Pane prezidente Zemane, proč?

listopad 17 1989
18.11.2014 18:14
Možná jsem naivní, či přehnaně přecitlivělý když od hlavy státu, a to od jakékoliv, která by vítězně prošla sítem přímé prezidentské volby, očekávám moudré a státotvorné reakce nejen na vnitropolitické, ale i na mezinárodní problémy. Očekávám od ní reakce, které by nutily občany této země přemýšlet, místo toho, aby v nich zapalovaly nekontrolovatelné vášně, na které může být zvědavý jen asociální idiot, či patologický odpůrce klidné občanské společnosti.

V obou případech se obecně z definice mou použitých přívlastků jedná o nemocné lidi. Obecně také platí úzus, že se nemocným lidem nesmějeme, to však neznamená, že se jim nemůže říci, že jejich chování stopy onemocnění vykazuje. Rozhodně netvrdím, že přes můj laický pohled nejede vlak, ale pokud mi zákon nařizuje, že jsem povinen, byť nejsem odborník, poskytnou člověku první pomoc a pokud bych tak neučinil, mohl bych být za pasivitu potrestán, pak se mi snad nikdo nemůže divit, že cítím i nezákonnou, tedy občanskou,  povinnost ji poskytnout i panu prezidentovi. Podle mne by si měl především(včera už bylo pozdě) uvědomit společenské (státotvorné) priority svého úřadu. Za ty jednak nepovažuji nevyžádaný překlad anglických vulgárních slov v přímém přenosu a už  vůbec ne  přiznání , že tím chtěl někoho v  imaginární kavárně naštvat. Chtít někoho záměrně naštvat lze odpustit dětem, ale dospělí, natož prezidenti, by měli vědět, že se v žádném případě nejedná o důstojné chování. Za prezidentskou prioritu, natož za společenskou, už rozhodně nepovažuji  se zpožděním dlouhém čtvrt století oznámit z Hradu  národu, že policejní zásah na Národní třídě v listopadu 89 byl jen rutinní akci bezpečnostních složek a dědků v uniformách Lidových milicí. Nejde o to, že si to prezident myslí, ale o to, že už v době, například  kdy byl premiérem, měl opakovanou možnost svůj niterní postoj k zásahu složek tehdejší  VB v předvečer 17. listopadu národu oznámit. Pokud státnicky  mlčel tehdy (jestli mu slouží paměť, pak nepochybně ví proč) měl státnicky mlčet i "dnes". Vysvětlení, že má prezident právo říkat své názory, kulhá na obě nohy, neboť nad jeho právy visí větší státotvorná hodnota. Tou je být v zásadních politických a společenských názorech pevný, jinak řečeno předvídatelně čitelný, neboť na prezidentský plášť, který vlaje tam kam vítr ( jeho osobní nečitelné cíle) fouká(jí), minimálně já, v zájmu svých dětí a vnoučat, nejsem vůbec zvědavý. Věřím, že nejsem zdaleka sám. Lidé chtějí práci a v pozitivním slova smyslu mít klidný život.  Zatím pro tyto důležité občanské hodnoty jejich prezident moc prstem nehýbá. Dokonce si myslím, a budu rád, pokud se budu plést,  že ho vůbec díky jeho  angažovanosti ve svém privátním ringu, nezajímají!!! Nic na tom z mého pohledu nezmění úvahy v minulosti "milionkrát" se mýlících mediálně protlačovaných politologů, kteří mají tu odvahu se stále a stále považovat za odborníky, že se z jeho strany jedná o promyšlený cíl,  udělat z protestujících proti němu účelově zmobilizované  hlupáky.  I kdyby to byla pravda, pro dostatek práce a právo na klidný život by to nemělo, jako každá sobecká hra na vlastním písečku,  žádný pozitivní význam. Proto svoji  otázku pokládám nejen za slušnou, ale i za logickou.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

To: PAvoUK BOŘIJ - 25.11.2014 12:14.

Naštěstí se to na tomto solidním webu stává zřídka. Ale nyníse objevil  tzv. Bořivoj Pauk, kterého jsem přesmyčkou přejmenoval na Pavouka Bořije. Sáhodlouhé šplechty o ničem. Vyberu malou část z jedné věty na začátku toho veledíla a podrobím ji podobné analýze ala Radio Jerevan:

"...huhňavý křiváček Beneš připravil cestu Buranu Gottwaldovi..." Nebudu se tím šlintem zabývat, jenom budu parafrázovat jednu anektodu z Radia Jerevan.

Takže:

1/pan preziden Edvard Beneš neby huhňavý,

2/nebyl křiváček a

3/nepřipravil Gottwaldovi cestu. A nyní to Radio Jerevan: v ostatní části té větičky možná máte pravdu ...........

Taková slabota tady už dávno nebyla.

jokles

Bohužel konstatuji, že se reakce na příspěvky nevážou a tak není vůbec jasné, kam ta reakce patří. Tahle napřiklad patří paní Zaoralové

jokles

Plně podepisuji !

jokles

Ano ! A to jsou ty hlavní zemanovské neodpustitelné hříchy !  Ale týdenní opakované citace ve všech mediích vám asi, mladý muži, vůbec nevadí !  A že se v moderní umělecké produkci nikdo ani nezasměje, pokud tam hlavní hrdina neřekne sprosťárnu, aby se kulturní publikum vůbec nadšeně roztleskalo, to vám nevadí, že ! A že jste se takto nepohoršil nad názvem filmu Kurvahošigutentag ! Jsem hluboce přesvědčen, že se za své nynější názory za pár let budete jenom stydět !

jokles

Tak mladý muži, především vy jste ukázkou člověka, který především sám potřebuje akutní psychickou pomoc. Napsal jste bláboly, které nemohou obstát právě v základní argumentační logice.Tak nějak vypadá zarytý sparťan v diskusi s banikovcem ! Větu po větě bych vám byl schopen vyvrátit, pokud byste ovšem byl ochoten připustit, že existuje objektivně i jiná pravda, což ovšem nepředpokládám. Prostě vy z toho, jako nezkušený mlaďoch musíte pouze vyrůst, dospět a zmoudřet. Jiného léku tady nevidím.

stvan

Nikdy jsem nenapsal, že přes mé názory nejede vlak a stejně tak by měli uvažovat i ti, kteří mne přesvědčují o mé nepravdě a své pravdě, neboť zaměňovat pravdu s přáním k jejímu nalezení neposlouží.

libuse-zavoralova

Myslet a říkat si můžete co chcete. Podstatné je, jestli máte pravdu.

stvan

V žaludku mi pan prezident neleží. Necítím k němu nenávist. Nepláču, že nevyhrál kníže. K USA mám rezervovaný přístup a respektuji bezpečnostní potřeby Ruska.Jeho vulgární slova, přiznání, že chce někoho naštvat a po čtvrt století náhle probuzený zájem vystupovat jako erudovaný znalec policejních zásahů, mi vadí a slova omluvy pro to nalézt neumím. Pokud tohle je vina, pak přiznávám - jsem vinen. 

libuse-zavoralova

Pane Štváne, sice nevím, proč vám Zeman od začátku leží u žaludku, ale je to určitě ta poslední osoba, kterou je třeba veřejně kritizovat a ještě k tomu v ten nejnevhodnější čas. Zeman byl odvážný za komunistů ( na jeho článek v jakémsi technickém magazínu se z té doby pamatuji, lidé si ho opisovali, nevěřili jsme vlastním očím, že v té době je schopen někdo něco takového napsat) a není podělaný ani dnes. Je dost chytrý na to, aby věděl, o co jde USA, o co jde Rusku a jak nebezpečná situace, díky podpoře fašismu na Ukrajině ze strany USA, pro celou Evropu dnes je. Kritizovat Zemana za to, že jako prezident si dovolil přeložit do češtiny sprostá slova sprostých děv, je totéž, jako sedět ve vlaku do Osvětimi a stěžovat si, že nejde topení a jedeme příliš pomalu. Takže, pokud tam nechceme doopravdy dojet, měli bychom naopak Zemana podpořit.

heriot

Pane Štváne, nejde o to co Vám vadí, vadit Vám může spousta věcí. Jde o to, jakými pseudargumenty to podpíráte. Což jasně evokuje domněnku hraničící s jistotou, že Vám nejde ani tak o tu věc co Vám má vadit, ale o kritiku samu. 

Kupříkladu chápu, že Vám může vadit přeložení sprostého názvu pornoskupiny do češtiny. Osobně sice nevím proč sprostý název v angličtině nevadí a jeho překlad v češtině ano, ale budiž...Ovšem proč to jednoduše  nenapíšete - vadí mi ten překlad. Proč manipulujete se skutečností a začnete mávat lumpenkavárenskou fangličkou o "vulgárním slovníku Zemana". To je přece významově úplně jinde a zcela to popírá skutečnost, že naopak Zeman zachází s češtinou velice kultivovaně.

Stejně tak s tím "provokováním občanů". To je pokus o manipulaci jako věž. Zeman leží v žaludku havloidům a ti po něm jdou při sebemenší příležitosti, bez skrupulí, nechutně, lživě. Nerespektují již ani ty nejzákladnější normy. Ani Vy nemůžete popřít, že napadeným je tu prezident. A je tedy jeho plným právem zvolit způsob obrany. A jestli zvolil opravdu obranu cestou provokace této agresivní části občanů s tím, že se jejich zuřivost veřejně projeví a oni se sami znemožní, je to jeho svaté právo. Kdybyste napsal, že se Vám nelíbí způsob obrany Zemana v jeho boji s havloidy, nikdo by asi ani necekl. A třeba byste vyprovokoval věcnou diskusi jak by se tedy měl bránit...Ale Vy opět manipulujete  pojmem - provokuje občany. Opět významový posun jako hrom.

A připínání odznaků? Základem zdvořilého chování ve společnosti vždy bylo prohřešky jiných proti bontónu zcela přecházet a zásadně si jich nevšímat, natož na ně upozorňovat. To by Vám vysvětlil i starý dobrý Guth-Jarkovský. Nikdy v tom nebylo shledáváno "pokrytectví". Naopak kutivovaná snaha nikoho neztrapňovat.

stvan

Já se nestačím divit. To mi na "idolu" nesmí vadit, že mluvil sprostě, že záměrně provokuje občany a že po 25 letech přijde se svérázným výkladem historické události?Proč? To máte pocit, že nás ze společenského bahna vytáhne kult osobnosti? Přitom jsem proti provokování Ruska rozšiřováním NATO na Ukrajinu.PUSSY RIOT jsem od prvního okamžiku považoval za úchylačky, které se schovávají za politický protest. Házení vajíček jsem také odsoudil.Tím chci říci, že zásadní politické kroky prezidenta nehodnotím, pouze kritizuji z mého pohledu jeho jednotlivé lidské přešlapy. Nic nepřekrucuji, jak píše pan Walter. V Hovorech z Lán nebyl vyzván aby se vyjádřil k PUSSY RIOT a začal překládat jedno slovo. Kdyby tomu tak bylo, pak bych zřejmě mlčel. Mám Vás rád, ale pro Boha lidi, nechte mne říci co se mi nelíbí a to co se mi nelíbí se mi nelíbí u každého.politika. Ergo kladívko, měřím všem stejným metrem :-D

Ptám se Vás.pan prezident se přiznal, že si při připínání státního vyznamenání na sportovní bundu vyznamenaného pomyslel, že musí mí nějaký komplex. Proč se k němu nenaklonil a neřekl mu to? Proč navenek konal v rozporu s tím co si myslí? Tedy pokrytecky!!!

Vladimír Štingl

Františku, do koho "kopeš"....? Do toho, kterého jsi volil jako menší zlo a nebo do šmejdů a grázlů z Albertova???

Jednoduché jako nitě, žádná diskuze, žádný problém. Zeman není ta "rovina", kterou bychom jako "idealisté" chtěli, ale je to stále "NAŠE STRANA", která má už omšelou "fasádu" a POCHYBNÝ OBSAH. Ale domníváš se, že ta pakáž z Albertova má lepší "nabídku"???? Kopeš sám do sebe, bohužel.

Pan Walter to vyjádřil přesně a říká to, co je podstatou dnešních problémů. "Filosofické" mudrování je jen voda na mlýn těm bastardům, kteří do exota typu současného NAŠEHO presidenta kopou..... A můžeš tisíckrát říkat, že chceš...., máš právo.... ale..... Problém je, že na "levici" se jen  žvaní, ale tím těm bastardům jen nahráváme na smeč.

Tvoje blogy jsou poslední dobou jen o "lavírování", nikoliv o postoji a skutečném názoru....

Zdravím Tě.

heriot

Já to pane Štváne můžu vědět snadno, jako každý jiný. Prostým porovnáním skutečnosti a toho co z  ní zde děláte Vy...Je to opravdu jednoduché. Já totiž nekritizoval Vaše názory, ale Vaše překrucování skutečnosti...

" To je to oč tu běží." :-)

Za arbitra se nepovažuji ani náhodou, Váš příklad, kdy se stavíte do role arbitra prezidenta  je dostatečně odstrašující...:-). Stejně bych se přece mohl otázat já Vás - kdo jste, že se stavíte do role bezchybného arbitra prezidenta. Nicméně to neučiním, tyto lumpenkavárenské způsoby diskuse opravdu napodobat nebudu.

stvan

Pane Waltere, nepravdivá? Možná ano, nikdy netvrdím, že přes mé názory nejede vlak, ale jak to zrovna Vy můžete vědět? Kdo jste, že se stavíte do role bezchybného arbitra?

stvan

Soustředil jsem se na to, co mne bilo do uší.

heriot

Pane Štváne, já jsem reagoval přesně na to co ve Vašem textu je. Vaše právo prezidenta hodnotit Vám nikdo v nejmenším neupírá, ale když to provádíte na veřejném fóru, jiný má zase právo reagovat a opravit Vaše nepravdivá tvrzení a zkreslování skutečnosti. Příkladem, jen např. Vaše tvrzení o vulgárním slovníku prezidenta. To "mladofrontovně" podsouvá, že prostě mluví sprostě. Ale opak je pravdou, prezident je jeden z nejlepších řečníků a s češtinou zachází daleko nejlépe ze všech politků. On si jen dovolil překlad názvu jedné, u havloidů tak milované, pornoskupiny...

Tohoto provinění, opravit Vaše do očí bijící zkreslování, jsem se holt dopustil já. To proto, že prostě jen nemám rád takové lumpenkavárenské pokusy o manipulaci.

A omlouvám se, rozhodně jsem se nechtěl dotknout Vaší bystrosti, na druhou stranu byste měl být rád,  alespoň vynikla v protikladu k mé hlouposti....:-)

stvan

Pánové, vymezujte se vůči mě za to, co prezidentovi vyčítám a ne za to o čem se nezmiňuji.Vyčítám mu nevyžádanou vulgaritu( v Hovorech z Lán o překlad či o názor na Pussy Riot požádán nebyl!!!), vyčítám mu, že chce záměrně někoho naštvávat, vyčítám mu 25 roků mlčení o tom co si o zákroku na Národní třídě skutečně myslel a naopak jeho náhle probuzené nutkání nebýt po čtvrt století pokrytcem., což je důkaz pokrytectví velikosti Alpských vrcholů. Ale hlavně mu vyčítám, že naši společnost, evidentně záměrně, rozděluje, což se podle mne vymyká povinnostem prezidenta.Pokud ke svému životu potřebujete rozeštvanou společnost, pak je po Vašem, ale po mém není. Jsem právě proto špatný člověk či kavárenský povaleč?

antoninsebek

Já se přidávám k panu Vladislavovi. Pokud by volby byly dnes a do druhého kola by postoupil Hajnej a Miloš Zeman, potom bych volil OPĚT Miloše Zemana. Bez mrknutí oka. A ty organizované kýble špíny na mém postoji nic nezmění. Tečka.

Není něco jako "včerejší alternativa". My všichni jsme věděli, že prezidenta volíme na 5 let. A doufám, že víme, že dokonalý člověk (to jest podle našich představ z častého koukání se do zrcadla :-) neexistuje.

Ale stanoviska Miloše Zemana k Rusku, k Islamskému státu, k Ukrajině atd. atd. plně uznávám. Na tomto webu můžete najít natočený rozhovor s Hajným, který bez uzardění potvrzuje, že také on odsouhlasil "územní celistvost Číny", tj. včetně Tchajvanu. A ani novinářská bleška si (s prominutím) neupšoukla. Když totéž pronesl Miloš Zeman (aby, jak je požadováno, stvrdil názorovou jednotu ZAMINI a Hradu), tak je oheň na střeše..... Je to náhoda? No není.

Když Miloš Zeman, na žádost přední židovské organizace, pozve představitele asi 50-ti států do Česka na připomenutí si 70.-tého výročí osvobození koncentračních táborů v Polsku, tak je oheň na střeše. A je to jednoznačně předhazováno "Zeman napsal zvací dopis Okupantovi Československa". Nemusím Vám jistě vysvětlovat, že pan Vladimír Vladimírovič Putin neosvobozoval Polsko, ale že také neokupoval naši zemi. Přesto VŠCHNA MEDIA - s výjimkou novin KSČM, MELOU POŘÁD JEDNO A TO SAMÉ - V NEPROSPĚCH prezidenta. Je to náhoda? No není.

Ptákovina ve smyslu neustálého přežvykování "kdo měl a kdo neměl být vyznamenán" - to také není náhoda. Pražská lumpenkavárna neunesla, že při volbách nevyhrál pragocentrismus.  

Jsem štěstím bez sebe, že po dobu panování Miloše Zemana NAPŘÍKLAD nemají nárok vrazi ze skupiny Mašínů (jejich táty si velmi vážím), neomlouváme se Sudeťákům  a  neválčíme s Ruskem.

 

stvan

Pane Waltere, Vaše rétorika se  mi nezamlouvá.Hledáte v mém textu jako bolševický cenzor co v něm není a diskutujete se mnou o čem jsem se ani nezmínil. A co je nejhorší, ve své zaslepenosti se nejste schopný ani zamyslet.Kdyby jste tak činil, nemohl by jste se vůči mě vyjádřit tak jak jste se vyjádřil. Vulgární slovník od prezidenta neočekávám a pokud v tom vidíte lumpen pozitiva, pak si v něm pohovte.. Položit si otázku, proč se až po 25 letech  prezident rozhodl hodnotit přiměřenost či nepřiměřenost policejního zásahu svědčí o mé bystrosti a o vaší hlouposti. Ani nevíte, jak lidé jako Vy Zemanovi škodíte. Nejen idiot nemění své názory, ale jen idiot nedokáže přiznat, že něco šlo říci jinak, či něco se říci, když to vydrželo 25 roků říkat nemuselo. Nejsem člen pražské kavárny, ale jsem Zemanův volič. Ergo kladívko, mám nepřehlédnutelné právo hodnotit, jestli  můj koník závodí čestně či ne.

 

heriot

Pane Štváne příliš podléhate vlivu lumpenkavárny...Aniž si to patrně uvědomujete opakovaně citujete jejich bláboly, rádoby argumenty a neustále je omíláte. A už i přebíráte jejich metody. Překlad té odpudivé pornografické skupiny vyšel z rozhovoru, kde byl tázán (a z předchozí opakované kritiky), že ignoruje porušovaní lidských práv v Rusku. Tak prostě jen poukázal, kdože to tam tak slavně a oslavně za ta "porušovaná práva" bojuje. Na tom není vůbec nic špatného. Nebo sprostá slova anglicky se smí a jejich překlad ne :-).

Stejně tak co se týká hodnocení "masakru" na Národní. Nic "z Hradu neoznamoval". Zaznělo to (doporučuji přečíst) v diskusi s Klausem a nic špatného neřekl jen to, že národ se zvedl až po ohlášené smrti studenta, což je pravda a dále řekl, že způsob potlačení té demonstrace se v podstatě nelišil od způsobu potlačení demonstrací jiných. Prostě si dovolil, ano opět si dovolil názor (to se u pánů Štvánů a lumpenkavárny nesmí), že vyprazdňovat termíny jejich nafukováním je škodlivé. Když byl zásah na Národní masakr, co potom byl zásah proti studetům v 39. ? Co by pak bylo třeba potlačení Occupy Wall Street ? A co rok 2000 v Praze? Či nedávné prostesty v Belgii, podívejte se na foto, tomu bych řekl masakr. Atd.

A žvást, že národ rozděluie, to je přece opět klišé šířené lumpenkavárnou, která prostě nepřekousla porážku svého favorita a právě ona neustále ten národ rozděluje... Copak prezident rozděluje národ tím, že přeloží vulgární název, nebo tím, že si dovolí svoje hodnocení událostí 1989 ? Nebo tím, že jede na návštěvu do Číny. To je snad problém těch, kteří Čínu nemají rádi, třeba proto, že by se tam asi nemohli povalovat po kavárnách, ale živit se prací...

stvan

Vláďo, po tehdejší "alternetivě" nevolám. Pouze si přeji, aby byl mandát prezidenta vykonáván v zájmu obyčejných lidí a ne v zájmu pro mne nepochopitelných pohnutek Miloše Zemana. Zkrátka a dobře. Jeho prezidentování přineslo do společnosti napětí, které se mi nelíbí. Tak stojí má odpověď :-)

 

cernik

Fando,
lze mít desítky výhrad proti prez. Zemanovi.
Ale alternativou (a bohuželi s jistou podporou i v ČSSD) byl K. Schwarzenberg.
 i s velmi sinlým finančním zázemím.
Co šlo dělat jiného?

Takto (bohužel!) stojí otázka.