Obrovská tragédie na D1 (Sci-fi)

obrazek
20.1.2018 18:34
„Dobré ráno, vážení posluchači. Dnes je 16.leden 2118. Posloucháte vaši oblíbenou stanici Středoevropský chalífát 1 – Radiojournal. Alláhu Akbar. Vítám vás u přehledu nejdůležitějších informací. Bohužel musím začít velmi smutnou událostí, která se odehrála v noci na dnešek na 110 kilometru dálnice D1."

Jak jistě všichni víte, termín dokončení rekonstrukce této nejstarší české „dálnice“ pláno­vaný původně na rok 2020 se poněkud protáhl, ale nový ředitel Středoarabských silnic a dálnic v bývalém Česku Nabíl el-Aráby jr. vyslovil přesvědčení, že se mu ji díky zpřísnění tělesných trestů českých dělníků (dhimmí) do konce roku 2120 skutečně podaří dokončit.

Výše zmíněné neštěstí nikdy netušených rozměrů zavinilo silné sněžení následované příli­vem extrémně chladného arktického vzduchu ze Sibiře, který v několika hodinách srazil teplotu na mínus 22 stupňů Celsia.

Obrovská série dopravních nehod několika desítek nákladních a osobních elektromobilů na zledovatělé silnici uzavřela na Vysočině v zimě a děsivém mrazu 412 lidí, kteří tak zůstali ve vánici bez možnosti jakékoli pomoci. Baterie automobilů využité k ohřívání interiérů se velmi rychle vybyly a nakonec všichni tito lidé, bohužel, zmrzli.

Představitelé chalífátu vyslovili politování zejména nad tím, že tato situace vznikla v důsledku nesmyslné technické politiky představitelů evropských vlád před příchodem Velkého Vítězného Evropského Chalífátu (VVECH), kteří nesmyslně prosazovali elektromobily, když je na světě stále ještě dostatek arabské ropy. Jeden z nich dokonce použil i velmi silný výraz když řekl, že to byla „pěkná ovčina“. (Poznámka překladatele: Arabové totiž nepoužívají slovo kra­vina, protože mají raději ovce.)

Jediným řešením umožňující vyklizení a posléze i opětovné zprůjezdnění zablokované dál­nice D1 bylo okamžité nasazení vhodných typů automobilů poháněných spalovacími motory  dosud vystavených v technických muzeích.

… A jedna velmi dobrá zpráva nakonec:

Záchranáři, kteří na místo neštěstí dorazili v příjemně vyhřáté „vejtřasce“ - tedy automobilu Praga V3S, zde objevili dvanáct živých osob. Všichni zachránění se totiž vecpali do benzínem poháněné historické Škody 100, která s plnou nádrží a velkým kanystrem směřovala do Brna na veletrh veteránů. Alespoň něco. Alláhu Akbar !!!

Přepis informací z vysílání dne 16.ledna 2118 zpracoval Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.