Parlamentní vyšetřovací komise - slušný vedlejšák

klavesnice stroje
25.3.2021 10:18
Jsou to ale šikulkové, ti opoziční poslanci! Zase, opět chtějí zřídit další Parlamentní vyšetřovací komisi, tentokrát k nákupům ochranných pomůcek v době začátku pandemické koronavirové krize vládou, ministerstvy vnitra a zdravotnictví.

Pomine-li se to, že původní, nemalé zásoby ochranných pomůcek zdravotního rázu pro civilní občanstvo (řádně obnovované) se zlikvidovaly bez náhrady právě za vlád dnešních opozičníků, především ODS, byly tyto nákupy s nástupem koronaviru nutné.

A bezesporu, v tom vynucovaném rychlém tempu, okamžité potřeby, tak jako téměř všude na světě, při globálním nedostatku tohoto zboží, docházelo k chybám a přehmatům. K tomu také nemalou měrou přispěli opoziční partneři ČSSD ve vládě, kdy se chtěli rychle zviditelnit a jeli si za tím svoji vlastní cestou, málo nebo vůbec nekoordinovali (min. vnitra hlavně) se všemi své kroky.

V současné době vydal Nejvyšší kontrolní úřad – NKÚ závěr svého šetření (které prováděl na podnět ((udání)) především Pirátské udavačské strany) o nakupování těchto pomůcek. Není známo, kde byl a na čí pozvání šéf tohoto úřadu naposledy na dovolené, ale v nedávné minulosti byl na jedné exotické právě na pozvání opozičních poslanců, no …

Prostě závěr šetření je takový, že vláda strašlivě (zase, jak jinak!) chybovala a NKÚ už se spojil s Policií ČR, která to šetří také, dle dostupných veřejných informací.

Takže to máme šetření NKÚ a Policie ČR a aby toho nebylo málo, jak je už „dobrým“ zvykem u nás, pokud se jedná o jakýkoliv negativní závěr směrem k vládě, povstali do zbroje opoziční poslanci a chtějí, jak avizovala „nejmoudřejší“ z nich Pekarová, zřídit další Parlamentní vyšetřovací komisi k témuž.

Těžko říct, zda budou vyšetřovat vedle Policie anebo přímo s ní, zda tak úplně nevěří výsledkům šetření NKÚ, anebo je v tom jenom obyčejná, sprostá jejich chamtivost a snaha přihrát si ze státní kasy ke svému „ubohému“ platu ještě přes třicet tisíc kapesného, které dostanou členové té komise jaksi navíc. Tak si to oni, poslanci naši chudí, před lety odhlasovali. Inu, potřební …

Co asi přinese, jaké výsledky práce bude mít tato nová vyšetřovací komise, která bude stát daňového poplatníka zase pár milionků, těžko říct předem. Ale s největší pravděpodobností, hraničící s jistotou – NIC.

Tak, jako nikdy NIC nepřinesly žádné předešlé Parlamentní vyšetřovací komise, tedy kromě slušného navýšení kapesného členům těchto komisí.

Co přinesla pirátská Parlamentní vyšetřovací komise k prodeji OKD? NIC! Jenom snad ještě větší hořkost těch, kterým bylo toho tak moc ukradeno, včetně těch bytů. A je ticho po pěšině, nic se neděje!

Tudíž marnost nad marnost, jenom řvoucí opoziční poslanci si zase budou, sice oficiálně a beztrestně, přikrádat ze státního měšce a jako bonus zase kydat na vládu. Což se jim, v této předvolební době, náramně hodí do krámu.

Sami bez jakékoliv odpovědnosti, bez elementární lidské slušnosti v podobě opravdové, nezáludné pomoci vládě, všem občanům v řešení této hnusné krize.

Zasloužíte si, s Pekarovou v čele, jenom pohrdání, vy zlotřilci mizerní.

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.