Podněcovatel násilí v ulicích Pehe vyslyšen

hong kong
9.12.2019 14:52
Byť se Pehe svá slova, která přímo vyzývají milionchvilkaře k násilí v ulicích po vzoru Hongkongu, Chile nebo Libanonu, snažil následně mírnit, jsou jasnou výzvou, srozumitelnou a, žel, tím fašizoidním spolkem, vyslyšen.

Zítra, v úterý 10.12.2019 se v Praze bude konat akce, která už přesahuje svojí formou demonstrace, jaké uspořádali dvakrát letos milionchvilkaři na Letenské pláni. Sice původně byla tato akce také plánována jako demonstrace, ale došlo ke změně a bude to, dle pořadatelů, jakýsi pochod ulicemi Prahy až na Hlavní nádraží. Pochod, no ... Rozhodně žádný pokojný, ale co nejhlučnější, ostatně jak ho popisuje v článku vůdce MCH Minář, profesionální demonstrant, původně student. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hluk-malovani-transparenty-A-kdyz-nekdo-nebude-souhlasit-Milion-chvilek-o-akci-proti-Babisovi-606316?fbclid=IwAR3D6Csi6m3vQvx6BRkP8haXWlygDaQlPXDbzCyP8yrmaQdT8GJN4WtlkV0

Není bez zajímavosti, jak lehce a doslova šmahem ruky získavá tento spolek od pražského magistrátu všechna povolení, schvalování každé takové akce a každé změny místa konání. Inu, Piráti ...

Pan Pehe doslova napsal: "Pokud bude chtít občanská společnost donutit po auditu EK Babiše k odchodu, nebudou stačit demonstrace ve festivalovém duch jednou za dva tři měsíce. Bude zapotřebí scénář Hongkong, Chile, Libanon. Tedy demonstrace každý den, pokud AB neodejde. Máme na to? milionchvilek"

Jasná výzva, podněcování k nepokojům ala Hongkong, Chile a Libanon, kde tekla v ulicích krev a umírali lidé. Podněcování k násilí.

A protože, byť se tím ohánějí jak milionchvilkaři, tak Pehe a spol., naprosto nesouzní s jejich požadavky většinová společnost, chtějí do těchto svých už nebezpečných hrátek o svržení premiéra zapojit, i násilím, občany na ulicích Prahy a také na Hlavním nádraží. I proti jejich vůli, dokonce, jak se vyslovil Minář: „Vnímáme, že je nutné oslovit celou veřejnost, tedy i tu, co nechodí na demonstrace. Pokud má mít akce přesah dlouhodobějšího rázu, je důležité překročit tu komfortní zónu a oslovit lidi, kteří se běžně nezajímají. V tom je posun“

Překročením komfortní zóny je v podstatě osobní obtěžování lidí, nechtěný fyzický kontakt s nimi. Takže milionchvilkaři budou vyvolávat konflikty, doslova násilím přemlouvat každého, kdo nesouhlasí s nimi, aby souhlasil. Oni si dokonce sami najmenovali nějaký "antikonfliktní tým", tudíž s konflikty automaticky počítají.

CO NA TO POLICIE ČR?

Kde to žijeme, když nějací novodobí fašisté si mohou dovolit, prozatím teda jenom plánovat, taková zvěrstva, nechutnosti, obtěžování občanů, vnucovat jim své zvrácené názory? Navíc tím bude bezesporu hrubě narušen pořádek a bezpečnost občanů, na Hlavním nádraží cestujících.

Toto už není demonstrace, toto je počátek Majdanu po vzoru Kyjeva.

Obyvatelé a návštěvníci Prahy budou nuceni snášet obtěžování hlukem (Proto i ten pochod na Hlavní nádraží, který má být skutečně hlučný. Vyzvali jsme proto účastníky, aby si vzali píšťalky, klaksony a bubny,“) a agresivním chováním milionchvilkařů, bude ohrožena dopravní bezpečnost. Hlavně že to schválil (?) magistrát hl. města, nebo dokonce požehnal?

Je jich málo, i když se snaží hovořit za celou občanskou společnost, proto chtějí násilím donutit ty nezajímající se o politiku, nebo dokonce své názorové odpůrce, aby s nimi souhlasili. Formy a způsoby čistě fašistické, odporné a rozhodně nedemokratické.

Pan Pehe by měl být za své podněcování k násilí, které bylo vyslyšeno milionchvilkaři, po právu potrestán, tak jako realizátoři, organizátoři násilných nepokojů, které se na zítřek připravují.

A Policie ČR by měla občany před těmito agresory ochránit, zabránit jim v jejich řádění.

 

Ilustrační foto: Záběr z průběhu demonstrací v Hohngkongu.

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Fagan

Vše zlo pochází z Prahy. Nedáme se zastrašit, půjdeme podpořit demokraty sedící na Hradě a ve Strakovcve. Pryč s fašizujícím davem a jeho iniciatory. Nechceme chaos v ulicích Prrahy a ani nikde jinde. Ano, kdysi jsme říkávali Praze Matička, dnes jí již budeme říkat "mlátička a macecha". Národ si nenechá diktovat pražskými křiklouny a flákači. Ať žije Babiš, ať žije prezident Zeman. Pavel Zeman zřejmě patří mezi tty, kteří na základě jeho rozhodnutí chtějí vyvolat v Praze majdan ve prospěch CIA.