Petr Novák: Sametové chvilky

obrazek
18.11.2019 19:03
Z každé pohádky bývá na konci nějaké poučení. A jaké je z té pohádky, které jsme se naučili říkat Sametová revoluce, přesněji z jejích oslav? Probereme to? (Pozn. blogerky: mne nepřestává udivovat především ta dystopie, kdy se na jednu stranu proklamuje svoboda médií a na druhou stranu titíž lidé plánují jejich omezení a blokování, nebo je již provádějí.) Povzdech na FB: Děkujeme, že již 30 let máme možnost si svobodně zvolit, zda budeme smutek a deprese z toho, jak je v tomhle státě všechno v piči, tišit alkoholem, opiáty či amfetaminy. Anebo vším dohromady.

Aktuální anketa mezi studenty: Co víte o 17. listopadu 1989? https://www.youtube.com/watch?v=g4wFN5SlO9U

Petr Novák: Pokud chcete udělat velkou akci, tak si nejdříve musíte připravit určitou informační základnu, kterou pustíte mezi lidi. A tak pan Minář, bílý kůň projektu Milion chvilek pro demenci, tedy jejich tvář, 14.11. poskytl rozhovor pro Seznam, kde zkráceně řekl: "ulice by neměla vládnout" (tím chtěl dav přesvědčit, že je skutečný "demokrat", ale bohužel jiná možnost nyní není, byť ho to strááášně mrzí), "nechceme vládnout" (protože to znamená řídit a tvořit, mi budeme raději prudit a bořit, to je snazší), "jestli je chlap, tak ať se Babiš ukáže národu a obhájí se" (a ať se hájí přede mnou, protože já jsem nedostudovaný černozadelník a stojí za mnou ta ulice, která nemá vládnout), "do politiky nechceme" (protože to bychom museli mít nějaký program), "jde nám o čtyři věci: nezávislou justici, média, střet zájmů a abolici" (jinými slovy: ministra spravedlnosti sice má premiér právo vyměnit, ale jen za takového, který se nám bude líbit, média si koupil, protože sice na ně má, ale mohl by tím někoho ovlivňovat a to smí jen "naše ČT", střet zájmů mu sice nebyl prokázán, ale tvrdili to na neomarxistické ZDF, tak to musí být přece pravda a abolici sice nedostal, ale co kdyby), "jsme pro dodržování pravidel a zákonů" (a proto jsem roztrhal veřejně Ústavu ČR a za pomoci dalších vlastizrádců apeluji na politické strany, aby se změnil volební zákon, aby měla "ulice" šanci prosadit své kádry).

Problém je samozřejmě v tom, že mnoho ovčanů si text přeložilo zcela jinak a ve své naivitě šli 16.11. "podpořit" demokracii, ale když např. bývalé vlády vytunelovaly tuto zemi a vytvořily z ní montovnu a slouhu EU, tak drželi ústa, protože zde nebyl nikdo kdo by jim řekl: "To je nepřítel, tak trhej". Nebylo zde řízení. A tak dal tento dav politický mandát každému, kdo tam vystoupil. Jenže něco mnohem důležitějšího se stalo ještě den předtím. Minář se setkal s lídry opozice!!!

Šestadvacetiletý mladík přednesl 15.11. lídrům tzv. opozice své ultimátum pro Babiše a chtěl po nich, aby se svorně semkli a našli možnost jak řešit "oslabené voličské hlasy" (to je "sebevědomí", co?). A co čert nechtěl, tak zrovna dva dny předtím předložili Lidovci změnu volebního zákona (vše je samozřejmě řízeno a setkání byla jen fraška pro fotografy), který jim má zaručit, aby měli větší šanci v případě vytvoření koalice, k vítězství. Přesněji - aby porazili Babiše. A kdo se jednání zúčastnil? Petr Fiala, který je jedním z předsedů Panevropské unie, které šéfuje Posselt ze Sudetoněmeckého Landsmančaftu, který chce zrušení Benešových dekretů, dále Lidovci, kteří se zcela otevřeně s potomky heinleinovců paktují na jejich sjezdech, Trockij Jugend alias Piráti, kteří mají sídlo s názvem Internacionála (!!!) v Bruselu a potom zástupce STAN, což jsou ti, co půjdou s každým kdo jim slíbí funkci. A poslední jsou loutky "chcípající kobyly", tedy US státních elit, alias neokonů, tedy TOP09. Takže setkání vlastizrádců a kariérních šašků.

Nemá smysl zde rozepisovat vše, co se dělo během oslav, protože toho bylo mnoho a mnoho, ale dvě věci bych zvýraznil. První je projev premiéra o kterém i zahraniční média píší, že byl "překvapivě smířlivý". Z hlediska řízení se tomu říká "brzdy a protiváhy", kdy svým projevem chtěl zcela evidentně "vybít" energii ulice a šířit informační pole - vše je v pořádku, máme se dobře, není nutné dělat hlouposti, jsme silní, ale jen tehdy, pokud budeme vlastenci a nebudeme stát proti sobě (!!!). Vychválením Havla a posypáním si hlavy popelem za účast ve straně chtěl zmírnit "blbou náladu" těch, co jsou naočkováni nenávistí vůči němu - chtěl tím snížit potenciál těch, kteří by mohli 17. listopad využít k dalším protivládním akcím.

A druhá událost je verbální útok na Klause ml. + jeho malou dceru (a řadu dalších politiků), což vzbudilo a stále vzbuzuje, mnoho vášní. Ta situace není důležitá, ale způsob jakým je mnohými prezentována, protože teprve to je cílem této akce.

Každý, kdo se zúčastnil akce na Letné, dal právě podobným agresivním křiklounům mandát na to, aby se chovali takto. "Byla nás plná Letná, tak nás hned tak něco nezastaví a tak můžeme napadat druhé". Ti, kteří video z tohoto útoku sdílejí, jsou překvapení tím, kolik lidí bylo proti dotyčnému a tím sami sebe hypnotizují v tom, že je "nepřítel" silný a agresivní a proto by bylo dobré být také "tvrdší". A právě tak se vždy radikalizuje společnost a vzniká ta správná "majdan-nálada", tedy výbušný potenciál, který jednou bouchne v násilí (a tomu měl zabránit právě ten Babišův projev). Každý věděl, kde se budou věnce pokládat a tak stačilo připravit několik uřvaných primitivů, kteří v jeden moment začali nadávat a pískat a když šel Kalousek tak naopak provolávat slávu. Že ho oslavovali ti samí, co útočili na ostatní, dělá z Kalouska ještě většího ubožáka než se mohlo do dnešních dnů zdát, ale co chtít po loutce US státních elit, která ještě nepochopila, že její chlebodárci jdou celosvětově od válu? To co jeho nohsledi předvedli není projevem síly, ale naopak naprosté duševní slabosti a ubohosti. Ne, to již nejsou soupeři, byť mohou ještě hodně uškodit, neb už se jim jejich páníčci tolik nevěnují (potřebují totiž doma v USA nejdříve zlikvidovat také jednoho oligarchu).

Pokud chceš lepší vládu, tak pracuj sám na sobě, žij dle svého Svědomí a zvyšuj neustále míru svého chápání globálních procesů, protože jen tak dokážeme vytvořit lepší společnost. Dokud bude míra chápání obyvatelstva nízká, tak se vždy s naprostou jistotou dostanou k moci jen další ubožáci, kteří odpovídají běžnému standardu obyvatel. Nemáme-li znalosti toho, jak je svět řízen, tak se vždy rozhodneme špatně, vždy si vybereme jen jednu z několika lží, místo abychom šli automaticky za pravdou. Pracujme s těmi co tam teď máme. Proč myslíte, že řekl předseda slovenského parlamentu Danko, na zasedání V4 v Praze toto?: „Nesmíme dovolit, aby jakákoliv ideologie naše národy ovládala. Nejlepším řešením pro nás je zdravý úsudek, selský rozum“ Ideologie jsou totiž přesně to, co nás jako lidstvo vždy brzdilo, táhlo k zemi, ovládalo a ničilo. Zbavíme-li se všech ideologií (ano i těch náboženských) tedy nástrojů ovládání, tak teprve začne být dobře, ale to bude ještě chvíli trvat.

 

 

 

 

 

 

Doporučený článek: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Josef-Skala-Mohlo-to-dopadnout-jinak-Prestanme-si-lhat-do-kapsy-Loupez-tisicileti-byla-vstupnim-zadanim-603481?fbclid=IwAR1xAWpHhUQ04uxwaB9r5RS4eK2CMro_8tfC_4NTBtAEVGkv3S-PeMtXwYc

 

 

 

 

 

 

 

A  jak to bylo s importem zemědělců na Letnou: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/traktor-je-jako-raffaelo?fbclid=IwAR0vVtNlrs8ujNi7EZrP0QRLj3NOgrGWA3AbfY5Ea6c45YxwjqfV4Va6sIo

 

>Karel Panuška

 

 

Každý, kdo rád nalétne,

 

 

sraz v sobotu na Letné!

 

Dobrovolně ovce v davu

 

do oprátky nacpe hlavu.


CHCEŠ-LI CHUDÝ STÁT,

SVOBODY SE VZDÁT,
O CHLEBA SE RVÁT,
NA VOLA SI HRÁT,
O PRÁCI SE BÁT,
SOCIÁLKU BRÁT,
NA LAVIČCE SPÁT,
A ZLODĚJŮM PŘÁT,
BĚŽ NA LETNOU STÁT
 
Marek Řezanka
Co že mne trápí…

V hlavě mi vrtá, že se cosi vrací

cosi, co mělo být již překonané
V odznaku črta hodin přesýpacích
a dětské čelo čím se potom stane?

Dětství jim zmizí v čiré agitaci
Tohle jsme chtěli? Některým to vadí
Namísto vizí boří se a kácí
Rány se scelí? Nevím, kamarádi

Úzkost mne jímá, z toho, co vše ztrácí
země, již kdysi pohltilo Temno
Přichází zima spolu s demonstrací
ptám se, zda rysy sledujete se mnou

Nu, rysy doby, jejíž motor hnací
je tento systém, co se v křeči zmítá
Sprostota zdobí místo informací
prostory jisté – není prosperita

Krize se vzdouvá
nevidí ji žáci
učitel káže
jak je všechno zdravé
Ruší se smlouva
kde kdo dluhy splácí
Pozvedá paže
ten, kdo s proudem plave

Nenávist tmelí. Smích zní z korporací
Postoje dělí lidi jinak stejné
Nevisí jmelí
to jen šalba zvrací
nad všemi děly
co projely lejnem

Na západ od nás občan ztrácí práci
práva mu ruší jen tak za pochodu
Doba je vhodná?
Na to, že nás bací
a v čisté duši páchá strašnou škodu

Co že mne trápí? Že nám vykrvácí
svoboda, kterou kde kdo pevně svírá
hnědou má kápi
vzad jde jako raci
Rozum nám berou
zbývá již jen víra…
 
Marek Řezanka 2:
Že jim jde o moc…

Víme už, komu že to není jedno:
Minářovi se tohle vyplatí
Kdy dostuduje? Neví. Možná jednou
na strany jsou teď s Rollem přisátí
Sešli se mu tam hoši vysmátí
Ze samé chvály Fiala se pýří
stanou se jednou strany zatím čtyři?
ÓDéEs, Topka, STAN a Piráti
Kalousek byl tam, vedle Drahoš Jiří
Že jim jde o moc, těžko vyvrátí

Kolik je lidí, co jim na lep sednou?
Za svoji bídu ještě zaplatí?
Platí tak partu velmi sebestřednou
za kterou rovněž stojí magnáti
Z ultimát mne jen odpor zachvátí
Agrofert předal Babiš na talíři
Má padnout žena, která na terč míří?
Opět si myjí ruce „piláti“
Co kromě prázdna Minář s Rollem šíří?
Že jim jde o moc, těžko vyvrátí

Tihle ty bídné nikdy nepozvednou
je směšné s nimi klíči cinkati
Už jsme tu měli vládu bezohlednou
která z nás všechny drobné vymlátí
a ty se v černých děrách vytratí
Víme, kdo byli tito „mušketýři“?
Kalousek, Nečas, Bárta na pranýři
a také Peake, jež „Véčka“ vykrátí
Hlavenka s Kundrou optimismem hýří
Že jim jde o moc, těžko vyvrátí

Oklamaní se pyšní škapulíři
Děkují, že je sfouknou jako chmýří
Namlsaní a často břichatí
Opozice prach vytrvale víří
Že jí jde o moc, těžko vyvrátí
 

fidelo 15.11.2019 o 18:46, Voda KSB

Řeč listopadových transparentů roku 1989

Motto: Tehdy jsme zpívali „Jednou budem dál…“. Po třiceti letech se tak logicky vtírá otázka, zda jsme tam, kde jsme byli, nebo ještě mnohem dál.

S blížícím se třicátým výročím převratu jsem s překvapením na internetu mezi mnoha různými upoutávkami a pozvánkami k připomínkovým akcím narazil i na jednu z běžných fotografii z tehdejších manifestací, která mě zaujala tím, že na transparentu, který byl nejblíže tehdejšímu fotografovu objektivu, se skvěl pozoruhodný dobře čitelný nápis: „CHCEME VLÁDU PRO LID, NE PROTI LIDU“.

Aktuálnost hesla mě překvapila. Jal jsem se proto v internetovém vyhledávači pozorněji prohlížet snímky tehdejší vzrušené doby. Z velkého množství nápisů na transparentech zachycených oněmi dobovými fotografiemi je jasné, že tehdejší manifestující lidé skutečně vystoupili proti násilí, proti vládě jedné strany a za svobodné volby.

Nikde jsem však na těch snímcích nenarazil na žádnou známku toho, že by lidé vystoupili proti socialistickému systému jako takovému, že by žádali umenšení role státu až k jeho praktické likvidaci, a že by toužili po tom, aby byl národ „tříben“ pod vládou vítězů privatizace a neoliberálních elit zastupujících zájmy finanční internacionály a nadnárodních korporací, jak se nás sborově snaží přesvědčit ideologové nyní panujícího režimu.

Z těch fotografií je jasné, že lidé žádali názorovou pluralitu, od které očekávali, že zajistí rozvoj národa, společnosti a státu lépe než striktní papouškování ideologických klišé, nežádali však výměnu jedné ideologie za jinou ideologii, jednoho vojenského paktu za druhý vojenský pakt. A už vůbec nežádali systematickou likvidaci státu, společnosti a národa, která je po úspěšném převratu realizována jménem liberální ideologie.

O tom svědčí i ono heslo „CHCEME VLÁDU PRO LID, NE PROTI LIDU“ na transparentu, jehož fotografii jsem si bohužel neuložil a nepodařilo se mi ji zatím dohledat. O tom svědčí ale i řada dalších pozoruhodných nápisů na transparentech oněch listopadových dní od Albertova a Národní 17. listopadu 1989 až po města a městečka celé republiky následujících dní, z nichž odkazy na některé přikládám.

Na základě těchto fotografií lze směle konstatovat, že požadavky tehdejších manifestujících mas jsou stále aktuální, ba v některých případech, např. v případě výše uvedeného hesla nebo v případě výzvy „Češi! Musíme vydržet“, dokonce aktuálnější než před třiceti lety.

 

  19.11.2019 Jak to bylo po válce na Západě a co je třeba teď dělat: https://a2larm.cz/2019/11/david-ost-nebavme-se-o-roce-1989-ale-o-tom-co-nasledovalo/

 

 

 

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=d8VCoxVkCgU&fbclid=IwAR3xHaoLT8Gg2KhuWyEJ19RO2RAgSMeps0FCDHv3pQ6Z73bpOyMRFw6MEr4

 

 

 

 

19.11.2019

Václav Drozd o opravdu špinavých penězích: http://www.nfpk.cz/glosy/vaclav-drozd/5493?fbclid=IwAR2AZmoANcZxzCloC7ujU4Uky8ZnXBoxa22D_sJy6ly0pmb_zSaRyImHK4Y

 

 

 

Jaroslav Šulc: "Ta druhá půlka pravdy, která je podstatná pro objektivní informování a kterou já osobně v diskusi o listopadu 1989 postrádám, je, že přítomní příslušníci z Pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti na příkaz svého velitele na Národní třídě konali v hrubém rozporu s rozkazem tehdejšího ministra vnitra, jak federálního, tak národního, a také v rozporu s usnesením tehdejšího předsednictva ústředního výboru KSČ, aby k potlačení demonstrace nebylo použito silových metod. A tato věc ve sdělovacích prostředcích nezaznívá, což výrazně zkresluje – generaci, která to nezažila – povědomí o 17. listopadu 1989.https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ucet-za-listopad-1989-Blouzneni-o-svobode-tretinove-mzdy-300-miliard-rocne-zmizi-do-zahranici-Ekonom-Sulc-boura-vyroci-603501?fbclid=IwAR0p7je8Pur1Bg4h52O93DFpNM53cWYHQ3--I23u9P7J5nR-JGGzlrGaZ6k

 

Michal Radačovský: Aha čo som našiel, klud, kludne, klidek...

Citujem:

"Nechápem, prečo všetci nadávajú na prevrat z roku1989. Že vraj vtedy sa mali ludia lepšie ako teraz.
Sprostosť.
Toto dokáže povedať len človek, ktorému sa nechce pracovať a chce, aby ho živil štát. Vtedy si ľudia nemohli kúpiť televízie s plochou obrazovkou ako dnes, pretože v prepočte priemerná mzda bola okolo 50 - 100 euro. Taký plochý televízor stojí okolo 500 euro. Čiže nemohli by jesť 5 mesiacov, aby si mohli kúpiť telku s plochou obrazovkou, na ktorej aj tak dávali len Ruské filmy preložené do Češtiny.
Na to, aby sa ľudia počas diktatúri zabávali museli chodiť na dedinské zábavy a počuvať hudbu priamo od muzikantov, pretože mp3 boli zakázané. Čiže museli tancovať len to, čo im zahral huslista, alebo v ojedinelých pripadoch (čo bolo trestné) zahral niekto na americkej gitare pri ohniku.
Nie ako teraz keď si každý môže na diskotéke tancovať do rytmusu pomocou bezdrôtových slúchadiel to čo sa mu páči a nemusí počúvať to čo sa mu nepáči.
Alebo autá. Autá mali len papaláši alebo priatelia sùdruhov. Ukážte mi, kto si v tom čase kúpil napríklad Audi 5 , BMW X6 alebo elektrickù Teslu.
Nikto.
Prečo? Pretože zlá diktatúra. Mohli si kúpiť len obyčajný papierový trabant alebo škodovku na benzín, ktorej maximálny doplnok bolo rádio bez navigátora a ľudia preto často krat na cestách aj zablúdili. Chápete ten blbý pocit, keď museli vystrčiť hlavu z okna a opýtať sa napríklad ako sa ide do Petržálky?!?!
Vtedy sme o elektrických autách mohli len snívať. Všetci chodili do práce buď pešo, na bycikli alebo škaredým autobusom, ktorý keď dnes vidím, nechápem ako to mohla moja 34 ročná mama prežiť. Dnes máme konečne moderné dvojposchodové autobusy ako na západe, ktoré majú priestor na batožinu nie nad hlavami, ale separovane, aby sme nemuseli cítiť slaninu, ktorú si ľudia brali do práce na obed, pretože potraviny boli na lístky a ľudia mohli jesť len to, čo im súdruhovia povolili. Ľudia vtedy nemali ani žiadne vitamíny ako napríklad pomaranče, bezkôstkové mandarínky, alebo banány, na ktore sa čakalo v rade niekedy aj celý deň, ktoré sú pre náš organizmus nevyhnutné. O jogurtoch ani nehovorím. Mali sme len dva druhy. Jeden kakaový a druhý mliečny. Že vraj sa to volalo termix alebo miláčik. Typické diktátorské pomenovanie, ktoré vo mne budí fašizmus. Dnes ich máme 300 a môžeme si vybrať koľko sa nám zachce.
Alebo. Počas diktatúry mali zakázané používať sociálne siete alebo mobilné telefóny, na ktorých boli zakázané posielať si medzi sebou esemsky alebo zdieľať fotky na instagrame. Nikde nebol signál a bar sa vtedy volal šenk, kde predávali len dva druhy alkoholu. Volali to desina alebo dvanástka. Môj 35 ročný otec počas komunizmu nemal ani playstation, len švihadlo alebo obyčajné ruské digitálne hry, na ktorých vlk chytal vajcia do košíka alebo rubikové kocky. Rubiková kocka, ktorá nebola na to aby sa ľuďom vyvýjala logika, ale primitívna hra kde sa učili rozpoznávať farbu. Vymyslel ju určite nejaký kamoš zlého Orbána. Keď mi to hovoril, tak plakal.
Ja som rada, že dnes môžem chodiť na vysokú školu, ktorá sa mi páči. Nie ako vtedy, keď štát každému odporučil školu a zamestnal ho v odbore, ktorý študoval a poslal ho 30 rokov za trest pravovať na to iste miesto. Dnes môžeme pracovať v zahraničí a robiť prácu, ktorá sa nám páči. Napríklad pri zbere jabĺčok alebo pri umývaní tanierov sa naučíme reč, spoznáme ďalších ľudí, ich kultúru a ich rôzne hry. Napríklad schovávačku, kde ženy nosia zváračskú prilbu a musíš hádať, koľko má tá žena rokov. A to je základ, pretože počas komunizmu sa na školách učila len ruština. Vtedy sa ľudia bez očkovania dožívali len 50-60 rokov, pretože zomierali na smrteľné choroby, ktoré sa už dnes v moderných nemocniciach dajú liečiť. Mládežníci a deti, si zbierali plastické písmenká, aby si z nich urobili doma záves, pretože nemali v bytoch dvere. Štát im musel stavať sociálne byty.
Že vraj zadarmo.
Sprostosť.
Neverím.
Propaganda.
Rusko.
Povedala Únia.
Ľudia chodili vtedy na dovolenky buď do susednej dediny k starej mame, alebo len tam, kam ich poslal štát. K moru nechodil nikto, pretože ísť na koni alebo pešo do Bulharska bolo velmi náročné. Nehovoriac o oblečení. Vtedy boli ľudia radi, že si mohli kúpiť športové tenisky takzvané číňany. Dnes máme v obchodoch konečne aj All-Starky. Vyzerajú síce ako číňany, ale nie sú čínske, ale americké a v tom je zásadný rozdiel. To isté platí aj roztrhaných džinsoch na kolenách, ktoré v Amerike nosili už skoro všetci.
Jedlo. O tom nebudem ani diskutovať. Dnes máme konečne vysnivané mekáče aj my. Vtedy predávali hranolky len v Tuzexe a ostatní museli jesť len obyčajné krumple. Vtedy hamburgeri neboli pre všetkých a ostatní museli jesť len obyčajné mäso. Na to, aby si spríjemnili denné menú zo zemiakov si vymýšlali rôzne názvy jedál, aby mali pocit, že nejedia to isté. Napriklad. Bramboračka, Zemiaková Baba, Krumplová placka alebo samotné halušky, ktoré boli stále zo zemiakov. Hranolky len na vianoce. Otras.
Verím tomu, že keby že si tú slobodu nevyštrngajú, dnes by chalani nemohli chodiť po ulici ani so spadnutými nohavicami po kolená, aby im bola vidieť riť, alebo vynadať učiteľke, že im dala do žiackej zlú znamku. Nehovoriac o nedostatku menštruačných vloźiek pre chlapov, ktorým komunizmus zakázal menštruovať."

Volám sa Janka. Mám 17 rokov, pochádzam z Hornej Dolnej, prešla som kus sveta až na Dolný Koniec a zažila som toho toľko, že by som vedela rozprávať ešte ďalšiu hodinu" :D

 

 

 

 

*****

 

 

 

 

 

Pro méněleté - 30 let polopaticky: https://www.youtube.com/watch?v=F71DtUCh0M0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR38X917jIGJv7drKe0TKAv3F_IPSSV8yMWHfYrqoGFaukbJjd1U_wmrzUM

 

 

 

Marek Řezanka

 

 

Takové malé srovnání

Že není jedna jako druhá
o demonstracích platí:
Dříve šlo o to nebýt sluha
dnes kážou o oprati

Dvanáctý rok a stávající
v něčem se velmi liší
Tehdy šla „lůza“ na ulici
dnes mluví „slušní“ z výšin

Tehdy nás přece velmi štvaly
církevní restituce
Dnes na Letné má slovo Malý
církev to má teď v ruce

Kalousek tehdy verše složil
o odborářích, hnoji
Minář mu vlévá prý krev do žil
však Mirek za ním stojí

Tehdy jsme chtěli větší práva
dnes proti volbám křičí
Hrzánová pak rady dává
(voliči se jí příčí)

Ať jen ti, kteří znají, volí
Je to však ošemetné:
Ptal bych se totiž kohokoli
z mladých na pláni Letné

Základní fakta z historie
málo zná mladých tváří
Ptal bych se toho, kdo teď žije
na třicátého září

Či srpen osmašedesátý
či na patnáctý březen
Či jaké v EU že jsou státy
a kdo kdy že tam leze

Zpět však se ke srovnání vracím:
Tehdy jsme volby chtěli
Des chtějí zvláštní operaci
ultimáta nám sdělí

Pravice tehdy terčem byla
nyní ji Minář zvedá
Ostatním pouze silně spílá
stranický je až běda

Občanům Minář málo poví
anglicky jiným vzkáže
že co se nedá říci slovy
zmohou vždy pravé paže

Tehdy média na protesty
hleděla s nelibostí
Dnes umetají všechny cesty
Mináře hojně hostí

Pravici řekl: Koalice
tvořte ať v bitvě líté
neuspěje již jiný více
to se mnou prorazíte

Programy jiných – nabízí se
Mikuláš neuznává
Levice je mu nejspíš hnisem
TOPka pak dobrá káva

Domyslíme se, kdo je krk a
hlavou zde silně točí
Proč jen ten Minář stále mrká?
Co mu to trčí z očí?

Pravidla fotbalu mu najdu
Probrat je může s kouči:
Měl by se vzdělat o ofsajdu
za ten vás nevyloučí

Červené čáry prý nám kreslí
ve fotbale jsou bílé
Uvažuji teď o tom, jestli
spravit to mohou brýle

Podíval by se do Ústavy
aby pak mohl říci
ve tváři mírně popelavý
jak je to s abolicí

Kdysi zaznělo z Václaváku:
Už nikdy tato vláda
Nyní slyšíme o opaku
jak ÓDéeSka strádá

Pokud se vám však po nich stýská
těch, co vás obelhali
dejte jim hlas
ať radost tryská
například u Fialy

„Jak se dělá propaganda? Lůza 09 si se souhlasem pražského magistrátu 09 obsadí pietní místo na Národní. Pak lůza 09 řve a píská na přicházející politiky. ČT 09 si to natáčí a informuje, kdo všechno byl, prý lidmi, na Národní vypískán. Na závěr přichází Kalda 09, lůza 09 se rozestupuje a svého vůdce nadšeně vítá. Vůdce je tak dojat, až mu ukápne slzička. A takhle my si tu žijeme,“ napsal na sociální síti Petr Štěpánek..

Český anonym(ka): Řvete o rozdělování národa Zemanem a Babišem…sorry jako ale zatím jsem nikde, na žádném médiu, dokonce ani v Respektu, nenašla, že by Zeman či Babiš označili větší část národa za tupce, nevzdělance a lůzu, kterou je nutno zbavit volebního práva. To je jen a jen pouze vaše parketa, vás, takzvané pražské kavárny a miliónu chvilek pro demokraturu. Vy nálepkujete lidi, vy lidmi pohrdáte – a vy jim to nevybíravě dáváte najevo. A to jste fakt tak hloupí, že jste přesvědčeni, že ti, kterými otevřeně pohrdáte, které zesměšňujete a dehonestujete, se k vám přidají? Svatá prostoto. Život není sociální síť, zlatíčka, a úspěch v něm se neodvíjí od počtu lajků.

****

Do cupování doby minulé se pustili proesionální influenceři - v Čechách Kovy, na Slovensku Popluhár: https://www.hlavnespravy.sk/vyjadruju-saifa-youtuber-peter-popluhar-naozaj-svoje-nazory-su-skutocnosti-sucastou-osvetovej-kampane-spolocnosti-o2-ktora-ma-namierene-dokonca-aj-do-skol/1960631?fbclid=IwAR2rjXhRvgwUmGSSRBrkTIBplcRAkV-ANsaWC_VKuyOSKMBA2OF3YOc5pd0#

"Nejvíce podporovatelů mají demonstrace zejména mezi mladšími lidmi. V kategorii 18 až 29 let je podporuje padesát procent lidí," uvedl Rozhlas. Zdroj: https://eurozpravy.cz/domaci/politika/rana-milionu-chvilek-demonstrace-nikoho-nezajimaji.fd318aff/?fbclid=IwAR0McUlxDZQQHrAoYXk1N9O0QIoNJEuj9intqSQuDZEOktERNncHNa1M2mM

25.11.2019 Novinářka Petra Procházková z Deníku N napadla novináře české redakce Sputniku a dala mu facku, za to, že píše pro Sputnika. Strhlo se provoláváníé sláva jejích příznivců. 

Marek Řezanka

Sprostotou ke slušnosti?

Mlátit se, je dovoleno?

Tiše přemítám
Problém „slušných“ nese jméno:
Agresivita

Ať se lidé klidně bijí
přímo nakáže
pan starosta z Řeporyjí
symbol pakáže

Sprostý je a neurvalý
chválí roztržku
Druhým chce dát – tuží svaly
rovnou „přes držku“

Facka místo velkých řečí
má být řešení
Staví se z ní v těžké křeči
hnědé lešení

Žena, která facky dává
k nám se obrací:
Prý smí trestat podle práva
manipulaci

Tato logika nás ale
k tomu nabádá
fackovat ty, kdo lžou stále
ovcím ze stáda

Kdo jinému jámu hloubí
na dno dopadá
Násilí je znakem zhouby
milá hovada

Společnost se nesjednotí
pokud prochází
že je zmlácen, kdo je proti
Jsou zde dotazy?

Je to přece jednoduché
jak ten pohlavek
Nechápou to slabí duchem
podněcují vztek

Ten boj proti nenávisti
se nám otočí
Kdy ti „slušní“ vlastně zjistí
že jsou svoločí?

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Osobní vzpomínky na tak zvaný,, samet "samozřejmě bývají nejrůznějšího charakteru a lze uvést, že opravdu nezapadly. Tehdy v roce l989 sice změna jakoby visela ve vzduchu ovšem samozřejmě neurčitě. Osobně si toto prý magické datum 17.11.ztotožňuji se symbolem porážky, byv tehdy pozván příbuznými právě L.P. 1989, na porážku čuníka, která se uskutečnila ve vesničce v podhůří Hrubého Jeseníku. Tedy toho dne vlastně dle mých osobních zážitků, padl čuník i v hl městě Praze pak společenské zřízení socialismu. Den byl tehdy i nyní jasný, ovšem při porážce před třiceti lety, panovala mnohem větší meteorologická kosa, než nyní v období globálního oteplování atmosféry zemské.

   V období současného všeobecného marasmu a úpadku, jež povstal z rozhodnutí nám vládnoucích sil kapitalistických zbohatlíků, dle nichž se tradičně rozhádaným, ohlupovaným a zastrašovaným lidem efektivněji vládne a lze je téměř 100 procentně lépe vykořisťovat, lze považovat za potěšující zprávu, že i když postupně a velmí částečně zvedá hlavu protikapitalistická opozice, kterou samozřejmě nelze spatřit v činnosti vedení politických stran, které se prohlašují za levicově orientované. Přehlížejí však účelově onen dějinně ověřený rozpor slov a činů, kdy na jedné straně alespoň částečně brojí proti kapitalismu, na straně druhé však je svou oportunistickou politikou, pomáhají udržovat a to až do hořkého konce jimi vedených politických stran, kdy tito zrádci levicových idejí posléze dále  zřejmě přesadlají na oře  úplných pohůnků oligarchů.

  Většina lidu obecného, jež si nechala vycinkat sametový kapitalismus samozřejmě se jemu podřídí a bude jej velebit do další předurčené jeho hospodářské krize, podmnožiny krize všeobecné, kdy již patrně nebudou vyjádřovat letenský hold jedné části našich vládnoucích chamtivců, jak jsou jimi propagandisticky a snad i peněžně motivování. 

   Jak si lze v závěrečné části tohoto velmi pěkného a podnětného článku přečíst, zažívá zatím toliko částečnou renesanci i popelka současného budování kapitalismu a to poezie, dokonce proletářská ?