Politika EU připomíná kapitána lodi, která se potápí,

nadpis_vv
16.7.2017 14:31
a on místo toho, aby převzal kontrolu nad situací, rozhoduje, které záchranné čluny mají být nekuřácké. Jako kdyby místo snahy o to, jak opravit trup, se všichni dohadovali, kolik vody by mělo zaplavit jaké kajuty.

Není více výstižnější slovo pro činnost Bruselu, než  "Absurdní". Evropu primárně neohrožují samotní migranti. Ohrožení však plyne od politiků, kteří ovládají EU a nekonají přiměřeně k nastalé situaci.

Dne 5.3.2017 jsem uváděl (http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/nevtip-na-nedeli), že EU připomíná kapitána lodi, která se potápí. Od té doby se její orientace nijak významně nezměnila.

Dnes se na iDnes objevila informace od německého politika Martina Schultze (SPD), který pouze potvrdil, že se domnívá, že za chyby Německa, Francie by měly solidárně zaplatit i země V4:

Státy, které odmítají přijmout uprchlíky, by podle Schulze měly v budoucnu počítat s menšími finančními prostředky z fondů EU. Ty, které naopak přijaly velké množství osob hledajících ochranu, by měly dostat bonus.

Země stojící mimo eurozónu by neměly mít možnost blokovat její další integraci, uvedl dále německý politik, který byl donedávna předsedou Evropského parlamentu. Pokud jde o Německo a Evropu, země „by mohla udělat víc,“ poznamenal Schulz. Mohla by například zvýšit svůj finanční příspěvek do společné pokladny.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/schulz-nemecko-uprchlici-financni-sankce-uprchlici-fxb-/zahranicni.aspx?c=A170716_123524_zahranicni_ert

 Je to stejné jako kdyby si sousedi pozvali na návštěvu desetičlennou rodinu z ciziny a po večeři by u vás zazvonili a oznámili vám, že se jim to již zajídá a žádali by vás, abyste si polovinu z nich vzali do bytu již napořád, protože vrátit se návštěva dobrovolně do své domovské země nechystá.
A pokud byste nesouhlasili, tak by vám sousedi oznámili, že  na služby v domě budou od příštího měsíce platit výrazně méně, protože mají zvýšené náklady s migrantskou návštěvou.

Odkazy:

https://www.youtube.com/watch?v=Btb2SxWNoYc

 

https://www.youtube.com/watch?v=cQf9U4TQa4c


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.