Oblokopena luxusem jednala vedení KSČM a ČSSD o naší budoucnosti

obrazek
23.10.2013 12:19
Nedávno místopředseda ČSSD Hašek reagoval na prognózu, že volební účast negativně ovlivní velká poptávka po krátkodobých pobytech potenciálních voličů v destinacích s letním počasím, neboť volby budou součástí prodlouženého víkendu, logickou levicovou replikou, že se nepochybně nebude jednat o voliče ČSSD.

Proto se mi nemůže divit, že nechápu, proč se v duchu pořekadla "káže vodu, pije víno" sešel společně s předsedou ČSSD Sobotkou a KSČM Filipem a s místopředsedkyní KSČM Vostrou v luxusní restauraci AvantGarde, do které voliči obou stran nepochybně také nechodí. Copak by těmto čtyřem billboardovým ochráncům sociálně nejslabších nestačily k jednání skromné prostory jejich sekretariátů s tradiční černou kávou a chlebíčkem? Nepochybně ano, ale to by nesměli patřit mezi ty, kteří z výše zmíněného pořekadla nevycházejí se ctí. 

Jednat o budoucnosti sociálně nejslabších v restauraci, kde "blbá" ovesná kaše stojí tolik, co minimální čistá hodinová mzda jejich cílové voličské skupiny, chce, myšleno jízlivě, mimořádnou morální výbavu, kterou levicové mimikry typu - ti co mají na prodloužený víkend u moře nejsou naši voliči - nemohou překrýt.

Nejen v luxusních turistických destinacích, ale i v luxusních restauracích lze nepochybně snadno zapomenout na objektivní životní realitu těch nejslabších.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Stokrát opakovaný bonmot přestává být bonmotem a takové bonmoty opravdu nemám rád. Pokud  ve vaší mysli zvítězí představa, že nejsem člověk práce, pak mi to rozhodně vadit nebude, neboť si stejně dlouhodobě nepřipadám  jako člověk, ale jako tažný vůl.

P.S.

O ledna budu nezaměstnaný(nebudu i de iure člověkem práce) a Zemanovy bonmoty na tom nic nezmění.

rku

Kalouska nás na čas zbavil tím, že jmenoval Rusnokovu vládu. Dál bychom se ho museli zbavit ve volbách. Což se ovšem nepovede.

Pokud mi ještě řeknete, že nemilujete Zemanovi bonmoty, začnu si myslet, že nejste člověk práce.

stvan

On je v našem kraji místo tří dnů dva. Zrušil v Ústí nad Labem veškerá setkání s občany, tedy i s těmi významnými(umělci, sportovci, podnikatelé) a my jsme nevděčníci? Není to náhodou on, komu je zlodějka Tymošenková milejší než občané Kraje s největší nezaměstnaností? A jak vás ho zbavil? Vždyť Kalousek normálně kandiduje a sám pro rozpuštění sněmovny hlasoval. Neměl by jste být přesnější?

rku

Holt jste nevděčníci. To v královském městě Kolíně jsou jinší kabrňáci. Zeman nás přece zbavil Kalouska.

stvan

Neboť Zeman v Ústí nad Labem zrušil setkání s občany, tak nikam nejdu.Pokud by ho nezrušil, tak bych ho v pravém slova smyslu pozdravit nešel. Šel bych si ho prostě vyslechnout, byť bych věděl, že se nic zásadního, kromě slibů, kterými se neuráží, nedozvím. Výsledek jeho návštěvy bude takový, že chleba levnější nebude, nová práce pro lidi také ne a vše skončí v duchu pořekadla vlk(politici, úřednici a protokol se zdarma nají) a koza(sociální napětí a beznaděj) zůstane celá. Pokud mám dobré informace, tak Zemana rozhodně nedoprovází dav jemu vděčných občanů. Kdyby byl skutečný miláček národa, jak je nám podsouváno, pak by měl těď od stisku rukou ucpané karpály  a trpěl by díky vyjádřené vděčnosti občanů i bolestí rukou :-)

rku

Pane Štváne,

jdete pozdravit Zemana?

stvan

Za normálních okolností ani mě. Haškovu hlášku v kontextu návštěvy luxusní restaurace za normální nepovažuji, byť platové podmínky zástupců lidu dobře znám. Politik by si měl uvědomit, že existuje něco jako symbolika.Přesněji řečeno že musí dbát na to, aby nevznikl rozpor mezi jeho slovy a činy. Klasickou ukázkou toho kdo na ní nedbal byl předseda ČMKOS Zavadil, který si po demonstraci sednul s Kalouskem na pivo.

Nehledě na to. že se Bohuslav Sobotka nedávno Michalu Haškovi posmíval, že v luxusních podnicích moc voličů ČSSD nenajde. Vzpomínáte si?

heriot

Abych pravdu řekl, trochu vám rozumím, ale moc s Vámi nesouhlasím. Vrcholový politik, byť levicový, bude mít vždy několikanásobně vyšší příjem než jeho volič. I v tom nejsociálnějším státě, bude vždy hierarchie v řízení a odpovědnosti a bude doprovázená i rozdíly v příjmech a tedy i v tom co si kdo může moci dovolit. Takže když si kandidát na premiéra na pracovní schůzce dopřeje večeči za několik stovek, mě osobně to nijak nepohorší.

stvan

Pane Kulíku.Pokud si dobře pamatuji, tak se J.Paroubek(narážíte na něj?) památnou větou-kdo na to z vás má- přiznal, že má nadprůměrný příjem. Jeho upřímnost byla samozřejmě vykládána jako papalášství. Mě toto přiznání bylo a je milejší, než hraná skromnost mnohoobročníka Haška

stvan

Já vlastně také ne pane Waltere, ale pak měl pán Hašek říct, že by si voliči ČSSD měli ve svém zájmu rozmyslet, jestli dají přednost volbám a nebo prodlouženému víkendu v nějaké luxusní přímořské destinaci a ne z nich apriory dělat ty kteří si to dovolit nemohou. Pak je naprosto logické, že si toho pisálek jako já všimne a "pousměje se" nad tím, že  vedení ČSSD a KSČM má na luxusní stravování, ač si jsou vědoma, že jejich svěřenci nemají na prodloužený víkend u moře.A to je ještě ta dobrá varianta.Někteří nemají ani na pořádný jídlo pro své děti.  Rozumíte mi?

heriot

No, já nevím pane Štváne. Osobně nepožaduji, aby představitelé stran, které možná budou mít v rukou osud státu na 4 roky o problémech jednali v nádražní restauraci u buřta z Kauflandu...

rku

Máte pravdu. Kdyby se aspoň drželi hotelu Kempinsky.