Policie (stále) není nestranná + poznámky k demonstracím

obrazek
19.7.2015 17:32
Dne 18.7.2015, v sobotu, se na Václavském náměstí odehrálo několik demonstrací - konkrétně dvě proti imigrantům a dvě proimigrantské. Policie, jež nepovažuje minule přítomné šibenice ani za přestupek, si tentokrát vytáhla na služebnu aktivisty proimigrantské demonstrace pro pouhý posměšný transparent. Je to už chronická žáležitost, má-li si policie vybrat, vždy straní náckům a zatýká neškodné anarchisty.

O tom, jak e anarchisté z Cibulky a  Klinky stali oětí zvůle - zatčení v kauze Fénix a obviněni z útoku na vlak a dům ministra Stropnického  -zároveń pozvánka na demonstraci Kdo ohlídá hlídače? https://radar.squat.net/en/node/26182

Jak vypadala demonstrace na podporu imigrantů - jež vlastně byla především demonstrací antifašistickou, protože není málo lidí, které současné hysterické vzedmutí vášní proti imigrantům, manipulované a soustřeďované do jednoho hnutí, považuje za vpravdě neonacistické asi jako v době nechvalně známé organiace Vlajka, a také tak nebezpečné. Toto jsou mimochodem hoaxy, jež byly za účelem  rozdmýchávání vášní proti muslimům vyrobeny velmi profesionálně a jež xvědčí o tom, že někomu na rozdmýchávání fašistických vášní velmi záleží a je bohužel až příliš inteligentní,  než aby se jeho (jejich) konání minulo zcela s úspěchem. http://www.hatefree.cz/blo/hoaxy - O skutečném islálmu tu je povědomí na úrovni 16. století, jak praví učitel a nakladatel Charif Babouh: http://nazory.euro.e15.cz/rozhovory/charif-bahbouh-povedomi-o-arabskem-svete-je-na-urovni-16-stoleti-1210469 Protagonisté protistrany mají také své pevné intelektuální jádro: http://denikreferendum.cz/clanek/20813-konvicka-a-hampl-prodejni-metodiky Zde je 12 min záznamu z demonstrace proti migraci, a kdo to viděl, pochopil, že se zde tvoří nová fašistická organizace Vlajka: https://www.youtube.com/watch?v=LnJ2InTL6fA#t=142 svůdně míchajcí fakta s nesmysly v neopakovatelném guláši. 

Takto vypadala demonstrace proimigrantská, kde zářil performer Milan Kohout s provokativním nápisem "Přijměme milion uprchllíků": http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stop-imigraci-protievropskych-polojaponcu-neslo-se-Vaclavakem-Pak-sborove-zahrmelo-Cechy-Cechum-a-atmosfera-znacne-zhoustla-384636  a takto vypadala demonstrace protiimigrantská: http://denikreferendum.cz/clanek/20874-sobotni-demonstrace-ocima-redakce-dr-nenavist-a-hulakani a http://www.antifa.cz/content/prazske-protiislamske-demonstrace-abb-okamura-vsichni-jejich-fasiste a souhrn: http://a2larm.cz/2015/07/zavidet-penis/

 

Aktivisté té antifašitické skončili na policejní stanici kvůli ironickému transparentu na obrázku: Když si nebudete stěžovat na všechny ty hesla nácků (třeba "budete viset"), policie nic neudělá, protože "si nikdo nestěžoval". Když ale pohoršíte kolemjdoucí karikaturou s ochablým pinďourem, můžete si být jistí, že skončíte na služebně 

Dva aktivisté, kteří se včera zúčastnili demonstrace proti šíření nenávisti a xenofobie a za solidaritu s uprchlíky, skončili na policejní stanici poté, co jim byl zabaven ironický transparent s nápisem „chabé české penisy tyčí pevnou hranici“. Transparent měl karikovat hysterii, jež šíří neonacisté a další lidé s nimi sympatizující, která lživě a propagandisticky vykresluje hrozbu znásilňování českých žen vlnou imigrantů. Jako zdůvodnění zásahu uvedl na místě přítomný policista, že jedná na popud tří příznivců Okamurovy a Bartošovy akce, která se konala v těsné blízkosti, neboť je transparent údajně pohoršuje. Na dotaz, proč stejným způsobem nebyly zabaveny šibenice neonacistů, kteří vyhrožovali příznivcům migrantů smrtí na své akci 1. července, odpověděl policista, že si nikdo nestěžoval a tudíž nebyl k zásahu důvod. Proti aktivistům je nyní vedeno přestupkové řízení ve věci hrubé neslušnosti na veřejnosti. http://solidarita.socsol.cz/2015/domaci/sibenice-nevadi-ironie-ano Echo24: "Jednání policie je obzvlášť překvapivé, když si uvědomíme, že jen o den dříve rozhodla, že vyhrožování smrtí "vlastizrádcům" prostřednictvím šibenic, jehož se dopustili začátkem měsíce islamofobové, nebylo v rozporu se zákonem."

 

Protože je islám skutečně v Čechách neznámý, pro ty, kteří umí německy přikládám link na dvouhodinovou modlitbu v mešitě s německým překladem a komentáři: http://www.br.de/mediathek/video/video/festgebet-zum-ende-des-islamischen-fastenmonats-ramadan-100.html Ramadán skončil letos 17.7.- den před demonstrací, proto se mohla zůčastnit demonstrace také například syrská komunita. Podotýkám spolu s německými komentátory slavnostní modlitby na konci Ramadánu, že možná stojí za zamyšlení, zda to náhodou není velmi chytré  vyhradit jeden celý měsíc v roce na vylepšení zdraví, obnovu zdravé radosti z jídla a především utužování rodinných a přátelských vztahů a vazeb.

 

Pro Čechy je Korán a jeho hájení muslimy zcela nepochopitelné - pohleďme na pranýřování organizátorky jedné z protifašických demonstrací pro její starší výroky o kamenování při nevěře a trestání za homosexuální akty: zde je zdroj, který propírala iDnes:  https://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/2285/7144/original.jpg a zde jsou dnešní vyjádření téže osoby: 

Marwa Al Shawaff "Tak už jsem tady a jdu na to. Vyjadřovala jsem se veřejně na svém profilu, ale nebylo to k ničemu.
Bude to možná dlouhé, než to tady sepíšu, ale snad si to přečtete a oceníte to.
Za to, co jsem napsala před více než 2 lety, se neuvěřitelně stydím a styl
, jakým jsem se vyjádřila o gayích, je víc než nešťastný.. Asi ve mně ještě probíhal zbytek puberty, takže jsem odpovídala dost drsně a v afektu. Tak a k věci.
Jako muslim uznávám, že je Korán boží slovo a Muhammad je jeho prorok - tím pádem vše vycházející z Korány a sunny nemohu popírat, tím bych vlastně říkala, že Bůh "je špatný". Tím pádem bych musela své náboženství opustit.
Co se týče samotného trestu kamenování, kdysi jsem to tady zevrubně řešila. Dle práva šaría došlo k tomuto trestu pouze několikrát (přesně číslo nevím, ale učenci mluví o prstech jedné ruky) - a to pouze, pokud se dotyčný sám přiznal, přičemž věděl, jaký trest mu hrozí. Aby vám tento trest někdo dokázal, musí na to být 4 svědci, kteří přesně viděli ten akt (a taky to nemůže být jen tak Pepa odvedle, ale musí to být občané vážení svou moudrostí a spravedlností). Ani test DNA (že třeba dítě není otcovo) není důvodem k trestu (ani test DNA není 100%)... 
Tak a teď k tomu mému názoru. Vzhledem k výše uvedeným faktům je zřejmé, že mimo přiznání, kdy ten člověk opravdu chce "smýt" svůj hřích dobrovolně, ke kamenování nedojde. Dalším faktem, proč já osobně se stavím vůči zavádění těch nejtvrdších trestů práva šaría (kamenování, sekání rukou) je fakt, že žádné islámské soudy nejsou spravedlivé, vždy je tam možná korupce a to, že by byl odsouzen nevinný člověk. 
Trest kamenování je tedy dle mého názoru zavést pouze v utopické společnosti, kde je soudce neuplatitelný, všichni jsou k sobě spravedliví a nehrozí tak pokroucení nebo zneužití práva. 
Tím pádem, ano, respektuji, že v šaría tento trest je, jsem ale proti jeho zavádění - kdekoliv. 
 Jako buďte si všichni jistí, že kdykoli má někde k nějakému takovému trestu dojít, tak jsem absolutně proti. Asi, až příště zase budou někde někoho nechat ukamenovat, tak si stoupnu před koně s cedulkou, že to odsuzuji  Ono problém je asi v tom, že člověk, který nevěří v Boha a necítí např. takový respekt k Bibli a jiným svatým knihám, nebude nikdy schopný pochopit, že my to tak máme. NEchápe, proč se modlímě 5krát denně, proč se cítíme provinile, když to neuděláme apod.A) Bůh je neomylný, já ne. B) No proto mluvím o utopistické společnosti. Tam by nikdo na nikoho falešně nepřísahal (mimoto věřící muslim by to nikdy neudělal, vzhledem k tomu, že ví, že v případě, že někoho pošle na tak strašnou smrt, už se z pekla nedostane - pokud to udělá, není to věřící člověk). Kamenování není v Koránu, je v sunně (ale to je jen taková věcná) - on proveditelný byl - ale pouze na počátku islámské éry, a to za proroka Muhammada a další 4 chalífy, kde si prostě nikdo nedovolil tohle udělat (o jediném případu ukamenování se hovoří pouze v sunně a to se stalo právě za proroka).E) No pokud se dostaneme na takovou úroveň, že se nebudeme zabíjet, nebudeme krást, nebudeme pít alkohol, všichni budou spravedlivá a dobří lidé, tak v takové společnosti to lze uplatnit - s tím, že by k tomu trestu stejně nedocházelo.Židé čekají na příchod Mesiáše a zavedení toho "správného Izraele" - v tom pak bude Sanhedrin a kamenování by bylo opět zavedeno.Ano, uznávám české zákony   Jsem taky absolutním odpůrcem tzv. šaría zón.Myslím si, že KSA je zkostnatělé cosi, co si islám vyložilo podle sebe, aby ho mohlo využít pro fungování své diktatury. Že ženy nesmí řídit auto? Že nechali ženy uhořet ve škole, protože nebyly dostatečně zahalené? Ano, jistojistě je to diktatura a nehrozí, že bych se tam někdy nastěhovala "

Emotikona winkile

ukázka netypického utečence: http://brno.idnes.cz/rozhovor-safa-hassani-lekar-afghanistan-fdi-/brno-zpravy.aspx?c=A150716_2177557_brno-zpravy_tr 

 

V souvislosti s českou policií by měl být alarmující tento a navazující články, ze kterých vyplývá, že policie s oblibou stíhá pod jakoukoliv záminkou kohokoliv, kdo nosí jen trochu nálepku anarchisty: http://denikreferendum.cz/clanek/20908-pripad-igora-sevcova-postup-policie-vzbuzuje-hluboke-pochyby

O co jde v kauze Fénix  levicová aktivistka hovoří o represích ze strany policie: https://vimeo.com/136595666

9.8.2015 Jan Vaňo: https://www.youtube.com/watch?v=bP9WlYPy-xY

Záznam ze včerejší demonstrace, stát přece jen nepřipustí všechno, tleskám.

 

 

A co je tohle za podivnou starší zprávu? http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/378352-rakousti-policiste-omylem-zadrzeli-ozbrojene-ceske-kolegy.html Martin Švadlenka: 

Tak nějak bych to shrnul, že mezi "anarchisty" co jeli demonstrovat do Rakouska proti nacionalistickému plesu, byli i naši tajní policisté. Těžce ozbrojeni. Měli pozorovat, nebo měli rozdmýchávat? Měli ty zbraně aby zapadli, nebo aby je použili? Klasika.

http://asociacealerta.noblogs.org/post/2015/06/23/odhaleni-policejnich-agentu-nasazenych-na-ceske-anarchisty/ 

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/policie-nove-obvinila-cast-anarchistu-stihanych-za-terorismu/r~90ea72029f4811e58f750025900fea04/ 

1.8.2016: Slačálek krutopřísně nakládá "orgánům" z protiextremistického. http://a2larm.cz/2016/08/ptak-ohnivak-pred-soudem/ 

začátekzáří 2016: http://denikreferendum.cz/clanek/23672-anarchista-podezrely-z-organizovani-site-revolucnich-bunek-je-ve-vazbe konec září 2016: https://www.novinky.cz/stalo-se/415349-anarchista-ignacak-obzalovany-z-pripravy-utoku-na-vlak-uspel-u-ustavniho-soudu.html a  http://a2larm.cz/2016/09/agenti-nejsou-v-pohode/

15.12.2017: "Nějak to těm naším policistům chránícím neonacistické průvody s těmi levicovými teroristy nevyšlo. Zajímalo by mě, jestli ten meloun nějaký policejní politruk zaplatí z vlastní kapsy. Nebo platíme tenhle směšně nešikovný pokus přemístit hrozbu z prava do leva my všichni?" https://www.lidovky.cz/odskodneni-pro-anarchistu-ignacaka-z-kauzy-teroristickeho-utoku-na-vlak-14v-/zpravy-domov.aspx?c=A171213_152711_ln_domov_rsa

 

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes hypertextové tlačítko Kateřina Amiourová, poté na tlačítko blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy. K březnu 2020 je jich přes 800 - a vesměs neztratily nic na své aktualitě!!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Byl byste tak laskav a byl konkrétnější? 

Mezi námi ale nevidím, že bych Vaší Věci škodila, ať už výběrem témat, prcovitostí nebo zpracováním. 

A že progrm pro blogování občas nedělá, co bych od něj chtěla, za to nemohu, bohužel redakce je zcela nedostupná, na dotazy  ani žádosti neodepisuje. 

Srovnejte si v hlavě, zda se za blogy, jež vás velmi dobře udržují informované a v obraze - a jsou na rozdíl od jiných vyráběny  zdarma nadfává nebo děkuje, prosím. 

Nalezla jsem v celém textu místo jedné dvoutečky podtržítko a pak nedostatky - zejména čárky - ve vyjádření Marwy al Shawaff - jenže do těch jsem se zasahovat původně neodvažovala. Pro autentičnost.

gustav-svoboda

Paní autorko. Věnujte větší pozornost svým textům. Množstvím chyb shazujete obsah, sebe i Vaši věc.

klokan

 Stalo se kdysi v Kocourkově, kde tamní radní nosili ve kbelících z venku světlo dovnitř zatemněné radnice  a to v důsledku absence oken. Zdejší Absurdistán mi takovou Abdéru velmi připomíná. Laici žasnou a odborníci se diví. S pozdravem Světu hlavně mír.