Paul Ryan je v Praze - je to dobře pro ČR?

obrazek
25.3.2018 19:13
Přiletěl údajně na soukromou návštěvu svých věrných a při té příležitosti před ním padnou na zadek i naši poslanci a senátoři. Sejdou se s ním na zvláštním zasedání komor Parlamentu v úterý 27.3.2018. Nezaujatý pozorovatel by mohl naznat, že se může jednat o ukázkový příklad kultu osobnosti. Že bychom se chtěli vydat polskou cestou?

On nás přece poctil svojí návštěvou předseda dolní komory Kongresu USA. Tak to si nemohou naši poslanci a senátoři nechat ujít. Co na tom, že se jedná o soukromou návštěvu, která primárně nebyla věnována jim, ale spíše studentům a rádiu Svobodná Evropa. Dokonce s ním chce předseda PSP ČR podepsat jakési memorandum k výročí vzniku samostatného státu Čechů a Slováků v roce 1918. To je jistě pro pana Ryana zcela okrajová záležitost, když ani nepřijel na oficiální návštěvu a pravděpodobně ani nebyl  předem projednán text tohoto zmiňovaného dokumentu na vládní úrovni. Jelikož před sto lety se na vzniku ČSR podílel intenzivně Tomáš Garrique Masaryk, tak podpis nějaké současné deklarace bez účasti současného prezidenta Miloše Zemana nijak nepotvrzuje kontinuitu české státnosti. Spíše se jedná o popření významu úřadu prezidenta ČR, který podle článku 63 Ústavy zastupuje republiku navenek. Tímto USA dávají najevo, že neuznávají výsledek voleb prezidenta v ČR. A ti poslanci a senátoři, kteří se na setkání se soukromou osobou z USA budou podílet, to tímto aktem jen potvrdí.

Pokud tedy pan Ryan přijel soukromě, tak proč se před ním předseda vlády a PSP téměř budou plazit? Jsou snad jeho soukromí přátelé? Ani oni a ani zákonodárci ČR si s ním přece netykají.

Pokud  pan Ryan přijede na oficiální návštěvu do  Prahy, tak to bude zcela jiná situace. Nyní je panáčkování našich politiků krajně nevhodné.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Paul Ryan dostal půl mega dollarů od bří Kochových za to, že nové daňové zákony prolezly sněmovnou. https://www.themaven.net/theintellectualist/news/paul-ryan-received-500k-from-koch-bros-after-house-passed-tax-plan-zYlB79-rP0qpKx03T9wLLA/

Dona

.......A budeme počuť od našinca všetky Ryanove vety a myšlienky papagájovať na ulici, v médiách a v parlamente.

amiourful

jo aha, tak Danile Anýž právě v ČT kouzlem nechtěného odhalil, že Paul Ryan přijel do ČR prodávat americké vrtulníky.

jan-vysocina

Nejsme všichni sluhové. Pouze část populace. A ti volí různé exoty, kteří takové postoje obhajují.

amiourful

Já tvrdím, že příjezd Paula Ryana je "odměnou" za to, že jsme devotnější patolízalové, než všichni jiní!