ODS = extremistická, fašizující se strana, marně už toužící po moci

lang
23.5.2019 11:06
Přívlastkem "extremistická" častují mnozí, pohříchu mnozí straníci a přívrženci ODS, stranu, hnutí Tomia Okamury SPD, aniž by k tomu měli jakýkoliv relevantní, oprávněný důvod. Ve skutečnosti je ale extremistická, až nebezpečně, ODS.

Chtěl-li by někdo namítat, že je to přehnané, že tato kdysi strana bílých límečků (ale s voliči ve fialových sakách s ohrnutými rukávy a bílých ponožkách) taková přec jenom není, tak žije v nějaké izolaci a nesleduje dění posledních dnů a hlouběji ani dění od posledních parlamentních voleb.

Přívlastkem "extremistická" častují mnozí, pohříchu mnozí straníci a přívrženci ODS, stranu, hnutí Tomia Okamury SPD, aniž by k tomu měli jakýkoliv relevantní, oprávněný důvod. Vede je k tomu snad přímočarost, jistá možná zkratkovitost a jasnost programu a jeho prosazování od vedení SPD, kde zřejmě někteří postrádají ten politický, rétorický balast a rádoby krasodušské plky, ale především notná dávka strachu z toho, že by mohla SPD zvítězit, popřípadě být jedním z rozhodujících hráčů v řízení státu, a začít realizovat svůj program přímé odpovědnosti, odvolatelnosti politiků a další, pro ně nepřijatelné body, které by je mohly přímo existenčně ohrozit.

Extrémní, krajně agresívní, arogantní až nebezpečná je bezesporu ODS, jejíž někteří členové už zcela nepokrytě, veřejně a razantně vyhrožují, v rozporu s elementární slušností, demokratickými zásadami a bez jakékoliv politické kultury (a Mirka Němcová Stojednička cudně mlčí), dokonce teroristickou rétorikou, mluvou vraždících radikálních islamistů, podřezáním svých politických rivalů, ze který si vyrobili sami úhlavní nepřátele. Jenom tím a proto, že tito, které chtějí fyzicky likvidovat, podřezávat ale i střílet, jsou úspěšnější v politických kláních a i vítězové voleb.

Pravda, někteří ODSáci prozatím balí svoji nenávist, závist a bezbřehou zášť do ještě společensky přijatelných, ale beztak hnusem prosakujících odsudků, urážek, lživých, ničím nepodložených dehonestujících hodnocení, protože prý oni jedině to umí, dělali by to lépe, to až budou ve Strakovce zase ... Stačí si občas poslechnout Petříka Fialů, jak mlátí kolem sebe pěstičkami, dupe nožkami a já, já, já ...

Jedním z nich je i tento Baxa, mnohonásobný funkcionář, doslova nesčetně násobný, který očividně slintá po funkcích dalších. Nechutně, odpudivě a s až vlhkou touhou, div že neprosakující i přes monitory televizí. Neupřímný, falešný, kroutící se v neodpovědích na přímé otázky, zvracející své domněnky, které vydává za fakta, aby tím kydal, doslova, hnůj, kterého je sám plný, na jiné. V urputné snaze, touze po další funkci, po vládnutí někde výše, než zatím funkcionaří.

Extremistická, až s prvky fašizmu a terorizmu, ODS, kterou svého času, než dokázala, co všechno dokáže, volila velká část voličů, občanů, už nemá šanci. Oklamala, podvedla své voliče, vygenerovala tady klientelizmus, óbr rozkrádačky veřejného majetku, kmotry odkloňovače, solární barony, megazloděje, ...

Ze zoufalství z poznání, že lidé, voliči, nezapomínají, silně přitvrzují i navenek, vyplouvá z nich doposud jakž - takž skrývaná agresivita a tvrdé metody v boji o moc. Odhazují ubrousky a nerozpakují se ukazovat svoji sprostotu a špinavé až nebezpečné metody ve šplhu k vládnutí, aniž by jim docházelo, že takto padají níž a níž, že jsou lidem, voličům, víc a víc odporní a opouštějí je i jejich letití skalní příznivci.

Politika vůbec není křišťálově čistá procházka růžovou zahradou v dívčím lyceu, ale dupat v ní smrdutě obaleni obsahem senkrovny, jak to dělá už extremistická ODS, je hodně za hranou i pro protřelé profesionály s tvrdými lokty.

Tady už ani vysokotlaká sprcha nepomůže. Ta špína je v nich, i vevnitř.

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  V celé naší společnosti nahromaděný slizovitý hnus v mezidobí od tak zvané VLSR, již vyhřezává  z naprosto prohnilého vnitřku na povrch všemi póry. Ani v tomto zatím ještě předvolebním období nelze například nevzpomenout kauzy přimalovaných tykadélek na politickou reklamu právě ODS před parlamentními volbami v roce 2010. Vlastně tehdy měl  tehdejší řidič MHD Olomouc pan Smetana svým výtvorem pravdu a toliko jemně poukázal na v této straně panující svinčík. Kdo mu však ze strany našeho mafiánského polostátu do nějaké zadostiučinění za několik týdnů strávených v kriminále ? Doba jak však pokročila ještě kupředu. Ti rovnější již zřejmě mohou zcela bezstrestně vyhrožovat veřejně zabitím druhým osobám.  Většina  příslušníků z národa tupých ovcí však zůstává v klidu a bude skákat, aby dokázala svůj český původ v rámci hokejového nadšení tak iniciativně podporovaného ze strany nám vládnoucích rychlokvašných zbohatlíků, kteří tu nám poskytnou kromě  skývy chleba, přehršle zkaženého masa a předražené cibule samozřejmě i ty hry, jakož i zážitkově adrenalinová centra tolik vyžadovaná jejich zlatou mládeží. Titanic však již rázně směřuje ke dnu.