Poděkování voličům ANO

obrazek
22.12.2017 21:55
Trošku světla do kauzy, od zasvěceného státního úředníka: "Děkujeme voličům ANO... Evropský podvod se nestal, protože české úřady stihly Čapí hnízdo vyjmout z evropských projektů, takže "Evropa" Babiše stíhat nemůže. Sice musí ČR bleskově vrátit těch ukradených 50 miliónů, ale od toho má Babiš českého daňového poplatníka. A jestli se stal podvod v rámci ČR, o tom budou rozhodovat české orgány, které jsou, čirou náhodou řízeny nějakým Babišem, o kterém za koblihu rozhodli čeští voliči, že ani trochu není v žádném střetu zájmů a je čistý jak okvětí bílé lilie. Nabízí se otázka - proč to urychleně české úřady těsně před koncem roku vyjímaly z evropských projektů a vracely dotaci, když se žádný podvod přece nestal? Mohl by mi to, prosím, zodpovědět nějaký volič ANO?" Ano, vím, že se to v médiích prezentuje, jako něco, co teprve nastane, ale tato prezentace byla nutná proto, aby si Babiš u voličů otevřel tzv. Overtonovo okno - nastolil zahlazení svého činu jako normální akci, k níž dojde během času. Což je nutné pro to, aby voliči na tuto hru pozvolna přistoupili a on mohl zatajit skutečný obsah zprávy Olafu - jímž je výsledek vyšetřování a skutková podstata jeho činu. Babiš je prostě mistr.

březen až květen 2018 Babiš přiznal, že Čapí hnízdo patřilo jeho dětem, on je jen nepřímo financoval reklamami z Agrofertu. Tak to ano, pak je čerpání eurodotací kutečně jen morální vada a ne trestný čin. 

motiv pro psaní tohoto blogu je však jiný: 

na CŤ24: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000101222?x=48&y=10&index%5B%5D=590087

postupně doplním o další ifnromace. 

Jde o bezprecedentní mrzačení práva, asi jako kdyby zločince, kterého chytil soud za ruku , nechal jeho čin zahladit a upustil od rozsudku i potrestání. Soud se tak mění pro někoho - pro oligarchu - jen v pořádkového policistu, který ovšem ani neuděluje pořádkové pokuty.  Jeho čin se nestává společensky méně nebezpečný tím, že pachatel se zdárném ukončení vyšetřování vyhýbá konání spravedlnosti!  Co kdyby se vyšetřování nekonalo, nebo se jemu podařilo před vyšetřovateli úspěšněji ukrýt stopy? A jsme u toho: 

Uváděla jsem tu mnoho zdrojů svědčících o Babišově nepravostech. Myslím, že každý si může koupit knihy pana Patočky a Zuzany Vlasaté a pana Kmenty. Ale mne nejvíce pálí vzrůst státního zadlužení, protože nejsem schopna nikoho přesvědčit, že moje analýza, byť působí jurodivě, je v zásadě správná. O tomto dluhu jsem psala zde: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nejstrasnejsi-podvod-lidstva-modernizoval a zde: http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/zadluzenost-statu-vzrostla-do-konce-prvniho-ctvrtleti-2017-mezirocne-o-tretinu

Nově se  objevilo toto: Třeba by se dalo něco usoudit také z výše částky na obsluhu dluhu - příští rok má dělat okolo 350 miliard: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/2341300-statni-dluh-si-pristi-rok-vyzada-350-miliard-schillerova-chce-prodluzovat-jeho je zde tvaké uvedeno, že v roce  2018 bude emitováno pro domácí trh dluhopisů nejméně za 150 miliard a také, kdo drží státní dluhopisy. ze 42% to jsou finanční ústavy a ze 40% zahraniční subjekty a téměř z 20% neví se (není uvedeno) kdo..Po položkách rozepsaná struktura oněch 350 mld také nesedí - součet dává jen 345,8 mld. Schillerová vypadá jako  zasvěcená, přestože zaplatíme více (přesně citováno "budeme potřebovat" více), ona tvrdí, že zaplatíme méně na úrocích a nenamáhá se sdělit, za co tedy zaplatíme více: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000101222?x=80&y=7&index%5B%5D=590084 Takže si to shrňme: úroky klesly, ale náklady na obsluhu státního dluhu značně stouply, což je vysvětlitelné jediným: že totiž v roce 2017 stoupl státní dluh, a to, že citovaná média se tomuto termínu vyhýbala a hovořila o zahraniční zadluženosti ČR, na věci nic nemění. A ještě jednu věc to potvrzuje: že totiž mediálním mluvícím hlavám je úplně jedno, kdo co říká, hlavní je, že se blábolí plynule! 

No ale proč to píšu: stále nikdo nepoložil veřejně otázku, kam se tedy poděly ty peníze získané prodejem   dluhopisů v roce 2014 a 2017? Celkem přes 2 biliony? Na co šly, když to do rozpočtu nebylo?!

Bude je vůbec někdo chctít zpátky, když už na obsluhu dluhu platíme ročně tímto rokem počínaje nejméně tři čtvrtiny toho, co vydáme na důchody?

Tady je ukázka typické Babišovy hasbary - Čapí hnízdo již není mezi programy financovanými EU, a zároveň se ministerstvo ještě nerozhodlo, zda dotace vrátí. Dvě věty, které se vzájemně popírají v jednom odstavci. Ale opět platí, že mediálním mágům nevadí, kdo co kydá, hlavně, že to jde plynule. https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=458672&sId&mId Myslím, že si budeme muset zvyknout, od Babišovy vlády totiž nepřijdou již žádné jiné informace, než zatížené lžemi.

Ještě nedávno nebyly náklady na obsluhu státního dluhu (úroky z dluhopisů) přes 350 mld, ale jen něco přes 50 mld:   https://roklen24.cz/a/iWVqu/naklady-na-uroky-ze-statniho-dluhu-loni-klesly-na-53-mld-kc říká článek z roku 2016! A není jediný, který to tvrdí! A myslím si, že jestliže nějakým dluhopisům končí splatnost a místo nich budou tedy místo nich vyemitovány nové, tak nelze splatnou částku uvádět jako celkový výdaj, protože bude nutně v bilanci s příjmem. ( Stejně tak nelze uvádět jako celkovou částku výdajů 290 mld za rok 2017, pokud byly jedny dluhopisy se splatností nahrazeny druhými, novými ve stejné výši!!!. /Ano v materiálu ČT se píše nikoliv výdaj, ale financování dluhu, ale nejvíc ze všeho to připomíná připravu půdy a výkazů pro další zásek do státní kasy dalším skokovým zvětšením dluhu. Svědčí proto poněkud i fakt, že součet vzniká přičtením plánovaného schodku státního rozpočtu, takže nejde jen o hodnotu proplacených starších dluhopisů na konci doby splatnosti (za 251,8 mld), jež mají být vyměněny za nové, mohli bychom si myslet, že jde o vývši nové emise dluhopisů, nebo to může být - třeba v budoucnu, vyloženo jako celkový nárůst počtu dluhopisů státu -  ty dva druhy položek jsou, co se týká postižení trvání a změny, poněkud jako hrušky  a jablka! )

Ministerstvo financí ale vyrábí samé pěkné výkazy, jen jsou úplně k ničemu! Ale kdybychom si měli vybrat, co nám do skládačky pasuje, tak já bych doporučila všimnout si, že  úrokové výdaje na domácí dluh jsou třkrát vyšší, než na zahraniční, a mé blogy výše uvedené jsou o nárůstu zahraničního zadlužení: http://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/naklady-statniho-dluhu (ale to ovšem neodpovídá tabulce uvedené v odkazu na českou televizi o 350 miliardové obsluze státního dluhu v roce 2018) no myslím, že po řádění Babišovy party na ministerstvu financí jen tak někdo výkazy a dokumenty do pořádku jen tak někdo nedá! Čísla samozřejmě vůbec nezohledňují dluhopisovou emisi v roce 2014, která podle v4tradera také dělala bilion. 

P.S.: Již někdy okolo roku 2012 se v dnes již neexistujícím baru Špína na Vinohradech opíjel do němoty úředník mionisterstva financí z toho, že musí dělat zcela nesmyslné a věcně nesprávné výkazy. Inu proč: nová vrchnost si sebou přivedla nové politické vyšší úředníky, kteří sice nic neuměli, nic nevěděli, ale museli mít vždycky pravdu. Takže binec tam byl již před rokem 2014. Ale myslím, že to byl binec nechtěný a v té době ještě nežádoucí a že se nižší úředníci v té době ještě snažili věci vysvětlovat a napravovat. Myslím ale, že nijak nepřestřelím, když tvrdím, že nyní tu máme co dělat s bordelem záměrným, 

Stejně si ale myslím, že zmatek a binec je příliš veliký na to, aby někdo přitiskl Babiše ke zdi kvůli 2 bilionům (a asi by to ani s ohledem na ratingové agentury a poplach, jaký by mohly vyvolat, nebylo vhodné), snáze se najde něco okolo malého detailu - třeba státních pokladničních poukázek - ovšem barnumsky vyemitovaných za 44 miliard, bacha! Buďme rádi, že ekonom Komerční banky Marek Dřímal si myslí, že státnáí dluh je 1 623 mld a  že narostl mziročně o 10 mld!  

 P.S.: Co je to "hasbara" - https://en.wikipedia.org/wiki/Public_diplomacy_of_Israel  lidově: taková omáčka, co se prská do očí gojimům!

P.S.2: Ne, opravdu se nemohu dostat do hlavy redaktorky, která řekne "bude potřebovat 350 miliard", a  vzápětí ze záznamu slyšíme, že "zaplatíme na úrocích méně."  Myslím, že to je prostředí pro jakýkoliv podraz a podvod naprosto optimální.  Nikdo ani trošku nelže, jen nepopsatelným způsobem míchá dohromady informace podstatné s nepodstatnými v koktejlu, ktzerý každého odradí od toho, aby se do věci "odborníkům" pletl. A to úplně stačí na to, aby se do věci nezamíchal ani jediný konkureční politik - nikdo si totiž nechce utrhnout ostudu. Jo, musíme si všichni důvěřovat a ano, bude líp! 

27.11.2018 Stát nqbízí dluhopisy občanům za 2,07%: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ministerstvo-financi-nabidne-k-vyroci-vzniku-republiky-dluhopisy-pro-obcany-61337?dop-ab-variant=3&seq-no=2&source=hp

Hudbička: https://www.youtube.com/watch?v=jUgp_29hUxM

 
amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

no,  politologicky jsem zcela neúspěšná a na tom se asi nic nezmění. 

klokan

   Máte pravdu. Pro asi jednu třetinu obyvatel naší polokoloniální banánové jako republiky spasitel A.Babiš, nám všem motá a ještě řádně zamotá hlavy. Jinak Vám přeji do dalšího nového roku / tentokráte 2018 / hodně zdraví, štěstí a nejen tvůrčích  politických jakož i politologických úspěchů.

amiourful

Já už nechci o Babišovi a spol. psát, to téma  mne vrcholně nudí a otravuje, ale bohužel ho nejde obcházet do nekonečna! Ani to dost dobře nejde. 

klokan

   Mezi širokými, žloutnoucími lány trůní na každém vršku rozhledna, vedle každé silnice se táhne odněkud nikam, část cyklostezky, poblíž rybníčků stojí aqua či jiný zážitkový park a nad vším ční skřítek OLAF se svým symbolickým hnízdem.

    Nelze se potom divit, že pro již astronomicky nesplatitelné dluhy nelze uvidět ani jednu Kč. Vítejme tedy v dalším roce budování utužujícího se, povinně optimistického, kočkopsího, soukromě státně monopolního, oligo kapitalistického socialismu.