Pane ministře, kde jste?!

Perebyinis
15.1.2019 15:29
Naprosto skandálním způsobem se na sociálních sítích zviditelnil ukrajinský velvyslanec v ČR Yevhen Perebyinis. Nejenže urážlivým způsobem reagoval na slova českého exprezidenta Václava Klause, když ve svém příspěvku přirovnal Putina k Hitlerovi a vysmál se Klausovu vyjádření, označující Ukrajinu, provokující Rusko na popud Západu, za velký problém. K tomu dodal, že v tom případě by se snad mělo dávat za pravdu těm, kteří zastávají názor, že Československo v roce 1938 vyprovokovalo Hitlera. Korunu tomu ovšem nasadil, když tyto hloupé a povýšené poznámky na své stránce na Twitteru umístil pod fotografií Pražského hradu, na kterém prezidentskou standartu nahradila ukrajinská státní vlajka!!!

Nejenže cizímu diplomatovi, akreditovanému na našem území, nepřísluší veřejně komentovat, natož kritizovat představitele hostitelské země, ale vše podtrhnout rádoby vtipným „vyvěšením“ vlajky cizí země na sídle prezidenta, symbolu české státnosti, je už celé míle za čarou!

Kde je a co dělá Tomáš Petříček, ministr zahraničí?! Ano, kde je reakce této vycházející „hvězdy“ sociální demokracie, která se nechala slyšet, že označování banderovců za válečné veterány se všemi z toho plynoucími požitky je vnitřní záležitostí Ukrajiny, stejně jako tamní pochodňové pochody, oslavující narozeniny S.Bandery, tolik připomínající pochody německých fašistů?

Zatímco si pan Petříček k sobě „na kobereček“ pozval čínského ambasadora, aby se ho pokusil přimět ke stažení jeho příspěvku ze sociálních sítí, týkající se jeho besedy s premiérem ohledně Huawei, aktivita nám zřejmě „přátelsky“ nakloněného ukrajinského diplomata, nechává ministra zatím chladným. Inu dvojí metr, jako vyšitý! Je-li toto projev národní suverenity, pak nejenže pan ministr o národní suverenitě neví nic, ale vzbuzuje přání, aby jeho vycházející hvězda co nejrychleji zase zapadla!

Inkriminované foto viz na: https://prima.iprima.cz/novinky/komentar-tomase-vyorala-ukrajinsky-diplomat-v-reakci-na-klause-prirovnava-putina-k-hitlerovi


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Máte BOHUŽEL pravdu, pane Petře Sedláčku! Díky za článek.

Naše svobodná media a Naše Veřejnoprávní a Nezávislá TV se také občas koukají radši jinam.

Kdyby nějakou  podobnou hloupost v tomto stylu (například, že Winston Ch. byl fašista) řekl řidič Vladimíra Vladimíroviče, to by byla jiná aktivita ....... !