Otřesný případ paní Holubové

obrazek
22.7.2017 22:28
Veškerá sociální pomoc v tomto státě není pro lidi, kteří jsou na dně úplně a dokonale. Paní Nikola Holubová žila se třemi dětmi na ploše 33m2, za něž 14,5 tisíce šlo z úřadu práce přímo majiteli, který jí zabavil kauci s odůvodněním, že čtyřletý chlapec pokreslil chodbu. Novou kauci nedostane. Až doteď žila celá rodina ze 3 tisíc na měsíc ve stravenkách.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100719?x=59&y=11&index%5B%5D=557899. Jedním z velkých problémů tohoto státu je, že člověka opravdu na dně nepovařuje za člověka hodného pomoci.  Stát jaksi automaticky předpokládá, že člověk na dně má pořád ještě nějaké peníze ulité bokem. Zároveň ovšem platí, že úřad by vás, pokud by se prokázalo, že jste opravdu nějaké  peníze bokem měl, velmi přísně potrestal. Ta paní si může dovolit pro čtyři lidi na den koupit dva kilové (nebo čtyři půlkilové) pecny chleba, toť vše. Nejenže dávky nejednoho každého z těchto čtř osob v domácnosti neodpovíédají životnímu minimu, ony neodpovídají ani existenčnímu minimu. A to jsme již diskutovali problematičnost těchto minim,vypočítaných v roce 1991. Pokud jsou občas podle inflace valorizována, není to pravidlem. A navíc - teprve nedávno bývalý viceguvernér ČNB  Pavel Kysilka v Interview ČT24 tento týden uvedl, žýe při výpočtu inflace ČNB ze spotřebního koše obvkle vytahuje potraviny, (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/217411058040721)-"protože ty jsou tak záludné!" Nechci mlčet - v zelenině, kam jsem schopná jako invalida dojít, mi již nabízeli i jablka za 80,- Kč/kg! O bramborách za 39,- ani nemluvím. Paní Holubová si nemůže dovolit třešně,  broskve, meruňky,  jahody, hrušky, ani dojet si  na maliny či borůvky, hrášek, papriky, rajčata, ani saláty. A ani maso, sýry nebo uzeniny. Myslím, že z melounů si může dít dušené slupky, pokud je vyštrachá v popelnici.

///13.4.2019 méně než životní miinimum pro jednoho člověka na jílo po matku s dvěma ětmi není  výjimečné, protože e dosu https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100413/video/688110,688111nic nezměnilo /// 

Je mi naprsto ukradené, co si myslí rasistická část národa, o tom, zda Rómk smějí nebonesmějí mít děti, mají je, a jsou to lidské btosti, včetně těch matek (a otců). 

Sociální demokracie, jež se staví být garantem well-fare státu,. b se nad tímto měla zamyslet,  však také vznikl  pamflet posmívající se jejím výsledků  v této  oblasti od O.Szabana, který přesně úpopisuje, proč má ta psní na čtyři lidi tři tisíce ve stravenkách na měsíc:  Hezká analýza sociální politiky Asociální Demokracie - ČSSD:

... "Takže jak to teď bude se sociálkou: Kdo bere minimální mzdu nebo malý důchod a bydlí na ubytovně, ten nemá nárok vůbec na nic. Životní minimum ve skutečnosti nikoho nezajímá. Kdo nebere nic, protože přišel o práci třeba kvůli nemoci a nemůže nic sehnat, a bydlí v bytě s někým kdo pracuje, ten nedostane taky nic, ale může zkusit zažádat o příspěvek na bydlení (než ho Marksová zruší - už se to připravuje) a možná dvojku dostane. Dohromady pak budou mít na nájem s inkasem a možná, že jim zbude z té výplaty každému dvojka na živobytí. Jestli spolubydlící dojíždí do práce, tak to má blbý, na to už jim nezbyde. Ale má naději, že nemocný bez práce brzy umře, protože na léky jim taky nezbyde nic. Kdo bydlí na ubytovně sám a práce pro něj není a nucené práce taky ne, ten dostane 2200 ve stravenkách + 70% ceny ubytovny. Tato situace je asi nejkouzelnější, protože zde stát předpokládá, že chudý je asi kouzelník. Někde si totiž musí vyčarovat chybějících 30 % ceny ubytování. Ještě zajímavější je, že i tento člověk musí úřadu dokládat jak si hledá práci. Bez dopravy. A musí na ten úřad jezdit. Taky bez dopravy. Takovému chudému lze doporučit jen to, aby chodil bos, protože se dost nachodí, ale prošlapat boty nesmí, protože na jiné mít nebude. Takže - co může udělat aby přežil? V první řadě si uvědomit, že stát ho donutil stát se podvodníkem. Proto stravenky musí někde vyměnit za peníze. Kurz je 100:60 = bude mít 1320 korun. Ubytovna stojí cca 5500, od státu dostane 3850, chybí 1650. I kdyby dal všechny peníze z živobytí na ubytovnu, nezaplatí ji to. Proto následuje bod dvě - stát tě donutil stát se zlodějem. Musí začít krást a prodávat to (pořád počítám s tím, že opravdu nemůže pracovat, protože je nemocný, ale samozřejmě dle DrábkoMarksnorem zdravý). Také by mohl začít žebrat. Pořád to ale neřeší to, že mu nezbývá na léky, na dopravu, na jídlo a na oblečení a hygienu. Proto úplně nejlepším a nejjistějším způsobem jak se z toho dostat ve zdraví by bylo někoho zamordovat. V kriminále by totiž měl stravu, bydlení i léky zadarmo. Vivat, paní Marksová! Vivat vládo! A vivat vy blbci, kteří to podporujete!"

****

Podle zákona, jenž vstoupil v platnost v listopadu 2016, by ta doprava částečně být řešena měla - ale až od určitých vyšších kilometrů a jen do trvalého pracovního poměru, jestli se nepletu, od určité doby trvání, tedy zpětně . Také je teoreticky možné záskat 50 tisíc na přestěhování za prací - ale v praxi je to nenároková položka, a musíte se poradit s ředitelem ´řadu práce, jestli bude ochoten vám ji vyplatit.

*****

Paní Holubová je v každém případě plně závislá na služnách potravinové banky, jež kromě jídla nyní distribuuje také kuchyňské potřeby a oblečení. Málo platné, dostanete mouku, nedostanete vejce a droždí. Dostanete dvacet pytlíků banánového koktejlu, ne mléko a dostanete vývar z červené řepy v prášku, ale už nic do něj. Tak se to má se službami zvanými potravinová pomoc. Takže si myslím, i když nyní budou řetězce povinny potravinovým bankám odevzdávat vše, co neprodají v záruční době, že rodinka je odkázaná spíše na sofistikovaný polní pych v létě a v zimě na popelnice. Kde teď budou bydlet, ví bůh, protože novou kauci nedostanou, já ale být lumpem a chtít si strčit do kapsy patnácti tisíc kauce jen tak,. tak bych šla y udělala na chodbě čáranci, Nikdo by nepochyboval, že to udělalo dítě. A té ženské nikdo nepomůže s vyčíslením škod, aby se jí vrátila alespoň část kauce. Üřad už vůbec ne, ten tu od toho přeci není.

****

nelžete si do kapsy, že případ paní Holubové je nějak ojedinělý, jen je jediná, která pro dospodu krátkou dob u v takovéto sociální situaci ještě vypadá dobře a může tedy do televize, aniž by nás, snoby neurazila zjevnou a patrnou chudobou, kupříkladu proto, že jí ještě z podvýživy nevypadaly zuby. Zubní pastu si ale rodinka dovolit nemůže, ostatně ani menstruační vložky ne, i kdyby je prodávali v potravinách. jo a, nezapomeťne se ČSSD zeptat, co bude po 1.1.2023, kdy se přestane vyplácet doplatek a asi i příplatek na bydlení!

Děti pořád rostou, pořád je třeba dokupovat jim oblečeni - a co je horší, botičky! Děti dost dobře nemohou nosit boty po někom, po někom s jinými zlozvyky chůze, sešmajdané To asi paní musí pro další pomoc v hmotné nouzi, ale to všechno běhání po úřadech a potravinových bankách musí pěšky, nebo na černo, což je ale velké riziko.

A jistě se někteří z vás podivujete i nad tím případem druhé paní z TV relace, paní Jitky Davidové - kde úřad platí 75 tisíc, inu, to je daň za rasismus a jeho toleranci, jiné bydlení paní nesehnala. Kdo další by byl ochoten ji poskytnout bydlení za nové situace, kdy městajiž ani nemusí čekat do 1.1.2023, nevím, PANUJE TU OHROMNŸ A HROZIVŸ RASISMUS, A ZKUSTE TO POPŘÍT!!! (jsme stát, kde novinář a poslanec napíše tohle: https://www.facebook.com/petr.rohacek/posts/1486629678042848?pnref=story a originál zde: https://www.facebook.com/martin.komarek.31/posts/10209988131001041?pnref=story a je to opravdu stránka poslance a novináře M.Komárka, protože propaguje komarkovynoviny.cz) Nebop třeba tento příklad: Jan Cverčko: "Dnes na kruhovém objezdu u bývalého Totálu na mne vybafl Okamura na bilboardu. Nic neobvyklého, ale jen ten slogan. "Peníze našim ne parazitujícím". Tak se tedy ptám, kdo jsou ti naši? O parazitech vím, berou více jak 70 tisíc plat + náhrady a Bůh ví jaké výhody a kde všude jsou zaháčkováni. Pokud myslel tyhle, tak mu držím palce. Těm parazitům by se to už mělo vážně zabrzdit."

Deník.cz: Zastupitelé severočeského Jirkova, patrně jako první v ČR, využili nového ustanovení v zákoně o hmotné nouzi a tři vybrané ulice prohlásili za takzvanou „oblast se zvýšeným výskytem sociálně negativních jevů“. Kdo v ní žije, nesmí nově pobírat dávky na bydlení. http://www.denik.cz/z_domova/prvni-mesto-vyhlasilo-zony-bez-davek-na-bydleni-hrozi-ze-se-ghetta-presunou-20170720.html  Zatím se to týká jen nově příchozích, ale -  sociální demokracii nevadí 68 000 bezdomovců a 120 000 skrytých bezdomvců, kteří si občas střechu nad hlavu najdou. 

Doporučené blogy: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/tvrdy-dopad-k-112023-vedlejsi-dilensky-produkt-vlady-cssd

 http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/ubytovny-radnice-stat-se-pustily-do-vyroby-bezdomovcu-naveliko

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/predrazene-ubytovny-nevhodny-napad-ministryne-mpsv-marksove-tominove

a ovšem otázky spojené s životním a existenčním minimem: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/ja-cekam-dal-az-se-k-nam-pravo-vrati-aneb-pravo-volebni-hra

Co řeší MPSV, ptáte se? Jak zúčtovat přeplatky ze záloh: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100719?x=74&y=14&index%5B%5D=557900&index%5B%5D=557901

Na co stále čekáíme - KDY SAKRA ZAČNE MPSV  ŘEŠIT PŘÍPADY  ZTRÄTY BYDLENÍ - způsob, jakým to dělá, že totiž všechny potrestá za to, že to nevyřešili  llépe, než se vůbec dá, je poněkud chucpe.  Ano, byty pro Rómy také budou i mimo ghetta, ale to budou právě ty za 75 tisíc.  

P.S.: Stát právě prohrál arbitráž se Sdružení majitelů domů o regulaci nájemného a  musí platit odškodné. Města a městské části ale nikdy neuplarňovaly regulaci nájmů na své volné byty - ty smrdí prázdnotou a nemohou být přiděleny bezdomvcům, ani  jiným sociálně slabým, protože tito nejsou schopni vyhrát v aukci s nejvyšší nabídnoutou cenou, kterou města za své byty požadují. Ano: FUJ A HANBA! Ano, žijeme v době, kdy si bezdomovec ze svého jedenácti  tisícového důchodu není schopen zaplatit obecní nejmenší možný byt (stalo se v Praze na Vinohradech - a ne, ten bezdomovec nemůže žádat u jiné městské části, zde je hlášen na úřadě, bez trvalého bydlení se nemůže přhlásit někam jinam!)  A ano,  obecní, městské a státní byty se stále prodávají nebo  také bourají a na to bourání berou obce dotace. To by snad ale měl  posoudit někdo vyšší, zda ty nemovitosti jsou nebo nejsou výhodně opravitelné! Věřím, že parta rómských přidavačů by se rychle vyškolila na zedníky a schopně si dům pro sebe opravila sama! (Mít ty dotace, jež se ale ouha vyplatí na zbourání.)

Doporučuji: Stanislav Křeček:Naše nájemné veˇŠtrasburgu :  jak a proč jsme prohráli soudní spor se Sdržením majitelů domů: http://blog.aktualne.cz/blogy/stanislav-krecek.php?itemid=29631&from=fbLike

Kde budou dávky omezené v Jirkově a kde v Děčíně: https://www.novinky.cz/domaci/444192-jirkov-urcil-lokality-kde-nebude-vyplacet-cast-davek.html Klano na to šlo šalamounsky,  vyhlásilo za vyloučené území celé město! Platforma pro sociální bydlení"Kladenský primátor Milan Volf obhajuje rozhodnutí svého města vyhlásit celé své území za vyloučenou lokalitu, aby zablokoval vyplácení doplatku na bydlení na nově vznikající smlouvy. Ale nebojte, slušní Kladeňáci se podle Volfa bát nemusí: „v tomto případě pracovní úřad lehce rozpozná, že je mezi nově příchozími do města slušný žadatel o dávku, ten poté dostane výjimku,” říká.

Ještě jednou: kladenský pracovní úřad rozpozná, kdo je slušný žadatel, a podle toho dostane výjimku, aby mohl dostat dávku poskytovanou státem. "http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/slusni-lide-se-o-davky-bat-nemusi-rika-milan-volf-ktery-chce-z-kladna-udelat-vyloucenou-lokalitu--1759228

hudba: https://www.youtube.com/watch?v=R27Wo8sb0Nc&list=RDhAG07cmBPnQ&index=27

Připomeňme si, jak je osud k Rómům "štědrý": http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/rozhovor-s-irenou-drevnakovou-ktera-pred-ctyrmi-lety-zachranila-nekolik-lidskych-zivotu zachránila několik životů, musí žít v azylovém domě, protože nesežene pronájem. 

ZATIM JEŠŤĚ NENÍ OMEZEN PŘÍSPĚVEK ANI DOPLATEK NA BYDLEN9, jen je nutné nebyldet v ghettu. Jenže se to s Römy a jejich nadějí na bydlení má následovně: Miroslav Klempar "Už dva roky sháním byt. už asi padesátkrát se mě rovnou zeptali jestli jsem Rom a odmítli mě. Romové jsou nuceni bydlet v ghetech, proteže jinde byt nedostanou. Poraďte mi jak "nebydlet v ghetu"1. To je systematické vytlačování Romů z běžného života a účelová diskriminace." A další ilustrace ze shánění bytů pro Romy: https://www.youtube.com/watch?v=GG0M8Cw0mKQ&feature=player_embedded

O dost horší situace nastane po 1.1.2023.

Doporučuji: http://a2larm.cz/2017/09/neviditelna-prazska-chudina/

další ilustrace: http://www.ceska-justice.cz/2017/10/sucha-houska-kava-neni-snidane-rozhodl-nemecky-soud/

připravit nově příchozí o doplatek se chystají ve v yloučných lokalitách v Přerově, čili, plaťte si sociální pojištění, dobří jste ale jen douthdy, dokud nepotřebujete sami něco. http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region/radni-v-prerove-chteji-zastavit-priliv-neprizpusobivych-20171012.html

 A takto ruší doplatek na bydlení v Ústí nad Labem: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/usti-nad-labem-vybralo-ulice-kde-zrusi-doplatky-na-bydleni-nove-prichozim-najemnikum

6.12.2017 Ve věci doplatků na bydlení podávají senátoři ústavní stížnost: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/senatori-se-obraceji-na-ustavni-soud-kvuli-doplatkum-na-bydleni/1559382

22.12.2017 ve věci upírání doplatku na bydlení městy a obcemi se pustila do boje nezávislá senátorka Renata Chmelové a podává ústavní stížnost: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000101222?x=44&y=6&index%5B%5D=590095 Vážné námitky vznesla i Platforma pro sociální bydlení: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/217411000141222-udalosti-v-regionech?x=63&y=11&index%5B%5D=589951&index%5B%5D=589952&index%5B%5D=589953

Bezdoplatková zona v litvínovském Janově: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/218411000140510-udalosti-v-regionech/video/618991 Radek Rebell: " pred Vanocema jsem byl v Litvinove, v Janove..... uplne prazdny panelaky.... kurva proc to nedaj lidem ...."

25.5.2018 Ústí nad Labem se hodlá celé prohlásit za bezdoplatkovou vyloučenou lokalitu: https://usti.idnes.cz/stop-doplatky-na-bydleni-usti-socialne-slabi-slovensko-spekulanti-1d9-/usti-zpravy.aspx?c=A180522_402948_usti-zpravy_vac2

28.5.2018 BEzdoplatková zona v celém Mostě: https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/cely-most-ma-byt-ghettem-litvinov-zatim-vystaci-s-janovem-20180528.html

23. říjen 2017 ztížení získání doplatku na bydlení je i v Sokolově!  13:00 min : http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/217411000141023-udalosti-v-regionech/titulky?kvalita=ad

13.6.2018 Rozšíření  bezdoplatkové zony na skoro celé město, s  výjimkou Nového města. v ČT Studio 6 v 6:11. 22 města obcí podepsalo tzv. Kladenské memorandum" : Obce se staví zapostup Kladna  a proti zrušení ustanovení o bezdoplatkové regulaci sociálních problémů: http://kladenskelisty.cz/170412/kladenske-memorandum-miri-k-ustavnimu-soudu-haji-na-pul-milionu-obyvatel/ zřizování beuzdoplatkových zon je jim máloefektivní, míříme ke koncentrákům? 

18.6.2018 odcházející ministryně navrhla novelu zákona, jež by zregulovala příspěvek na bydlení u těch, kteří  jej měli vyměřovaný pdole fikce životního minima, které neměli , dorovnáním na potřbnou výši - jenže nájemné musí odpříště dělat ne 30%, ale  50%  příjmů, a doplatek hodlázkrouhnout na 60%/ potřebné dávky: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/petina-davek-na-bydleni-zmizi-diky-trikum-a-obchazeni-zakona-rika-ministryne-49458?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

6,2018 C Úasrí končí dvě ubtovny a město nenabídlo pomoc, v Ostravě město vypovědělo nájemíky z Bedřišky:http://denikreferendum.cz/clanek/27826-ostrava-jako-usti-lidem-z-bedrisky-vypovedela-mestska-cast-najem-bytu

31.8.2018 O bezdoplatkocých zonách uvažují v Orlové (ČT Událostiú a v Liberci (FB stránka ČSSD Liberec)

6.9.2018Bezdopplatkové  celé Ústí: https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/bezdoplatkova-zona-se-bude-tykat-uz-celeho-mesta-usti-20180906.html

4.11.2018 Bezdoplatkové zony vyhlásilo či hodlá vyhlásit 88 měst ve 12 krajích: http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/zony-v-nichz-se-nevyplaceji-doplatky-na-bydleni-na-svem-uzemi-vyhlasilo-ci-se-chysta-vyhlasit-88-obci-a-mest-ve-12-krajich?fbclid=IwAR06GwRCIb3-z6Zw3mEzc673VF5DSoNYF9YXWqlfODHFRXzA3RdDiVn1_jA

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.