P. C. Roberts ocenil Zemanův postoj

Paul Craig Roberts
7.4.2015 10:10
Veterán americké politiky, člen někdejší Reaganovy vlády ve funkci ministra financí a tvůrce její hospodářské politiky tzv. reaganomics Paul Craig Roberts, pochválil na svém serveru postoj českého prezidenta Zemana k pokusu amerického vyslance učinit z něj svou loutku. V článku nazvaném: Prezident Zeman sděluje Washingtonu, že Česká republika není americkým protektorátem, Roberts píše:

Jak moji čtenáři vědí, již roky píši o tom, že evropské vlády jsou Washingtonem považovány za jeho vazaly, kteří skáčí jak Washington píská. Už 70 let, což je období zabírající dvě či tři generace, nemají takové dřívější světové mocnoti jako jsou Velká Británie a Německo, svou nezávislou zahraniční politiku. A aby toho nebylo málo, staly se po USA též vazaly EU. Takže pokud jde o suverenitu, jsou země Evropě zaklety dvakrát – nemají zkrátka suverenitu žádnou.

Příští měsíc oslaví Rusko Den vítězství nad nacizmem. Washington řekl svým loutkám, aby se oslav nezúčastnily, a mnohé z nich, včetně kancléřky Merkelové, se žádosti vrchnosti podrobily. Nikoliv však prezident České republiky. Když americký velvyslanec Andrew Shapiro doporučil Miloši Zemanovi, aby účast na ruské oslavě odmítl, vykázal ho tento z Hradu. Češi, prohlásil, byli druzí v pořadí na vyhlazovacím programu nacistů a Rudá armáda je před tímto osudem zachránila.

Samozřejmě, Washington a jeho zkorumpovaní dvorští historikové se mohou přetrhnout v přepisování historie Druhé světové války, aby ji očistili od významu a váhy Ruska pro vítězství nad Německem. V Evropě sice každý už ví, že jde jen o další pokus Washingtonu dirigovat někdejší události bez ohledu na fakta, ale vazalové jsou na své vazalství a ponižování už zvyklí. Nejsou už zkrátka tím, co bývali.

Petr Hájek, který pracoval jako poradce dřívějšího prezidenta Klause, řekl, že americký velvyslanec má za to, že je guvernérem podmaněného území, vydávajícím místním činitelům tohoto území své rozkazy, a že dřívější velvyslanci si mysleli totéž. „Zemanův postoj, kterým odmítl rady amerického velvyslance je jedinou možnou odpovědí. Náš prezident se zachoval jako prezident České republiky a nikoliv jako hlava protektorátu.Spojených států amerických.“

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Já nevím. Zdá se mi, že v kritice prezidenta Zemana naše politická scéna zešílela a to přesto, že jak vidno existují střízlivé hlasy skutečných politických profesionálů. Nelíbí se mi rovněž, jak se mnozí snaží zúžit důvod Zemanovy návštěvy Moskvy pouhým uctěním památky padlých osovoboditelů většiny našeho území. Tato argumentace nahrává omýlaným myšlenkám, že to by bylo možné učinit i u nás doma. Proto je tato argumentace nedostatečná. Do Moskvy se sluší na oslavy odletět především z důvodu vzdaní holdu lidu země, která německý nacismus v dosud nejstrašnější válce historie za cenu obrovských obětí porazila a měla na tom vítězství rozhodující podíl!

Neodpustím si ještě jednu poznámku. Pan Zaorálek se včera v TV nechal slyšet, že s americkým velvyslancem o Zemanově cestě do Ruska hovořil. Dokonce přiznal, že mu Schapiro sdělil svoje výhrady a na to mu ministr zahraničí ČR (dle vlastního přiznání) poradí, aby s těmi výhradami seznámil prezidenta hostitelské země osobně! Vždyť je to šílené a naprosto nepřípustné. Copak to nikdo nevidí?

novotny

Skvělé!!!