Potvrzeno: Zatímco v ČT zasahovali ozbrojenci, Vondra plesal

12.3.2011 12:08
Ministr obrany Alexandr Vondra ve svém dnešním vystoupení v pořadu České televize Otázky Václava Moravce potvrdil informace portálu Vaše věc, že v pátek, kdy v budově České televize zasahovali ozbrojenci, byl na plese Armády ČR. Jeho podřízení přitom tvrdili, že měl v době zásahu "důležité jednání"... Vondra tvrdí, že byl na plese pouze půl hodiny. Podle našich informací jej však generál Ložek informoval o průběhu zásahu v České televizi přímo na této společenské akci. Vondra poté vydal stanovisko, že je o zásahu informován, ale nemíní do vyšetřování nijak zasahovat, nechá ho pouze prověřit. Až v noci, po půlnoci z pátka na sobotu, rozhodl Vondra o postavení náčelníka Vojenské policie Ložka a dalších dvou důstojníků mimo službu. Je zřejmé, že k tomu byl donucen až situací a možná i rozhovorem s premiérem Nečasem. Tomu měl navíc tvrdit, že se jedná o "spiknutí".

Stanovisko ministra Vondry, ale také generála Ložka redakce zjišťuje.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Pád vlády\\? Proč by to dělali? Sami proti sobě. Ovšem Bárta, nový génius, rozumí všemu, ihned všechny pikle odkryje, dálnice popíše jmény hříšníků, tu zakáže telefonovat, tu vyšeší důchodovou reformu, tu daňovou, no jo, nikoho nepotřebuje. Jen ty preference, nějak. Ale s tím si starosti nedělá. Užívá si tradiční lidoveckou polohu. A to by po rozpadu vlády a volbách už nemusel.
Ale jinak je to tragédie na pokračování. Napřed jsem se smál, to víte, čerstvý důchodce, ale teď už se nesměju. Vždyť oni ten stát úplně rozloží a zničí ... a nebývalou rychlostí. Tohle přece nemůže být náhoda.
jiri-dolejs
No právě - tady přeci nejde o bezprecedentní útok na svobodu médií - ty si tu kauzu jen užívají a mají z toho srandu. Jen si to vemte v klidu : Nejdříve přijdou civilisti a požadují po vedení televize předání podkladů na základě žádosti státního zástupce. Marně, protože je odpálkují že nic nemají. Logicky se vrátí pro soudní příkaz a přijdou i s uniformovanou složkou. Odnesou si plný pytel krámů, ale Rožánek si z nich pak udělá srandu, když prohlásí že ten bezvýznamný papíř stejně už dávno vyhodil... Takže co to vlastně řešíme ? Blbý zásah, který byl zbulvarizován a nebo to, že jsou stopy po kauze ProMoPro a účastni vojenské rozvědky v ní zdá se definitivně zametené ? Watergate po česku je vždy tak trochu klauniáda. Vrcholem by bylo kdyby nakonec byl z ministra Vondry oklamaný poctivec a jedinou obětí bylo velení vojenské policie. No, nechme je vyšetřovat, uvidíme co vyšetří. Ale v každém případě na pád vlády je zapotřebí i hlasů současné koalice. A Bárta si s Klausem momentálně docela rozumí.
josef_smolik
Pane Racku,on to již redaktor Rožánek vysvětlil.Po odvysílání reportáže je vyhodil do modrého kontejneru s ostatním papírem z koše.Jediná pozitivní zpráva z čt po dlouhé době,že tam třídí odpad. Jinak bych ten zásah nedramatizoval,vždyť Janeček do r.1989 byl s vojáky-pohraničníky v neustálém kontaktu...A navíc v radě sedí Helča a ta by také pomohla někoho vyhodit!!!
racek
Ano, pane Dolejš, podobné pocity. No, bude to jen další záminka k rozprášení dalšího kontrolního útvaru a Vojenské policie. Jinak bych byl též velmi opatrný v soudech.
Obecně však to bylo šlapání v porcelánu. Ti kluci asi netušili, s kým mají tu čest. Jejich možnosti obrany, naproti televizákům, jsou totiž nepatrné a jim nikdo nepomůže. Naopak. Takže příprava hanebná, spíše žádná a provedení nešikovné.
Obecně, na ten zásah měli právo. Ztráty tajných spisů jsou trestné všude na světě. A najít pachatele, to by bylo potřeba jako sůl. Myslím všajk, že naděje po tomhle zásahu je již nulová. A úniky tajných dokumentů budou pokračovat. Však on už nám to někdo v télevizi vysvětlí. Jako vždy.
josef_smolik
Pane Dolejši,děkuji.Využil jsem možnosti,neboť,jak píšete ta informace již ani z našich médií nepřijde,když je taková,jak píšete.
jiri-dolejs
opatrnost v soudech je opravdu na místě - na jedné straně je fakt soudního příkazu a nebyl důvod čekat než si pan Rožánek uklidí kancelář )to že by chránil své zdorje je snad jasné), na druhou stranu je to opakovaný kšeft přes média s utajovanými skutečnostmi. To jsou věci, které se bez zapojení lidí zevnitř neobejde. Jaké politické svěcení velitel vojenské policie že to vzal zostra jako při záboru IPB se teprve možná ukáže. Ale právní aspekty je třeba také ctít - na to již upozornil i kolega z ČSSD JUDr. Křeček. A pane Smolík, sice nevím jak ta rok a půk stará mediální bublina souvisí s tímhle vojenským cvičením na kafkách, ale prosím - když se ptáte, nikdy v soudním stádiu nebyla, pouze v novinovém. Policie to odložila, neboť i ze záznamů zjistila že tam k žádné lobbystické aféře nedošlo. Aby tento závěr měl stejnou publicitu jako když se ta aféra spekulativně nafukovala, to bych se samozřejmě načekal.
josef_smolik
Pane Dolejši,v jakém soudním stádiu je Váš problém s těmi potencionálními zákony ohledně hazardu.Děkuji.
jiri-dolejs
varoval bych před hysterií v této kauze - kdo chce jít po vondrovi, má určitě nábojů v patrontaši dost. Ale tohle celé jednak muselo mít politické krytí, jednak se tu zapomíná, že
soudní příkaz musí respektovat každý, tedy i Česká televize. Určitě lze debatovat o formě zásahu, nelze vyloučit i jeho nepřiměřenost a binec ve velení akce. Co je ale v pozadí - souboj mediokracie, mafiánských ekonomických struktur, které hrají různé hry a státní moci, v tomto případě i zpravodajských služeb. A proto bych byl velmi opatrný. Žijeme v době wikileaks, kdy státní tajemství už nejsou tajemstvími a ryk davu je organizován podivnými hrami jako když fašisté pochodují Bydžovem. Právní stát je za této situace významný záchytný bod.
ivan-zahradka
http://www.denikreferendum.cz/clanek/9486-duvodem-pro-ozbrojeny-vpad-do-ct-je-znalecky-posudek
vasevec
Vážená paní či slečno Máchová, píšete prakticky to samé, co Jiří Paroubek v jednom ze svých blogů, viz. http://vasevec.cz/vip-blog/jiri-paroubek-kde-je-cssd/
ivan-zahradka
Pan ministr tvrdí, že o ničem nevěděl. Může ministr nevědět o tom, že mu jeho tlupa běhá se samopaly po televizi v době hlavních zpráv? Pokud tedy nevěděl, tak na svém místě nemá co hledat, a pokud věděl (což je spíše pravděpodobné), pak na svém místě také nemá co hledat...Jediné, co skutečně víme je to, že tu něco opravdu odporně smrdí, a není to jeden odtajněný papír v sedmi pytlích. Skutečně pozoruhodná událost. Pozurohodná reakce novinářů, na to co se událo bez většího zájmu. Pozoruhodná reakce politiků - na to co se událo rovněž bez většího zájmu.
zenka
Vážená redakce, souhlasím zcela s panem Smolíkem a myslím, že stejný názor má mnoho občanů. Proto se Vás ptám: Vy máte určitě kontakty na vedení soc. demokracie, proč je nekontaktujete, případně veřejně nevyzvete a ať se konečně vzpamatují a bojují za občany?! Název strany SOCIÁLNÍ DEMOKRACIE je zavazuje, aby ho naplňovali činy a ne bezzubými keci. Také jsem voličem ČSSD, ale s takovými postoji a praktikami jim brzy budou voliči ubývat!!!!!
josef_smolik
Je vůbec ostudné,že o Vondrovi mluvíme stále jako o ministrovi.V každé civilizované zemi by Saša dojezdil...A jako voliči ČSSD mi je smutno z postoje této strany!!! Nějak zcela znormalizovala!!!!