O voličích nekňubech

obrazek
18.5.2017 11:46
ČSSD si nechala od voličů zodpovědět otázky, jak by si představovali zemi za 20 let. Dotazník Česko 20+. Preference voličů jsou zoufalé. Ani dotazník není dobrý, poněkud postrádá stopy moudré filozofie řízení - jaksi není vidět, že by hesla měla nějaký podklad, nebo že by vedla k nějakému zásadnímu zlepšení v dané oblasti. Dané návrhy by měly být brány většinou jen jako podružné charakteristiky pevné politické koncepce! Ale kde ta je? Hádejte však, na čem voliči trvají nejvíce: no samozřejmě, na "zastavení nelegální migrace"! Níže to komentuje můj přítel z FB. Věřím, že zoufalý dotazník je dán tím, že v členské základně této strany nejsou dost moudří lidé. Po pravdě možná pouze "chytří". Co dělal volič uplynulá čtyři léta, že nechal teorii svého politického řízení v této straně klesnou tak hluboko? A to hovoříme patrně o nejlepším, resp. nejméně škodlivém, politickém konceptu v těchto volbách! Voliči by se měli co nejrychleji naučit se přát si, naučit se, co si přát, přát si ty správné a rozumné věci! (A také připomínám - kdo opravdu nemůže volit: účinější, než nevolit vůbec, je vhodit prázdný list papíru, aby si za vás nikdo nemohl přičíst příspěvky státu.) Nevím, nevím, možná se vzchopím k "politickému" činu a půjdu pořvávat před sněmovnu "dejte lidem peníze, je to to nejlepší, co můžete udělat" ! Jen se obávám, že by nikdo nepochopil, že chci, aby peníze byly ve vlastnictví lidí, aby to nebylo jako te´d, kdy jim nepatří ani to, co mají v peněžence. Je to jediná cesta k tomu, aby jich bylo pro všechny dost. /// Doplněno - po anketě ČSSD k Česko 20+ zveřejnila video, jež mne nabouzí již naopak vysloveně optimisticky - protože se překlopýtala přes nespravedlnost zásluhového systému, jež při valorizacích důchodů znamená nižší přídavky lidem s nejnižšími důchody, což tyto stále vzdluje směrem dolů od hranice příjmové chudoby. Video přikládám, kromě tozhoto návhu, přidávt nízkodůchodovým více, aby nepadli na úplné dno, jsou tam další velmi sociální a kvalitní návrhy!

Dotazník můžete zodpvoědět a poslat mailem soje připomínky na stránce: https://www.20plus.cz/?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=C20%2B_hlavni&utm_content=fanousci

Dobrý den,
jsme rádi, že svým názorem dáváte najevo, kam by naše země v příštím dvaceti letech měla směřovat.
Česko 20+ totiž není jen naším projektem, ale tvoříme ho spolu s vámi.
Podívejte se, co považují ostatní hlasující za nejdůležitější.
1. Šťastnější rodina
28 % Větší podpora domácí péče o prarodiče
22 % Bezúročné půjčky na bydlení pro mladé rodiny
20 % Lepší způsob, jak skloubit rodinný a pracovní život
17 % Více možností, jak podpořit rodinný život
14 % Vyšší přídavky na děti
2. Kvalitní a dostupné zdravotnictví
26 % Zdravotnictví bude dostupné pro všechny
21 % Nemocenská i v prvních třech dnech
15 % Volba, kde se nechat ošetřit, bude opět na pacientovi
15 % Zajistíme dostatek lékařů a sester
14 % Nedovolíme privatizaci nemocnic
5 % Vyšší odměny lékařům
4 % Elektronický systém sdílení údajů
3. Lepší a modernější vzdělání
25 % Kvalitnější školství a lepší uplatnění na trhu práce
17 % Zvýšíme kapacity školek a školních družin
16 % Podpoříme propojení firem a škol
11 % Modernější přístup k výuce
11 % Dostupnější mimoškolní aktivity
11 % Bezplatné cestování vlakem pro studenty
8 % Růst mezd učitelů
4. Spravedlivější sociální systém
25 % Pravidelné navyšování důchodů
23 % Důstojnější podmínky pro stáří
23 % Zamezíme zneužívání sociálních dávek
8 % Spravedlivý, efektivní a bohatý sociální systém
8 % Bezplatné cestování vlakem pro seniory
5 % Zvýšíme daně velkým firmám a výnos přesuneme do sociálního systému
4 % Snadno dostupné a bezplatné rekvalifikační kurzy
3 % Podpoříme rozvoj dobrovolného penzijního spoření
5. Více možností na trhu práce
25 % Ochrana zaměstnanců a jejich práv
17 % Více pracovních příležitostí
14 % Jednodušší návrat po mateřské
13 % Lepší uplatnění absolventů
12 % Více pracovních míst na částečný úvazek
10 % Nalezení práce bude jednodušší
10 % Snazší podmínky pro práci z domu
6. Bezpečnější republika
36 % Zastavení nelegální migrace
30 % Obrana proti mezinárodnímu terorismu
18 % Lepší podmínky pro policisty a hasiče
11 % Zajistíme efektivní fungování bezpečnostních sborů
6 % Modernizace našich ozbrojených sil
7. Česko v Evropě
31 % Bezpečné Česko v bezpečné Evropě
26 % Jednotná definice evropské minimální mzdy
24 % Prosadíme stejná práva i standardy pro české občany v EU
8 % Silná společná evropská zahraniční politika
5 % Euro zavedené ve správnou chvíli nás ekonomicky posílí
3 % Nové zdroje pro evropský rozpočet
3 % Postavíme se sociálnímu dumpingu
8. Digitalizace republiky
30 % Zajistíme efektivnější zdravotnictví
30 % Zjednodušíme kontakt s úřady
19 % Na úřad i z domova
11 % Vysokorychlostní internet
9 % Rozhýbáme trh mobilních operátorů
1 % CZECHPOINT 2.0.
9. Kvalitní potraviny
29 % Podpoříme domácí producenty potravin
23 % Ochráníme naše zemědělce a zpracovatele
23 % Zvýšíme kvalitu potravin
22 % Kontrola cen a kvality potravin
3 % Lokální potraviny přineseme do škol
10. Vysokorychlostní doprava
26 % Města a vesnice jsou místem k životu lidí, ne nákladních aut
17 % Zmodernizujeme veřejnou dopravu
16 % Minimalizace nadbytečného provozu ve městech
14 % Dobudování dálniční páteřní sítě
14 % Usnadníme každodenní dojíždění moderní sdílenou dopravou
9 % Podpora železniční sítě
5 % Postavíme vysokorychlostní tratě
*****
A douška od uživatele FB:
Jan Gemrot "Na ten Václavák si dnes na chvíli stoupnout půjdu, i když to je jen kavárensk= gesto...
Jako dítě jsem jednou v lese fascinované pozoroval žábu, která se snad náhodným skokem ocitla ve velkém mraveništi. Ti malincí mravenecci po obrovské žábě lezli a kousali do ní kusadélky. Žába se nemotorně otáčela, tisíckrát větší a silnější než jeden mraveneček, nohy se jí bořily stále hlouběji do jehličí. Ač druhově hmyzu nadřazená, byla najednou mravenečky zcela obalena, až ji stáhli někam do dolních pater mraveniště, kam už na ni vidět nebylo...
Orwell v románu 1984 píše, že "naděje spočívá v prolétech". Naše naděje spočívá v "blbcích". V Čechách se totiž nehraje o trůny, ale o blbce, kterých je mnoho - jako mravenečků a hází volebni lístky do uren, aniž by pečlivě zvážili, proč vlastně volí někoho, kdo byl v StB a peníze vydelal dík předlistopadovým vazbám na státní podniky a zahraniční obchod. O dost věcech v mém okolí rozhoduje ona tupá, populisty snadno manipulovatelná masa. Utváří tak můj životní prostor. Nejde jen o to, kdo nás pak politicky reprezentuje - podívejte se na nejprodávanější filmy, knihy, hudbu - vše určeno a s láskou pečlivě připraveno pro blbce, kterých je většina. nevím, jak se to stalo, že dnes jsou to blbci, kdo určují rytmus, pamatuju doby, kdy to tak nebylo. co s tim? Pomožme blbcům stát se neblbci - například té pokladní z Lídlu s hákenkrajcem se mělo místo vyhazovu zaplatit vzdělánií - jet s ní do Osvětimi, ukázat jí ty hromady dětských bot a vysvětlit jí, co si to vytetovala na ruku atd. Podle stejného klíče pak pracovat s voliči. ANO, lidmi, co chodí na Troškovy filmy, poslouchají skupinu Kryštof atd.. Babiš není problém, problém je ten dav lidí, který ho volí."
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: Česko 20+, ČSSD, voliči

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Když jsem si již před lety pročítal uchvatné písňové texty kroměřížského rodáka Karla Kryla, jak byly napsány na papírcích, zavěšných na  větvích stromu v podzámecké zahradě kroměřížského zámku, oboje tak čile zrestituované zdejším chamtivým římskokatolickým klérem, zamýšlel jsem se i nad teorií tzv. omezené státní suverenity, před jejíž brežněvovskou variantou se tento bard na přechodbou dobu vzdálil z vlasti. Omezená suverenita kouká jako sláma z bot autorkou článku pojednávaného předvolebního taháku ČSSD. Občan si takto hravě domyslí, že lepší zítřky nám budou zejména ordinovány z centrál EU, přičemž námi zvolení zástupci, pouze zabezpečí splnění direktiv, bez omluv, přesně a včas. Jedná se přesně o ty centrály, které nás spolu s centrálami agresivního vojenského paktu NATO zavlékají, do válečného konfliktu s našimi ruskými slovanskými bratry na východě, k jejichž hranicím naši slouhové nových světových pořádků, včetně tajtrlíka Babiše, který si v politice toliko přihřívá polívčičku svých ekonomických, agrofertně čapích zájmů, přisouvají četné kontigenty našich žoldáků, zatímco zhlouplí ovčané si pokojně bekají v oku ženoucího se uraganu. Pěkně o tom pojednává autor Petr Hájek v poslední části své trilogie, který má představovat manuál občana k přežití. Přestože na hodně věcí mám jiné názory než autor této trilogie,například podstatu pražské kavárny, vystihl naprosto přesně. Odcházím pokračovat ve velmi zajímavém čtení.