Pracuje ČT pro Babiše?

babiš doutník párek
28.12.2016 12:44
Včerejší krátká reportáž v ČT ve večerních zprávách věnovaná církevním restitucím vyzněla pro církve vlastně velmi pochvalně. Ze státního rozpočtu jim na Vánoce, jako "dárek" od českého národa, přišly reparace ve výši kolem 2 miliard korun…

A tak jsme v televizním šotu viděli spokojené studenty katolického gymnázia v superkrásně zrekonstruované budově kdesi na Moravě a hned záhy pěkně opravenou církevní kulturní památku. V reportáži se pochopitelně nemluví o tom, jaká individua se motají kolem realitní kanceláře zvané Arcibiskupství pražské. Proběhla prostě další vlna privatizace majetku státu…, a tak se zase někdo přiživí.

ČT byla v reportáži objektivní snad alespoň v jediné věci. A to bylo sdělení, že Bratrská církev baptistů jako jediná odmítla finanční náhrady v rámci tzv. církevních restitucí. Jako jediná z nekatolických církví se nedala zmanipulovat vysokou katolickou církevní hierarchií k rozchvacování státního majetku.

V téže reportáži se pak náhle objeví také A. Babiš, který nenuceně – jak je jeho zvykem – mluví o tom, že by rád prosadil zdanění církevních náhrad (stát by tak ušetřil 600 milionů korun), ale sociální demokracie podle něj měla boj proti církevním restitucím jako nejdůležitější programový prvek ve své předvolební kampani. A jemu ve sněmovně chybí hlasy právě sociálních demokratů pro prosazení příslušného zákona. Pak přišlo krátké a třikrát opakovaně jasné vyjádření Sobotky, že církevní restituce má sociální demokracie za vyřešené…

Standardně je 70 – 80 % voličů levice proti církevním restitucím. Kdo tedy v tomto případě více konvenuje zájmům těchto voličů? Není to bohužel B. Sobotka, ale A. Babiš.

Hlavním problémem lídra ČSSD Sobotky ve sněmovních volbách tak bude důvěryhodnost. Včerejší reportáž ČT sdělovala otevřeně i podprahově zhruba toto: Pašák Babiš a nedůvěryhodný Sobotka porušující hlavní předvolební slib „své“ strany.

Petra Sedláčková


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

,, Annaniáši, proč satan ovládl tvé srdce, že jsi lhal Duchu svatému a dal stranou část peněz za to pole?"

     Nový zákon. Skutky apoštolů - Ananiáš a Safira.

 Jeví se na úvaze zda se A. Babiš a celá jeho vládní trojkoalice v úsilí o zavedení povedené EET, neinspirovali u církve svaté a jejich prvotních křesťanů.

jan-vysocina

Slávek dostal od "Páníčka" jasný úkol. Své voliče sice ztratí, ale on na něj nezapomene. V aparátu EU je přece mnoho příležitostí pro poslušné lokaje.