Odhalují možnou lež Haška Chovancovy "krátké nohy"?

obrazek
30.10.2013 12:09
Bylo by hloupé předstírat, že existence či neexistence sobotní schůzky části vedení ČSSD s prezidentem Zemanem zásadním způsobem neovlivňuje pohled na "demokratičnost" výzvy části předsednictva ČSSD, aby jejich předseda Sobotka odstoupením z funkce přijal osobní odpovědnost za výsledek voleb.

Informace o její existenci zatím nejsou dostatečně validní, byť jeden z těch co ruku pro výzvu k Sobotkovi zvedl, plzeňský Milan Chovanec, přiznal, že na ní byl. Jména ostatních aktérů a toho kdo ji zorganizoval zatím odmítá "chlapsky" (státotvorně) prozradit. Zajímavé je, že se média obrací na kovaříčky, místo aby se obrátila na kováře. Zatím jsem nezaznamenal, že by jimi byl prezident Zeman vyzván, aby sobotní setkání v Lánech potvrdil či vyvrátil a pokud by ho nevyvrátil, aby řekl, jestli to byl on, kdo o povolební konzultaci se selektivním vzorkem z vedení ČSSD požádal. 

Dopátrat se pravdy je nejen důležité pro samotnou ČSSD, aby měla k posouzení mravní kvality svých zástupců ve vedení ČSSD před dalšími vnitrostranickými kroky dostatek informací, ale i pro společnost jako takovou. Do této nejen vnitrostranické, ale i vnitropolitické kauzy je totiž zapletena i hlava státu. Pokud se nepletu, tak v nedělních OVM Podhradí nesdělila, že povolební konzultace zástupců politických stran s prezidentem začala už v den vyhlášení výsledků voleb. Kdyby tak učinila, zůstal by černý Petr pouze v rukou těch, kteří se bez vědomí předsedy ČSSD s prezidentem sešli. Možná je to pro někoho maličkost, ale právě na maličkostech lze vybudovat velkou důvěru občanů v instituce státu. A této důvěry je nám všem třeba jako soli.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: ČSSD, Hašek, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

pane Waltře napsal jste to velmi kulantně. Klidně bych i přitvrdil :)

heriot

Pane Kulíku. Pohádka o (ze zahraničí dobře placeném) "statečném Havlovi" je po 10 letech jeho prezidentování a jeho aktivní účasti na budování toho marasmu dneška  a jeho podpory vraždění v Srbsku "humanitáními bombami" opravdu pro mne zcela vyčpělá...

rku

Pane Waltře,

kdo jsou havloidi? Čím se vyznačuji a co chtějí. Jsou spojeni s ODS nebo TOP? Jsou hlupáci pokud volí pravici?

Havel byl, podle mne, statečný člověk, a proto ne něho mnho lidí, kteří byli v socialismu posraný strachy útočí.

heriot

Zdravím též pane Štingle. Máte pravdu, politika smrdí vždy. Nicméně, jak to bylo doopravdy s Melčákem, kdo si ho koupil, to si nemyslím, že to je tak jasné, snad se to někdy dozvíme.

Ale to už je dávno, je důležitější co se děje nyní, a to co se děje je už pro mne mnohem jasnější. Sobotka je evidentně bílý kůň havloidů, zuřivé reakce medií a jejich hon na Haška o tom vypovídá čím dále jasněji. A k tomu já se tedy opravdu přidat nemůžu.

Úplně obecně, pokud se politici sejdou na důvěrné schůzce, o které si řeknou, že je důvěrná, to je asi běžné. A když se dohodnou, že je důvěrná, tak jí drží jako důvěrnou... Sobotkovi a bakalovským médiím se velice umně z toho podařilo nafouknout pseudoaféru, meldují opuči, o lhání a obvyklé ty jejich písničky, které používají vždy, když potřebují někoho sestřelit. To zasedání předsednictva samozřejmě košer vůbec nebylo, když tam Sobotka nebyl, ale to si musí pánové z ČSSD vyřídit na své půdě  a mezi sebou. A snad si to nějak 10. vyřídí. Tím kdo to vytáhl ven a do médií to byl Sobotka a to je pro mne mnohem horší než to co se odehrálo na té schůzi. Pro mne je tím vyřízený člověk a s ním jde ČSSD cestou ODS...

Nepoužívám moc rád expresivní výrazy, ale pohled na Dienstbiera, který si svolává demonstrace (kdo to asi platí - kníže, Bakala) a tam se bahní v přízni pravicových (!) medíí, ve mne opravdu vyvolává nevolnost. A velice mne to varuje, abych se nechal tou vlnou mediální propagandy strhnout a velice mi to připomíná mediální hon na Paroubka.

Abych tak řekl, nemohu se principielně přidat k nepříteli, který na někoho útočí a někoho hájí. :-)

Zdravím.

stvan

Vladimíre, naprosto vyvážený názor za použití slov a výrazů, které sedí jako zadek na nočníku.

stvan

Pane Kulíku,to co jsem napsal je přesně to, co jsem zažil v Ústí nad Labem. Poctivě jsem odpověděl na Váš předchozí dotaz.

rku

Pane Štváne,

Vy mne děsíte. ČSSD je ovládaná kmotry?

Vladimír Štingl

Pane Waltere, dobrý večer. Vyslovil jste zajímavý názor, ale mám argument a důkaz těžkého kalibru. Co udělal M. Zeman s Pohankou a Melčákem, když se pro tento národ lámal v roce 2006 "CHLÉB"??? Nalajnoval 4 roky vlády pro bandu zločinců.... Mýlím se? Vždyť už jsme tuhle "slámu ve shodě vymlátili", propralo se to i zde na VaVě ze všech stran. Co, prostřednictvím toho "intelektuálního génia" Melčáka (loutkovodič.....František rád doplní jméno....) elegantně "projela" ČSSD s předčasnými volbami - za pomoci Rychetského a spol....??? Další měsíce vlády gaunerů.......  A M. Zeman jako prezident se ani nezačervenal a "pozval" přesně na dobu, kdy byl B. Sobotka "uvázán" za nohu v ČT, což z "programového" scénáře bylo dopředu jasné.... do Lán? Nebo KAM? Prostě ta kreatura a podrazák Hašek tam jel, LHAL JAKO SLABODUCHÝ KRYPL lidem do "ksichtů" a také se ani nezačervenal??? Myslíte, že je to "hra Bédy před Nedělí"? To by musel být génius politiky a to určitě není.... Domníváte se, že základní lidská slušnost (nepolitická....) tkví v tom, že mám "šéfa" a kanálem se plížím za "větším" šefem, aby mi "pomohl" ho odstřelit a já se usadil u "lepšího" korýtka? To snad ani v politice nelze nazvat jinak než žumpoidními způsoby....

Právě se dívám na toho darebáka, který je tak zbabělý a neuvěřitelně ubohý, že na přímou otázku, ten opuchlý bazénkář jakbysmet, NEDOKÁŽÍ ŘÍCI   " A N O " , jednali jsme s PREZIDENTEM REPUBLIKY.....  Žrali a žerou z našeho a nemají ani elementární CHARAKTER JAKO LIDÉ, aby řekli, zavolali předsedovi strany, svému ZVOLENÉMU ŠÉFOVI, jedeme tě "odrovnat" k prezidentovi........ Ani jako prosťáčka by mě ani v deliriu tremens nenapadlo DEN PO VÍTĚZNÝCH VOLBÁCH "kopnout" do parťáka i když "nenáviděného".......

Na tom bych neviděl vůbec nic špatného, jen levárnu vůči "parťákovi" v partaji - Bédovi před Nedělí. Lidsky to ale neberu ani setinou mm.... DEN PO VÍTĚZNÝCH VOLBÁCH..... Vždyť tahle parta jede stejnou "lajnu" jako M. Zeman v roce 2006. A opět si dovolím dotaz: Kdo dal PODNĚT, kdo to rozjel, kdo se "vytasil" s tím, jak "odstřelil" parťáka?

Samozřejmě se baví Železný ve zprávách ČT, celá pravice, A. Babiš, ten "čestný a spravedlivý" Bělobrádek, hlavně, aby se neřešily "prostituce" protože Sobotku teď mají "na talíří" a budou ho "GRILOVAT" spolu s tím samolibým prezidentem. Hlas jsem mu dal a dal by ve stejné situaci opět.... Zoufalé, ale vše ostatní je jen prostoduchá naivita.

Domníváte se, že ta "VELKÁ HRA" o picmauze Haška a spol. nemá pozadí v "PRAPŮVODNÍCH DOHODÁCH A GENTLEMEN´S AGREEMET", které se odehrály dávno před vznikem tohoto portálu? Proč "charakter" M. Zeman podrazil J. Paroubka a nás všechny a nyní....??? Domnívám se, že i můj názor stojí za malou úvahu.

Vy byste svěřil svoji budoucnost exotům jako je Hašoidní Škroma, Zimola, Onderka a další.....? To ať mě dorazí to prase v žitě z Bechyně..... JAKOU ASI POZICI DNES MŮŽE MÍT B. SOBOTKA, při vyjednávání o budoucí vládě, RESTITUCÍCH apod.... Po takovém podrazu naprostých dementů a Pana Manipulátora.... A mimochodem, B. Sobotka je věřící, takže..... Ještě na okraj, smekám před hejtmanem Chovancem.

Ještě na závěr: V POLITICE NELZE HLEDAT VOŇAVÉ PARFÉMY, TAM TO VŽDY A VŠUDE "SMRDÍ".... Bohužel...

Zdravím Vás.

heriot

Osobně mi to celé velmi smrdí.

Naše pravicová, ulhaná, havloidní bakalo a babišo média zcela zjevně a nepochybně zahájila hon na Haška a spol. A samozřejmě opět vítaná příležitost bušit do Zemana. Takže jestli je v jejich zájmu podporovat Sobotku a spol., tak to by měl každý velice zbystřit.

Vypadá to jako příprava na návrat pravice k moci v přímém přenosu.

To raději haškovce s podporou Zemana.

stvan

Pane Kulíku, je to jednoduché. Ze strany se vyhodí lidé kteří přemýšlí (např.pro poškozování dobrého jména ČSSD)a základní organizace se obsadí placenými voliteli, tedy členy, které dodá kmotr XYZ. Jenom ti jsou přijmuti.Neprověření nemají šanci. Vláďa Černík je mi svědkem, že jsem na to vedení ČSSD ještě jako člen strany na intranetu ČSSD upozorňoval.....

rku

Pan Štváne,

nikdy jsem nebyl v žádné straně a proto nevím, jak to tam chodí. Vy jako dlouholetý člen ČSSD byste mohl vysvětlit, jak se do funkcí, jak u vás třeba krajských, tak celostátních, mohou dostat lidé s takovými mravními kvalitami, jaké teď vidíme. Copak člnové nevidí koho si volí?