Pozvánka: Reklamace ČT

obrazek
4.12.2014 20:20
V nedělí 7.12. ve 14:30 na Kavčích horách. Dovolujeme si Vám připomenout, že ve společnosti výzkumu veřejného mínění ČT společnosti CVVM je vedoucí jistá paní Taberyová, takto manželka Erika Taberyho placeného v Respektu panem Bakalou a dříve Schwarzenbergem, dále že pánové Jakub Železný a ředitel Dvořák se ze soukromé do veřejnoprávní také nepřestěhovali jen tak samosebou, ale občané měli pramálo šancí ovlivnit alespoň výběr radních dozírajících na činnost ČT, protože zpráva o výběru a delegacích kandidátů byla oznámena jen marginálně, krátce před konáním a samotná jednání poslaneckého klubu (kterého?) se konala za zavřenými dveřmi a zřejmě i mimo záznam. Na volby do rady jsem ve svém blogu upozorńovala.

 

Související článek: http://aeronet.cz/news/jak-funguji-ceske-medialni-agentury-pro-pruzkum-verejneho-mineni-exkluzivni-vypoved-zamestnance-o-praktikach-spin-doctoringu-planovani-vysledku-pruzkumu-prefabrikace-volebnich-preferenci-ovlivnov/

REKLAMACE ČT - CHCEME ZPÁTKY SVOJI TELEVIZI

Každý občan má ze zákona nárok na reklamaci v případě, že produkt který koupil, nesplňuje zákonem garantovanou kvalitu.

Česká televize pod vedením p. Dvořáka dlouhodobě nenaplňuje jedno ze svých zadání, tedy informovat objektivně, nestranně a nezaujatě.
Místo toho jsme v posledních dnech a měsících informováni o událostech doma i ve světě jednostranně, Ukrajina, Sýrie, Lýbie, Srbsko, ale dokonce už i Mad´arsko, Brusel a UK jsou toho příkladem. To co začalo v zahraničním zpravodajství, se dnes přesouvá do domácího, kampań zesměšnující prezidenta Zemana je jen jedním příkladem za všechny.To, jak se ČT zapojila do kampaně proti demokraticky zvolenému prezidentovi republiky je neakceptovatelné. Odmítáme, aby ČT financovala a vysílala pochybnou a dehonestující satiru na našeho prezidenta ("pečený sněhulák").
Selekce informací, kterou ČT provádí, je pro nás nepřijatelná.
Mnozí tzv. "experti" a "odborníci", zvaní do studia, většinou zastávají stejný, předem jasný, jednostranný názor často navíc ani ničím reálným nepodložený.
Za úkol ČT nepovažujeme šíření negativním emocí, ale objektivních, ověřenými fakty podložených zpráv.
Odmítáme také jasně protiruský kurs, který ČT zastává, jsme v Evropě tradičně a přirozeně společně s Ruskem, naši nepřátelé sedí jinde.
Prostor, který ČT dává novinářům spojeným s médii vlastněnými úzkou skupinkou podnikatelů je naprosto neúměrný.Cenzurováním vystoupení prezidenta Miloše Zemana pohár naší trpělivosti přetekl. 

Jestliže tedy vedení ČT není schopno a ochotno plnit své povinnosti, požadujeme tedy buď okamžitou změnu, nebo jeho okamžitou výměnu.

V neděli 7. prosince 2014 ve 14.30 hod., 
budeme na Kavčích horách v Praze před budovou ČT důrazně protestovat proti této neúnosné situaci. 
Sejdeme se zde, bez ohledu na naše politické přesvědčení a názory.
"Pohár naší trpělivosti již přetekl".

Za svoláním této demonstrace nestojí žádná politická strana, jedná se o iniciativu občanů České republiky.

FB komunitní stránky 
iniciativy Chceme zpátky svoji televizi:
https://www.facebook.com/chcemezpatkyceskoutelevizi?ref=ts&fref=ts
Facebook skupina 
iniciativy Chceme zpátky svoji televizi :
https://www.facebook.com/groups/chcemezpatkyceskoutelevizi/?fref=ts
Kontaktni telefon: 721 876 358 

Priority ČT

Už jste se kupříkladu doslechli o jaderné havárii na sousední Ukrajině? Že ne? Vidíte, a Švýcarům už stát rozeslala jodidové tablety proti rakovině štítné žlázy, http://radimvalencik.pise.cz/1875-z-mlceni-o-ukr-jaderne-havarii-mrazi.html - a podle tohoto článku havárie v záporožské jaderné elektrárně byl druhý Černobyl:http://www.politonline.ru/provocation/22879471.html  a http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1954-media-mlci-uroven-radiace-v-ukrajinske-jaderne-elektrarne-presahuje-povolenou-uroven-14xhttp://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1954-media-mlci-uroven-radiace-v-ukrajinske-jaderne-elektrarne-presahuje-povolenou-uroven-14x a tady je zase kupříkladu dnešní pohled na bojiště Donbasu: https://www.youtube.com/watch?v=AumWLZSRIg4 neb osi srovnejte prezentovaný průzkum poklesu popularity prezidenta prezentovaný CVVM a ČT s anketou Parlamentních listů: Anketa

Přejete si, aby Miloš Zeman za 4 roky znovu kandidoval na prezidenta?

Ano. Volil(a) bych ho
66%
Mám ho rád(a), ale ať už nekandiduje. Ze zdravotních důvodů
4%
Volil(a) jsem ho. Ale už ho znovu nechci, protože mě zklamal. Ať to nechá někomu jinému
6%
Ne. Nevolil(a) jsem ho a nechci riskovat, že by byl prezidentem ještě jednou
20%
Ať si klidně kandiduje. Já ho opět nebudu volit
4%
hlasovalo: 60085 lidí

Martin Dusil: Zprávy ČT mi přijdou jak pro nějaké chovance ....

Reportáž o práci podnikatelů před vánocema..
.Podnikatelé mají plno práce třeba jako pan Jiří...
,Pan Jiří je podnikatel"...Rozhovor s panem Jiřím...,,Pan Jiří vyrábí na vánoce čokoládové figurky"...Záběr na čokoládové figurky.....
*
Další reportáž o zlodějích v supermarketech...
To samé se stalo i paní Vlastě
.,Paní Vlastě ukradli peněženku z vozíku",,Rozhovor s paní Vlastou...,,Paní Vlasta byla z toho otřesená"...Záběr na vozík s pověšenou taškou...
*
Další reportáž,,O pracích na odstraňování náledí...

Pracovníci Čezu pracovali celou noc...Třeba jako pan Karel...
,,Pan Karel nastoupil do práce odstraňovat námrazu na drátech"Rozhovor s panem Karlem,,Pan Karel pracoval celou noc"...Záběr na omrzlé dráty......
-
Tak za co nás mají?.
-
Nevím ale takhle si nepředstavuju zprávy veřejnoprávní TV
....Ema má maso....Máma má mísu 

CO NÁM ČT NEŘEKLA dnes 00:28 88.100.43 Tisíce francouzských farmářů tuto středu - kvůli sankcím proti Rusku se ve Francii zhroutily ceny obilovin, mléka, ovoce a zeleniny - a levným dovozům zaútočily na vládní budovy po celé Francii. Zavážely je tunami hnoje, rajčat, dýní a mrkve, zapalovaly auta a pneumatiky! VELKÁ FOTA A VIDEA (http://www.dailymail.co.uk/news/article-2822120/French-farmers-dump-hundreds-tonnes-manure-streets-spray-city-building-slurry-day-protest.htm)

A TAKÉ TOTO JSME SE NEDOZVĚDĚLi Z NAŠICH MÉDIÍ, NAOPAK JEN LŽI, KTERÉ K TOMUTO VEDLY: http://svobodnenoviny.eu/sokujici-usneseni-kongres-prave-vyhlasil-rusku-valku/  i když to po vítězství republikánů ve volbách do Kongresu leckdo čekal, nikdo nevymyslel a nezrealizoval účinnou protiakci, protože jsme měli oči plné písku tam médii naházeného. Ovšem Rusové: http://slovak.ruvr.ru/news/2014_12_05/Statna-duma-oznacila-rezoluciu-Kongresu-USA-o-Rusku-za-neskodnu-7999/

Kozla udělali zahradníkem: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sef-CT-byl-zvolen-do-vyboru-Evropske-vysilaci-unie-Ma-hajit-nezavislost-verejnopravnich-medii-348766 Zdeno Paluška: Aj na tomto príklade je jasne vidieť, že ten kto hrá hru svojich "pánov" spoza Atlantiku, dostane lukratívne miesto a štedrú odmenu! Do detailnějšího rozboru práce ČT se pustil Petr Žantovský:  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Zkuseny-novinar-se-zhrozil-nad-vyroky-vytvarnika-Cerneho-v-CT-To-je-v-zanru-nejake-grotesky-348886 

 

Václav Dvořák

6. 12. 2014

V neděli 7.12. odpoledne ve 14.30 se před budovou České televize na Kavčích Horách (ulice Na Hřebenech II) se odehraje první z řady chystaných demonstrací proti současnému vedení této instituce, která si nevím proč říká „veřejnoprávní“.
„Vraťte nám koncesionářské poplatky, které zpronevěřujte, nebo nám vraťte Českou televizi.“

Půjde o veřejný protest proti zneužívání České televize v kampani proti demokraticky zvolenému prezidentu, proti cenzuře, proti stálému lhaní a manipulování ze strany mnoha redaktorů, proti štvaní do války a proti podpoře fašismu, kterého je Česká televize plná.

„Demokracie začíná tam, kde končí signál České televize!“

Chceme odvolat Radu ČT pro její nečinnost při organizaci hrubých útoků redakce Zpravodajství proti demokratickým institucím naší republiky. Žádáme okamžité odvolání generálního ředitele Ing. Dvořáka, ředitele Šámala a šéfredaktora Zpravodajství Mrzeny. Když neovládáte základy nezávislé novinařiny, tak jděte pryč!

Nepřipustíme, aby případ cenzury našeho prezidenta zametli pod koberec.

Budeme žádat přísné vyšetření cenzurních zásahů do projevu prezidenta Zemana. Chceme vrátit televizi českému lidu, chceme, aby zaměstnanci televize dodržovali Chartu a Kodex ČT a aby otevřeli dveře ČT pluralitním názorům.

Přijďte a připojte se!
Vedení ČT zpronevěřuje i vaše peníze!
I vám a vašim dětem vymývají hlavy!

 

 Martin Dusil, 7.12.2014: A máme tu další prúzkum veřejného mínění....,,Šetření ukázalo, že 23 procent Zemanových voličů ze druhého kola prezidentské volby by dnes dalo přednost jeho protikandidátovi Karlu Schwarzenbergovi, deset procent by nešlo k volbám vůbec".....To mne opravdu štve....Tak čtu dál.... ,,pro Českou televizi připravila společnost TNS Aisa"....Tak si říkám...Takovej velice českej název....Copak je to asi za společnost?....Tak si je trochu proklepnu...A ejhle..Ona to není tak úplně česká společnost...To je jen pobočka nějaké anglo-americké....A kdopak nám tady tu pobočku zakládal?....No ne...Ivan Gabal....Jeden z největších kritiků Zemana....Tak to už jsem v klidu...Nic se neděje.

Na cemonstraci se sešlo cca 200 lidí, z médií byla přítomna ČT i RT, takže brzy se objeví nějaká videa. 

vysílejte pravdu
vysílejte pravdu 2

Medvěd Brtník: Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří dorazili na setkání podobně smýšlejících občanů před budovu České televize vyjádřit protest proti jednostrannému a neobjektivnímu informování o domácím a mezinárodním dění. Sešlo se nás tam necelé dvě stovky – počítal jsem v jednom okamžiku opravdu poctivě každého človíčka – vyšlo mi 187. Rozhodně bych chtěl ale poděkovat i lidem, kteří – většinou ze závažných zdravotních či jiných důvodů – sice přijít nemohli, ale drželi nám palce a pěsti ze svých domovů. Alespoň za sebe mohu jednoznačně prohlásit, že jsem jejich podporu cítil.

Můj dojem z průběhu celé akce byl velmi pozitivní – navzdory protestnímu charakteru akce byla atmosféra velmi klidná, k čemuž přispělo i prohlášení organizátorů, že se nejedná o protest proti České televizi jako celku, nýbrž jen proti těm, kteří jsou odpovědní za obsah a vyznění zpravodajství. Hodně kritiky se sneslo i na hlavu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, jejíž odstoupení většina protestujících požadovala.

Velmi se mi líbilo emotivní vystoupení poslance Jaroslava Foldyny a skláním se i před výkonem moderátora akce Zdeňka Kratochvíla. Osobně si odnáším ještě jeden pozitivní dojem: Akce mi umožnila setkat se s velmi příjemnými lidmi, se kterými bych se jinak nejspíš nikdy nepotkal, což - jak nyní vidím - by byla velká škoda. 

Proslov poslance za ČSSD Jaroslava Foldyny. 

 Proslov profesira Giuseppa Maiella: https://www.youtube.com/watch?v=Hkr3aH1ACpM

Proslov novináře Karla Růžičky: https://www.youtube.com/watch?v=bWYkLupj-s0 

Proslov organizátora Zdeňka Kratochvíla: https://www.youtube.com/watch?v=eDWsxu1JzeQ 

Proslov dokumentaristy Václava Dvořáka: https://www.youtube.com/watch?v=vnNl3lrgJ7A

Pane generální řediteli ČT! 
Obracím se na vás veřejným dopisem, který zároveň předávám dalším sdělovacím prostředkům. V červenci vaše televize vysílala nezanedbatelně dlouho informace na ČT1 a ČT24 k 25. výročí projevu Miloše Jakeše v Červeném Hrádku. Vyzněly kriticky s dostatečnou dávkou ironie. 
Koncem letošního roku uplyne také 25 let od projevů Václava Havla - tehdy nastupujícího prezidenta ČSSR. Cituji některé jeho výroky: »Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte.« Nebo: »Obviňují mne, že chci zrušit socialismus a zavést kapitalismus, že chci získat zpět své majetky. Prohlašuji, že je to sprostá lež.« K vystoupení z Varšavské smlouvy nás ujistil: »Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme.« 
To jsou některé příklady jeho prohlášení, které tehdy ČT vysílala. Předpokládám, že jsou zachována. Jsem velmi zvědav, zda i toto výročí slov tehdejší hlavy státu po 25 letech zveřejníte, včetně shora mnou uvedených citátů. Jinak byste jen potvrdili kritiku veřejnosti za neobjektivnost některých vašich informací, jednostrannost pohledu a zatajování nepohodlných zpráv. Doufám, že mi odpovíte a hlavně zveřejníte výňatky z projevů V. Havla včetně citátů, rovněž jako u M. Jakeše po 25 letech. 
S pozdravem mnoholetý plátce poplatků pro ČT

Jaroslav PRŮŠEK, Hradec Králové 

Radomír Brzobohatý:  

Masmédium ti vytváří názor.
Masmédium ti potichu ani nevíš jak manipuluje s mozkem.
Masmédium z tebe pomalu vytváří nepřemýšlícího IDIOTA.
Proto je důležité, aby veřejnoprávní ČT, která je placená z koncesionářských poplatků, a jejím úkolem je podávat informace vyvážené. viz zákon o ČT, podávala informace OBJEKTIVNÍ+VYVÁŽENÉ.
Česká televize nemá žádné právo MASÍROVAT mozek občanů názorem nějakého manažera, který momentálně "manažeruje v ČT" 
Česká televize je ze zákona povinna ...Jejím posláním je poskytovat objektivní, ověřené, všestranné a vyvážené informace pro svobodné vytváření názorů, rozvíjet kulturní identitu českého národa....." atd. http://zakony-online.cz/?s137&q137=all 
Máte-li chuť psát stížnost na rozhlasové či televizní vysílání, zde je epodatelna RRTV: http://www.rrtv.cz/cz/static/rada-on-line/epodatelna/index.htm
 

 

Rus a Američan v ČT

František Václav Bezucha: "Žádná odpověď, také odpověď. Napsal jsem do ČT : Dobrý den, je možné, že je v České televizi ještě zaměstnaná moderátorka Jana Peroutková, která před nedávnem v přímém vysílání ranního Studia 6 přepsala dějiny světa a oznámila světu, že druhá světová válka začala 17. září r. 1939 útokem „Ruska“ na Poľsko ? Bohužel, takové a podobné perfektní zpravodajství se v poslední době v ČT objevuje prakticky každý den. Prosím, kdy začnete vysílat objektivmí a pravdivé zprávy ? I bulvár je dnes lepší než Vy. Děkuji za odpověď. TAKTO ODPOVĚDĚLI : Dobrý den pane Bezucho, děkujeme Vám zájem o naše zpravodajství, kterého si velmi vážíme. Ujišťujeme Vás, že Česká televize dbá na verbální projev svých moderátorů a reportérů. Ti pravidelně procházejí školením a ČT si nechává zpracovávat analýzy jazykové úrovně vybraných pořadů. Váš ohlas je pro nás cennou zpětnou, díky které mohou naši moderátoři pracovat na zlepšování zpravodajských formátů i svém projevu. Ačkoliv je naše úsilí o verbální trénink a správnou výslovnost neustálá, čas od času se s nešvary, jako je chybná intonace, překotná mluva či tzv. hezitační zvuky, můžeme (nejen) na obrazovkách ČT setkávat. Ještě jednou si Vás dovolím ujistit, že naším cílem je projev ve všech směrech korektní a naše úsilí k tomuto cíli směřuje - někdy lépe a rychleji jindy pomaleji avšak s o to větším nasazením. S pozdravem Roman Šeiner ČESKÁ TELEVIZE Divácké centrum Kavčí hory 140 70 Praha 4 Tel.: 261 136 113 Fax.: 261 014 101 e-mail:info@ceskatelevize.cz http://www.ceskatelevize.cz"

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Poznámka k té jaderné havárii: získal Tomáš Groh: Kyjevska junta se snaží zakrýt rozsah a následky tragédie na Zaporizhzhya JE!!!!!!!!!!

Ve zprávách TV nic ne říkají o reální situaci na elektrárně na Ukrajině,mluvili jen,že jednalo se o drobné technické problémech.Podle všeho,to není pravda.Z korespondenci generálního ředitele Zaporizhzhya JE Tishchenko je jasné,že problém je vážný,a oni píšou mezi sebou,že potřeba konzultovat havarii na elektrárně s odborníky Škodá Plzeň / uvádějí,že technické zařízeni pro elektrárnu poskytl podnik Škoda Plzeň.
Korespondence generálního ředitele Zaporizhzhya JE Tishchenko při havarii na elektrárně.
Kyjevska junta se snaží zakrýt rozsah a následky tragédie na Zaporizhzhya JE. KiberBerkut poslal korespondenci Skype generálního ředitele Vjačeslav Tishchenko Zaporizhzhya Alekseevicha se svými podřízenými při nehodě (28.11-02.12.2014). Archiv je ke stažení na adrese:

Переписка гендиректора Запорожской АЭС Тищенко во время аварии на станции.
Киевская хунта пытается скрыть масштаб и последствия трагедии на Запорожской АЭС. Тем не менее, в Интернете появляется все больше информации о произошедшем. Неравнодушный очевидец событий прислал ‪#‎Киберополчению‬ логи переписки в Skype гендиректора ЗАЭС Тищенко Вячеслава Алексеевича со своими подчиненными во время аварии (28.11-02.12.2014).
Архивы с логами:
1. http://vk.com/doc242727766_347840635
2. http://vk.com/doc242727766_347840755
3. http://vk.com/doc242727766_347840853
Одним архивом: http://rghost.net/59448071
Мы в твиттере:
https://twitter.com/NRCyber_Riot
Мы в контакте:
http://vk.com/novorossiya_cyber_riot

amiourful

Já se omlouvám, místo a mělo být e, Dvořák má dohlížet na nestrannost médií. :) Hezký Advent a Vánoce přeju, všem. 

Vladimír Štingl

Paní Kateřino, dobrý večer. Prošel jsem Váš blog-info s chutí. Bohužel, nejsem schopen se zúčastnit, což je to podstatné. Snad to ještě vyjde...

Omlouvám se, ale původně jsem přečetl ve Vaší reakci na pana Moskalíka "....jmenovali Dvořáka dohlížitelem na NASRANNOST médií...". Až v zápětí mi vše došlo... Pokud je to realita, tak skutečně není co řešit a jsme "určeni k popravě"... Takový hnůj a tak "nevyužitý". I pole by se takovým "humusem" doslova zahnojilo a nevyrostl by ani pýr..... Z toho jde děs. Mají nás na háku a asi je to podle "nich" správně.....

Příjemný večer. Zdravím Vás

amiourful

No a teď ještě v Ženevě jmenovali Dvořáka dohlížitelem na nastrannnost médií. Já se picnu, to je to prohnilé. Díky za poděkování. 

klokan

 Velmi zajímavé nahlédnutí do kuchařek manipulátorů s lidskou myslí. Většinová média se však samozřejmě nebudou zmiňovat o svých postupech k tomuto nehoráznému ohlupování lidí. Vždyť by si tito posluhové vládnoucích struktur kopali vlastní hrob. Budou tedy dále tvrdit, že žijeme ve svobodné a demokratické společnosti a můžeme si svobodně zvolit své zástuce. Již se však příliš nezdůrazní, že světu vládnou peníze a že bude hůř, alespoň pro naprostou většinu lidstva. Díky za osvětové články.