Plíživý rozklad české zdravotnické sítě

obrazek
15.10.2019 12:22
Za pobyt v některých nemocnicích se začalo platit! (A do těch neplacených se zhoršil přístup. ) Uplynulý rok jsem strávila bojem o to, abych se dostala k patřičné léčbě. Ačkoliv jsem v prosinci ještě běhala jako čamrda, v květnu jsem již nebyla schopna chůze, protože doktoři předepisovali jen symptomatickou léčbu. Až úraz mne dovedl na lůžkové oddělení slušné nemocnice, takto VFN. Ale jak mohli, tak se mne zbavili návrhem paliativní léčby. Naštěstí osvécenný lékař v sanatoriu Na Pleši měl i léčbu skutečnou. Z rodiných důvodů jsem si však užila i pobytu v LDN. Toto je krátký text o tom, se aktuálně děje v českém zdravotnictví, jak jsem zjistila i konzultacemi se svými přáteli.

S českým zdravotnictvím se děje to, že ibývají lůžka akutní péče (zmizelo jich 45 000), ta zůstávají ve fakultních nemocnicích, jež naopak nemohou léčit dlouhodobé záležitosti. Menší městské nemocnice se pomalu přeměňují v zařízení následné péče, tzv. LDN. Tam vám nevyléčí ani karpální tunely, nejsou ochotni vypraVI sanitku ke specialistovi, a kvůli lakotě pojišťovny, kdy vám kupříkladu nechce dát lék za osmnáct tisíc po dobu několika měsíců, vám mohou uříznout nohu. Tyto LDN, nedávno ještě bezplatné, postupně zpoplatňují. Běžná cena v LDN v Kralupech činí 6000 za měsíc, za VIP pokoj se sprchou a záchodem 9000.  Ale lékařský život je zde blahý - jedna  malá a jedna velká vizita týdně, ryze  formální.

Podobně zpoplatnily i drobnější specializovaná sanatoria, jako ona Nemocnice Na Pleši, která je soukromá (přes 50% má Šmucler) kde se neplatí jen onkologické oddělení, ale platí se oddělení rehabilitační a i oddělení plicní.  Argumentem má být, že bezdomovci, jež se na tato místa dostali v počtu 1-3 jedinců za yezonu, zabírají místa pro potřebnější nemocné.  Je to argument lichý, protože tímto sse oddělení bezdomovců nezbavilo, kolínská sociálka si spočítala, že za ubytovnu platí bezdomovci 270 Kč/denně, kdežto  Nemocnici na Pleši 150Kč/denně. A místa pro potřebné také neubyla  s  bezdomvoci, ale díky managerskému experimentování, kdy se během let kdysi výlučně plicní sanatorium transformovalo v kombinaci rehabilitací po implantaci klouábní náhrady a převážně radiologickou léčbu na oddělení onkologickém  Jeden pacient přitom tv rdí, že na péči o stárnoucí astmatiky se vydává neúměrně málo peněz, a že se to vymstí, ale to si systém uvědomí teprve, až  začnou umírat staří astmatičtí  boháči. Nr, br dkutečnodi bufou příliš předčasně umírat příliš mladí astmatici. 

Souběžně s tím ubýv ají v zemi i pohotovosti, v Kralupech (18 000 obyvatel) není jediná, v ústeckém kraji celém není ani tzubní. Když ústečáka akutně bolí zuby, musí do Prahy, Spálená 21. V televizi si jakási starostka stěžovala, že od dovby, kdy zrušili funkční pohotovost v sousední vwětší obdci, stoupla úmrtnost o 30%. 

Objevila jsem však kam se poděly peníze za sociální služby, které hledá ministryně Schillerová a nikoliv Maláčová, veškerá nemocniční oddělení jsou pročesávána terénními  pracovníky těchto sociálních a sociálně zdravotnických služeb, jež hledají ovečky. Jejich péče je bezplatná, nebo velmi  nepatrně zpoplatněná - kupříkladu obědy denně za 65+20 Kč/den. O mně se aktuálně podílejí takové organizace tři - Péře doma, Fokus a Amélie. Každá umí něco, žádná neumí komplexní péči, Amélie neví, co má nabízet, ale chce na tom trhnout. Péče domai by mohla chodit ke mně denně, ale seškrtali jsmwe to na jednou týdně.  Doprovod ven s chodítkem je aktuálně jediná služba, kterou potřebuji, a s tím mi nepomohou, (resp.  pravidelně nikdo, Fokus tak jednou týdně ), jakož ani  vyzvednutím poukazu na převozovou sanitku ke specialistovi, ke kterému jsem také musela, když jsem ještě nebyla schopná chůze vůbec, a bez poukazu mne nikdo nezajistí dopravení až ke dveřím a zpět..Ale takový poukaz lze získat jen od specialisty, a dodatečně to nejde. Musíte si pro něj někoho poslat, a když nikoho nemáte, máte smolíka. A skutečnou sanitku vám pošlou jen když jde o opravdu akutní stav. ale žádná ze sociálních služeb mi nenabídla, že mi s tímto pomůže.  . 

Hlavně, že všude mají kaplany (poradí si i s muslimkou), úmrtnost je v těchto zařízeních (včetně fakultních nemocnic!) na denním pořádku (zhusta se umírá hlady, není neobvyklé, že pacient během několikaměsíčníé  hospitalizace zhubne o 30-40 kg, a pak už ho nikdo nezváží, protože se nepostav í na váhu, hubne ale dál, ale úmrtí hlady může přijít i mnozhem rychleji, než za několik měsíců, protože sestry a lékaři se chovají, jako kdyby pacvienti byli breathariáni, a nedávají jim žaludeční sondy, jen infuze, pro kojmpenzaci výpadku příjmu potravy.).  Nic se také nezměnilo na trápení nesoběstačných stařečků žízní, tprotože se jim nikdo dostatečně nevěnuje, nenapijí se, jak je den dlouhý, takže mají moč úplně hnědou. Také  mají zhusta zanedbané proleženiny - třeba na partách. Kdo má dost peněz, může si však pro svého stařečka zařídit pobyt věru luxusní za 35 000 Kč za měsíc. (sara Stan, " souhlas a co ja vim, tak jedine kvalitni zarizeni je Kosik, potom Italska, ale tam uz berou jen po operaci kycli. Malvazinky des") 

Protestní hlas se zvedá z kruhů lékařských a sesterských na stránce: https://www.9pkz.cz/ Připojte swe k petici. Myslím, také že je na  čase lékařům, kteří  se rozhodli praktikovat v zahraničí studium na českých školách a českých mrtvolách zpoplatnit. Také by bylo vhodné  zlepšit středoškolské vzdělávání sester a škrtnout vysokoškolské. Připustit mu jen status ne zcela nezbytné nadstavby. 

Zhruba lze říci, že s nařízeními pojišťoven se ve zdravotnictví tolik šíbuje s pacienty a klasifikacemi jejich onemocnění, že se ze systému vytřácí to základní - inteligence. A to drasticky. Velmi dobře si umím dnes představit svoji vlastní léčbnu tak, aby byla levnější, než se za mnne dosud utraqtilo a já byla zdravější, než jsem nyní po absolvované léčbě. .Klíčové kupříkladu bylo, že V šeobecná fakultní nemá ortopedickou péči a k žádnému ortopédovi mne neposlala, ale já mám zlomený obratel. A ani Na Pleši neumí poskytnout plnou rehabiilitační péči onkologickým pacientům, pro ty mají jen ne dost vzdělané rehabilitační sestry, LDN Kralupy se pak tváří jako rehabilitační centrum, ale z rehabilitačních služeb mi poskytlo jen zapůjčení chodítka. 10 minut příce za 3 týdny. Příznačné je, že o staříky po operaci kyčelního kloubu se rehabilitačně srtarají tak, že tam leží jedna, sic velmi stará, kterou nerozchodili ani za rok. (běžné jsou tři rýdny až tři měsice),  V rehabilitačním chození s chopdítkem venku mne pak podpoří ani jedna z neziskovek, jež mne kontaktovaly. Na konto Fokusu bnutno připsat,  že mi opravdu zasvěceně poradili a vícekerát pomohli,  a že mi doporučili jinou organizaci, jež  zajišťuje to, co oni  ne. 

Na Kladně a v hostivicích, kde se o vše velmi dobře postaral David Rath, takové problémy jako ve zbytku Středočeského kraje problémy nemají.  Pražské velké fakultní nemocnice jsou proto přeplněné a nemají péči pro Pražáky, protože do nich míří všichni infromovanáí Středočeši. 

Pokud se zdravotnictví rozvíjí, akcentuje pacienta, mohou se rozvíjet vědecklé objevy, jako ty profesora holého, jež již v ynesly přes 20 miliard, ale ne nám< protože jsme se nepostarali o jejich uplatnění, ale prodali je nastojato, jako dříví v  lese. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/patenty-profesora-holeho-vynesly-uz-20-miliard-jeho-leky-pomahaji-37-milionum_1707171004_dbr?fbclid=IwAR3EusQGfBu8FCtb2ImRRM7gc5G1-J5dRFVfKf29gFnDzpvyO0yt0So9L1c

nezobrazený text pods obrázkem: "Nespokojení lékařio odešli, milý synu! Přijmi tedy alespoň útěchu od spokojených kněží!"

K placenému zdravotnictví - uvědomme si, že lidé, kteří platí drahý nájem nemohou do LDN, pokud tam nehodlají zemřít a tedy pokud nehodlají své dosavadní bydlení opustit. Nikde ale není řečeno, že na dané částce platby zůstanou. Jo a to placení je neoficiální, platíte sponzorský dar, ale bez něj vás nepřijmou. Logicdky a paradoxně jsou proto LDN plné lidí, kteří vlastní domeček. Ano, těch, který m by snadno mohla pomoci rodina nebo docházející pečov atelky, či jejich kombinace. Ne všude je méžné si dát vyprat prádlo v nemocnici, protože ne všude vám zajíistí, že se prádlo v popřádku vrátí. Ještě štěstí, že nemocnice půjčují noční košile a župany!  Pak je také vhodné mít pohotové příbuzné kvůli vylepšení jícelníčku. V LDN si napsali, že bych  měla mít diabetickou dietu, ale nijak se to na jídle neprojevilo. Jen sacharidy, sacharidy, a zase sacharidy. takřka žádné bílkoviny, protože neumí nakoupit ani žaludky, srdíčka, pařáty,  zkrátka droby, líčka, oháňky, vemínka, býčí žlázy, nožičky, hlavy, natož aby  toho uměli uvařit. Žádná zelenina  nepočítáme-li jednu mističku  zeleninového salátu za tři týdny a a pár strouhancvů mrkve v polévkách.

Vladislav Černík: o u řady praktiků se vybírají poplatky/doplatky za úkony jinak pojišťovnou plně hrazené,což se člověk doví v křesle,ať již třeba zubařském či gynekologickém. Jose Šrotýř: zaplatit musíte i u očaře, když vám pojišťovna odmítne dát kontakt na smluního, kterého pro vás nemá. o nedostatečné zubařské pči jsem psala dříve.  Aktuálně chybí nejen akutní lůžka, zubaři a praktičtí lékaři, známý nemohl najít ani očního lékařeč, a když jej našel, nesetkala se jeho nemoc (makulární degenerace) s dvacet let starým avantgardníém fotooptickým lékem, kdy se do žíly vstříkne lék a oko se ozáří laserem, přičemž fotoaktivní lék znovu zesítěuje degenerující sítnici. Zkusím jméno léku dohledat. 

Placení v nemocnicích se týká zřejmě i exekuovaných, nelee jim bez zabavení na péči přispět sociálkou.  Budou nejostrakiovanější skupinou. 

Petr Lachnit, ANO,   zastupitel Prahy 5: "Děkuji za informaci. Donáší se ke mně podobné zvěsti. Ale vzhledem k tomu, že zdravotnictví nemáme, tak spíše z oblasti soukromých domovů pro seniory a soukromých domovů se zvláštním režimem. Na webovkách nic a sociální pracovnice sdělí cenu za pobyt 40 tis. kč./měsíc a skládá se pak celá rodina." vysvětlení nesrovnalosti: "Ministr zdravotnictví je ANO a já jsem radní na městské části Praha 5 za ANO.

Pozn.  Zvláštní režim a tedy sanatorium se zvláštním režimem a příslušně drahé předepisují i na úplné ptákoviny, jako na aterosklerozu, kdy jsou lidé hravě schopní počítat rovnice. 

Oslovte Babišův krizový štáb: https://www.9pkz.cz/clanek/klame-vojtech-babise-zdravotnici-premierovi-predali-uplne-jina-data

Babiš na FB: "Čau lidi, přijel jsem z neskutečně náročného dvoudeňáku v Bruselu, teď už jsem v Japonsku, dneska to nebudu okecávat. Jdem rovnou.

Úhradová vyhláška, ten nejdůležitější dokument, na kterém závisí poskytování zdravotní péče všem lidem v naší zemi, je hotová. Tohle jednání bylo fakt na krev. Chvílemi brutální z obou stran, ale dohodli jsme se. Nakonec jo. Museli se na ní shodnout nemocnice, pojišťovny a ministerstvo zdravotnictví. A ministr zdravotnictví ji teď v pátek podepsal. Hotovo!

Ještě před tím se potkal s “krizovým štábem”, o kterém jste se mohli dočíst v minulých hlášeních. Představil jim finální verzi vyhlášky a jsem rád, že konečně přišla konstruktivní debata a snaha najít kompromis. Na místě jsme se dohodli třeba o navýšení peněz pro domácí péči, o tom vám napíšu za chvíli.

Takže vyhláška je podepsaná a ministr Adam Vojtěch ji odeslal do Sbírky zákonů. Bude to naprostý rekord. Na zdravotní péči dají příští rok pojišťovny 340 miliard korun, to je o 29 miliard víc než letos. Dalších 6 miliard půjde nad rámec úhradové vyhlášky z rezerv zdravotních pojišťoven. Takže za pacienty půjde celkem o 35 miliard korun víc. Odhadujeme, že příjmy veřejného zdravotního pojištění budou příští rok 350 miliard, což je meziroční nárůst o 19 miliard.

Ve vyhlášce je už to, na čem už se dohodli zástupci nemocnic a zdravotních pojišťoven, ale počítá i s dodatečnými 4,9 miliardy, abychom kompenzovali navýšení tabulkových platů ve veřejné sféře o 1500 korun měsíčně. Když navyšovat, tak všem a spravedlivě, to znamená proporcionálně.

I když teda jedna skupina dostane víc. Pracovníci v domácí péči. Ty jsme zvýhodnili už v původním návrhu vyhlášky, protože byli v minulosti fakt opomíjení a my chceme tenhle dluh splatit. Díky tomu třeba sestra v domácí péči může dostat až o 10 tisíc měsíčně víc. Zvýhodňujeme zvlášť ty, kteří se starají o nejnáročnější pacienty. Celkem, když to vezmu dohromady i s penězi z rezerv zdravotních pojišťoven, půjde na domácí péči příští rok skoro o miliardu víc než loni. Meziročně je to skok o 42 procent. Tady můžou být lidi fakt spokojení.

Co je v té vyhlášce dál?

Nemocnice dostanou peníze navíc na urgentní příjmy a lékařskou pohotovostní službu a zvýší se i úhrady za nonstop provoz ambulancí v nemocnicích. Ještě víc peněz dostanou za lepší personální i technické vybavení. To znamená, že si budou moct dovolit třeba psychologa, logopeda, nutričního terapeuta nebo sestry specialistky na hojení ran a taky budou moct snižovat počet lůžek na pokoji a pořizovat si modernější, elektricky polohovatelná. Celkem na lůžkovou péči půjde o 12,2 procenta víc. To je o 3 miliardy víc než letos. Dohromady 20,8 miliardy.

Těch 6 miliard, které půjdou z rezerv zdravotních pojišťoven nad rámec vyhlášky, je určených na vyšší kvalitu a dostupnost zdravotní péče. Ocení to třeba malé nemocnice v oblastech, kde je doteď zdravotní péče hůř dostupná. Peníze se rozdělí spravedlivě a transparentně! Všechno se bude zaznamenávat do zdravotně pojistných plánů, které schvalují správní rady zdravotních pojišťoven a po nich Vláda a Sněmovna.

Je toho strašně moc, co nová vyhláška lidem přinese. Dostupnější zubaře, fyzioterapeuty, rehabilitační péči, gynekology, delší ordinační hodiny.

A hrozně důležitá věc. Bude výrazně dostupnější neurorehabilitační péče. Tu potřebují hlavně děti s mozkovou obrnou a obecně pacienti s poškozením mozku. Zařídili jsme to tak, aby péče o ně vůbec nebyla limitovaná a pojišťovny ji hradily bez omezení. Super.

S Adamem Vojtěchem taky pokračujeme v návštěvách těch historicky zanedbaných pražských nemocnic. V jakém jsou stavu. Co potřebují. Jak jim můžeme pomoct. Tohle už je třetí hlášení, ve kterém vám o tom píšu, a tentokrát jsme byli v Nemocnici Na Bulovce. I ona patří k největším zdravotnickým zařízením v Česku." dále hovoří o Bulovce, primátorovi Hřibovi a Pirátech, Evropsklé radě a Japonsku a olympiádě. 

*****

Osobně jsem přikročila k léčbě rakovinné anémie a ropadu kostí čajem  kořene pampelišky. https://livelovefruit.com/health-benefits-of-dandelion/?fbclid=IwAR21hApiGkdpeEaTlUAgvxv-Ne1Xn-7BLo5ocfv0TBmcEwuFpdQBdSd3Cpg a také vitamín d, alozex a diffosfonáty. 30.12.2019 Jitka Dudová: "máme to uplně stejné prošla jsem rakovinou střev chemoterapie jsem po 6 zastavila sama a užívám tinkturu z kořene pampelišky a onkomarkry jsou pryč" "vyrábí ji byliny Serafín jsou internetu mají ji nejlepší stojí 120 kč vydrží na měsíc bere se 3x denně 10 kapek před jídlem primář z onkologie mi napsal do zprávy výrazné zlepšení po užívání tinktury"

Události komentáře 22:18 hovoří o nárůstu počtu lékařů,. ale jne sester: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/219411000371022/ P.S. zmizeli dětští praktičtí lékaři, tamtéž. 

Pohled na LDN odjinud, neávislý pohled potvruje mnou zjištěné, jen ještě - těm lidem, co mají problém as  přijímáním potravy se také dávají léky na spaní místo večer přes den, p\k se totiž prospí a je alibi, že nebyl nakrmen, napíše se "spal". https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/za-zdmi-ldn-je-pacient-nula-zjistil-reporter-mf-dnes.A080706_225553_domaci_mia?  

5.11.2019 Zavírání nemocnic na obzoru - pro dluhy: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/nemocnice-dluh-ministerstvo-zdravotnictvi.A191104_212941_ekonomika_mato

7.11.2019 Na  Slovensku čeká lidi s respiračními problémy toto: https://www.dalito.sk/odbornici-su-sokovani-na-najzranitelnejsich-sa-vali-katastrofa-aj-doplatky-za-inhalacne-lieky-zdrazeju-o-600-percent/?fbclid=IwAR2D7xgYoDqWcK0BtcpyskN5GMDXfgSNz73h1G2jOf-mJaB8y4dCM_pChhw

9.11.2019 V Litoměřicích občané dali v regerendu najevo, že nechtějí privatizaci nemocnice: https://www.severoceskydenik.cz/advertorial/obcane-litomeric-dali-jasne-najevo-ze-s-privatizaci-nemocnice-nesouhlasi.html?fbclid=IwAR377JtjKpToldJu9boqIxEnRGnxtffRvBUTPchbDTnhu2jNk9YmxaPIXu4

9.11.2019 Poslanci v prvním čtení schválili novelu zákona o zdravotních pojišťovnách z pera ministerstva zdravotnictví, která zruší právo pojištěnců volit do orgánů zdravotních pojišťoven. Právo volit a tedy ovládat zaměstnanecké zdravotní pojišťovny mají podle této novely získat oligarchové, zahraniční finanční skupiny a manažeři polostátních podniků. Občané ztratí další díl kontroly nad miliardami, které do zdravotnictví povinně platí. Od vzoru prvorepublikových či rakousko-německých zdravotních pojišťoven se posuneme kamsi na Slovensko po kauze Gorila. https://www.ctidoma.cz/forum/zdravotni-pojistovny-ovladnou-oligarchove-cizinci-navrhuje-snemovna-zakon-zbavi-seniory?fbclid=IwAR0vmuCMtnQMILwWKlExL9yKHmkiOVJb9tH-95H0sDFFohYZ7B3fVSZFnkc - jak to dopadlo 30.12.2019: https://www.pokec24.cz/politika/novela-zakona-o-zdravotnich-pojistovnach-pojedou-korporace-pres-mrtvoly/

14,11.2019 https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Drasticky-zaznam-Polonaheho-stareho-pana-dotahli-z-brandyske-LDN-do-jeho-prazskeho-bytu-S-uriznutym-palcem-na-noze-bos-bez-obvazu-krvacel-nevnimal-603349?fbclid=IwAR2tYp2a3vD54GkvKBDXfpMOdb_wQlJfLniBHwghOhfIuCGWEcke99tGs6Y

Chování personálu v domově seniorů, nikoliv výjimečné: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fuj-ty-prase-ty-zase-smrdis-reporteri-seznamu-se-skrytou-kamerou-za-zdmi-domova-senioru-83076?fbclid=IwAR1p9TzNkUnf4ekbrcO1LTw8JFeXuJ8YjoroFU0pRuo9KLKuHG2jh9g_7DI

zprávy z ostravské Slunečnice popisují přesně to, co jsem viděla a zažila já osobně jinde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sdelte-nam-dalsi-pripady-sikany-senioru-vyzval-reportery-seznamu-primator-tady-jsou-83684?dop-ab-variant=100&seq-no=1&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Naděje, pobočka Praha: Dlouhodobě upozorňujeme na problematiku starých a nemocných lidí bez domova. Často bývají v azylových domech a nemají šanci dostat se do služeb péče, tzn. třeba do domova pro seniory nebo do domova se zvláštním režimem. Těmto lidem se u nás nedostává adekvátní péče, ale "vyhodit" je prostě nemůžeme, a tak často dožívají u nás.

10.12.2012 V ostravské nemocnici zastřelil odbytý pacient 6 lidí a tři zranil, jedna je v kritickém stavu. O Ctiradovi Vitáskovi se vědělo, že si stěžoval na to, že je velmi nemocný a nikdo jej nechce léčit. Souhlasím to odpovídá i mé zkušenosti, trvalo půl roku, než se mi  podařilo se probojovat k lékařům, kteří se mnou byli ochotni zabývat. A do té doby se můj stav stále zhoršoval a zhoršoval. Ani poté se mi nedostalo ortopedické rehabilitace, protože ortopedy tato nemocnice nedisponovala, a nebyla ochotná mne za takovým lékařem kamkoliv poslat. Je nutné si zapamatovat, že ochota našich lékařů administrovat pilulky je podstantě větší, než jejich ochota léčit. 

Bída kráčí Kanadou, stala se zemí s nejrychleji narůstajícím počtem bezdomovců, a tak tam začali uvažovat o tom, že lékařům povolí eutanázii dementních pacientů bez aktivního souhlasu těchto: https://www.lifesitenews.com/news/quebec-considers-allowing-doctors-to-euthanize-dementia-patients-without-their-active-consent?

 4.2.2020 špatnej hejtman je pro lokální zdravotnictví skoro stejně špatnej jako špatnej ministrr: https://dusanpoc.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=743976&x=socialky_facebook_c&utm_source=facebook&utm_medium=sharecm aneb Jiří Čunek a stavba krajské nemocnice ve Zlíně-Malenovicích posvěcená ruinováním ostatních nemocnic. 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Pochopitelně, že hlavním problémem civilizace, která spatřila své hlavní poslání v hromadění majetku se jeví její odlidštění. Peníze povýšené nad lidství, tudíž ono novodobé Zlaté tele, jemuž mámení čím dál více podléhají nám vládnoucí  sobečtí a arogantní jedinci, kteří se neštítí oné zjevné odpornosti vydělávat na cizím neštěstí.

amiourful

Chtřěla jsem hlavně říci, že zaplatit si nechají, a pak vás stejně svou ignorancí zabijou. To snad nebylo ani ve středověku. 

klokan

  Naši novodobí kapitalisté, plody jejichž ziskuchtivých orgií ochutnáváme každý den, se zkrátka již neštíti ani sebevětších podlostí, tedy ani obchodování s lidským zdravím, jak tuto okolnost ve svém výstižném článku popsala paní Amiourová,v němž nám přiblížila vlastní zkušenosti s jedním z objektů podnikatelské činnosti zdejších mafiánských kapitalistů, kteří jsou již natolik nabubřelí, že od projednávání svých podnikatelských kšeftů, odeženou i zástupkyni zdravotnických odborů, kterou předtím k jednání jakoby pozvali,jak jsme toho byli svědky prostřednictvím informací  prosáklých z médií. Pochopitelně každý s našim zdravotnictví příjde do styku vzhedem ke svém aktuálnímu zdraví. Informace o nedobrém stavu zdravotnictví v ČR zde tlumočené autorkou článku, lze potvrdit i z jiných úhlů pohledu, tedy i těch spoluobčanů, kteří se cití být relativně zdraví do té míry, že potřebují v lékarně toliko občas zakoupit nějaký běžný lék proti nachlazení. Ovšem nezřízenou chamtivostí farmaceutických výrobců, byly i ceny těchto běžných léků vyšroubovány do závratných výši, kdy jejich zákazník vzhledem k jejich nezměrné lakotě při koupí třeba běžného balení Acylpirinu, jehož deset tablet za reálné socialismu stálo pouhopouhých 1,20 Kčs, bývá nucen studovat reklamní letáky lékárenských řetězců, kde lze tento univerzální lék koupiti laciněji než za 40,-Kč aktuální průměrné ceny. O podivnost logiky uvažování našich vládců pak svědčí i ten fakt, že namísto, aby zrušili klamavé slevové akce v oblasti farmaceutiky, činí tak napřed u potravin. Jedná se zřejmě o to jak se konkrétně vyspí ten který lobbystický představitel.

  Nakonec o tomto náhlém prozření našich velitelů ve smyslu, že bude nutno zrušit slevové akce v prodejnách potravin sle lze pochybovat, protože co by si vlastně počali bez indoktrinace našich občanů konzumerismem a bulvárem, který má jejich mysl odkoinit od sledování důležitých věcí k podružnostem.