Předseda ANO 2011 Babiš mohl své dnešní sliby plnit už včera

obrazek
2.8.2012 10:19
Podnikatel a miliardář v jedné osobě Babiš dnes slibuje občanům kvalitní život pro všechny. Na slibu samotném není nic závadného. Konec konců, před volbami předkládají sliby všechny politické strany a jejich kandidáti. Málokterý z nich však měl možnost pozitivně ovlivňovat život širokých vrstev obyvatel už před volbami, lépe řečeno, dokázat, že na řadové občany myslel vždy, právě tak jako Andrej Babiš. Vycházím z přesvědčení, že lidem se žije lépe tehdy, pokud mají pocit, že například ceny potravin a pohonných hmot odpovídají jejich představám o kvalitě života, neboť na požitky svobody a demokracie je třeba mít peněz. Jejich nedostatek, je jen jiná forma železné opony.

Potravinářské impérium AGROFERT Andreje Babiše je tak veliké, že si jen ekonomický ignorant může myslet, že nemá vliv na konečnou cenu potravin. Podíl na výrobě potravin Babišovi dával a dává dost síly, že je pro obchodníky nepostradatelným dodavatelem. Například ve výrobě obilí má A. Babiš dominantní pozici. Závratné příjmy proudí k Babišovi i kvůli žluté rostlince řepce olejné. Právě on totiž prosadil povinnost přimíchávat ji do benzinu, což jeho cenu nezlevňuje a o to víc dnes lidumil Babiš vydělává. Kvůli povinnosti "pančovat" benzín většina polí v republice na jaře zežloutne. Zemědělcům se nevyplatí pěstovat jiné rostliny, a když už, tak za mnohem vyšší ceny. Jeho angažovanost v biopalivech a bioplynových stanicích, stojí české spotřebitele, potažmo daňové poplatníky, miliardy korun, neboť A. Babiš, údajně den co den, inkasuje od státu "sociální" výpomoc ve výši 10 miliónů korun. Proto jeho volební vábení přirovnám k vábení bájných Sirén, které svým sladkým zpěvem lákaly na břeh námořníky, aby je zardousily a vysály jim krev. O krev samozřejmě A. Babišovi nejde, ale o podnikatelský záměr získat k moci ekonomické i moc politickou. A propo. Je ekonomicky a politicky logické poskytovat mu státní "sociální" dotace, když desítky milionů investuje do volební kampaně a lidem se díky prázdné státní kase například zdražují léky?

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Babiš

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Jsem rád, že jsem hřebíček trefil na hlavičku.

antoninsebek

Plzně souhlasím.

Jenom dodám, že považuji za nepředstavitelnou drzost, aby se Babiš považoval za nějakého zachránce našeho zemědělství a potravinářského průmyslu. Babišovi agenti objíždějí zemědělská obchodní družstva a přesvědčují jejich šéfy, aby likvidovali "neperspektivní" chov hospodářských zvířat. A na plochách, které se tímto "uvolní", aby rozšířili pěstování plodin jako je nejen řepka, ale také kukuřice - ta pro výrobu bioplynu. Pochopitelně také značně dotovaného, potažmo tedy z kapsy daňového poplatníka.

Podniky potravinářského průmyslu dále likviduje a zařízení vyváží do zahraničí. Tím naše konkurence získává lacino strojní zařízení. Na vytvoření nového pracovního místa zde (jak v zemědělství, tak i v potravinářském průmyslu) je zapotřebí značných prostředků. Výsledky jeho práce už můžete pozorovat, na růstu cen mléka či cukru. Na našem státě je potom také to, aby zvyšoval výdaje spojené s rostoucí a přitom zbytečnou nezaměstnaností. V odvětvích, která měla konkurenceschopnou úroveň. 

Bratři Poláci jenom čekají, až naše produkce ještě více klekne a potom si ty dočasné náklady na dumpinkové ceny bude dlouhodobě vybírat. O krátkozrakosti takovéto politiky svědčí současné dopady neúrody, např. v USA. To se promítne do dalšího růstu cen dalších potravin.