Poslední střelba do davu byla v USA 307. za 311 dní

obrazek
8.11.2018 20:39
Dnes se v televizi hovoří o střelbě v USA v baru v Thousend Oaks, Na místě 13 mrtvých včetně střelce a policisty, podobný počet zraněných. Jenže to není jen tak nějaká výjimečná střelba v USA Statistika jasně říká - 307 krát se stříelelo do davu za pouhých 307 dní. Na alarmující čísla upozorňoval zde v blogu již Umair Haque. Střelba do davů má v USA vělkou tradici, střílelo se takto již před rokem 1989. Ale pravda, poslední dobou to n ějak nabírá na spádu. Poslední pachatel trpěl posttraumatickým syndrom jakožto veterán války v Afganistánu, kam i my posíláme své lidi, a kde vojáci běžně reagují na házení kameny smrtící odvetou, tedy válečnou zločinností. (jak zpravil Joe Kassabian v knize Chuligáni z Kandaháru: ne všechny válečné příběhy jsou hrdinské) . Připomeňme si s obrázkem, co za teror nízké úrovně považuje Pentagon - obyčejné protesty. Ještě si připomeňme, že při posledních volbýách v USA nehrály její války žádnou roli. Nižší počet mrtých u některých útoků je zajisté způsoben tím, že ne gšichni střelci si před akcí shánějí oblíbenou útočnou pušku AR-15.

zdrroj: https://eu.usatoday.com/story/news/nation/2018/11/08/thousand-oaks-california-bar-shooting-307th-mass-shooting/ v závěru je výčet nejkrvavějších případů.  článek  publikovali Susan Miller a Kevin McCoy. překlad Google Translator. (doporučeno též:  ve volbách nehrály války USA roli: https://www.truthdig.com/articles/americas-wars-are-a-non-factor-in-the-midterm-elections/ )

Když blesky střelby prolomily veselí taneční haly s country hudbou zabalené mladými lidmi, které kopaly zpět na "vysokoškolskou noc", Thousand Oaks, Kalifornie, přidal své jméno do tmavého seznamu: Místo 307. hromadné střelby v USA tento rok.

 

A dokonce se objevila ještě živější statistika: 307. střelba se uskutečnila ve dnech 311. roku - což je v průměru smrtící událost takřka každý den doposud letos.

 

Ve středním nočním masakru v Borderline Bar and Grill, který zanechal 13 lidí, včetně střelce, se stal nejnovější masovou střelbou národa, podle údajů z archivu Gun Violence Archive, neziskové organizace, která poskytuje online přístup veřejnosti informace o násilí spojené s pistolí.

 

Celkem 328 lidí zemřelo v těchto událostech a podle údajů bylo zraněno 1 251 osob. Čísla zahrnují případy, kdy byly podle archivu zastřeleny nebo zabity čtyři nebo více osob, mimo střelců.

 

Rozpuknutí také přišlo během tří týdnů nenávisti a teroru, které otřásly zemí: krveprolití v synagogě v Pittsburghu, které zanechalo 11 starších lidí mrtvé a sérií 16 potrubí bomby poslal prominentní demokraté, CNN a kritici prezidenta Donalda Trumpa.

 

Incident byl také nejnebezpečnější masovou střelbou v USA v roce 2018, protože 17 spolužáků a učitelů bylo zastřeleno na Parklandu na Floridě v den svatého Valentýna.

 

Ten natáčení pozměnil studentské hnutí proti zbraňům, které obrátilo mladé lidi do aktivistů. Pouhých 24 hodin před spree v Thousand Oaks, přeživší Parkland oslavovali shodu některých kandidátů podporovaných NRA v úterý středních volbách.

 

Ve čtvrtek ráno jeden z těch studentů, Cameron Kasky, 17, lamentoval bolest, že se dozvídá více krveprolití:

 

"Starosta Thousand Oaks je naprosto v pořádku," vysvětloval Kasky. "Žádná komunita není skutečně bezpečná z těchto masových střel. Viděli jsme to příliš mnohokrát. Kolik anomálií bude existovat? Kolikrát jdeme tady (slyšíme) "Nikdo by si nemyslel, že by se to stalo tady?"

 

2018 zaznamenal několik vysoce profilových masových střel:

 

Pět lidí bylo zastřeleno v redakci časopisu Capital in Annapolis, Maryland, 28. června.

 

Deset lidí bylo smrtelně zastřeleno na Santa Fe High School 18. května.

 

Čtyři lidé zabili v Waffle House v Nashville, Tennessee, 22. dubna.

 

Kalifornská minulá nejhorší 2018 masová střelba přišla 12. září, kdy muž Bakersfield smrtelně zastřelil pět, včetně své ženy, než se sám zabije.

Více: "Hrůzná scéna": šerifa seržantka, dalších 11 mrtvých v Thousand Oaks, Kalifornie, střelba barů

 

Více: Některé oběti Thousand Oaks přežily masové střelby v Las Vegas, říkají zprávy

 

Více: 'Zemřel hrdina': Ventura County Sheriff Sgt. Ron Helus mezi těmi, kteří byli zabiti při střelbě v baru

 

Zde je pohled na další střelby v USA:

 

• 1. října 2017: Stephen Paddock, 64, vystřelil více než 1000 kol z apartmánu na 32. patře v nedalekém hotelu na koncertních hráčích na festivalu Harvest Music Harvest Route 81, zabil 58 lidí a zanechal stovky zraněných. Paddock byl později nalezen mrtvý z samovolně narušeného střelného rána. Jeho motiv zůstává neznámý.

 

• 12. června 2016: Omar Mateen, 29letý bezpečnostní stráž, zabije 49 lidí a zranil 58 dalších v Pulse, gay nočním klubu v Orlandu na Floridě, kde se konala latinská noc. Mateen byl zabit policií. Byl to nejnebezpečnější teroristický útok v USA od 11. září a v té době byl nejhorší masovou střelbou v národě provedenou jediným střelcem.

 

• 16. dubna 2007: 23letá studentka Seung Hui Choová vystoupila ve Virginia Tech v Blacksburgu ve Virginii, když zabila 32 lidí, než se zabila.

 

• 14. prosince 2012: Adam Lanza, 20 let, zastřelil 20 dětí a šest dospělých na základní škole Sandy Hook, než se sám zabije.

 

• 16. října 1991: 35-ti letý George Hennard zřítil svůj pickup přes stěnu Luby's Cafeteria v Killeenu v Texasu. Zastřelil a zabil 23 osob před spácháním sebevraždy.

 

• 18. července 1984: James Huberty, 41 let, zastřelil 21 dospělých a dětí u McDonald's v San Ysidro v Kalifornii, než byl zabit policií.

 

• 1.září 1966: Charles Joseph Whitman, bývalý americký námořník, vystřelil a zabil 16 lidí z univerzitní věže na Texasské univerzitě v Austinu předtím, než byl zastřelen policií.

 

• 20. srpna 1986: Dopravce poštou, Patrick Henry Sherrill, zastřelil a zabili 14 poštovních pracovníků v Edmunde v Oklahomě, než se zabili.

 

2. prosince 2015: Syed Farook a Tashfeen Malik, manželský pár žijící v Redlands v Kalifornii, zahájili oheň na školení San Bernardino na ministerstvu veřejného zdraví a večírek, zabili 14 lidí a zranili 22 během několika minut . Farook, americký občan amerického původu z pákistánského původu, pracoval na zdravotním oddělení. Malik slíbil oddanost islámskému státu na příspěvku na Facebooku před natáčením.

 

• 5. listopadu 2009: Majitel americké armády Nidal Hasan smrtelně zastřelil 13 lidí a zranil dalších 30 lidí ve Fort Hoodu poblíž města Killeen, Texas. Hasan, psychiatr, se zdál být radikalizován islámským clericem. Byl souzen a odsouzen k smrti.

 

• 16. září 2013: Gunman Aaron Alexis, 34 let, smrtelně zastřelil 12 lidí a zranil tři další v sídle velitelství námořních námořních systémů ve Washingtonu D.C. Později byl zabit policií.

 

20. července 2012: James Holmes zastřelil 12 lidí v kině Aurora v Coloradu. Minulý rok byl odsouzen za vraždu prvního stupně a pokus o vraždu a odsouzen na 12 po sobě jdoucích životních trestů plus 3 318 let bez podmíněného odsouzení.

 

• 1. října 2015: Christopher Harper-Mercer, 26letý student na Umpqua Community College poblíž Roseburg v Oregonu, zastřelil asistenta a osm studentů ve třídě. Po přestřelce s policií spáchal sebevraždu.

 

• 18. června 2015: Střelci zahájili týdenní biblické studium v ​​Emanuelově africkém metodistickém biskupském kostele v Charlestonu v Jižní Karolíně. Devět lidí bylo zabito, včetně pastýře Clementy Pinckney; 10. oběť přežila. Ráno po útoku policii zatkla podezřelého, Dylann Roof, 21, který řekl, že chce zahájit  válečný závod. V prosinci 2016 byl Roof odsouzen za 33 obvinění z federálních nenávistných trestných činů a v lednu byl odsouzen k smrti.

 

• 16. července 2015: Muhammad Youssef Abdulazeez zahájil palbu na dvou vojenských instalacích v Chattanoogě v Tennessee. Prvním z nich byla střílečka při náboru; druhá byla v US Navy Reserve centru. Čtyři námořníci a námořní námořníci zemřeli; námořní důstojník a policejní nabídka byli zraněni. Abdulazeez byl zabit policií v přestřelce.

 

27. listopadu 2015: Střelci zaútočili na kliniku Planned Parenthood v Coloradu Springs v Coloradu, zabili policisty a dva civilisty a zranili dalších devět. Robert Lewis Milý byl vzat do vazby po pětihodinovém rozkladu a obviněn z vraždy prvního stupně.

 ****

Pozor při výchově dětí na toto: Američtí pediatři sledovali superhrdinské filmy z let 2015 a 2016, například X Men: Apocalypse, Batman: The Killing Joke nebo Avengers. Spočítali přitom, že kladní hrdinové v jednotlivých snímcích spáchali víc násilných činů než ti záporní. Superhrdinové dávají dětem pocit, že násilí může být ospravedlnitelné: https://plus.rozhlas.cz/superhrdinove-davaji-detem-pocit-ze-nasili-muze-byt-ospravedlnitelne-varuji-7674025?fbclid=IwAR19vkSdbe10nGnp-k2wXhO4bdGEXBfSuppBTYAHRO81AfKm4Ytt0GrQ62k

bokem: Z USA do Mexika denně dorazí 2000 zbraní, divte se migraci: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/z-usa-dorazi-do-mexika-denne-2000-zbrani-tvrdi-tamni-urednik/r~da8f56e8e21111e8af000cc47ab5f122/?fbclid=IwAR0xd0lvsyEPqPeN1nGHWF2MLv4yk-bHJtn2kQNMxto518aIjOWP9AgoRSI&redirected=1541754138

 

Umair Haque: "Amerika se prostě jen pokouší o zhroucení, aniž by vám dala pauzu na to, abysts ee nadechli. Pokud jste před midterm volbami cítili naději - jak jste se cítil následující den, svědčící o bizarní, hrozné, hrozné kombinaci dalšího davového zabíjení, více propagandy, tvrdšího autoritářství a horšího extremismu? Jestli jste cítili, že je zde tenká nit nádeje začíná praskat, vsavím se, že nejste sami, kdo si to myslí, a že se nemýlíte."  https://eand.co/why-america-just-goes-on-collapsing-1311d5c2ad7a "Amerika nemá pravou politickou opozici, která by nabídla novou sociální smlouvu - a cenou za to je kolaps."

2.12.2018 ČT horizont, po 21:50 hod, - již celkem 320 střeleb a 13 000 usmrcených střelnou zbraní. 

8.12.2018 Děti, jež byly tgrénovány ve střelbě ve škole, trénoval muž najatý Ohamou  a spojený s DNC: https://neonnettle.com/news/4751-man-who-trained-school-shooters-was-hired-by-obama-tied-to-dnc

17.5.2019 Víc dětí bylo zastřeleno zbraní od Sandy Hook incidentu, než padlo US vojáků v boji od 911: https://www.newsweek.com/gun-violence-children-killed-sandy-hook-military-soldiers-war-terror-911-848602?fbclid=IwAR24O63TH4CKZayL4WEFWBwOvFHZpT4Zxuk9xb-rPdI2gYb7iy71Sx0GsG4

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com
Klíčová slova: krveprolití, střelba do davu, teror

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.