Pokroky v Eurosojuzu po x.té - houbaření = ilegální obohacování se

obrazek
14.9.2014 21:24
Ivan Neuhort prchnul před perzekucí do Spolkové republiky Německo a dnes je tam šťastně usazen na lodi, odkud podává zprávy. Ta nejčerstvější mnou ovšem otřásla. Podávám, jak jsem dostala. již dříve jsem psala o unijním zákazu necertifikovaných semen - přicházíme o druhovou varietu, a o zákazu používání a doporučování bylin bez klinických zkoušek a laboratorních testů k léčení. O jedy emitujících přikázaných úsporných žárovkách ani nemá cenu myslím mluvit, každý si již našel cestu, jak si opatřovat ty nežádoucí "termokoule":

 

Ivan Neuhort

Zlocinci v Nemeckých lesích sbírají houby a chtejí se tak nedovolene obohatit.Proto jsou ustanoveny hlídky a zlocince postihne zaslouzený trest.

 .

 

 A rak Německo dohonilo Itálii, kde když jdete na houby do lesa, tak si koupíte na poště kolek a můžete nasbírat maximálně tři kila na každého, nebo, jste -li skupinka do včetně pěti osob,maximálně patnáct kilogramů. No jo, ale v Itálii takčka žádné lesy nejsou, je to třitísíce let obdělávaná krajina, kde se nyní stromy vysazují přímo zahradnickým způsobem na nezalesněné orné půdě, nebo v nezalesněném horském předhůří, a chtějí.li houby, mykorhizují kořeny sazenic stromů laboratorně (jak prozrazuje projekt Verchamp  organizace IPLA dotovaný před let Unií a týkající se úbočí předalpinských svahlů). (Zato ale takto uměle umějí vypěstovat lanýže.) Kdežto Německo má přirozených lesů rostoucích po tisíciletí lna esní půdě dost. Vve Francii se pro změnu nesmíte koupat v rybnících a jezerech, protože byste rušili ryby. 

A jak si vypěstovat vlastní houby? http://www.zahrada.cz/forum/houby/houby-z-lesa-na-zahrade-0351/?cele_vlakno=ano Na lanýže mám dokonce příručku, v Polsku je již úspěšně nasázeli.

****

novopočený europolitik sociolog an Keller právě zjistil, o čem EU je:  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/keller-polozil-jsem-euro-komisi-dva-dotazy-a-tady-mate-odpoved/

 V USA zašli ještě dál: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4874-americka-vlada-chce-zpoplatnit-fotografovani-prirody

31.3.2015 Sandra Radecká: BABIŠ CHYSTÁ BIČ NA LIDI, PO ŽIVNOSTNÍCÍCH JSOU NA ŘADĚ ZAHRÁDKÁŘI A HOUBAŘI

Domácí pěstování zeleniny a ovoce je svobodnou ekonomickou aktivitou občanů, kterou také nemá vláda zatím pod kontrolou a při které vznikají hodnoty, které nejsou zdaněny. Na domácích zahrádkách jsou vypěstovány tisíce tun ovoce a zeleniny, přičemž tím vzniká "ztráta" nejenom státu ve formě daní, ale také obchodním řetězcům, které by vám rádi prodali jablka za 35 Kč/kg.

Další státem zatím neregulovaná a nezdaňovaná svobodná ekonomická aktivita občanů je houbaření a sběr lesního ovoce (borůvky, maliny).
Plánovaná elektronická evidence tržeb (EET) je jen začátek. Politici budou chtít zregulovat další svobodné aktivity občanů a po "rozkulačení" živnostníků přijdou na řadu zahrádkáři a houbaři. Pěstujete rajčata? Za každou zasázenou rostlinu rajčat zaplatíte daň ve výši 30 Kč. Máte doma ovocné stromy? Za každý zasázený strom zaplatíte roční daň 400 Kč. Houbaření či sbírání borůvek by bylo povoleno pouze po zaplacení poplatku za sběr lesních plodin.

To je nový chystaný zákon (zatím "jen" pracovní verze) z dílny pana Babiše. Je s podivem že velká média o tom neinformují, komu asi patří? 

http://cestyksobe.cz/eu-cechum-zakazala-uzivat-byliny-kdo-je-marod-smi-od-letoska-polykat-jen-chemii/8379

24.3.2017: za vsup do honitby během zákazu až 30 000:  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2062934-hajny-je-lesa-pan-za-vstup-do-honitby-behem-zakazu-hrozila-pokuta-az-30-tisic

zasláno mailem: ČR je nejsvobodnější zemí. Smí se u nás tábořit, sbírat houby a lesní plody, opékat buřty a zpívat u táboráku...

 

Život v Česku sice zatím není ideální, ale jinde je to ještě mnohem horší...

 

Pojem “životní úroveň“ je zavádějící, neboť se jedná o individuální představy o tom, co daný člověk od života očekává. Podle jeho představ je potom nutné měřit životní úroveň. Dovolil bych si tvrdit, že nejlepším místem k životu na této Zeměkouli je Hradec a jeho okolí. Kdyby tomu tak nebylo, nežil bych tam. Na druhé straně, nějaký arabský šejk z Kuvajtu se mnou určitě souhlasit nebude. Japonský majitel automobilky asi také ne…

 

Ovšem nechoďme na „konec světa“ a porozhlédněme se po svých zahraničních sousedech. Jedete-li do zahraničí a vezete-li si s sebou nůž, buďte opatrní. Celá rodina by mohla lehko skončit za mřížemi.

V SRN nesmíte mít u sebe nůž, jehož střenka přesahuje 10cm nebo zavírací 8.5 cm.

 

V Rakousku můžete u sebe mít nůž pouze tehdy, pakliže se prokážete, že jste “myslivec“ a zrovna jdete na hon. Je to obrovský paradox, neboť u našeho jižního souseda si každý občan Rakouska, jestliže nabyl plnoletosti (18 let), může bez zbrojního pasu a pouze na občanský průkaz koupit brokovnici a malorážku. To je v ČR absolutně nemožné!

V Belgii a v Lucembursku nesmíte u sebe nosit nůž vůbec, i kdyby se jednalo o pouhý “příborák“.

 

Ve Velké Británii a v Irsku podle zákona (tzv. “Offensive Weapon Act“) nejen, že se zakazuje nošení všech druhů nožů a zbraní (včetně vzduchovky), nýbrž nesmíte mít u sebe na veřejnosti ani to, co se noži podobá. Existuje tam např. absolutní zákaz vycházení s nůžkami! Takováto opatření v zemi, kde v roce 1907 jeho lordstvo Robert Baden-Powell založil skautské hnutí, je opravdu na pováženou…

 

Naproti tomu české zákonodárství takovouto skutkovou podstatu vůbec neřeší: můžete chodit s popravčím mečem na Václavském náměstí sem a tam, jak se vám zachce, aniž byste porušili jakýkoliv zákon.

Jediné nebezpečí, které hrozí, je následující:

asi by vás mohli odvézt na psychiatrickou kliniku.

 

Jestliže si myslíte: „Vyrazíme na Západ trempovat, rozděláme táborák, budeme opékat buřty, hrát na kytaru a zpívat…“ tak takové myšlenky si nechte rychle zajít. Mimo Česka je to takřka neproveditelné a to dokonce i v USA a Kanadě. Ve většině evropských zemí je rozdělávání táborových ohňů (bez zvláštního povolení) přísně zakázané. Buřty (tedy špekáčky) mimo Česka a Bavorska (tzv. „Regensburger“) nikde jinak neseženete.

 

Hrát na kytaru v lese a zpívat je (mimo Česka) zakázáno takřka na celém světě a to dokonce i vRuské tajze. Když vjíždíte dokanadského pralesa A lgonquin Park (provincie Ontario), pt á ; se vás policie u závory, zdali máte střelné zbraně a hudební nástroje. Jestli ano, musíte je deponovat u vchodu. Byl jsem sám svědek toho, jak jednomu černochovi (skautovi) zabavili dokonce i foukací harmoniku. Po chvíli se rozbrečel, ale nebylo mu to nic platné. Prostě s foukací harmonikou se do pralesa nesmí! Hlasitý zpěv a živá hudba má prý velice neblahý vliv na divokou zvířenu. Ovšem hudba reprodukovaná (rádio) prý zas tak moc nevadí. Každopádně v Česku není zakázáno ani jedno, ani druhé...

 

V některých zemích by se sice dalo trempování a skautování praktikovat - hlavně v USA, Austrálii a v Kanadě, podobně jako v Česku, ale má to nepřekonatelný zádrhel. Každá píď půdy tam někomu patří a všude na vás hulákají cedule: “Private property. No entry.“ (Soukromý majetek. Vstup zakázán). B ez povo l ení majitele tam vkročit nesmíte. Na některých cedulích jsou vyznačeny i lebky se zkříženými hnáty - vlastník vás upozorňuje: “Jestliže se objevíte na mém pozemku, zabiju vás!“ Vše tam připomíná  “divoký západ“, i když poněkud naruby.

 

Zvykli jsme si na tvrzení: v USA se praktikuje volný prodej zbrani a kuší. Nevěřte tomu. V některých státech USA se skutečně ke zbraním dostanete lehko. Ovšem v jiných platí například stejně přísné předpisy jako v Anglii a v Irsku. Jesti v& amp; aacute;s v Marylandu nebo v Massachusetts nachytají s loveckým nožem u pasu, hrozí vám až 48 hodin kriminálu.

 

Nemyslete si, že to jde všude tak jako v Česku - vzít si ruksak, lovecký nůž, maskáče, vyrazit do lesa na houby a potom se někde vykoupat v rybníku...

 

V SRN jsou kalhoty „maskáče“ považovány za uniformu a bez povolení ministerstva obrany SRN je nesmíte nosit. Jinak vám hrozí až 3 roky odnětí svobody.

 

V Severním Irskujsou všechny rybníky soukromé a pakliže se tam vykoupete, posuzuje se to coby “vloupání“ (Domestic burglary).

V severní Itálii je sbírání hub zakázáno pod trestem vězení do jednoho roku a na zbytek Itálie potřebujete tzv. “houbařský pas“, který místní úřady jaksi velmi nerady vydávají.

 

Ve Velké Británii je většina lesů v soukromých rukou a normální smrtelník se do nich nedostane.

 

V Holandsku sice do lesa můžete, ale nejenže tam nesmíte sbírat houby, nýbrž tam nesmíte sbírat vůbec žádné plodiny. Běda, jestli u vás najdou šišku, ostružinu nebo křemenáče! Počítejte s tím, že si drahnou chvíli posedíte v “chládku“.

 

Až opět někoho uslyšíte hlasitě nedávat, jak to u nás stojí za prd, sdělte mu, že má sice pravdu, ale jinde to může být ještě daleko horší a doporučte mu tuto reportáž, kterou jste si právě přečetli. Z naší planety Země není kam utéct. Na Marsu se žít nedá. Musíme si zdejší poměry zařídit tak, aby to trmácení se životem od kolébky do rakve bylo pokud možno co nejsnesitelnější. Víc od lidstva opravdu nelze očekávat.

         

V ČR je pořád ještě krásně!!! 

 

jo  ve Francii ase nelze koupat ve vodních plochách, kde se pěstují ryby, protože by je to rušilo! 

29.3.2018 Eu zakazuje pěastování některých bylinek! https://vitalitis.cz/2016/10/26/vedeli-jste-ze-eu-zakazuje-nektere-lecive-rostliny/

21.1.2020 V Brufelu zavžují snížení výkonu rychlovarných konvic, fénů nebo výtahů: https://www.idnes.cz/ekonomika/test-a-spotrebitel/debaty-o-dalsim-omezeni-vykonu-spotrebicu.A160517_185503_test_suj?

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!
Klíčová slova: EU, houbaření, houby, Německo, směrnice EU

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   V rámci reguačního běsnění zakrátko dojde i na progresivní zdanění většinou již znečištěného vzduchu, který dýcháme.