Paroubek kritizuje nedostatečný růst důchodů v roce 2015 a ptá se, kam přijdou peníze z ČEZu, které chce Babiš vybrabčit

mince do penezenky
10.4.2014 04:25
„Podle rozhodnutí vlády důchody porostou o 205 Kč. Tedy zhruba o famózní 2 %. To vše v situaci, kdy A. Babiš vybrabčil jednorázově ČEZ o 10 miliard a chystá se vybrabčit a zčásti zprivatizovat také státní hmotné rezervy,“ říká Jiří Paroubek, bývalý premér a nyní předseda strany LEV 21.

Paroubek uvažuje, že v tomto případě se bude jednat o jednorázové příjmy státu v objemu desítek miliard korun. S podivem pak konstatuje: „Ani submisivního premiéra, ani poněkud nesmělá média nenapadne se zeptat, na co že ministr financí ty miliardy vlastně použije.“

MPSV ještě nedávno tiše hovořilo o kompenzaci pro důchodce za hubená léta pravicových vlád. Zkrátka o kompenzaci neprováděných valorizací v předešlých letech. To by si podle MPSV vyžádalo cca 9 mld. Kč. Stát na to bude mít, ale MPSV již jaksi přešla odvaha.

„Snad by se sociální demokraté alespoň A. Babiše mohli zeptat, do jaké černé díry ty desítky miliard, které z jednorázově získaných peněž z majetku státu získá, nasype. Posílení koupěschopnosti důchodců to zjevně nebude,“ říká Jiří Paroubek.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.