Oslavy 17. listopadu v Praze - festival nenávisti, lží a verbálního násilí

klaus národní
18.11.2019 08:13
Pamětníci si jistě vzpomenou, jak se v minulém režimu neustále "bojovalo za mír", jak toho "boje" měli všichni řečnící na tribunách plná ústa, jak nás nápisy v tomto znění provázely všude možně i nemožně, až se to lidem začalo zajídat a brali to jako zprofanované fráze.

Duchem letošních oslav kulatého výročí 17. listopadu byl také boj. Boj nespokojených, rekrutujících se především z řad už neúspěšných politiků, různých aktivistů, chvilkařů, studentů nevalného vzdělání, bývalých mocných, a to hlavně boj těchto všech o moc, prebendy, posty, koryta. Která buď už nemají, anebo po nich bytostně poprvé touží, vědomi si toho, že i funkce se dají vyřvat na tribunách, jak tomu bylo před třiceti lety.

V rámci tohoto boje, spojeni tou ideologií touhy po moci, se mnozí z nich uchylovali k odpudivým až hnusným projevům nenávisti, nesnášenlivosti, nehorázným lžím, které už nějakou dobu opakují tak často, že jim snad i sami věří.

Plná ústa svobody a demokracie, jedním dechem ale tu svobodu jiným chtějí brát a tu demokracii bourají v přímých prenosech.

Ano, bojovalo se před těmi třiceti lety za svobodné volby, byl to boj oprávněný, legitimní, bytostně upřimný a nakonec vítězný.

A teď? Teď se zlořádi, toužící po moci, beze studu a špetky mravnosti v sobě, klidně vyjevují, že naše společnost a demokracie je nemocná, že problémem dneška jsou voliči, kteří evidentně nevolí je, dle nich. Dokonce nějaká příslušnice kulturní fronty, nejenom vzhledu nevábného, by chtěla, aby voliči měli nějaké oprávnění volit na základě složení kvalifikační zkoušky, něco jako řidičák. Něco tak tupého ztěžka pohledat (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Ridicak-pro-volice-Bara-H…

I nějaký podvodný fráterník není spokojen s voliči, snad by se měli vyměnit za nějaké jiné z planety Země, z jiných končin? https://www.parlamentnilisty.cz/…/-Volic-je-problem-Propaga…

Také se hřímalo k nevelkému davu, že to né voliči této země, ale prý Putinova Moskva zvolila pana prezidenta (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Vaclavak-Milion-chvilek-S…). Až tak. Lži o premiérovi už ani nemá cenu zmiňovat. Všechno toto lhaní, sprosté pomlouvání, se tluče do hlav mladým, kteří to vstřebávají namísto výuky ve škole, kterou s radostí nahrazují stávkami a demonstracemi, kde je přec děsná sranda a ve skutečnosti ani nemají páru, jakými jsou pro organizátory v pozadí užitečnými idioty a poslušným stádem potřebných křiklounů.

Nejsmutnější moment letošních zvrácených až "oslav" byl nechutný, nebezpečný verbální útok na Václava Klause mladšího a de facto i jeho malou dcerku https://www.parlamentnilisty.cz/…/VIDEO-Zku-vysyne-Putinova…. No hnus fialový.

Pan Michael Žantovský vyhlásil, odstartoval přímo, výzvu k občanské neposlušnosti. Zřejmě se mu líbí tohle všechno, ta bezedná nenávist ke zvoleným politikům, které on sám hloupě, záštiplně nazývá svévolnými.
Chce tento bývalý politik zase k moci, nepochybně, asi by opět chtěl i na Hradě to neonové srdce, označující objekt za hampejz a řádit tam nestřízlivě, jako za dob, kdy se tam proháněli a Havlem na koloběžkách. Neposlušnost jaké části občanů myslí? Té naprosto minimální, která není spokojena s výsledky voleb, zcela zřejmě. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obcanska-neposlusnost-pohrozil-Havluv-Zantovsky-na-Vaclavaku-603752

Co chce Michael Žantovský, ale i třeba fašounek Minář, který se pasoval na nějakého vůdce, udělat s tou naprostou většinou občanů, kteří volili jinak, než oni si přejí? Postavit je mimo hru, zbudovat pro ně koncentráky, pokud se nebudou pohybovat v těch lajnách, které jim oni, nespokojenci, vyznačili?

 

Nechá se tento národ, občané této krásné země, zase ovládat zlořády a hlupáky zlomyslnými, kteří si chtějí sami svévolně přisvojit moc, nehledíc na voliče a jejich volby?

V Praze se uplynulý víkend hrubě šlapalo po tom, co si opravdu občanská společnost vybojovala před třiceti lety. A šlapala po té svobodě menšina, která by chtěla vládnout za každou cenu.

 

Foto: Na Národní třídě útočili "pravdoláskaři" - zatím verbálne - na V. Klause ml. s dcerou.

 

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.