Přemysl Votava: Na Vánoce ho pustí domů…

novotný
1.12.2019 21:46
Bledý televizní komentátor před obědem oznamuje nám i světu, že Rusko mobilizuje. Generální štáby vyhlásily pohotovost, na mapách s vysokým rozlišením, generálové NATO hledají již celé dvě hodiny obec jménem Řeporyje.

Než bude obec nalezena, tak pro uklidnění světové veřejnosti, NATO posílá k ruským hranicím všechno  co má …  Z Čáslavi odlétají poslední čtyři letadla do Estonska. Předseda senátu Kubera pro vážnost situace odložil cestu na Tchaj–wan.  Režisér Marhoul přerušil natáčení válečného filmu, oblékl si uniformu armádních záloh a odešel směrem k nádraží…

Také Moskva reaguje na válečnou hrozbu, úřady a továrny se stěhují za Ural. Ruské špionážní družice sledují situaci v obci Řeporyje. Starosta obce vzhledem k ruským družicím nařídil, aby i druhá obecní multikára dostala maskovací barvy. Obě multikáry byly také již vyzbrojeny sněžným pluhem a zimními pneumatikami. Přes budovu radnice byla hozena maskovací síť…. Obec zakoupila lopaty na odklízení sněhu. Jak bylo sděleno starostou vystrašeným novinářům, před Moskvou  jsou závěje. 

Od oběda do obce přijíždějí televizní štáby. Pohotová Česká televize vybudovala u radnice s pomocí skautů televizní studio, postavila stánek s horkým čajem a rumem a zahájila po obědě nepřetržité vysílání. Vzhledem k napjaté situaci bylo přerušeno do Vánoc vysílání oblíbených seriálů z nemocničního prostředí.

V Praze vlaje nad radnicí vlajka Tibetu, radní zakryli plachtou sochu maršála. Pro obec bylo  uvolněno několik milionů na nákup zimní výzbroje, zejména ušanky, kožešinové rukavice, vatované kabáty, šály, spodky a zimní válenky. Byly zahájeny sbírky na zimní pomoc.  Z obecních peněz byl zakoupen čaj a rum, starosta se vyjádřil: „… ruské zimy jsou kruté “.

Také výzvy k občanům, k obezřetnosti před ruskými špiony se vyplatily. Již po obědě bylo na Staroměstském náměstí odhaleno několik desítek ruských špionů, kteří rozmlouvali u orloje s občany. U všech byly zajištěny fotoaparáty a také česko – ruské slovníky.    

Až v pozdní odpoledne přispěl k uvolnění napětí v Evropě příjezd houkající sanitky k obecní radnici. Urostlí zdravotníci si razili cestu přes štáby TV do radnice. S odjezdem sanitky napětí v Evropě skončilo. Televizní štáby odjely.  Oddychl jsem si. U řezníka říkali, že na Vánoce ho pustí domů.

 

  

 

 

 

 

 

 

  

premysl-votava
Místopředseda strany Národní socialisté.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Lubodoc

Já bych ho nepustil domů ani na ty Vánoce.Holt sichr je sichr.