Papírová města – love story pro teenagery je milou letní podívanou

papirová mesta
26.7.2015 22:18
Do kin právě vstoupil další snímek natočený podle knihy Johna Greena s názvem Papírová města. Jestli film naváže na úspěch předchůdce Hvězdy nám nepřály, se uvidí, ale už teď je jisté, že nabízí příjemnou odpočinkovou podívanou.

Kdo by si nezavzpomínal na svou první lásku, ať už platonickou nebo prožitou se vším všudy – prvním poblázněním i bolestným rozchodem. O tom, že ne vždy je naše první láska naplněná, ale může nás posunout někam dál, vypráví Papírová města. Hlavním hrdinou je sympatický Quentin (Natan Wolff), který právě dokončuje střední školu a přesně ví, kam by se měl jeho život v budoucnu ubírat. Jediné, co mu k naprosté spokojenosti chybí, je láska jeho sousedky Margo. Ta je oproti němu nespoutaná, tajemná a divoká. Přestože v dětství patřili k velkým přátelům, časem se odcizili. To se ovšem jedné noci změní, když Margo Quentina požádá, aby se stal jejím komplicem při pomstě svému bývalému klukovi a jeho kamarádům. Přestože Q, jak přátelé Quentinovi říkají, musí riskovat a dělat věci, ke kterým by se za jiných okolností nikdy nepřinutil, tato noc je jiná. On sám v ní vystoupí ze svého stínu a noc pomsty si nečekaně užije. Q věří, že tato noc je zlomová a on se konečně přiblíží své milované Margo. Tak jednoduché to ovšem není. Margo totiž následující dny nepřijde do školy, zato ale za sebou nechá stopy, které přivedou Q a jeho partu přátel až k dva tisíce kilometrů vzdálené Margo. Love story ve stylu, že Margo padne Quentonovi do náruče a vrátí se s ním zpět ke svému starému životu, ovšem nečekejte. Však už v úvodu vypravěč řekl, že na každého v životě čeká jednou zázrak. To, že zázrakem nemusí být vždy jen splnění našeho snu, ale třeba ujasnění si svých životních hodnot, je už jiná…

Srovnávat Papírová města s Hvězdami by bylo nesprávné. Papírová města jsou více „normální“ a méně osudová, než Hvězdy nám nepřály. Režisér se ale úkolu zfilmovat literární předlohu chopil skvěle, žádné zbytečné kudrlinky a přehrávání zde nenajdete. Co bych určitě ve filmu vyzdvihla, je výběr herců. Hlavní hrdina Natan Wolff je opravdový sympaťák, žádný umělý krasavec, kterými se to často v podobných filmech jen hemží. Jeho filmovou partnerku ztvárnila světová modelka Cara Delavigne, která ovšem boří mýty o klasických „modelkách“. Role tajemné Margo ji sedla dokonale. Co ovšem funguje dokonale, je chemie mezi Quentinem a jeho dvěma kamarády Benem (Austin Abrams) a Radarem (Justice Smith). Při jejich vtípcích si určitě vzpomenete na své kamarády z mládí.

Papírová města jsou milým a vtipným romantickým filmem s nádechem tajemna. Přestože tvůrci snímku cílí především na náctileté, i starší diváci, kteří mají chuť strávit čas s nenáročnou oddychovkou, nebudou odcházet z kina zklamaní.

Markéta Matějková


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.