Přemysl Votava: Jestřábi jásají, Východ opět hoří

doneck
28.5.2014 10:24
Pouhý den po prezidentských volbách na Ukrajině pokračuje křížové tažení proti zastáncům ukrajinské federalizace s ještě větší silou. Vláda nasadila své elitní vojenské oddíly proti domobrancům v Doněcku. Obrněná technika, děla, vrtulníky, letadla útočí na města, na civilní cíle, za nimi zůstávají desítky mrtvých federalistů, hořící domy a s nářkem prchající civilisté s dětmi v náručí. Evropa mlčí….Nad Doněckem a nad vesnicemi v okolí, stoupá dým z hořících domů. Lidé umírají, přicházejí o své majetky. Evropa opět mlčí.

Naplňují se prorocká slova prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina : „ na Ukrajině již propukla občanská válka “. Naopak falešně zní slova nového ukrajinského prezidenta Petro Porošenka o jeho snaze, která povede ke zklidnění situace na Ukrajině. Jen slova, slova, ……

Petro Porošenko, který deklaroval, že chce být prezidentem sjednotitelem, dnes pokračuje v další eskalaci napětí ve východní části Ukrajiny. Nedávné tragické události v Oděsse, kde byly 2. května cíleně upáleny desítky stoupenců federalizace, mají dnes své pokračování v Doněcku. Dle medií tam došlo k usmrcení několika desítek zraněných stoupenců federalizace, při jejich převozu do nemocnice.

Nabízí se řada otázek, co je cílem těchto provokací proti Ruské federaci ? Jak dlouho bude Evropská unie jen netečně přihlížet, či hledat omluvu pro vojenské tažení proti stoupencům federalizace ? Jde to nový Drang nach Osten ? Tedy hledání nového ekonomického prostoru ? Jak dlouho bude Česká republika tolerovat toto dobrodružství jestřábů z Kyjeva ? Kolik stovek civilních obětí musí přijít, než se probudí Evropa?

Volby do EP v ČR byly jasným vzkazem našich voličů do Bruselu. „Nevěříme vám, ani nebudeme posvěcovat vaší legalitu. Jste nám dokonce ukradeni.“ Tak přibližně zazněl vzkaz od 82% občanů České republiky, kteří nepřišli k volbám. Nepřišli zcela záměrně. Se Slovenskem je to nejmenší volební účast z celé EU. K tomuto postoji občanů přispěla i podpora a jednostranný postoj EU k nelegitimní vládě v Kyjevě.

ČR a Slovensko mají historicky nejblíže k Ukrajině. Máme zde své společné počátky slovanství. Nedovolme proto vzájemné vraždění slovanských národů. Naší povinností je vyzvat (nelegitimní) vládu Ukrajinu k zastavení křížového tažení proti vlastním občanům, stoupencům federalizace Ukrajiny.

Mediální tažení proti Ruské federaci (RF) není ku prospěchu Evropy, tedy ani ČR. Česká republika má v RF své tradiční ekonomické i kulturní zájmy. Útoky proti RF jsou útokem proti slovanské zemi, s kterou máme i historické kořeny.

Před 71lety českoslovenští vojáci pomáhali s Rudou armádou osvobozovat Ukrajinu, společně bojovali o Charkov, Kyjev, ….Umírali i za lid Ukrajiny. Dnes jsou tam jejich zapomenuté hroby. Braňme proto jejich odkaz. Přesto dnes opět teče slovanská krev na Ukrajině.

Nebojme se říci svůj názor, mít odvahu vystoupit z politického kouta a zvolat: „Ukrajino, tak už bylo dost vraždění v cizím zájmu .“

 

 

Přemysl Votava

 

 

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Obávám se, že Ukrajině prostě není pomoci. Pamatuji se, jak jsme v počátku znovunastolení kapitalismu si otevřeli v Užhorodě svoji pobočku a místní borci nám pomáhali se tam zorientovat. Už tehdy vznikla tamní nespokojenost s prvními dvěma prezidenty a chystal se třetí.

Poučeni tímto vývojem jsme jim radili podle nás jediné možné: Nechte vládnout dlouhé roky jednu a tutéž garnituru. Ona se napakuje, ať je v jakékoliv barvě. Jenomže ti ostatní jim budou závidět a konečně je začnou kontrolovat. Při neustálém přepřahání musí noví představitelé se nejdříve odvděčit svým pomocníkům, kteří je dostali k moci. A protože vědí, že tu moc mají jen nakrátko, budou ty krádeže a machinace urychlovat.

Jsem přesvědčen, že sledujeme další a další pokračování tohoto procesu. Rozdíl je jenom v tom, že se na toto smrtelně raněné zvíře vrhli supové z EU a SSS (Supové Strýčka Sama). Jsou zkušení a jak říkal Cimrman: nezakecají se. Půjdou přímo na věc.

Jedna perlička na konec: Slovenský premiér se oficiálně vyjádřil, že dodávky plynu ze Slovenska na Ukrajinu nebudou. Ani kubík. Na Ukrajinském území to prostě technologicky nejde a úpravy by si vyžádaly značné náklady. Ukrajinci nepochybně hrají na to, že do EU se přes jejich území plyn dodávat bude. Pouze podle toho, kolik si objednají státy EU.  Ukrajinci si prostě z toho "odeberou" co budou potřebovat. Černá díra Petro  Olexijovyče Porošenka s tichým souhlasem Bruselu.  

Chci ještě poznamenat, že na Ukrajině je běžným zvykem, že v zimě si rodiny v bytech přitápějí tak, že zapálí plynový sporák.  To jenom, abyste nepodlehli "zaručeným" informacím našich medií, že nám Vladimír Vladimírovič Putin utáhl kohoutek. Nemá to v úmyslu, proč také. Odebírat budeme méně, platit podstatně více, jako na nějakém MEjdanu. No, když dáváme přes 40 mld. Kč ročně na slunečníky, větrníky a bioplynovníky... Mějte na mysli, že díky Vašemu příspěvku alespoň v Kyjevě a okolí méně lidí umrzne. Kromě opilců na ulici.  

Vladimír Štingl

Není ani zapotřebí se "hlubokomyslně" zaobírat co, jak a kdy, kde..... To co, dle "našich" médii pronesl Obama před "školkou zabijáků" hovoří za vše. Zbraně, a "máme jich přebytek", použijeme kdykoliv, kdekoliv, proti komukoliv, kvůli čemukoliv - pokud se MY rozhodneme, že je to "ochrana našich zájmů". U koho se ten "švarný jinoch" vyučil???? Áda, nebo někdo "sofistikovanější".....???? Ostudné, a jak se velice aktuálně objevilo i na VaVě - "nositel Nobelovy ceny" - a za mír..... Zná někdo větší komedii a naprostý úpadek soudnosti, morálky a reality? Stále stejná písnička, Obamo. A vypadal jsi jako rozumný člověk......

"Opustí" Irák (že by docházela ropa???....), Afghanistán (suroviny zmapovány, staré střelivo využito.....) a přesuneme se do Libye??? Nedejbože na Ukrajinu, nebo do Polska? Popř. k pobaltským fašistům???

Variant je hodně, ale žádná pozitivní.

Vladimír Štingl

Pane Kureši, to, že jde o zbídačenou a svým způsobem nešťastnou zemi chápu identicky bez ohledu na viníky. Šílenost II. světové války, totálně vypálená a zničená země, nesmyslné územní hrátky bez jakékoliv perspektivy pro občany, viz Chruščov, následně M. Gorbačov a notorik Jelcin, až po dnešní geopolitické a především vojenskostrategické hrátky...... Rusko, potažmo V. Putin není žádný beránek, ale jedno řeší nekompromisně a podle mého názoru jediným možným způsobem - nejbližší hranice, bývalá území a okolí současných hranic - tvrdě a bez skrupulí hájí a chrání, popř. obsadí. Pokud by to nedokázal, byla by to pro Rusko jako celistvý stát, katastrofa. Krvavá "Madla" měla prohlásit něco o "nespravedlivém" rozdělení přírodního bohatství a surovin.... Tak co můžou Rusové asi očekávat. Zkušeností od Napoleona, přes Hitlera až po Obamu mají určitě DOSTATEK.....

Jinak, co nalhala ta západní pseudokulturní "Amerika" a evropší poskoci, to V. Putin a spol. pouze využívají a nevidím nejmenší důvod, aby to nedělali.... Od okamžiku humanitárního bombardování Srbska bych na straně Ruska v okolí svých hranic udělal vše, abych Rusko ochránil. A "zelení mužíci" jsou jen pimprlovou komedií..... Co za ostudnou frašku jen s "radarem" v Brdech ta americká lžipropaganda vyváděla - ochrana proti Korejcům a Íráncům - no to snad bylo určeno pro chudáky s IQ 0. A vlastně všude, kam amík páchne a s ním připosr..... eurohujeři. Dokud nezačali do Ukrajiny strkat rypáky, byl klid a MOHL BÝT..... Ale to není zapotřebí..... Všiml jste si, jak je to krásně sehrané - platit bude EU, i my a amíci si tam "přihopsají".... a třeba tam bude i nová vojenská základna (Kosovo je dokonalým příkladem). V.Putin je v obraném gardu, zaútočil někdo jiný..... To považuji za prapůvodní příčinu a důvod toho, že obyčejní Ukrajinci platí svými životy.... Nemají cenu pro V.  Putina, ale už vůbec ne pro tu sebranku "svobodných, spravedlivých, humanitních, demokratů"....... Nakonec asi oba vnímáme, jak se jim "podařilo" zreformovat Česko-Slovenské hospodářství, rozbít sociální funkční systémy a udělat z nás poskoky z valné části na úrovni počisťovačů, montérů - kašpárků..... Jedna věc je děsivá ve svých důsledcích - jak je nám VNUCOVÁN JEDNOSMĚRNÝ NÁZOR a POHLED hamburgrožroutů na ukrajinskou tragédii - "našimi", českými médii. To je absolutně otřesné (čemu se vlastně divím, když je má v rukou Babiš, Bakala a pod. ......).

Pane Kureši, příjemný den a též díky. Jste jeden z mála skutečně diskutujících. Zdravím Vás.

PetrKures

Dobrý den, pane Štingle. Celý problém vidím především v tom, že Ukrajina je ekonomicky doslova vydrancovaná svými vlastními politickými elitami a jak prozápadními(Tymošenková), tak proruskými(Janukovyč). K tomu přidejte řádově nižší politickou kulturu než je u nás( těžko představitelné,že?), rozdílnou mentalitu a na problémy je zaděláno. Sám mě navádíte na paraelu se Skotskem,Španělskem a Itálií a vlastně i Československem. Způsob jak jsou tyto emancipační tendence řešeny v západní Evropě a jak jsou řešeny v postsovětských státech (tolikrát omílané Čečensko), mi napovídá že Rusko v tom až tak nevině být nemusí. Jak se dá věřit Rusku, že se nepodílí na eskalaci celé situace. Ještě před měsícem celému světu tvrdili, že neoznačení vojáci na Krymu nejsou příslušníci ruského kontingentu aby po připojení Krymu potvrdili pravý opak. Tento krok je velmi nedůvěryhodný a celou situaci dále komplikuje. 

Díky za diskusi.

Vladimír Štingl

Pane Votavo, dobrý den. Váš blog považuji za naprosto KOREKTNÍ a výstižný i v souvislostech. Bezchybné - z mého pohledu.

Zdravím Vás.

Vladimír Štingl

Pane Kureši, dobrý den. Svým způsobem máte pravdu. Ale.... Domníváte se, že vojáky (pokud to nejsou kamikadze z Blackwateru a podobní hrdlořezové a fašouni.....) zabíjet občany svého státu poslala vláda "demokraticky" zvolená, vláda, která má čisté ruce a nikoliv stovky vražd od Majdanu až přes Oděsu....? Nebo je příčina problému "trošičku" někde jinde, než se jeví v danou dobu v daném místě? Myslím, že "udržení celistvosti" bylo původním záměrem, jenže té americké sebrance s evropskými hujery se to trošičku vymklo z rukou..... Jen ten startovací "blok" - podpis asociační???? smlouvy předložený Janukovyčovi (údajně 500 mil. EUR - no neber to...) byl tak stupidní provokací, že zůstává rozum stát (dnes nabízejí polofašounům desítky miliard EUR.....), následně dodnes neobjasněné zabíjení na Majdanu "záhadnými" ostřelovači, "sesazení" - demokratickou cestou - díky životzachraňujícímu útěku Janukovyče.......Upálení v Oděse.....atd. Návrhy na federalizaci byly předkládány Ruskem v prvopočátku vypuknutí násilí, ale to amík s evropskými kašpárky nemohl akceptovat, protože šlo především o Krym a jihovýchod Ukrajiny..... Vylepšili to "demokratičtí" euroukrajinští fašouni zákazem používání ruského jazyka.... Opět vyhrocení....

No, a opět dokola. Umírají obyčení lidé, kteří mají loktem do kapsy díky Janukovyčům, "smrtelně nemocné" Tymošenko, Kličkům, panu prezidentovi Porošenkovi či jak se jmenuje ten spolek "obětavých dobráků-demokratů" najednou zachraňujících územní celistvost Ukrajiny... a tahle svoloč, že by měla mít právo nechat střílet do svých občanů kvůli udržení celistvosti země?  A amík to schvaluje, EU též? Není vůbec zájem na zklidnění situace..... To jsem zvědavý jak to dopadne se Skotskem, Španělskem a separatisty, severem a jihem Itálie atd..... Také to bude použití tanků v zájmu udržení celistvosti země? Ty zrůdy, které by to měly zaplatit se válejí v kožených křeslech a k snídani baští kaviár.... Ty bychom měli "hledat", najít a na ně použít také "tanky"...... Příkladů i u nás máme dost. Vše platí svými životy obyčejní lidé a tam kde to stojí životy, tam bych byl k těm, kteří jsou viníky stejně nemilosrdný...... A jsme v začarovaném kruhu.... Ale se vzpomínkou na rozbití Československa jsem s Vámi "V případě udržení celistvosti země......." zcela zajedno. Němci se sjednotili, my rozdělili. Nepřipomíná to i Ukrajina? Rozděl a panuj.....

Zdravím Vás.

PetrKures

Pane Votavo, v textu několikrát mluvíte o stoupencích federalizace. V Luhanské i Doněcké oblasti, ale bojují za odtržení od Ukrajiny. V tomto je Váš článek poměrně zavádějící. Poslat proti federalistům tanky je skutečně za čarou. V případě udržení celistvosti země to již není tak jednoznačné.

paysan

Díky za článek. Kdo k pokračujícímu násilí mlčky přihlíží, jakoby se ho dopouštěl sám!