Ostravský masakr

obrazek
28.3.2018 01:51
Pravé drama dnes začalo půl hodiny po půlnoci. Tehdy se skoro nikdo na zpravodajství nedívá. Proto pouští regionální zpravodajství z krajů. Toto bylo věnováno masivnímu upírání doplatku na bydlení - a tedy logicky i bydlení - na Ostravsku. Děje se tak vyhlašováním bezdoplatkových zón tam, kde bydlí právě lidé s doplatkem na bydlení a závislí na doplatku - v oblastech s ubytovnami. Snaživá moderátorka Iva Kubánková svou agilitou z mluvčích vylákala opravdu upřímné fašistické výpovědi. Pokochejte se. Billboard je Tomáše Holečka kandidujícího na Praze 9.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/418231100030327-udalosti-v-regionech/ Není překvapivé jednání hnědých radních z ČSSD, podobně nepřijatelné je jednání Pirátů. 

Mimořádně působivé je, když starosta Bohumína v relaci odhaluje, že se rozhodli vyhodit na dlažbu rodinu se sedmi dětmi. Přičemž  platí, že kdyby tyto rodiny vystačily pouze s příspěvkem na bydlení, tak se určitě do ubytoven nehrnou. (výše přísěpvku: https://www.vyplata.cz/vypocty/vypocet-vyse-prispevku-na-bydleni.php  Problémem je tabulka maximálně uznatelných nákladů a dalších nejméně 30-35% uznatelných nákladů, jež musí dotyčná rodina nést sama. Navícv pak pro některé druhy nájemníků - kupř. rasově diskriminovaných, pak normální byty nejsou vůbec! Resp. u osob závislých na doplatku je to jen ubytovna, která je ochotná si čtrt roku na dávky od úřadu počkat - umí si to jako profesionalizovaná na sociální případy spočítat, jedině ubytovny jsou schopny nájemné placené doplatek zobchodovat! !  doplatek se pak vyplácí jen osobám, které berou již příspěvek na bydlení i příspěvek na živobytí a jejichžpříjem nepřeshuje 1,3 násobek žýivotního minima, na rozdíl od příspěvku jim musí po zaplacení nákladů zbýt životní minimum společně posuzovaných osob  - jež je nižší než prostý násobek životních minim, nebo celkový podíl na nájemném, který si musí občan zaplatit je 15%, kdežto u samotného příspěvku nikoliv! Takže tu máme hamo lidí, kteří žijí z naprosto neuvěřitelně nicotných částek! )Doplatek se tedy týká především osob nezaměstnaných déle, než půl roku, samoživitelů na rodičvovské, mateřské, a vícečetných rodin, či resp. rodin samoživotelů, příp. invalidů nebo žuivitelů dlouhodobě nemocných.  . 

Ostravsko není první oblastí, která k tomuto opatření přikročila, v minulosti se kromě celé řady obcí na chudém Ústecku kupříkladu Kladno rozhodlo vyhlásit za bezdoplatkovou zonu celé město, Přerov zbourat funkční ubytovnu v domě Chemik města . (Linkuji pod článkem.)

Čeká se, až se probudí Romská demokratická strana, vezme připravený blog z Vaše Věc a  vydáý se s ním k Radě Evropy a Evropské komisi ohledně dodržování Charty sociálních práív a Pilíře sociálních práv a pak zaene vymáhat činnost po Parlamentu. Zatím stále marně čeká na audienci u Babiše a říká si, že ještě není vláda s důvěrou a je třeba počkat.  Doufejme, že se probudí brzo. Bílí žádné hodnověrné zastoupení svých práv nemají, jak jsem ukázala v jiném blogu.  I kdyby Rómská demokratická strana neotálela a jednala hned, bude pozdě, protože mezitím se již blíže neurčitelný počet lidí ocitl mimo možnost dosažitelného bydlení. Ale prostě v celé ČR není nikdo, kdo by se rozhodl plnou vahou své společenské významnosti  postupvoat proti tomuto zvěrstvu. Závadné není, pokud by města chtěla stopnout šponování cen ubytovnami (ale jak vidno, více jim jde o obtížnost některých chudých nájemníků snažíc se tuto šmahem zveličovat a paušalizovat!!!), ale že  tak činí, anž by nabízely jiné dosažitelné bydlení. Obávám se, že pro mnohé nově se ocitnuvší v závislosti na ubytovnách se šance na získání bydlení ocitly na nule. 

Lze se, myslím, také domnívat, že na uvolnění ubytoven pro zahraniční dělníky má také podnikatelské lobby. (Čtři dělníci na pokoji vydají za víc, než čtyřčlenná rdoina s jednám živitelem!(

25.5.2018 Ústí nad Labem se hodlá celé prohlásit za bezdoplatkovou vyloučenou lokalitu.

Souvisí: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/otresny-pripad-pani-holubove

(http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/ubytovny-radnice-stat-se-pustily-do-vyroby-bezdomovcu-naveliko )

(http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/predrazene-ubytovny-nevhodny-napad-ministryne-mpsv-marksove-tominove)

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/evropsky-pilir-socialnich-prav-charta-socialnich-prav

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/bezdomovci-vzdejte-se-veskere-nadeje

4.11.2018 Bezdoplatkové zony vyhlásilo či hodlá vyhlásit 88 měst ve 12 krajích: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/zony-v-nichz-se-nevyplaceji-doplatky-na-bydleni-na-svem-uzemi-vyhlasilo-ci-se-chysta-vyhlasit-88-obci-a-mest-ve-12-krajich?fbclid=IwAR06GwRCIb3-z6Zw3mEzc673VF5DSoNYF9YXWqlfODHFRXzA3RdDiVn1_jA

Ukazuje se, že jediný způsob, jak krotit obchod s chuddobou zvaný předražené ubytovn, je dát sociálně slabým více peněz volně do ruky - totiž zvýšit životní a existenční minimum na osobu nejméně na úroveň dnešního nezabavitelného minima, a to pro změnu zvýšit na úroveň dnešní minimální mzdy. A tuto zvýšit na úroveň země se srovnatelnou cenovou hladinou - tj. USA - a 170 000 ročně. Vše pod tím je skutečná příjmová chudoba!

Minimální mzdu by bylo možné zvyšovat  takto: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/dve-hypotezy-mohla-tot-byt-cesta-k-vyssim-mzdam stále ještě je třetina nezaměstnaných nezaměstnaná déle než rok! 

Ovšem pak také platí, že bojovat proti tomu, aby chudí občané trávili svůj čas venku před ubytovnou je pak zcela nmeravné. 

Bezdoplatková zona nově v litvínovském Janově, celém Kladně, celém Ústí a celém Mostě..Další bezdoplatkové lokality na konci následujícího blogu: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/otresny-pripad-pani-holubove

Dobrý den paní Amiurová, 
Děkuji za informace z terénu. OOP považuji za protiústavní, proto jsem také vstoupila do řízení před Ústavním soudem, které vyvolalo 20 senátorů. S návrhem na zrušení tohoho podivného ustanovení. Problém je, že není jisté, zda to ÚS zruší. Spíš bych věřila, že ano, ale rozhodně to nebude hodně brzy a mezitím mnoho lidí upadne do ještě větší chudoby než dnes. Děkuji, že se o to zajímáte. 
Anna Šabatová  (Pozn. OOP = opatření obecné povahy)

 16.7.2018 Ústavní soud patrně rozhýbou žaloby unytovatelů z vyloučených lokalit (ČT24 Události). http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100716/video/632081

25.5.2018? Co s námi bude?“ rozčilovala se dopoledne Kristina Horvátová v hloučku u střekovské ubytovny. Ať taky nemáš kde žít, křikli obyvatelé na úřednici Chvíli před tím vyčinila úřednici ústeckého magistrátu Lence Jaremové, která za obyvateli domu přijela. Sdělila jim pro ně nepřijatelný fakt, že náhradní bydlení jim žádný úřad hledat nebude. https://usti.idnes.cz/reportaz-ubytovna-konci-usti-propusteni-obyvatele-bez-doplatku-na-bydleni-1bo-/usti-zpravy.aspx?c=A180525_403712_usti-zpravy_vac2 problémem je, že Ústí se právě prohlašuje za bezdoplatkovou lokalitu celé, čili pro paní není pomoci. 

Tohle je něco úžasného - místo vyloučených lokalit (které nechtějí) zbudují naše obce lokality ještě vyloučenější - z ubytoven lidi vyhodí a narvou je do plechových kontejnerů! http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/218411000100401/video/610736,610737,610738 55000 dvoupokojoých ubikací b neblo špatných, jen b je nesměli pronajímat za 10 000 jako ve Vsetíně! Jen aby to nedopadlo jako tady:

 "V dôsledku ničivého požiaru prišlo v Poprade o strechu nad hlavou 121 ľudí, z toho 71 detí. Hneď sa objavili špekulácie, že požiar bol založený s úmyslom získať od mesta lepšie bývanie. Po 50 dňoch provizória sa „vyhorelci“ naozaj sťahovali. Do desiatich unimobuniek, kde za 14,4 štvorcového metra bez WC a vody zaplatia 200 eur. ... Zodpovední majú starosť o udržateľnosť kontajnerov. Ohrozením je však ich preplnenie, ktoré sami naplánovali. Na jednu malú miestnosť pripadá priemerne desať obyvateľov. Taký počet a priestorová tieseň sa nepodpíše len na jej drevotrieskových stenách. Nie najmä tam. ... O tom, ako nemožnosť súvislého spánku rozleptáva psychiku ľudí bez domova a ohrozuje zdravie obyvateľov preplnených unimobuniek a chatrčí, sa nepíše. Ani o ich únave a zúfalstve. Malo by však byť zrejmé, že projekty domovníkov a pristavené kontajnery pre poriadkové hliadky duševné zdravie večne nevyspaným deťom nezachránia." https://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/464528-aspon-sa-vyspat/

PETICE PROTI NUCENÉMU VYSTĚHOVÁNÍ RODIN Z BEDŘIŠKY A HULVÁK

Adresováno:  Primátorovi statutárního města Ostravy.

My, obyvatelé osady Bedřiška a části Hulváky, a jejich podporovatelé, se obracíme na Vás jako na majitele bytového fondu, jelikož jsme byli seznámeni se záměrem Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky (dále jen MO) vystěhovat platící obyvatele osady Bedřiška a části Hulvák. Rodinné domky nacházející se v osadě Bedřiška mají být následně srovnány se zemí a část bytového fondu prodána. Jsme dlouhodobě vystaveni stresu a nejistotě ze ztráty bydlení.

Důvody nesouhlasu se záměrem MO a podání petice jsou následující:

- v uvedených lokalitách žijí především rodiny s dětmi a senioři,

- bydlí zde dlouhodobě (často od narození) a mají vztah ke své lokalitě,

- na popud obyvatel zde vznikla dětská hřiště a další zázemí, např. Komunitní centrum Bedřiška určené pro děti a mládež,

- díky úsilí lidí a spolupracujících iniciativ se zde během let podařilo minimalizovat kriminalitu a výskyt drog,

- v současné době jsou tyto komunity funkční a bezproblémové,

- nájemníci plní své závazky vůči úřadu MO,

- rodiny dbají na školní docházku svých dětí a starají se o své okolí,

- během let svá obydlí zhodnotili, investovali do nich nemalé částky z vlastních zdrojů.

Žádáme o zachování bydlení pro stávající nájemníky.

Žádáme o zachování bytů a domů, které jsou svěřeny do správy MO Mariánské Hory a Hulváky, ve vlastnictví města Ostravy i do budoucna.

 

Eva Lehotská https://www.petice24.com/petice_proti_nucenemu_vysthovani_rodin_bedriska_hulvaky 

Na Praze 9 žije 60bezomovců v 26 unimobuňkách :https://www.euro.cz/praha/devitkove-homeless-blues-1402062#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

 18.8.2018 Polovin Rómů žije ve vyloučených lokalitách: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zprava-pro-vladu-polovina-romu-v-cr-zije-v-socialnim-vylouceni/1653579

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.