Oranžový kníže Lubomír Zaorálek

Zaorálek Schwarzenberg
23.3.2016 12:19
Stokrát by mohl redaktor České televize opakovat L. Zaorálkovi otázku - jak tedy dál, když se poslanci Poslanecké sněmovny vymezili proti zrušení vízové povinnosti pro občany Turecka. Ministr zahraničních věcí se konkrétně nevyjádřil, zato podobně jako při řadě jiných svých řečí, např. právě ve sněmovně, měl akorát mnoho slov.

Snad spíše než na vůli poslanců myslel na to, jak se vykroutit a nenarazit u současných a možná hlavně budoucích chlebodárců. Naprosté pohrdání hlasem členů Poslanecké sněmovny, které prokazoval slovním tancem mezi vejci, bylo jistě šokující pro ty, kteří si myslí, že při poslaneckých volbách o něco jde. Zaorálek ukazuje, že nejde o nic, protože stejně po knížecím rozhodne on se Sobotkou. Bylo zřejmé, že na poslanecké usnesení nedá.

Poslanci českého Parlamentu nyní stojí na rozcestí, zejména potom asi ti ze sociální demokracie, zda mají brát vážně svůj poslanecký mandát, nebo se stát hadrem na holi L. Zaorálka. Měli by se zamyslet, jestli politická rozhodnutí vycházejí z vůle většiny vyjádřené svobodným hlasováním, jak praví ústava, nebo z osobní vůle samozvanců jediné správné cesty určované zákulisními zájmy a dohodami nebo mailovými radami..

Není to přitom první případ, kdy L. Zaorálek jako ministr zahraničních věcí sehrál svévolně neblahou roli. Stačí si připomenout jeho postoje v době ukrajinské krize a zejména k žádostem českých krajanů o možnost návratu do země předků. Bagatelizování jejich problémů bylo tváří v tvář realitě nechutné. A také slouhovské vůči těm, kteří tvrdili, že v Kyjevě jde o demokracii a evropské hodnoty.

Již tehdy se proto pro mnohé stala sociální demokracie nevolitelnou stranou. Jistě není jen zásluhou Zaorálka, že její preference mají sestupnou tendenci a nečekají ji nijak světlé zítřky. Samozřejmě nečekají ani mnohé z poslanců, kteří ještě dnes sedí v Poslanecké sněmovně. Uvidíme, jestli mají v sobě, když ne kus hrdosti, tak alespoň pud sebezáchovy.

Když na návrh Karla Schwarzenberga vláda na výjezdním zasedání v Děčíně uznala proti vůli poslanců Kosovo jako samostatný stát, mnozí dávali k lepšímu, že se tak stalo na pověstné silnici E55. Lubomír Zaorálek ji ke svému pohrdání poslaneckými kolegy ani nepotřebuje. Další je k domyšlení.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jan-vysocina

Nyní i Babiš podpořil ve své obhajovací řeči před PSP myšlenku, že by se mělo něco významného dělat s Radou pro ČT a ČRo. Podle současné legislativy se do ní odkládají nepotřební vysloužilí politici, kteří kryjí propagandistické vysílání v zájmu cizí mocnosti proti občanům ČR.

Mohou nyní občané skutečně demokraticky zvolit ty politiky, kteří by v jejich prospěch řídili naši zemi? Je jasné, že pokud jsou obelháváni denně v ČT a ČRo, tak to není možné.

Názorně je to vidět i na Zadolárkovi, který zpívá píseň dle zadání svých sponzorů.

Vimmer Petr

Technická poznámka.

Dne 21. 5. 2008 na výjezdním zasedání Vláda ČR v Teplicích na návrh jistého exota uznala Kosovo.