Pospěšme do Mošnova oslavit NATO

bombardovani jugoslavie
19.9.2015 18:04
Zejména pamatujme na jeho leteckou složku, která se tak skvěle proslavila při rozchvácení Jugoslávie. Vzpomínáte na šum, který jsme slýchali od 24. března 1999 do 1. května stejného roku? To v závratné výšce nad našimi hlavami směřovaly k Bělehradu, Novému Sadu a dalším tehdy ještě jugoslávským městům letecké eskadry NATO, aby tvrdolebým tehdy ještě Jugoslávcům vysvětlily, že s jejich velkou Jugoslávií je konec. Že je třeba ji rozčvrtit a rozosminkovat do co nejmenších částeček, aby tak na jedné z nich, zvané Kosovo, mohla vzniknout největší vojenská základna USA v Evropě.

Bude na ní sloužit 5000 příslušníků americké armády, bude mít témě 50 heliportů, a k jejímu zřízení bude třeba - protože tehdejší jugoslávské vedení potřebu téhle základny pro NATO stále nedokázalo pochopit - zbombardovat 3 500 tehdy ještě jugoslávských továren, svrhnout do ulic jejích měst 700 000 tun třaskavých pum všeho druhu (včetně těch s ochuzeným uranem), a 2500 křižujících raket. Prostě udělat bengál jak o svatojánské noci, než se konečně zdařilo instalovat kolaborantskou ekipu a nepoddajného Miloševiče coby údajného válečného zločince nechat dopravit k soudu do Haagu.

Přijďte tedy v co největším počtu na mošnovské letiště, abyste si v řevu leteckých motorů tehdejší slavnou ságu letectva NATO připomněli, či dokonce zde natrefili možnost spatřit zrovna ty typy letadel, či dokonce – při trošce štěstí - zrovna ta letadla, která Jugoslávii tzv. humanitárně bombardovala. A též proto, aby ve vás ten řev ohlušil vzpomínku na skutečnost, že ty pumy a křižující rakety z těch letadel dopadaly tehdy na hlavy těch obyvatel Bělehraďu, kteří jediní na celém světě zaplnili v roce 1938 své Náměstí republiky, aby na něm protestovali proti mnichovskému diktátu nad námi, a v roce 1968 opět na stejném místě proti vstupu vojsk k nám. My jsme pak - vlastně naše tehdejší vláda - aby tuhle kromobyčejně prožívanou přízeň jugoslávských bratrů k naší zemi a lidem nějak oplatila, dala tehdejšího jara 1999 velení NATO svůj souhlas k tomu, aby jeho letadla na své trase směrem k Jugoslávii přelétala téměř výhradně přes náš výsostný letecký prostor.

Je možné tohle všechno hodit za hlavu až uvidíte přenos veřejnoprávní ČT z Mošnova? Samozřejmě, je to možné. Ale potom se nemůžeme divit.

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

Za vším  zřejmě hledej byznys.“ Zmiňovanou propagandistickou vele akci s militaristickým zaměřením, nejlépe charakterizuje ta skutečnost, že její ne VIP diváci, musí za vstup do  mošnovského areálu jejího konání , zaplatit nemalé vstupné. Pochopitelně jim nezbude, než pak tvrdě zaplatit taktéž za poskytované občerstvení a to nejen českým prodejcem. Chceš-li posléze ochutnat jak chutná whiskey nalitá  ti vlastnoručně do plastového pohárku na provizorním pultíku, zbudovaným pod ocasem  obřího letounu USAF,  tamním pořízkem oblečeným ve slušivém stejnokroji, rovněž zacvakej možno i  v EURech, popřípadě v dolarech. Tito ,,boys“ zřejmě berou nedostačující žold, když si musí přivydělávat pokoutním prodejem alkoholu.  Abych takovouto ubohost mohl kritizovat, musel jsem se na ní  v loni, ač velmi nerad podívat. V souladu pak s mytickým poeovským havranem v geniálním překladu od Vítězslava Nezvala, však toliko ,,jednou jen a pak už ne. “ To, že pan Lubomír Man publikuje i zde považuji za velmi přínosné a nezbývá než poděkovat.

 

 

novotny

Jeden bystrý novinář udělal porovnání právě probíhajících cvičení NATO v Maďarsku, kde cvičí 1 200 zelených mužíků a cvičení Ruska, které cvičí zelených mužíků 95 000...

Vimmer Petr

Díky.