Podivní "uprchlíci"

klavesnice stroje
18.10.2017 10:52
Uprchlíci neumějí prchat. I když je to značně černý humor, vzpomněl jsem si na scénu ze starého českého filmu, kde učitel tělocviku předvádí Mazánkovi, jak se správně prchá. Z toho vyplývá, že naprostá většina „uprchlíků“ ve skutečnosti neprchá.

Jak se chová někdo, komu jde skutečně o záchranu života svého a svých dětí? No snaží se dostat kamkoli, kde najde bezpečné zázemí, byť i jen dočasné. Jenomže většině ze  statisíců těchto „uprchlíků“ vůbec nejde o záchranu života. Jde jim výhradně o peníze. Jaký jiný motiv by mohli mít k tomu, aby nepřijali dočasný azyl v kterékoli zemi, v níž se neválčí?

Jak tuto situaci řešit? Začít pro „nepřátelské invazní jednotky“ budovat přísně střežené pracovní tábory a příchozím sdělit:

„Nemáme peníze na to, abychom vás na naše náklady dlouhodobě živili. Umožníme vám tedy přečkat kritické období v naší zemi, ale musíte si na sebe vydělat. Dá se předpokládat, že práce, kterou vám nabídneme, nebude lehká. Ale co byste pro záchranu života svého a svých bližních neudělali, že? V případě že jste kvalifikovaní a jazykově vybavení, můžete se ucházet o práci mimo pracovní tábory. Ale také můžete kdykoli požádat o odsun mimo území Evropské unie. Navždy a bezpodmínečně.“

Zdá se vám to kruté? Ne, je to jediné rozumné řešení. Stejný přístup by však měl být uplatněn i pro statisíce občanů této země, kteří rovněž dlouhodobě „vyžírají“ náš sociální systém. Pokud bychom takto postupovali, bylo by možné na podstatně vyšší úrovni zajistit všestrannou pomoc těm lidem, kteří se bez ní skutečně neobejdou.

Docela si dovedu představit, kolika lidem v současné době se do Evropy tlačících by tento systém „pracuj a přežiješ“ nevyhovoval. Zejména mužům z Afriky, kteří většinu těžké práce i v mateřských zemích raději přenechávají ženám.

Uplatněme v praxi pravdivé přísloví “Bez práce nejsou koláče“ a budeme se divit, kolik invazních nájezdníků bude nejednou chtít „uprchnout“ z odporné země, ve které po nich chtějí, aby pro záchranu svého života pracovali.

Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech). Jsem dočasně nepohyblivý (berle) a navíc mi zhruba do měsíce hrozí bezdomovectví. Pro svou záchranu hledám jakoukoli intelektuální práci na komerční bázi. Umím psát autorské, vědecké, technické, odborné, obecně informativní i reklamní články na jakékoli téma v libovolném novinářském žánru. Jsem schopen úspěšně navrhovat vtipné reklamní texty (i ve verších), připravovat koncepce reklamních kampaní, stejně, jako podklady pro patentové kanceláře. Jsem velmi pracovitý, spolehlivý a odpovědný. I když se právě belhám (zraněný kyčel) mohu poskytnou i fotografické služby na profesionální úrovni. Vyzkoušejte si mne, prosím !!! Tel: +420 776 024 707 https://neviditelnypes.lidovky.cz/novinari/vaclav-husak.N1344
Klíčová slova: islám, migrace, uprchlíci

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.