Občane, spolehni se na svoji (A)sociální vládu

obrazek
31.7.2012 11:55
Všichni občané tohoto státu jsou si před zákonem rovni. Tedy pardon, vyjma našich vládních činitelů, lobistů a dalších politicky a ekonomicky vlivných osob. Všichni občané mají též stejná práva a stejné povinnosti.

Těch povinností, zejména daňových, poslední dobou přibývá, dá se říct, že pro mnoho Čechů již začínají být neúnosné, a tak se musím zamyslet nad tím, jestli našemu státu, potažmo vládě, která má hájit zájmy svého občana, také přibyly nějaké ty povinnosti nebo zda plní alespoň ty základní. 

1. Máme právo na ochranu osob a majetku 

Policejní, záchranné a hasičské sbory se však stále regulují v rámci úsporných opatření

2. Máme právo na bezplatnou státní zdravotnickou péči

Státních zdravotnických zařízení ubývá, za návštěvu lékaře platíme, za hospitalizaci platíme, za léky doplácíme, v rámci úsporných opatření

3. Máme právo na bezplatná základní vzdělání

Není však jediný rodič, jehož by na počátku každého školního roku nestál nákup povinných školních pomůcek a vybavení pro jeho ratolest  alespoň 1500 Kč, v rámci úsporných opatření

4. Máme právo na práci

Kde však vzít a nekrást, když i stát se staví ke svým nezaměstnaným občanům spíše jako k povalečům, než k lidem v nouzi. Že by již každý desátý práceschopný občan trpěl chorobnou leností? V tom případě je zcela pochopitelné, že bylo třeba snížit náklady na provoz úřadů práce a s tím i jejich pravomoci, v rámci úsporných opatření.

5. Máme právo na starobní důchod

To nám stát neupírá, ale každý důchodce musí pochopit, že valorizace důchodů bude nižší, v rámci úsporných opatření.  

Naskýtá se otázka, proč vlastně nynější vláda potřebuje českého občana, když ji vyjde tak draho? Odpověď je nabíledni. Aby ji opět zvolil. 

Miloslava
Vystudovala jsem Provozně ekonomickou fakultu VŠZ v Brně. Od roku 1987 jsem pracovala na různých manažerských postech v soukromém sektoru a do února letošního roku jsem byla OSVČ. Tuto činnost jsem nyní přerušila a hledám zaměstnání ( nebyla jsem připuštěna k výběrovému řízení na služby, které jsem dosud pro danou společnost vykonávala z důvodů nastaveých podmínek pro účast).
Klíčová slova: reformy, vláda Petra Nečase

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.