Podpora domácích výrobců - vynikající slogan na billboardy

obrazek
18.10.2020 13:43
Už v bibli je zaznamenáno sedm let tučných a sedm let hubených v souvislosti s Josefem Egyptským. Tedy nic nového, už jsme si toho při návrhu a čerpání státního rozpočtu mohli všimnout.

Vážené dámy, vážení pánove, spoluobčané !

   V této době, protože jsme v dobách příznivějších (sedm let tučných) ještě neznali zkušenosti našich předků, musíme se zadlužit, abychom přežili špatné časy. Život s dluhem po pandemii, stejně jako život na dluh během pandemie znamená rovněž špatné časy. 

   Vždyť dluh, to je další zdatný jedlík u společného stolu - který ovšem přichází pouze v době jídla, jinak se krčí skromně v ústraní.

   To ale znamená, že každou korunu, kterou se zadlužíme, musíme rozumně využít. Na udržení zdraví, na živobytí všech potřebných a na zlepšení naší budoucnosti.

  Jestli kolem sebe vidíte plýtvání státními penězi, nevšímejte si toho, viníci dojdou zaslouženého trestu a takto půjčené peníze, zachráněné před mrháním, použijeme tak, abychom zabili dvě mouchy jednou ranou.

   Uvedu jeden příklad za všechny. Na vícerázové antivirové roušky a respirátory z nanovlákna a odpovídající desinfekci bude pro určené skupiny a jedince nárok zdarma a to ve všech případech, které jsou uvedeny na stránkách ministerstva zdravotnictví.

   Tento výrobek bude nakupován pouze od domácích výrobců, které jsme oslovili pro první dodávky ve zrychleném řízení a po prokázání kvality v praxi jsme se všemi uzavřeli podmínečné dvouleté smlouvy.

   Kromě výrobců těchto nanomembrán, které zachytí viry s účinností až 99,5 %, likvidují i bakterie a jsou znovupoužitelné, jsme stejně postupovali u všech domácích výrobců, obyčejnými rouškami počínaje, přes složitá zdravotnická zařízení a testy  až doplňováním státních hmotných rezerv a dodávkami trvanlivých potravin a  balené vody konče. 

   Chceme, abychom z této krize vyšli nejen ozdravení, ale také bez starých zátěží jak ve struktuře výroby, tak v myšlení a s lepší ekonomikou, která nám dovolí dluhy splácet snadněji a rychleji.

   Dále, vážené dámy,......

   V tomto okamžiku jsem se bohužel ohlédl, kdeže jsou ony oslovené dámy - a v tom jsem se probudil celý zpocený. Venku už světlo, nikde nikdo, ani televize nebyla puštěna. Pustil jsem ji tedy, ale když se tam mihly tváře nějakých politiků, zase jsem ji vypnul. Ne, ne - z nich to nikdo nemohl být, ti toho schopni nejsou. Co ale měl xakru znamenat ten sen? Že mi hrabe?

   V zamyšlení jsem se umyl, oblékl, posnídal a vyšel ven na zahradu. První krásný den po několikadenních deštích a zatažené obloze. A těch napadaných jablek. Pustil jsem se chutě do práce. Letos připravím mošt do zásoby, naložím více lichořeřišnice i ostatních zásob - rozhodně více než vloni. Alespoň že na zahradě jsou momentálně léta tučná.

Prostě nádherný den.

Za doplnění smajlíků (celkem 3) na patřičná místa odpovídá čtenář.

luis
Vývojář (ročník 1955), se zkušenostmi z ekonomiky, managementu, zemědělství a techniky. Zajímám se o makropolitiku a makroekonomiku pouze z pohledu jejího dopadu na lidi, které znám a z pohledu jejich možných reakcí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.