Peake nechce, aby politikům VV bylo koaličními partnery děláno to, co sami nemají rádi

obrazek
25.6.2011 11:12
Aktuální myšlenky Karolíny Peake, místopředsedkyně Věcí veřejných, jsou velmi zajímavé. Podle ní v ČR nebyl léta za korupci nikdo uvězněn a teď by to měl být člen strany, která má boj s korupci jako hlavní motto?

Co touto otázkou na žádost policie o vydání poslanců VV Víta Bárty a Jaroslava Škárky chce erudovaná právnička vlastně říct? Že by narážela na význam slova precedens (předchozí případ, skutek, soudní rozhodnutí, které slouží jako model pro něco podobného v budoucnosti) a držela se tak zásady, že když se za korupci nezavíralo před vstupem VV do politiky, pak by se v tom nemělo pokračovat ani v době kdy v ní jsou? Zřejmě ano. A není jediná.

Na stejném "právním" názoru nepochybně stojí obranné tanečky kolem členů ODS Vondry a Drobila a trestněprávní slepota kolem přiznání předsedy TOP09 Schwarcenberga z předání úplatku. Stalo se to před dvaceti lety. Karel Schwarzenberg se tehdy u českých úřadů ucházel o navrácení majetku svých předků. A jeden z úředníků naznačoval, že restituci může protáhnout na léta, pokud mu ovšem kníže nepůjde na ruku. "Bylo to velmi dávno. V době, kdy jsem nebyl tak známý jako nyní. Byl jsem v úplně jiné situaci. Ten úředník prostě seděl na šanonu a na tom, jak rychle vše dopadne, bylo závislých víc věcí i lidí. Já už jsem to na sebe kdysi řekl, ale to si asi novináři nepamatují," popsal on-line deníku TÝDEN.CZ Schwarzenberg, že k vyřízení svých restitučních nároků využil kouzelnou moc úplatku.

Z tohoto pohledu musím s Karolínou Peake souhlasit, neboť ani já nemám rád, když bych měl být trestán za něco, co u druhých nevadí. I když mě to není nic platné, neboť vládní reformy stojí na pravicové krevní mstě za údajné žití řadových občanů na úkor budoucích generací. Na druhou stranu její udivený postoj vysvětluje, proč rok co rok díky úplatkům přicházíme o 60 až 100 miliard korun ze státního rozpočtu a už vůbec nedává naději, že by se na tom za vlády politiků, kteří si nepřejí, aby jim "dnes" bylo děláno to, co "včera" jejich koaličním partnerům děláno nebylo a co všichni společně nemají rádi, něco změnilo.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: VV

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

novotny

Myslet si může Karolina Peake co chce. Jenom musí pochopit, že už konečně nastal čas, kdy budou všichni vládní gauneři potrestáni spravedlivými tresty. To, že se začíná v pořadí od VV není příliš důležité. Jak půjdou za sebou snad určí policie a soudy, ne politické strany. Hlavně nesmí na nikoho zapomenout, to si ale doufám pohlídá opozice.
Jinak exministr superguru Bárta se asi již dočista zbláznil, když dnes na stránkách VV prohlašuje, že je nevinný a že hledá podporu!!! Možná to ale jen tak na nás hraje a ve skutečnosti si již pěje: "Skončili jsme, jasná zpráva..."