Odpadní voda

obrazek
21.10.2019 11:21
Můj přítel má potíže s vodou. S tzv. šedou vodou. Odpadní. Nelze než nadhodit "a co takhle kořenovou čističku" (na obrázku). Jinak se totiž člověk vystavuje enormní buzeraci, jak patrno z článku. Pro kořenovou čističku je nutno přizpůsobit její m2 počtu lidí v domácnosti (5m2 na osobu). Jiných parametrů (kromě jímání pevných částic) netřeba. Doplníme fólii a vhodné rostliny. Vykašlete se na dotace, ty jsou na jímání dešťové vody pod městským parkovištěm pro zálivku veřejného prostranství. Bratru za stovky milionů. Vrchol inovačního hujerství.

Anonym český: "Chatrné to základy v dnešním světě. Nedávno se mi stala šlamastika, chyba vodáren, vinou, které jsem musel zaplatit sedm tisíc za vodu, kterou jsem neodebral. Jistě, není to jen chyba vodáren, ale i systému, který monopolistovi umožňuje si se „zákazníkem“ vytřít trusník absurdními tvrzeními a dovolání není nikde.

A v den, kdy jsem zadal příkaz k platbě zjistím, že jsem v dalším průšvihu. „Zaspal“ jsem a mám rok na to, vyřídit si posudek hydrogeologa, územní souhlas, stavební povolení, projekt, realizaci a kolaudaci čističky odpadních vod (čov), bratru sto tisíc, jak když plivne. Ano, to vše na ty dva tři kubíky šedé vody, kterou za měsíc vyprodukuji. A to si ani zatím nejsem jist, jestli na takových pár kapek vůbec čistírny vůbec existují a nebudu si muset za stejné peníze a lejstra postavit septik, který budu za mnoho tisíc, co chvíli vyvážet, ovšem pokud se mi tam vůbec nějaká těžká technika dostane.
Je to jen další příklad selhávání funkce státu, který už umí jen přikazovat požadavky, ale jejich naplnění přenáší na občana. Mluvím o novele vodního zákona, která zavádí pravomoci výrazně pokutovat historické žumpy, septiky a trativody. Dlouhodobě ignorovaný stav, najednou se někdo probudí a řekne, ha! Zatneme jim tipec!
Je typické, že už vědí, jak budou rozdávat 20-100 tisícové pokuty, ale pro občana, aby mohl plnit zákony, připraveno není nic – nejsou kapacity ČOV, není ošetřeno, kdo a jak tyto odpadní vody bude likvidovat, jaké je na to např. potřeba živnostenské oprávnění, co mají dělat malé obce s pár sty obyvateli, které nedosáhnou na dotace na komunální ČOV, kdy očekávatelně stavba kanalizace pro pár lidí je nevýhodná a nezaplatitelná.

A pochopitelně, „zelení“ paneláčníci ve městech, kterým kanalizace zaplatili prapředci nebo my všichni z daní masturbují nad tím, jak jsou ekologičtí a burani z vidlákovů jsou prasata, znečišťují och krásnou přírodu, je to o lidech, stačí chtít a podobné perly moudrosti.
Je to stejný případ, jako u ovzduší, zavádění bonz-portálů, komínové policie a podobných šaškáren. Ano, je špatně, že lidi topí odpadem, sajrajtem, nekvalitním hnědým uhlím, nebo mají staré kotle, ale jak se to vyřeší v kocourkově?
Připlatí se bohatším, tedy těm, kteří na nový čistší kotel mají tak jako tak se smrkne dotace a na ty chudší, kteří na to nedosáhnou se pošle úředník s pokutou. CO na tom, že až na pár notorických škudlilů a bezohledných hovad lidé často topí tím, co je po ruce, protože přesto, že poctivě pracují,jejich mzdy na nestačí na pokrytí základních potřeb. Ale tak co, to se zase vyřeší tak, že spřátelené firmě zaplatíme něco ze státního cecku, na propagaci finanční gramotnosti, která ty hlupáky naučí, jak správně hospodařit a co dělat, když nezměnitelné výdaje jsou za padesát a v měšci nikdy víc, než deset. Kellner rád poradí."

Pozn,: autor textu velmi protestoval, že jsem publikovala jeho lament, ale vytvřářím evidehci, pakliže se tak děje notoricky, bylo by dobré se to dozvědět, a jedna zmínka znamená, že se mohou další hlasy přidat. Opravdu, jsem přesvědčená, že za mnoho našich kolosálních problémů, může tabuizace.  Nestane-li se popsané, je možné, že se autor mýlí a budiž mu přán omyl (což si já osobně nemyslím, proto publkikuji - jako troc hu podní alarm, proptože tato situace se ákazem žump nastala již dávno.).- třeba to ale byla právě ta potřebnáí prevence, jež popsanému zabránila. Režim bych s ním ale měnit nechtěla. Ale inu, asi se řídí moudrostí K.H. Borovského:  Pravda, ta má různou sazbu. Někdy pomník, jindy vazbu. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zláme vaz. Jenže ono fakt  od zákau žump uplynulo už drahně let a systém se dal na pochod.

 

Soubor současných zákonných buzerací doplňován zde: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/o-hodnem-steneti-nesoudnem-soudci

Tady jsou některé vhodné rostliny pro  kořenovou čističku: https://www.cisticka.info/potrebuji-chci-cisticku/rostliny-pro-korenovou-cisticku/ zadávat práci firmě opravdu nemusíte, vezměte lopatu, folii a šup! Více info: https://www.mujdum.cz/rubriky/alternativy/korenove-cisticky-v-praxi_55.html

A kdo nemá potřebnou plochu ahrady, může se  pustit do tzv. fasádní kořenové čističky nebo střešní! Probádáno na netu - asi více v ahraničí.  https://www.zivestavby.cz/files/97f0bde4ed5dfb8e9d3bf08ad907e916.pdf a https://www.chytryregion.cz/cs/fasadni-korenova-cistirna-odpadnich-vod Opravdový for je obejít se bez služeb firmy a sehnat si všechno sám, protože tyto firmy vědouc, že moje zájemců nebude, jsou dosti drahé. Chce to ale trošku inženýrského uvažování nad tím, jak udělat rovod vody do jednotlivých kapes pro rostliny.  Jak zamezit vlhnutí zdí  Asi okolo kapsy rukáv, manžetu? . 

****

Hlas protestní: Na kořenovku musíte tak jako tam mít hydrogego posudek, územní souhlas, stavební povolení, kolaudaci, povolení k vypouštění, ba co víc, na realizaci je stejně drahá, nebo dražší, lejstra vyjdou nastejnou, jediné plus jsou nízké údržbové náklady.

- Jenže a realiace nsmusí být stejně drahá, protože můj známý, zahradník náměstíčka u kina Pilotů na hranici Prahy 2 a 10 , stanice tram 23,13 a 4 Krymská, prodfejna ZAhrfádfkářské potřeby, rancouzská 79, majitel se jmenuje Heřman Havelka, načrtl schéma na kus papíru a šel. A vyřídiíl. A provedl svépomocí. Připomínám, že si stav ební říení nastudoval, takže se ho nebál, a kdo se bojí úředníka, nechť si najde v okolí obecní kořenovou čističku (jsou) a nechá si od nich napsat dobrodání, či smlouvu o nákupu kytek (Např. v článku o bedomoveckých vesničkách jsme jistili, že se u nás může stavět i hlíny. Už stojí nejméně 200 domů.) Pro přesvědčování úředníků le použít i něakou bakalářku nebo diplomku, určitě na tato témata vznikly, aktuálně jen nenám jejich dtabázi.

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Po době sedmi měsíců konečně vstáváme do nového dne podle tradičního středoevropského času. Naprosto zhovadilí namyšlenci z polofeudální plně byrokratické bruselské centrály však namísto, aby vydali jasné a konkrétní rozhodnutí, že prostě ruší dřívějšími byrokraty zavedený poněkud posunutý umělý čas, pochopoitelně zvolili jim přirozenou taktiku ponechávávání podřízeného jim ovčanstva v další nejistotě, kdy zachování původního času stanulo až na posledním místě, kdy si zřejmě můžeme vybrat mezi dvěma absurdními možnostmi tedy zachování umělého letního času i přes zimu nebo dosavadní střídání času s půlročním posunováním hodin a hodinek. Když si tedy v této souvislosti člověk uvědomí, jací vlastně pitomci nám z Brusele vládnou, opět se dostavuje již v poslední době obvyklé nutkání na zvracení.

    Jimi proklamované údajné snahy o ochranu (údajnou ) životního prostředí nutno považovat za naprostou faleš. Za jistě nemalý jidášský groš se naprostá většina poslanců z EU parlamentu stali pohopouhými služebníky nadnárodních oligarchů. Jak dlouho se vlastně necháme ohlupovat jejich naprostými byrokratickými nesmysly narovnaných banánů, popřípadě okurek, zákazů obyčejných elektrických žárovek, vysavačů s potřebným  optimálním výkonem, naprosto nesmyslných a nesystémových udělovaných prý eko dotací a podobných již po téměř celém evropském kontinentu uzákoněných  výslovných prostoduchostí. Individuálnímu úsilí jedinců o ochranu životního prostředí jistě nelze klást meze a jest zapotřebí jej podporovat, ale především bychom se měli zaměřit na hlavní predátory životního prostředí, ziskuchtivě velkokapitalisty, pro něž se hlavní ideeu stal bezprostřední a největší zisk, bez ohledu nejen na zdravé životní prostředí, ale i průběžné vyvražďování obyvatelstva v té které končině naší a to všech, nejen jejich matičky zeměkoule, jak si žádá jejich protilidsky ziskuchtivá ideologie plná sobectví a mamonu.