj na Krym. Americký boxer Roy Jones mladší, který nedávno požádal prezidenta Vladimira Putina o ruské občanství, se zmínil o tom že na Ukrajině se nyní nachází na černé listině kvůli své cestě na Krym.

13; Nepokořený Donbas: V podmínkách blokády budou nedostatkové součástky prostě tisknout. Mladí vědci Doněcké národní technické univerzity. Vytvořili centrum 3D tisku pro výrobu součástek pro laboratorní vybavení.

14; Bojovníci Islámského státu použili chemické zbraně v Sýrii. Podle informací syrských médií se po ostřelování města teroristy u některých obyvatel začaly projevovat příznaky dušnosti svědčící o toxických látkách v munici.

15; Mustafa Džemilev vyprávěl, jak se obyvatelé Krymu radují,když jim vypnou elektřinu a pohrozil bombardováním nově budovaného mostu přes Kerčskou úžinu.

16; Porošenko: Naše armáda není nahá bosá a hladová. Prezident Ukrajiny také nevyloučil, že šestávlna mobilizace nebude poslední.

17; Basurin: Ukrajiny začala posílat na Donbas zločince. Ministerstvo obrany Doněcké republiky hlásí, že ukrajinské ozbrojené složky začínají formovat trestní roty z trestanců a posílat je do zóny vojenského konfliktu v Donbasu.

18; Pomoc obráncům Donbasu od Fondu Novoruska. Fond pomoci Novorusku přivezl zařízení a výbavu pro 11 batalion teritoriálních obrany.

19; Avakov: Nová policie se objeví i v Oděse. 392 nových policistů bude skládat přísahu lidu Ukrajiny.

20; Ukrajinští pohraničníci odhalili nelegální potrubí pro přečerpávání lihu na hranici s Moldávií. Jeho délka na ukrajinském území je kolem 600 metrů.

21; Zrádci nebo nedílná součást Donbasu? Jak se obyvatelé Donbasu dívají na hráče doněckého Šachtaru, který se přesunul do Lvova? Proč to mužstvo vlastně udělalo?

22; V příštích dnech hrozí horká fáze války. Aspoň jeden den ještě padne na vyjednávání, ultimáta, prosby, varování. A potom nejspíš následuje odplata. Rychlá a krutá. Ale kolik lidských životů si vyžádá?

23; V Německu pokračují srážky ultrapravice s policií. Ve městě Heidenau v německém Sasku nedaleko českých hranic už druhou noc za sebou probíhají srážky pravicových radikálů s policií, hlásí německá média.

24; Latinskoamerický Majdan pokračuje: V Guatemale demonstranti požadují odstoupení hlavy státu. Mnohatisícová demonstrace proběhla v hlavním městě Guatemaly. Účastníci požadovali odstoupení prezidenta země Otto Péreze Moliny, hlásí BBC.

25; Evropští úředníci prohlásili odpůrce Lukašenka propuštěné z vězení za hrdiny. Zvláště je vyzdvihován bývalý prezidentský kandidát Nikolaj Statkevič jako příklad velké věrnosti a neutuchající práce ve jménu demokratického Běloruska.

26; Německá média: Putin velí silám přírody. Podřizují se mu i američtí ptáci. Široce publikovaná událost, kdy na nebi nad New Yorkem byl zaznamenáno hejno ptáků v podobě Putinova portrétu, má své pokračování v německém tisku, který vše bere vážně a vykládá si to jako varování pro americkou administrativu, aby se nepouštěla do války s Ruskem.

27; Ukrajina tě miluje: Na hranici s Ukrajinou okupovaným územím Doněcké republiky začalo fungovat nový filtrační a kontrolní stanoviště. Dnes v 6 hodin ráno zahájilo svou činnost nové kontrolní stanoviště „Zajcevo“ ve směru k městu Arťomovsk, jehož oprava byla včera dokončena.

28; Na Západě konečně pochopili, že Mezinárodní měnový fond a další sponzoři Petra Porošenka nedávají Kyjevu peníze na reformy, ale na válku. Nikdo nepřekoná pokrytectví a schizofrenii ukrajinské politiky, píše rakouský novinář.

29; Jaká je situace na teritoriu Donbasu? Bojové akce vznikají v nejrůznějších směrech tak snadno, jako když škrtne sirkou.

30; Hlavní katan Islámského státu se touží vrátit do rodného Londýna, aby řezal hlavy Angličanům. Občan Velké Británie sundal masku během veřejné popravy a vyhrožuje bývalým spoluobčanům.

31; Noc v Doněcku a Gorlovce proběhla klidně. Šéf administrativy Petrovského obvodu Doněcka Maxim Žukjovskij sdělil, že noc proběhla celkem tiše, během noci nikdo nebyl zraněn a nedošlo k žádným škodám. V odboru administrace Gorlovky rovněž sdělili, že noc proběhla v klidu.

32; Kněz Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu vymyslel pro děti pravoslavnou azbuku s písmeny ruské a ukrajinské abecedy. Každému písmenu odpovídá slovo a obrázek s pravoslavnou tematikou.

33; Ukrajinská armáda opět ostřelovala Luganskou republiku ze zbraní ráže více než 100 mm. Bylo zaregistrováno ostřelování z kóty 175,9 na západním okraji Slavjanoserbska z minometu ráže 120 mm a také ostřelování ze směru od obce Trjochizbjenka z děl ráže 152 mm.

34; Rusové mají novou záhadnou atomovou ponorku, říkají média USA. Američtí konstruktéři nikdy nebyli tak vynalézaví jako tihle ruští chlapci.

Zdroj: rusvesna.su, rusnext.ru

  

 

 

Neděle, 23.8.2015 – večer:

1; Basurin: rozvědka Doněcké republiky zaregistrovala smrt civilních osob na dočasně okupovaném území Doněcké oblasti ze strany ukrajinské armády. Podle informací rozvědky Doněcké republiky zahynuli dvě civilní osoby v obci Sartana, která je dočasně okupována kyjevskými pučisty, v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády.

2; Ve Lvově ukradli Porošenkovu spolupracovníkovi Jaremu Duchovi důležité dokumenty a peníze. Úředník nechal auto několik minut bez dohledu a ta chvíle pachatelům stačila ke spáchání krádeže.

3; Starosta Kyjeva se zase ukázal: Poblahopřál Ukrajincům ke dni nezávislosti o den dříve...

4; Známý mediální expert Anatolij Šarij odhaluje lži Porošenka i generálního štábu o množstvích ztrát v Děbalcevu.

5; Velitel batalionu OUN: Porošenko je ochoten vydat Mariupol domobraně. Ukrajinským vojákům bojujícím v Donbasu je známo, že prezident Petr Porošenko je připraven odevzdat Mariupol domobraně za slib, že nepodniknou další útoky.

6; Rozvědka Doněcké republiky: Ukrajinská armáda se chystá sevřít Doněck do dvojitého obklíčení. V Republice se obávají útoku kyjevských vojáků už zítra, 24. srpna.

7; John Bolton: Rusko, Čína a Írán převezli Obamu. Dohoda, která zbavuje Írán západních sankcí výměnou za kontrolu jaderných zbraní, se stane pro USA katastrofou.

8; Porošenko: Válka na Ukrajině je perspektiva na celá desetiletí dopředu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko si myslí, že občanská válka je perspektiva na desetiletí dopředu, proto každá nová generace musí mít armádní zkušenost.

9; Americká zpráva o sestřeleném Boeingu je článek politických pisálků, říká bývalý pracovník CIA. Americký tisk se snaží vykreslit bývalého amerického rozvědčíka jako podivínského ne zcela rozumného člověka, ale přejít jeho slova mlčením přece jen nemůže.

10; V Charkově nacisté v tlupě napadli chodce,který měl na sobě tričko s nápisem SSSR. Nacisté, když uviděli muže, začali požadovat, aby si svlékl triko s nápisem SSSR.

11; Ukrajinská armáda začala demontáž svých vlastních minových polích a připravovat si tak cestu pro útok. V okolí Golmovského poblíž linie dotyku bylo zaregistrováno odminovávání minových polí pomocí zařízení UR-77 „Gorynyč“, aby vojáci mohli bez překážek provést útok.

12; Obama k Ukrajincům: „Rozvrat a válka? Zato jste ale už skoro v Evropě!“ Barak Obama si myslí, že nehledě na rozvrat a občanskou válku se lid Ukrajiny více než kdy jindy přiblížil Evropě.

13; Útok na Doněck: Zbývají už jen hodiny? Bývalý poslanec Nejvyšší rady Vasilij Volga na své stránce v sociální síti vyjmenoval fakta, která mohou potvrzovat indicie z médií o hrozbě útoku ukrajinské armády v Donbasu.

14; Kyjevský milionář vyzval k vyhnání ukrajinských nacionalistů ze země. Byznysmen to napsal na své facebookové stránce v komentáři nacionalistických vystoupení Ukrajinců v sociální síti.

15; Za léta nezávislosti Ukrajina dosáhla rekordu v pádu HDP: Za 23 let nezávislosti se snížil HDP Ukrajiny o 35%.

16; „Kosmický“ Il-76 přiletěl na MAKS do Žukovského. DO obce u Moskvy přiletěl unikátní Il-76 MDK – novinka mezinárodního leteckého a kosmického salonu MAKS-2015.

17; NA letecké show ve Švýcarsku se srazila dvě letadla a dopadla na domy. Podle slov představitele záchranářů se jednomu z pilotů podařilo úspěšně katapultovat.

18; Psychologická válka: V Kyjevě prohlásili, že ukrajinská armáda je po celé délce fronty zpracovávána ampliony s nahrávkami vystoupení Porošenka a Jaceňuka. Ukrajinská média prohlásila, že „separatisté“ podél celé linie dotyku namontovali ampliony, s jejichž pomocí vedou psychologický útok na ukrajinské vojáky.

19; Učiní Kyjev třetí pokus ozbrojenou cestou rozdrtit vzpurný Donbas? Známý vojensko-politický expert Alexandr Kazakov o možnosti obnovení plnohodnotných bojových akcí ze strany kyjevské moci.

20; Šarij informuje o tom, jak ukrajinský tank „Oplot“ překoná „Armatu“ a stal se nejlepším na světě. Známý videoblogger a politický emigrant Anatolij Šarij ve své videonahrávce odhaluje podvrh ukrajinských médií ohledně kvalit ukrajinského tanku „Oplot“.

21; Ukrajina odmítla kompenzovat obyvatelům ztráty způsobené devastacemi v Sartaně. V zákonodárství Ukrajiny se nepočítá s výplatou kompenzací ze státního rozpočtu za škody v soukromém sektoru.

22; „Vikingové“: Ukrajinská armáda se chystá k útoku. Situace je silně napjatá. Probíhá každodenní ostřelování ze strany ukrajinské armády. Pozorujeme přemisťování nepřátelské vojenské techniky, očekáváme útok a chystáme se k jeho odražení.

23; Ukrajinská armáda má dva scénáře napadení Republiky,říká ministerstvo obrany Doněcké republiky: Ozbrojené síly Ukrajiny mohou zahájit útok na území Doněcké republiky podle jednoho ze dvou připravených scénářů.

24; V Dněpropetrovsku se neznámí pachatelé pokoušeli prodat granátomety. Policie zjišťuje, odkud zločinci zbraně vzali.

25; Rozvědčík Nochčo o tom, jak Čečenci bojují o Donbas: Přísahal jsem a neodjedu, dokud ta válka neskončí.

26; Série mohutných výbuchů se ozvala na americké vojenské základně v Japonsku. K sérii velkých výbuchů došlo na americké vojenské základně v japonském městě Kanagawa.

27; Rozhodne se ukrajinská armáda k útoku? Názor obyvatele Doněcké republiky: V poslední době na internetu probíhají horké diskuse na téma, jestli se Kyjev rozhodne přejít do útoku. Mnozí píší, že ani, rozhodne. Prý se už vedou přípravy. Přisouvá se technika a noví vojáci, rétorika politiků jasně ukazuje na chystaný útok, jsou připravovány nemocnice, podezřelé mlčení Evropy...

28; Stratfor: Posílené Rusko přinutilo USA, aby si vzpomněla na politiku zadržování. Strategie zadržování,kterou USA využívaly proti Sovětskému svazu, nikam nezmizela, a jakmile Rusko začalo zvyšovat svůj vliv na svých hranicích, Washington se vrátil ke starým metodám boje proti Moskvě.

29; National Interest: Strategický bombardér Tu-95 je létající vykopávka, které je však potřeba se bát.

30; Ukrajinská armáda pokračuje nonstop v posilování své přítomnosti na linii dotyku, říká Basurin. Ukrajinští vojáci přestali využívat tmy k maskování přesunů sil k linii dotyku a přešli na nonstop režim.

31; Rakouská média: Kyjev pokrytecky utrácí své poslední peníze za válku. Země se nachází na hranici bankrotu, avšak prezident Petr Porošenko upřednostňuje vkládání peněz do obranné sféry.

32; Ruský novinář přišel o život při natáčení pozic Doněcké republiky. Korespondent ruského „Pátého kanálu“ Anatolij Majorov oznámil smrt kameramana Dmitrije Sergejeva.

33; Země Evropské unie se nedokáží vypořádat s bezprecedentním přílivem migrantů.

34; Evropská unie může obnovit kontroly na hranicích, řekl premiér Belgie. Kvůli teroristické hrozbě může Evropská unie obnovit kontroly na hranicích a přehodnotit Schengenská pravidla v otázkách kontroly zavazadel, prohlásil premiér Belgie Charles Michel v interview pro stanici RTL.

35; Novinky ukrajinského patriotismu: V obci Dubno v Rovenské oblasti se objevil stometrový „patriotický“ obrubník v národních barvách.

36; Rusko pomůže Srbsku rozmístit migranty. Ve vládě Srbska vyjádřili obzvláštní uznání vůči Rusku za pomoc při vybavování táborů pro migranty.

37; Toužíš po ukrajinském bombardéru Tu-95 MS? Zkus to na e-Bay! Na pozadí informací o dopaden dalšího úplatkáře, odhalování rozkrádání státních prostředků, poněkud zapadla novinka o vyšetřování Hlavní vojenské prokuratury ve věci prodeje dvou strategických bombardérů.

38; Jacňuk obvinil NATO z nezodpovědnosti. Premiér Jaceňuk prohlásil, že válka na Ukrajině a v Gruzii je důsledkem nezodpovědného rozhodnutí přijatého zeměmi Severoatlantické aliance v roce 2008, kdy NATO odmítlo žádost Ukrajiny o členství v organizaci.

39; Jaceňuk navrhl zasypat celou zemi vlajkami. Premiér Ukrajiny Arsenij Jaceňuk řekl, že do Nejvyšší rady bude předložen návrh zákona o státní vlajce, která bude muset být přítomna v každém státním úřadě, v každé škole, v každé nemocnici a v každém dvoře.

40; Ve městě Niš bylo otevřeno první rusko-srbské mládežnické fórum. Na jihu Srbska ve městě Niš zahájilo svou činnost první rusko-srbské mládežnické fórum a seminář.

41; Za problémy nezákonných migrantů mohou Spojené státy a Evropská unie. Tito lidé opustili své domy a svůj majetek ve své vlasti, aby prošli těžkou cestu při hledání lepšího života.

42; Afrika vrací úder: Za třicet let obyvatelstvo černé Afriky vzroste o miliardu lidí. Kolonizace Evropy přesídlenci z Černého kontinentu je hlavním trendem nejbližší budoucnosti.

43; Britští armádní nováčci si nepřejí sloužit na ponorkách. Není tam internet. Britská královská flotila narazila na potíže při náboru nováčků na ponorky. Mladí lidé si nepřejí několik měsíců trávit čas bez Facebooku nebo Twitteru.

44; Na žádost USA zablokoval Facebook skupinu Přátelé Putina v Itálii a Evropě. Válka,kterou vede Rusko,není válkou o zdroje, ale za rovnoprávnost a spravedlnost v zemích celého světa. Válka za svobodu slova a za svobodu od anglo-amerických okovů, prohlašují aktivisté skupiny.

43; Předání další dávky vojenské techniky ozbrojeným silám Ukrajiny. Celkem bylo předáno kolem 250 kusů nové nebo opravené techniky.

44; Video od válečného dopisovatele Jurije Kotěnka s účastí bojovníka průzkumné roty Doněcké republiky. Na straně nepřítele bojují černoši, zbytky čečenských banditů a gruzínští žoldnéřští okupanti.

45; Poslední novinky z Doněcké republiky: Napětí narůstá, byl vyhlášen nejvyšší stupeň ohrožení. Konkrétně za posledních 24 hodin byly pozorovány přinejmenším dva případy intenzivního ostřelování obytných čtvrtí ze strany ukrajinské armády.

46; Rusko se stalo největším dodavatelem topné nafty na ukrajinský trh. V čele žebříčku vystřídalo v roce 2013 dosud kralující Bělorusko.

47; Armády obou Lidových Republik se již připravily na útok Ukrajiny. Jak a čím se budou bránit Doněcká a Luganská republika v případě útoku ukrajinské armády? V tom mají velitelé zcela jasno.

48; „Obránci“ Ukrajiny trénují gymnastický „provaz“. Během několika hodin až do úplné tmy včera, 22. srpna probíhal nácvik vojenské přehlídky ke Dni nezávislosti Ukrajiny.

49; McCain nazval Putina hrdlořezem. Prohlásil to během své návštěvy Tallinnu v rámci cesty skupiny amerických senátorů po Estonsku, Švédsku. Norsku a Litvě, hlásí rádio Svoboda.

50; Vojenský expert: Ukrajinská armáda nemá proti armádě Doněcké republiky sebemenší šanci. Doněcká republika je připravena k boji. Tam je už dávno profesionální pravidelná armáda, výtečně vyzbrojená, se schopným velením. Nepřítel této armády nemá sebemenší šanci.

51; Vlastizrádce a bývalý důstojník FSB Ilja Bogdanov se v Ukrajině zklamal. Přeběhlík a neofašista, který se připojil k Pravému sektoru, se rozhodl jít do voleb a nechat se zvolit do kyjevské městské rady za blok Petra Porošenka.

52; Politolog o nezávislosti Ukrajiny: Bankrotující země nemůže být nezávislá. Šéf centra „Třetí sektor“ Andrej Zolotarev si myslí, že do získání reálné nezávislosti na Ukrajině se vymění ještě několik generací.

Zdorj: rusvesna.su, rusnext.ru

 

 

 

Podle italského serveru Sapere e il Dovere - vědět je povinnost a podle serveru Aurora - bollettino d´informazione internazionalista -  jako překladatel uveden Alessandro Lattazio - pouze  a tento server to převzal z anglofonního serveru Whatdoesitmean (Co to znamená)  - kde je jako autorka článku uvedena Sorcha Faal  a Western Subscribers - západní odběratelé, kteří jí měli podat zprávu, Sorcha Faal je vrchní, 73.matka řádu Sorcha Faal, jíž je tentokrát Marie Tereza narozená v Dublinu, Podle článku podepsal Putin výměr o zářijové válce a možnosti prvního jaderného útoku na země NATO, U článku je podrobná mapa rozložení ukrajinských vojenských sil a jejich vojenské plány, jež jsou ověřeně shodné i s tím, jak je uvádějí jiné servery - kupříkladu zpravodajské servery DLR.  https://aurorasito.wordpress.com/2015/08/23/putin-sigla-lordine-settembre-di-guerra-autorizzando-lattacco-nucleare-alla-nato/ 

 anglicky: http://www.whatdoesitmean.com/index1903.htm Na stránkách ministerstva obrany RF samozřejmě ne po ničem takovém ani potuchy, a věrohodnosti mají podvrhui dodat právě místo a datum setkání většího počtu bezpečnostních úředníků RF dne 19.8. na Krymu a také právě ona přístupná mapa zpravodajství DLR.

 

 

 

 

 

 

Toto je od paní Kateřiny, z Luganské oblasti, která prosila své ruské přátelé rozšířit tento její dopis:

Mám v armádě syna s manželem, zetě a bratra se synem. A chci všem říct ... Nedávno byl zajat ukrajinský vojenský důstojník. Nejprve zastával Kyjevskou chuntu.

Po dvou dnech, když ho chtěli pustit, začal mluvit jinak. Nechtěl se vrátit, protože uvědomil, že byl zmatený propagandou ukrajinské vlády a médií. A doslova řekl toto:

"Ukrajinská válka není proti Lugansku a Doněcku, ale proti Rusku!!! Armádní velitelé jsou vzteklý jako psy, proč ještě Rusko nezavedlo své jednotky na území Ukrajiny. V Polsku a pobaltských státech stojí složky NATO a amerických vojáků. Kolík jich je? Říkají, že strašně moc vojáků, ... hodně letadel, vojenské techniky ... A jen vyčkávají, že až Rusko zavede svá vojska, hned odstartují bombardování Ruska, a v první řadě, Krymu. Proto žoldáci teď vedou tak agresivní bombardování. Čekají na invazi z Moskvy ... a snaží se je vyprovokovat na hranici ..."

To je tajný plán, připravený Spojenými státy a Evropskou unií. A naše opolčenci se rozhodl, že pokud zemřou, ať se zachrání aspoň ženy a děti. Je toho hodně,, co mi řekl, ale nemůžu psát, protože by ho prozradila...

Ten chlap dnes bojuje na straně opolčenců, pod jiným jménem ...

Doslova řekl: "Přísahal jsem lidu a ne pár Židům."

Lidi! Myslím si, že byste to měli vědět ... Tato válka bude brutální, samotné Rusko proti krvelačnému a zrádnému hadu ...

Nenechte vyprovokovat svého prezidenta!!! Ano, jsme v ohni, ale žijeme! Máme hlad a zimu, bez léku, chleba a vody! Ale milujeme Novorossii a jsme pravoslavní! Já osobně nepůjdu nikam! Až bude nejhůř, budu vedle svého manžela a synů!

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.