Pane Dvořáku, obhájit před médii svou i matčinu čest je naprosto jednoduché...

obrazek
26.1.2012 16:43
M. Dvořák, bývalý šéf pražského dopravního podniku, na otázku: "Vaše matka má nemovitosti v hodnotě stovek milionů korun a na ničem nejsou hypotéky. Kde na ně vzala peníze?" odpověděl takto: "To není pravda. Je mnoho věcí, o kterých ještě možná ani nevíte. Navíc ty úvěry byly asi brané na firmy. Je obstavena řada majetku a akcií. Moje matka je obrovská developerka, která má desítky projektů všech typů realitní činnosti. To není žádná chudá matka, chudá důchodkyně."

Pokud se jednalo o seriozně ověřenou otázku, tak mi odpověď M. Dvořáka jako seriozní nepřipadá. Pokud nakoupí na úvěr nemovitost právnická či fyzická osoba, tak je naprosto běžné, že v katastru nemovitostí bude vyznačena plomba, která znemožňuje prodej nemovitosti bez souhlasu věřitele. Jestli matka M. Dvořáka vlastní nemovitosti za stovky milionů a plomba u nich není, tak to značí jediné. Nejsou zadlužené. To znamená, že matka pana Dvořáka musela vydělat stovky milionů, kterými nákup těchto nemovitostí zaplatila.

A kromě toho, jak je z odpovědi M. Dvořáka patrné, vlastní další řadu majetku a akcií, které obstaveny jsou a i na jejich splacení si musí samozřejmě vydělat. Pokud se tedy matka pana Dvořáka cítí být podezřením, že mohla k majetku přijít nečestným způsobem poškozena, pak není nic snazšího než předložit svá daňová přiznání, z kterých bude transparentně patrné, že si skutečně stamiliony korun vydělala.

Být v situaci, kdyby celý národ stejně věděl, že jsem mimořádně bohatý muž a proto by nemělo smysl se ohánět strachem, že by mě například mohl někdo vydírat, tak bych všem pochybovačům vytřel zrak. Ani bych jim nemusel v přímém přenosu ukázat svá daňová přiznání. Nepostavil bych se do řady těch, kteří se brání arogantními argumenty, že nikomu do jejich majetku nic není, a to i přesto, že jejich příjmy pochází i z veřejných rozpočtů. Naopak bych vyzval zástupce médií, ať si sami vyberou odborníka na daňová přiznání, kterému bych je poskytl k objektivnímu auditu. Jeho jedinou povinností by bylo  jedním slovem odpovědět na jednoduchou otázku: "Vydělal si pan Štván legálně na nákup tak rozsáhlého majetku?" Odpovědět by mohl buď ano, nebo ne. V případě ano bych měl, pane Dvořáku, okamžitě klid...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: média

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

SOUHLASÍM!!!!

antoninsebek

V naší české zasmogované kotlině se občan k jádru případu či jeho dokončení nedostane. Může tady výrazně zbohatnout i začínající strojvedoucí, pokud začne správně mluvit s pány, kteří spolu mluví. A když dobře zaboduje na burze, tak už má před vtíravými dotazy postavenu zeď. A za ní nový domeček. Kakaový král použil také metodu "moje milovaná maminka" a buď to všechno usnulo nebo co...  Platí to o všech barvách praporu, zatím nevím o barvě rudé.

Nejsem členem fanklubu pana Dvořáka, protože nejsem členem žádného takového zařízení. Také nejsem obeznámen s majetkovými poměry tohoto pána i členů jeho rodiny. Je fakt, že pan Dvořák v posledních letech zastával několik špičkově zaplacených funkcí. A pokud škudlil jako jeden pán s rovnátky, tak k NĚJAKÉMU majetku mohl přijít - v jeho případě - zcela legálně.

Souhlasím s autorem článku, že bývá obvyklé, že nemovitost, která se kupuje na úvěr, většinou věřiteli slouží jako zástava a v katastru nemovitostí je to zaznamenáno. Nezbývá mi než zachovat presumpci neviny a věřit, že pracovití lidé na pověřených úřadech vše poctivě dohledají. Zaplaceni jsou dobře, doufám, že jim to není málo.

A chtěl bych věřit, že se změní dvě věci: 1/Že media, která podobné kauzy rozmazávají, se nedokončenou kauzou budou zajímat alespoň jednou ročně, v jakýsi výroční den. Například: "strýček Vik právě na den před x-lety opravdu měl či neměl onu hotovost v igelitce". 2/Že slavný Brusel dostane rozum a 27 moudrých hlav se domluví a rychle stanoví jasná kriteria, jak dohledat stejně rychle jako tady peníze na Kajmanských nebo jiných ostrovech. To by v době, kdy Brusel shání peníze i tam, kde nejsou (např. v Česku) hodně záslužný proces. Byl by to způsob, proč by bylo mít konto konečně v euro-zóně. Proč se tak nestane, (protože se tak URČITĚ NESTANE) to mi nejde na rozum...