Politické školení občanstva nabírá na obrátkách

donutil tankový prapor
7.4.2019 07:30
Funkce a poslání škol ve státě je historicky, logicky a přirozeně dána už po staletí. Cílem všech škol by mělo být zajišťovat co nejkvalitnější vzdělanost dětí, žáků, studentů, prostě nové, mladé generace. Svět se měnil ale ve školách se vždy učilo. Co se ale dnes děje ve školství této země, je, začíná být, šílené zvěrstvo a hrůza.

Začalo to neuvěřitelně stupidním projektem inkluze na základních školách před několika lety. Ví bůh a určitě Brusel, kdo vymyslel tuto strašlivou nesmyslovinu, ale co ví dnes každý je to, že snaživě jí zavedla do škol bývalá ministryně Valachová, která absolutně nedbala připomínek odborníků, oponentů této hlouposti. Stát to dnes stojí velký ranec peněz navíc (asistenti, n árůst administrativy = zbytečná pracovní místa a platy těch úředníků). O praktickém dopadu na učitele a děti by se daly psát romány na pokračování, nešťastní jsou v podstatě všichni, koho se to týká v praxi. Těžko říct, čím vším a kým byla hysterka uječená Valachová motivována, rozhodně si ale vysloužila pověst nejhorší ministryně školství v naši novodobé historii.

Stopy v zavádění nesmyslné a škodlivé inkluze lze najít rozhodně hodně viditelné v obskurních politických a "vzdělávacích" neziskovkách a v ještě nesmyslnějších nějakých organizacích pro lidská práva, suplujících logickou práci státních orgánů. Což stojí, samosebou, náš stát další a další milardy navíc, bez zjevného pozitivního efektu, zase jak jinak, že? Ostatně, takto to funguje ve všech politických, začleňovacích, intergračních neziskovkách - efekt žádný, ale vysosané miliardy ze státní kasy obrovské. V souvislosti s tou šílenou inkluzí vznikly dokonce další a další neziskovky, parazitující na měšci státních peněz.

Inkluze ale zjevně nestačí, posouváme se dál. V současnosti se rodí další projekty, které mají za cíl školit a "vzdělávat" už až dospělou populaci, občanstvo. Tady se toho pilotně chytli naše vysoké školy, snad aby těmto zvrácenostem dodaly punc úctyhodnosti a vážnosti. Mám za to, že opak bude pravdou a lid obecný tuto hňupovinu dílem odsoudí a dílem se jí vysměje. Především pamětníci dob před rokem 1989, kteří tyhle ideologické masírky v podobě různých školení mají ještě zaryté v té paměti. Ale i ti, kteří si to sice nemohou pamatovat, ale přemýšlí a umí si logicky věci vysvětlit. Novodobým politrukům prostě neuvěří a nenechají se manipulovat, ideologicky masírovat.

Je smutné a zároveň k naštvání, co všechno si dnes dovolí vymyslet a provádět pedagogové našich vysokých škol. Jak se z těch škol stává politická platforma, jak se místo vzdělávání, učení, začalo na těch školách politizovat. Pravidlo, zase jenom logické a i moudré, že politika do škol nepatří, vzalo za své, dnes neplatí a hrubým způsobem se na něj zašalo přímo kašlat, slušně vyjádřeno. Momentálně "frčí" politické téma podpora EU, s přihlédnutím k nastávajícím volbám do europarlamentu. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rektor-z-Olomouce-o-projektu-EUforka-Evropska-unie-nas-domov-bude-pod-palbou-propagandistu-My-nepresvedcujeme-jen-poskytujeme-objektivni-informace-576737, https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lhani-a-zneuzivani-musi-vadit-kazdemu-slusnemu-cloveku-pronesl-v-rozhlase-rektor-Zima-Univerzity-proto-budou-mezi-lidi-sirit-pravdu-o-EU-576605?fbclid=IwAR1wZKU2let5inUa9Ft2PhsvAhty5TZ0tZr_82U_7R4DGvPHHwXi1VpwOEI

Takže, milé občanstvo, pedagogové VŠ pod vedením svých rektorů nás bude školit, jak máme myslet, co si máme myslet a jaké máme mít názory. Nějaká výuka studentů vysokých škol, prosímvás, to je nepodstatné, ono ani není potřeba aby byli ti mladí nějak přemrštěně vzdělaní, mohli by potom začít víc přemýšlet a do všeho tady kecat, že ... Nakonec, stačí když je budeme seznamovat s tím, co nám určí a schválí třeba taková BIS, ža ano.

Evropská unie a vůbec nový světový řád nepotřebuje přece vzdělané a přemýšlivé občanstvo. Naco, vždyť nový člověk je stejně už Evropan, žádný Čech, jak nectěné veřejnosti sdělil nechutný Jiřík Pospíšilů ze skomírající, chřadnoucí TOP09. A nový člověk, Evropan, ten prostě bude poslouchat Brusel, což stačí, protože tam vědí všechno nejlépe, od tama nám určí, jak budeme žít, co budeme jíst (to podle dělení na východní a západní zónu), co se bude učit a jak hlavně.

Kdyby tohle vše ještě nestačilo, je tady další, vskutku geniální, doslova Gorbblesovský plán, dle vzoru Německé říše, co s nesprávně přemýšlejícím lidem obecným, občanstvem. Doporučuje, vřele, jeden z několika těch, co tímto dal najevo pohrdání naším národem Čechů, Moravanů a Slezanů. Co je dnes germanista a, míním, hlavně slouha germánů https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Germanista-Sonka-poucuje-jak-to-mame-delat-V-Nemecku-maji-centralu-pro-politicke-vzdelavani-a-ta-to-mladym-vsechno-pekne-vysvetli-576623?fbclid=IwAR2MbS3ybgJmrOk1H0N8bLMsuGF5lcKCsIIOX9vYFFEwAoa1NNn8znyJhGY

Ještě někdo pochybuje o tom, že z nás chtějí udělat nemyslící, poddajné ovce? Kdo? Najdete ve výše napsaném.

Necháme si to líbit, necháme si vyplachovat mozky?    

 

Foto: Záběr z filmu Tankový prapor

Chrastekova Růžena
Důchodkyně, přesídlená dobrovolně z Prahy na venkov do chaloupky, dva psiska raubíři a kocour Karel mi zpříjemňují seniorský život.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

   Politické vzdělávání mužstva ( nyní snad i ženstva ) se zřejmě stalo přímo historickou nutností. Svou úlohu v tom hraje zřejmě i relativnost vnímání běhu času lidskými jedinci. Kosmický prostoročas by nám všem měl ubíhat stejným tempem. Ovšem mělo by se přihlédnout k četným to ale. Když abstrahujeme od nekonečného trvání vesmíru dle současných poznatků (měřítek ),, civilizované lidstvo" trvá snad asi 20.000 let + i -. Když značně zaokrouhlíme nahoru současný jedinec by se v průměru mohl dožít i 100 let věku. Nelze samozřejmě odhlédnout od přílišné překotnosti nynějšího vývoje. Poznatky o naší existenci v rámci vesmíru se nyní množí přímo exponenciální řadou, takže byť jinak geniální lidský mozek, se ani nemůže pokoušet o jejich všestranné vstřebání a natož pochopení. Snad toliko kolektivně historické vědomí lidstva, které intuitivně nyní předvídá dočasnost trvání společensko ekonomické formace kapitalismu. Tedy lze usuzovat, že i když žijeme jednu dvousetinu přibližného věku civilizovaného lidstva, zažili jsme nástup kolektivního myšlení předpokládaného socialismem, tak i restauraci individuálně zaměřeného kapitalismu. Mozek se tedy ze strany vládnoucích nám obyčejným lidem vždy vymýval a bude vymývat nadále, jak se vládnoucím k ujařmení svých oveček k budoucímu stříhání a dojení hodí. Člověka tedy by mělo utěšit, že i současný našimi vládnoucími do nebe vychvalovaný kapitalismus musí jednou objektivně skončit na smetišti dějin. Na nás obyčejných lidech zůstalo zabránit tomu, aby kapitalističtí věční nenasytové, zapřičinili konec nejen lidstva, ale i života jako takového. Zjevně si myslí, že jimi toužebně přivolávanou třetí světovou válku přežijí ve skrytu betonového bunkru někde v odlehlých končinách zeměkoule či na na její oběžnici. Naprostí pitomci. Zatím držímě pověstné huby i krok. Snad se zablýská na lepší časy.

Jiří Volný st.

Politilogů přibývá jako hub po dešti a je záhodno najít pro ně nějaké uplatnění. Všichni nemohou přednášet na vysokých školách, a tak je logické, že se zrodila "originální" myšlenka politického školení mužstva a ženstva, tedy občanů. Kdo bude přichycen na sociálních sítích při četbě závadného obsahu nebo dokonce při psaní takových nemravností, tak bude odsouzen k stovce hodin PŠM.