Praha se podle piráta Hřiba osvobodila sama

piratska vlajka
17.8.2019 09:33
Právě se od ing. Jana Žižky dovídám o další sprostotě pirátů, tentokrát pirátského primátora (sic) Prahy Hřiba, a jak vidno muže, jako jsou ostatně piráti všichni, nadmíru vzdělaného a ve věcech historie a vojenství mimořádně informovaného. Takže veškerými vědomostmi o daném problému vyzbrojen, odmítl tento pirát umístit na pražské radnici znovu pamětní desku vzdávající hold našim osvoboditelům, protože Praha prý se osvobodila sama.

Má tedy primátor Hřib za to, že povstání Pražanů 5. května 1945 by bylo i na jediný krátký okamžik myslitelné, kdyby sovětská armáda onoho dne neměla za sebou předlouhou cestu od Leningradu, Stalingradu a Kavkazu do centra Evropy, kterou zaplatilo životy 12 milionů jejích vojáků? Že by na Pražské povstání kdokoli zdravý pomyslel, kdyby onoho 5. května nebyl Hitler už pět dní mrtvý, kdyby Berlín nespočíval už tři dny v sovětském držení a kdyby Rudá armáda na sever od Prahy nestála v podhůří Krušných hor a na východ od Prahy nepostupovala od osvobozeného už Brna Českomoravskou vysočinou směrem k hlavnímu městu,

Nu a jestliže bez toho všeho bylo povstání Pražanů nemyslitelné, jak může mozkem obdařený člověk a navíc též úředně nejvyšší Pražan prohlásit, že Praha se osvobodila sama? A když už je tak prakticky zaměřený, že o těchto historických věcech nic neví, kde pobral tu drzost, že se k nim vyslovuje? A to za celou Prahu a snad i za celou republiku, která dnes jen zírá, k jakým koncům a k jakým duchovním velikánům jsme to od sametu dodneška až dotáhli.

Možná by nás pan primátor dokázal poučit, jak si správně ubalit džointa, ale historie a povšechný rozhled po světě a dějinách mu rozhodně nejdou. Takže by k nim měl pokorně mlčet.

Protože jedině když budou všichni mlčet, mají tihle běsi už nejen moří, ale i pevnin a států, šanci zůstat učenci.

Lubomír Man

 

 

 

 

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Lubodoc

Ta Praha je nějaká nemocná.Jednoho pablba si zvolí primátorem,druhého,hulváta a sprosťáka starostou městské části (Řeporyje) a vrcholem je pochod čtyřprocentních duhovejch magorů.

Jiří Volný st.

Chápu, že pro západně orientovaného pana primátora byla cedule, navíc umístěná na prestižním místě staroměstské radnice, červeným hadrem, který ho rozpaloval doběla. Navíc azbuka mu musela připadat jako písmo samotného ďábla. Pochopitelně můžeme mít námitky, že tam není zmínka o dalších národech, které bojovaly v Pražském povstání, pochopitelně ani panu Hřibovi, ani Lubomíru Manovi by se asi nelíbila zmínka o pomoci Vlasovců. Na omluvu pana primátora musím napsat, že je daleko snažší sundat pamětní desku než opravit mosty nebo se podílet na dobudování obchvatu Prahy.