O exekutorské numerománii a nedostatku politických lídrů

obrazek
5.2.2018 18:29
Pan Soukup z TV Barrandov si zjistil u Exekutorské komory celkovou vymáhanou částku - a hle dělá to 327 miliard, skoro stejnou částku jako mandatorní výdaje. Jenže se týká 830 000 exekuovaných. Čímž na jednoho každého připadá průměrně 394 000 Kč. Je to tak neuvěřitelná částka, že se divím, že se nad ní dosud nikdo nezamyslel, Není jí totiž možno dosáhnout jjnak, než nějakým nekalým kouzlením s exekucemi a čísly. A jsme u toho - kdyby kdokoliv chtěl, vyhraje volby s tím jednoduchým programem, že nechá všechny exekuce přezkoumat. Doposud existuje jen odhad Člověka v tísni, že jedna čtvrtina ze 4,5 milionu exekucí je vedena protiprávně a nelegálně. Osobně si myslím, že to je podhodnocený odhad - a sice o případy, které jsou legálně exekuovxané, ale o nelegální částku. . (V jednom z minulých blogů jsme zjistili, že exekutoři trvají na miniální mzdě 340 000 měsíčně, proč asi...600 000 lidí má tři exekuce a více, 400 000 lidí má čtyři exekuce a více. Připománám, že zákaz prodeje nemovitosti, v níž dotyčný bydlí, se týká částky do 30 000.

13.10.2018 Os_Waha: Osobní bankrot využilo 20.000 lidí z 900.000 dlužníků. To je možnost oddlužení? Zavání to diskriminací chudých.

4.2.2018 Přes 4,5 mio exekucí na 830 000 lidech, téměř milion exekucí je veden nelegálně : https://www.seznamzpravy.cz/clanek/statisice-lidi-v-dluhove-pasti-ovlada-tezka-frustrace-pokud-jim-nepomuzeme-otrese-se-nase-spolecnost-v-zakladech-tvrdi-hule-42198?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp Ruda Red: Hlavně je tady říct jednu věc a to, že v pátek 2.1.2018 proběhla neveřejná schůze, pořádaná Pirátskou stranou, k novele exekučního řádu. Schůze se účastnili: Česká asociace povinných, Česká asociace věřitelů, Asociace neúplných rodin, Asociace inkasních agentur, České bankovní asociace, Sdružení měst a obcí, Sdružení dopravních podniků, Viceprezident exekutorské komory Jaroslav Koninec, Exekutoři Kučera, Janečka, Jaroš, Jícha, Backa, advokát a insolvenční správce Petr Němec, Exekutorská komora - Antonín Toman ., kde došlo k prolomení určitých bodu k budoucí úpravě tohoto zákona. Vysílal jsem z tohoto jednání dokonce živý přenos. Asi po 1 1/2 hodině na přání svolavatele, protože schůze byla vedená jako neveřejná , přenos ukončil a smazal. Ministr spravedlnosti a nezisková organizace člověk v tísni, nebyli zváni a tak se snaží dohnat ujíždějící vlak. Jak řekl jeden můj kolega. Člověk v plísni nepotřebuje nic vyřešit, ale potřebuje řešit, aby byl člověk ve VATĚ !!! Denisa Rohanová: ,byli zváni ale kvuli Stankovi z asociace věřitelů nepřišli...Michal Rozkydáek: VŠECHNY jsou vedeny nelegálně. Exekuční řád je cinknutý právní zmetek, který si justiční a právnické mafie prolobbovaly pro sebe.

1.2.2018 Zeman o exekucích (poté, co vyslechl, že podle stránek exekomory je 327 mld vymahaná částka) na počátku pořadu (pozn. byla to Zemanova vláda, kdo tento dnešní exekutorský systém u nás rozjel!) 5:50 min: https://www.barrandov.tv/video/118919-tyden-s-prezidentem-unikatni-momenty-1-2-2018 Nenalezla jsem pprávu z roku 2017, ale za rok 2015 byla vymáhaná částka 325 mld a za rok 2015 302 mld: http://ekcr.cz/1/aktuality-pro-media/2289-tiskova-zprava-ctyri-a-vice-exekuci-ma-jiz-413-tisic-obcanu-ceske-republiky-v-roce-2016-klesl-pocet-nove-narizenych-exekuci-narostl-vsak-celkovy-pocet-bezicich-pripadu?w= Na osobu to dělá 393 976 Kč, což je dost těžko uvěřitelná částka! Je příčinou numerománie? Karel Žižkovských Prohcázka o jedné z forem numerománie: "Typická půjčovací numerománie je řetězovém půjčování penez. Půjčíte si například 10.000 Kč na nízký 10 % úrok. Za rok splatíte 7.000 ak ke zbytku 4000 Kč si půjčíte znovu 10.000 Kč s tím, že nesplacená část je z této nové půjčky uhrazena. Ve skutečnosti jste dostal hotově jen 6000 Kč a tedy úrok na další rok není 10% ane 16,7%. Dalším zřetězováním půjček procento úroku roste do nekonečna, až nakonec splácíte jenom úroky a nemáte z toho žádný prospěch. Skutečně takto splácí jen minimum plátců. Hrubý výnos takové firmy nepřesehuje ani 10% z půjčené bilanční sumy. " No jo, ale pro panstvop je podstatné, že těch 10% dostane každý rok. A upevní moc do budoucna.  Takováto numerománie se těžko prokazuje a usvědčuje.  a: Petr Szalacsi:  Pokud je lichva statem tolerovana tak si občané budou půjčovat neboť do tíživé životní situace se dolních deset milionů může dostat kdykoliv neboť platy za poctivou práci jsou třetinové oproti západu a zboží předražené. a Stanislava Kovaríková "je to tak, pokud z dluhu 45000,- Kč vznikne dluh 240000,- je něco špatně." A to si exekutoři přilešpují i jinak - změny zákonů nezměny - právík věřitele kupříkladu pošle několik kopírovaných dopisů a za jeden každý si naúčtuje panské +20 000 či více (Tomáš Sokol Jirkovi Sobotkovui, Prostějova) A jedou.  Spolu s  tím se významně zvýší i odměna exekutorovi. Anebo:  tento majetek za 3 miliony šel do dražby kvůli neuznanému dluhu 5 tisíc. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-ombudsman-blesku/499967/exekutori-uradovali-pulka-domu-do-frcu-kvuli-par-korunam.html a podobné:  Simona Nedvědová údajně dlužila 96 tisíc korun jedné Kyperské firmě. Proto 18.4.2013 exekutor Kocián prodá v dražbě její dům v hodnotě 1,2 milion korun. Připadá Vám to normální? Podívejte se sami. https://drazby.exekutorbrno.cz/drazba-787-rodinny-dum-na-lv-139-ku-okresanec-okr-kutna-hora/ Petrucha Lesní: Podmínky exekucí jsou u nás 200 000x horší než ve Švýcarsku, 50 000 x horší než v Německu a 75x horší než v Polsku.http://www.25000.cz/exekuce.htm - zde jsou tabulky, jak naskakují exekuturské poplatky.  

 Tvrdím, že už příliš dlouho přehlížíme problém, že lichva byla po určitou dobu neřešená, ale od roku 2012 opět v zákoníku je! https://wiki.iurium.cz/w/Lichva Dobrou ukázkou numerománie je exekuční výměr exekutorky Veroniky Flejšhansové z Rokycan, kdy pohledávka oprávněného činila 314 771,- Kč,  smluvní pokuta 6 369 168,60kč, náklady exekuce 980 774,20 kč a spolu s náklady oprávněného q soudními výlohami se tak exekuovaná částka vyšplhala na 7 687 530,20 Kč! Ráda bych viděla, jak vypadalo takové přezkoumání oprávněnosti smluvní pokuty za nemalé účtované náklady exekutora! Pozor, exekutor má skutečně ze zákona - zcela nespravedlivě nárok na 15% exekuované částky, pohříchu to vede k ledabylému posuzování nároku, protože čím větí částka, tím větší odměna! Bezpráví však začíná u toho, že zákonodárce nechal tento úkon zcela na exekutorech! (Tato kauza je ze sbírky Radka Hábla, pověřence přes exekuce z Úřadu vlády - Babišovy v demisi.)Přičemž zplatí, že pán 337 tisíc z 315tisícového dluhu už pán zaplatil v roce 2011Loučka Pavel: Skoro všichni mají dzost požadovat takovou odměnu - u mne z vymyšlenýho dluhu 360 000,- kč má exe Prošek z Plzně 440 000,- kč odměnu.) Jiným případem ze sbírka Radka Hábla je kauza, kdy z úvěru 25 000 přes úroky 50 000, smluvní pokuty 3013 200a odměnu exekutorovi 59200 a dvojáí náíklady právního zastoupení se dlužená částka vyšplhala na 471429. Úvěr byl u  společnosti Tommy Stachi. 

V jednom ze starších blogů jsem upozroňovala, že byla prodána utilita - databáze judikátů - rakouskému subjektu, takže nyní je třeba ročně vysolit 20 000 za jeden každý modul, chcete-li mít právní přehled o tom, jak rozhodovaly soudy v minulosti. Jistě to není jen tato příčina, proč se 830 000 exekuovaným doposud nepodařilo rozbourat ani nízkou úroveň nezabavitelné částky (cca 6800 měsíčně), s níž si nelze udržet bydlení, ani ten proklaty exekuční procesní řád, který smrdí už na dálku. Máme asi nejnehodnější právníky, jací existují, že nedokáží ani za mák ochránit lidská práva. Exekuce na bankovní účet likviduje živnostníky, bere lidem práci: http://zpravodaj24.cz/exekuce-na-bankovni-ucet-likviduje-zivnostniky-zakon-na-to-nepamatuje/ Aby člověk eekuce přežil, musí se ponořit do šedé zony a ze šedé zony se jen tak nevynoří, a do důchodu už vůbec ne. Na stavu zákonů a exekucí je jasně vidět, že naši exkuovaní mají nízkou nebo spíš žádnou právní ochranu. To je nepřípustné.Ochranu zasluhuje  nejen věřitel, ale i exekuovaný, bež právního stavu nelze účinně dosáhnout ničeho. Leckdo před sebou tlačí dluh pracujíc pod agenturou, nebo agenturami, ale bojím se, že exekutoři po nich skočí nejpozději, až dluh dotlačí do důchodu. A to pak bude zkáza o to větší. zastavení exekuce totiž neznamenáí promlčení nebo odpuštění.

A je také příčina hlouposti našich politiků, že doposud nikdo nezvedl tuto hozenou rukavici,. jež se netýká jen samotných exekuovaných, ale v nemenší mířže i jejich dětí, partnerů, rodičů, prarodičů, vnuků, bratrů, sesterm, bratrabců, sestřenic, tet a strýců. kdokoliv by se začal v této problematice smysluplně hrabat, ten by pozitivně zasáhl takřka celou českou populaci.  Jenže naši "lídři" uvěřili, že je nutné se věnovat marketingu. 

Sami si položte otázku, chtěli byste, je vhodné, aby exekuce byly i nadále svěřovány lidem, kteří takto kouzlí s čísly?! A chtěli byste sami takovým padnout do rukou? Dnes, kdy jsou známy exekuce pro 0 Kč, protože koncern vystavil fakturu na nedoplatek 0,. či 0,02 a nikdo ho nepřiměl tuto fakturu zrušit?! 

Údajně se u nás vybere 18% exekuované částky, bodejť by ne, pořád to ale dělá 60 miliard - a především, co by měl mít každý politický subjekt na paměti - o ztracené roky života nevalným způsobem exekuovaných a jejich rodin, pakliže se jim vůbec podaří rodinu založit. A nemyslíte, že by také bylo vhodné, aby se peníze z protiprávně vedených exekucí exekuovaným vrátily?! A že by příslušní exekutoři měli být postiženi nejen vyškrnutí z komory, ale že by také měli být zažalování a souzeni?! .Z exekutorů se stali jacísi samosoudci, ovšem bez jakékoliv vymahatelné povinnosti přezkoumávat oprávněnosti exekuce - a také bez vymáhaných etických parametrů kladených na jejich práci!   

Samozřejmě očekávám, že protože částka 327 mld je tak ohromná, že se nenajde nikdo, i když se stále pokouším někoho přemluvit, ale pravého politického lídra poznáte tak, že si to vezme za čest, moci něco takového pro národ, resp. nejméně  jeho deseti vykonat. Do té doby si musíme na nějakou skutečnou politiku nechat zajít chuť, prostě se tu nic užitečného a smysluplného na státní úrovni dít nebude. 

Jsem přesvědčena, že i na toto předražování dluhů lze vztáhnout legislativní iniciativu za uzákonění protiprávnosti "panského" čili zneužití dominantního postavení k činům a aktům, k nimž protistrana nedala vědomý souhlas. Čili - beru-li si dluh, počítám, že nezaplatím-li,. jsem povinnen nějakými náklady na vymáhání. Ale zde nejde o nějaké teoretické tanečky, cifry jsou zcela jasné - po exekuovaných se chce, aby pracovali jen na vymáhající stranu, vždyť exekutoři si již dávno, jak v minulých blzích doloženo, postavili hlavu, že trvají na minimálním platu 340 000 měsíčně. A to nemluvíme ještě o samotném dluhovém lichvaření. Panské zcela popírá princip rovnosti občanů.  Nikdo po dlužníkovi nemůže chtít splácení dluhů rychlejší, než kolik vydělává a je schopen vydělávat. 

Odkaz na zdrojáře o exekucích: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/noticka-o-exekucich

Doporučuji: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pohled-do-propasti-bezdomovectvi

Tak podle právníka Němce jde o tu neplatnou čtvrtinu exekucí, které rozhodovali rozhodci. Je tedy jasné, že jich JE celkem protiprávních více. https://video.aktualne.cz/dvtv/neopravnene-exekuce-dluznici-jsou-systemem-semleti-neveri-ze/r~55f8195a0cf211e8ac3d0cc47ab5f122/

13.2.2018 ČT24 po 13:30 půl milionu lidí má více než 3 eekuce, přibylo 30 000 eekuovaných,  počet se blíýí 860 000,  jen 3000 lidí má dluh 3,5 mio a více. Stále nikoho nebolí, že by dlužníci měli být mnoho let v insolvenčním řízení kvůli dluhům, jež byly vyrobeny uměle. Náklady sedmiletého insolvenčního řízení jsou přes 90 000! http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/218411058270213/ telerekapitulace: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100213/video/600378,600379,600380,600381 jen asi o sto milard stáhli celkovou vymáhanou částku. 

Není možné, aby důchodci uvízli v exekuční pasti do konce života tak, že každý měsíc platí insolvenčnímu správci a dluh se jim nesnižuje https://www.seznamzpravy.cz/clanek/predluzene-cesko-od-lonska-pribylo-30-000-lidi-v-exekuci-42752?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp okolo roku 2009 byla úspěšnost exekucí okolo 70%. Okolo roku 2000 3%. Stále j e možné udělovat sankce za nesplácení ve výši 50% jistiny!!!

28.6.2018 Denisa Rohanová : 

Z programového prohlášení nové vlády :"V exekuční oblasti zvážíme vhodnost a proveditelnost alternativ umožňujících zavedení 
principu jeden dlužník – jeden exekutor, jako je teritorialita exekutorů nebo koncentrace 
všech exekucí proti témuž povinnému u jednoho exekutora. Zavedeme chráněné účty 
nebo jiné účinné řešení za jišťující, že po provedení exekuce srážkami ze mzdy nebude 
nezabavitelná částka podruhé stižena exekucí na bankovním účtu povinného. 
Přijmeme opatření k účinnému vynucování zákazu lichvy stanoveného právními předpisy. 
Odstraníme praktiky vedoucí k zadlužování dětí a ožebračování chudých. Prosadíme 
novelu insolvenčního zákona, která odstraní podmínku 30% uspokojení věřitelů pro 
povolení oddlužení a bude zvláště chránit zadlužené seniory a děti."
 
Do roku 2018 narostl počet osob v exekuci na 863 000, více než tři esekuce mělo 4p3 000 osob, celková exekuovaná částka byla téměř 240 mld. https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11412378947-90-ct24/218411058130731/titulky   rozhovor s šéfem exekomory Plášilem z konce červ ence 2018. 
 

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=IknypGdmvtM&list=RDIknypGdmvtM

amiourful
Bioranger, členka Rómské demokratické strany, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Bída ruinuje i duševně. A dělá z lidí zbabělce, což je to nejstrašnější.
Karel Toman

Bída vzdoruje matematice. Nezmenšuje se, když se rozdělí na větší počet lidí.
Gabriel Laub

Nevím, katastrofou.  Je opravdu nutné, aby do toho někdo hrábnul.  Jinak finanční kapitál rozjezdí tento národ na zadních kolech na padrť. 

Což je o to tristnější, že tento stát už nemá nic jiného než lidi,  - půdy a nemovtostí se zbavil. Průmyslu taktéž, zemědělci chřadnou. Jediné, na čem může stavět, by byli entuziastičtí lidé,  kterým se v této společnosti dobře žije. O takové se přivádí dnes a denně. 

Ale samozřejmě, o to víc se bude mluvit o všech těch pitomostech, co nejsou náš pravý zájem. 

klokan

   Jak dlouho vlastně bude ještě tento hrůzný systém fungovat ? Snad až se exekutoři začnou navzájem exekuovat. Aby pár jedinců neúměrně zbohatlo, z původně spořivého národa, se stal národ rozhazovačů. Na lidském neštěstí však zejména tyjí nejrůznější bankéři, včetně těch nelegálních. Za pomoci proradných politiků se jim podařilo zastrašit a zotročit naprostou většinu ovčanů. Nyní již můžeme toliko spekulovat, jakým způsobem proběhne autodestrukce tohoto vykořisťovateského systému, zda explozí či implozí.