Pane Kubice, to má být jako co?

obrazek
12.1.2012 17:21
Po přečtení jednoho z dnešních periodik jsem se dozvěděl, že v Brně se před časem nijak blíže nespecifikovaná policejní složka „cvičila“ v metodice tvrdých výslechů. Vybrala si pro to výslechovou místnost přímo na krajském policejním ředitelství. Jak moc křičeli dva (snad) figuranti v roli vyslýchaných zpráva neuvádí, píše ovšem o tom, že řev vyšetřovatelů se nesl dokonce poschodími. Pár se situací neobeznámených policistů bylo dokonce natolik v šoku, že zavolali inspekci. Podle ní a podle jihomoravských policejních bossů však prý bylo vše v pořádku. To si ale nemyslím!

 

Vyjádření, která k incidentu podal lidem z médií náměstek jihomoravského policejního ředitele napovědělo, jak moc jsou někteří dnešní policejní důstojníci jeho typu zatíženi profesní odchylkou. „Nešlo o ostrou akci, ale o předem ohlášené cvičení jiných složek policie, které si od nás vypůjčily speciální výslechovou místnost,“ sdělil náměstek a dodal, že jediné pochybení mohlo být v tom, že „lidé, kteří se této akce zúčastnili, si měli obejít okolní kanceláře, aby zjistili, zda tam někdo není. Je nedopatřením, že to neudělali.“ Boží prostoto, to tento pán opravdu myslí vážně?

Čert ale vem jeho neohrabanou obhajobu! Říct, kdo a k čemu nacvičuje brutální policejní výslechy pánové z ředitelství říct odmítli. Je na místě se ptát proč. Otázka o to aktuálnější, když ocitujeme jeden z výkřiků z výslechové místnosti, který mělo slyšet několik svědků. Kromě nadávek a klení se prý z místnosti ozýval zvuk švihajícího pásku a pak bylo jasně slyšet: „Takovýma levičáckýma hajzlama jako ty je prolezlá celá filozofická fakulta!“

Protože nikdo nechce nic vysvětlovat, nezbývá, než se zeptat pana Kubiceho: „Pane ministře, která policejní složka a z jakého důvodu se cvičí v umění brutálně ztlouct levicové orientované studenty? Kdo se připravuje na možnost, že lidé proti krokům této vlády vyjdou do ulic? V čem je tento útvar jiný, než jisté složky bývalé StB?“ Odpověď neznáte, či ji nepodáte? Pak na svém místě nemáte co dělat!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rku

Vy považujete dělnnickou stranu pana Vandase za levičáky?

amiourful

Já jen...jaká panuje jistota, že šlo jen o cvičení naslepo a figuranty?

Celých dvacet let je totiž naše policie vychovávána k tomu, že jediný nebezpečný extrémismus je tenlevicový, i kdyby si jen drnakl při kytaře a jeden neformální vzpurník z uměleckého postředí zanchal na webu zprávu, že má na beton prověřené, že toho nácka, co na něj nasadili, na něj nasadfila BISka. Je faktická potázka proč, protože teno sice podněcovatel byl výrazně apolitický.

klokan

    Z téhož deníku lze vyhledat informaci z počátku loňského září, ohledně vojenského cvičení ,, Boleslavská hradba 2011 ".  Tématické zadání předmětného výcviku našich jarých žoldnéřů ve Štěpánově u Olomouce, které se týkalo násilného potlačení protiválečné demonstrace. Nyní se veřejnost dozvídá zajímavou informaci o zavádění moderní metodiky výslechů, složkami, jejichž posláním se stalo pomáhat a chránit. Občanská veřejnost by měla žádat konkrétní informace, kdo se stává objektem této ochrany. O řadové občany se určitě jednat nebude. Tito budou zřejmě představovat subjekty, onu pověstnou lůzu, před níž bude nutno  chránit naše zbohatlíky.

      V nezávislých médiích lze dohledat mnohé další informace, na jejicž základě lze usuzovat, že naši vládnoucí trojkoaličníci, se zde budou snažit občanům naservírovat přinejmenším autoritářský režim. Například průběžné úsilí legislativců o omezování odborářských práv, též práva na stávku, ztížení vyhlášení nedůvěry vládě, zejména té jejich. Znepokojení vyvolává úsilí části našich elit od vymanění se z tz. evropských struktur.

     Nedávno jsem kdesi na internetu. zahlédl něco o plnění podmínek čtenářského odznaku J. Fučíka, ne tedy hudebního skladatele, ale kdysi známého antifašisty. Nezbývá než oprášit část  jeho provolání ,, Lidé bděte !  "

pudlikmaxik

co dodat ? stát ve státě. A dokud negativní zkušenost nebudou mít poslanci či senátoři, tak se nic nezmění. A nebo se již chystají na to, jak do praxe uvést Obamou podepsaný zákon o stanném právu.........samozřejmě proti vlastním demonstrujícím občanům...........