Otevřený dopis Václavu Moravcovi

moravec
12.10.2014 19:36
Lubomír Man - jeho texty najdete často na stránkách portálu Vaše věc - se obrací na "moderátora" televizních diskusních pořadů Václava Moravce otevřeným dopisem. Text přinášíme v plném znění.

Vážený pane redaktore,

díval jsem se před pár hodinami na Váš pořad, ve kterém jste zcela kategoricky vyjádřil názor, že všechna hrůza, která se dnes na Ukrajině odehrává, vychází z Ruska a z Putina, a nevycházel jsem z údivu. Cožpak ani Vy ani nikdo z účastníků debaty nevíte nic o tom, že Washington strčil do akce Majdan pět miliard dolarů, kamuflovaných jako příspěvek k demokratizaci Ukrajiny, že účastníci Majdanu byli školeni v Polsku, že ohníček nespokojenosti rozdmychávali až k požáru desítky lidí z EU, kteří tam neměli co dělat, z našich Kocáb, Štětina, Füle, Kohout, Schwarzenberg, že nejdřív hloučkům a potom davům slibovali za vstup do EU nesplnitelné, jen aby se to už rozjelo, že několik dní se policisté nechávali od největších lumpů (jiní by to nedokázali dělat), tlouct do hlav železnými tyčemi, roztočenými řetězy, že se nechali dokonce i zapalovat), a jen před nejdůležitějšími vládními úřady drželi tvar, ani se nepohnuli, protože měli přísný zákaz se bránit - a že jiskra vzplanula až v momentu, kdy ukrajinští střelci začali z okna jisté budovy svým vlastním lidem střílet do zad, a teprve tihle, do zad střílení, v domnění, že do nich pálí policie, rozjeli vraždění, o které všem aktivně zúčastněným, to je Washingtonu, EU a též našim shora jmenovaným výtečníkům, od začátku šlo? Ale jak to, že tohle všechno nevíte? Anebo víte - a je Vám to jedno, což je vůbec ta nejhrůznější varianta. Měl bych napsat Se srdečným pozdravem, ale jaksi se mi do toho po Vašem pořadu nechce.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Paní Nováková, dobrý večer. Autorem dopisu je pan Man. Já jsem si dovolil připojit svůj jednoznačný souhlasný podpis. A připojil jsem pár pocitů a názor. Moravec je v podstatě "uhlazená" Obzinová. Ta byla "dokonalou vizitkou" arogance, sprosté demagogie a anál.... horolezectví. A jak dlouho nás "oblažovala" bylo až neuvěřitelné. A Moravec, to už je suverén, který se domnívá, že ty jeho manipulace řízené jeho poskoky mocných jsou pojistkou, aby na nás, za naše povinné poplatky, parazitoval ještě řadu let..... Prachy jsou prachy..... Celá ČT včetně slavných odborářů ala komersík je bandou na vyhrnutí buldozerem a to daleko za hranice Kavčích hor. To samé se týká lehkoživků z tzv. "Rady pro.....". Zkorumpovaní bastardi.

Zdravím Vás.

marie

Na toho 4% samožerskýho zmetka co si myslí o sobě, že je geniální jsem  si stěžovala do ČT v podstatě ve stejné podobě jako je dopis p. Štingla. A víte, co mi odpověděli? Že prý je to nejžádanější pořad a proto ho pro jistotu opakují ještě v neděli večer!!! Tak buď jsem magor já (což nevylučuji) a nebo se z nás magory snaží udělat. Šokují mi lidi, kteří téhle propagandě věří a pak se nesmíme divit, že volby dopadnou vždycky jak dopadnou, protože tyhle paka mají bohužel volební právo.

novotny

Je třeba si vzpomenout, jak to bylo před čtvrt stoletím v ČSSR. Snad jen nebožtík Landovský hrdinně přiznal, kolik s Havlem dostávali kapesného na účet z USA. Žádní disidenti to nebyli, ale obyčejní žoldáci. Vše bylo řízeno zpravodajskými službami, protistátní akce byli bohatě finančně podporovány ze Západu. Jen díky Lojzovi Lorencovi nedošlo tenkrát ke krveprolití. Možná proto ho také tehdy odsoudili na 3 roky.

pavel_kalenda

Vážený pane Mane,

měl jsem letos to "štěstí", že jsem mohl být 14 dní v květnu na Majdanu v době referend ve východní části Ukrajiny a před jejich prezidentskými volbami. Mluvil jsem s aktivisty stran Udar (Vitalij Kličko), Radikální strany (Oleh Ljaško) a dalších a musím konstatovat, že to byli obyčejní fašisti, kteří by nejraději postříleli všechny separatisty na východě a občany Krymu. O tom nikde naše média nemluví, přestože tyto informace jsou v Kievě zcela otevřeně dostupné jak na talíři. O demokracii na Ukrajině se dnes, v době 4. mobilizace a občanské války, nedá vůbec hovořit. O tom svědčí i záznamy z vystoupení opozičních poslanců v jejich "rekonstruovaném" parlamentu. Více si můžete poslechnout zde: http://www.svobodny-vysilac.cz/svcs/index.php/Archiv   - Kalenda 8.9.2014. Vy jste to vystihl ve zkratce velice výstižně a přesně. Otázkou zůstává, komu naše média slouží, zda veřejnosti nebo našim nadnárodním korporacím se sídlem třebas na Seychelách. Pokud těm druhým, pak se není čemu divit, že Moravec "pracuje" tak, jak pracuje. A nejenom on. Takoví lidé jsou dokonce přítomni i v politice - Vondra, Kalousek, Bursík, Schwarzenberg a mnoho dalších.

 

libuse-zavoralova

Vážený pane Mane, je smutné, když člověk musí obhajovat pravdu, přestože statisícům lidí za žádnou námahu nestojí. A potom ještě číst pochybnosti o pravdivosti vašich slov od člověka, který nebyl za celých půl roku schopen si na internetu opatřit  další informace o Ukrajinském majdanu, takže s plným žaludkem "zaručených zpráv" z ČT si dovolí Vás podezírat z výmyslů. Tím mám na mysli pana Mirka Libu (pokud člověk tohoto  jméno skutečně existuje).

A k adresátovi vašeho dopisu: Pro některé redaktory je skutečně nejvýstižnějším označením presstitut, ale těm je ovšem úplně zbytečné říkat pravdu a "kázat o morálce".  Nevědí co to je a nikdy v životě je nezajímala.

Vladimír Štingl

Pane Mane, dobrý večer. DÍKY. Ten jmenovaný superzmetek, hrající si roky v zájmu svých loutkovodičů na objektivního a korektního slušňáka je jedním z těch, kterého nemůže žádná amnestie vyvinit z absolutního trestu za to pod čím je jako hochštapler a klaun mocných "podepsán". Neexistuje pro tyto slizouny slušné pojmenování a nehodlám se opět špinit s podobnými jako jsou různí šebkové.

Že ten parchant objektivně nehovoří o tom co zmiňujete? Nedostal by statisícová palmare a ví, že by skončil jako Obzinová apod. A stále to funguje, protože hlavou té hydry zvané ČT, kterou živíme svými povinnými poplatky, je nějaký Dvořák....kdysi soukromá přímá príma...... Kdy konečně vezme někdo do ruky "klacek" a tuhle pakáž z ČT vymlátí, aby se slušným lidem každodenně neobracel žaludek a nebyli vzteky bez sebe.

Ale máme co si zasloužíme, viz volby. Sobotka a ten spolek kolem Babiše nám to určitě "nevylepší".... Mají korýtka, kariéru "spravedlivých", ale je to jedna stejná sebranka, rádoby v lepším provedení. Viz církevní "prostituce", tragédie malajsijského boeingu nad Ukrajinou.....atd. atd. Přitom naprostá většina těch "spravedlivých" by měla mít na krku obžaloby za vlastizradu, propagaci a podporu fašismu....

Díky za Váš otevřený dopis. S Vaším dovolením připojuji svůj bezvýhradný podpis. V. Štingl