Preventivní tresty a šíření nenávisti pomocí fake news

orwell ilustrace
10.5.2019 07:58
Budeme trestat preventivně, odvolávat ministry z důvodů "předběžné opatrnosti", byť neprovedli nic, co je důvodem k jejich odvolání? Co tak trestat natvrdo lidi, kteří si dovolí myslet jinak, než si někteří jiní lidé přejí ... Kam až tato forma společenského žití povede? Na povel máme ještě nenávidět a hlavně - bát se.

Poslouchá-li, nebo čte-li normální, řadový občan občas, v poslední době ale čím dál, tím častěji, některé neúspěšné politiky, ale i z vůle těch úspěšných vyšší státní úředníky, uřvané, prolhané a arogantní novináře z obskurních plátků, i, a hlavně z veřejnoprávní ČT, ve vatě ředitele různých politických neziskovek, některé senátory, v nichž bublá zcela viditelně a slyšitelně zlo a koncentrovaná nenávist, souhrnem vlastně všechny výše zmiňované aktivní nenávistníky a rozdělovače společnosti, jímá ho dílem smutek, dílem málem hrůza, v každém případku ale odpor a znechucení.

I kdyby se jim povedlo implantovat, vnutit tu svoji nekonečnou nenávist tomu milionu lidí, což ale ani omylem nehrozí, bude to pořád jenom malá skupina občanů, voličů, která nemá šanci v řádných, svobodných a demokratických volbách vyhrát nad slušností, opravdovou, čistou a bezpřívlastkovou demokracií, férovostí, páteřní rovností a tuhou té mnohem, mnohem větší části po normálním životě v normální a nepokřivené společnosti.

Slova nějakého podřadného a neschopného, netalentovaného pisálka o jakési "předběžné opatrnosti", kterými obhajuje přímo zrůdný hon na někoho jenom proto, že je loajální k panu prezidentovi republiky, řádně, demokraticky a svobodně většinou voličů zvolenému, že je slušný a mluví s ním, je zrůdnost a krystalická nenávist. Zlobná, záštiplná, pramenící očividně z jeho (a i jiných) vlastních frustrací, pocitů tísně z osobní neperspektivy, což se snaží tito čučkaři nanicovatí přilepit, marně a hloupě, vítězům a jejich voličům. To oni jsou naplněni těmi komplexy z prohry vlastní i svých politických koňů (co nezvítězili a kopou kole sebe), kteří, jak marně doufali, jim přinesou, zajistí život jak na zámku a pokud možno věčně.

A tak hlouběj příkopy ve společnosti, alespoň se o to pilně snaží a rozsévají, šíří svou bezbřehou nenávist k vítězům, ke zdravému rozumu, ke stabilnímu systému, nevybíravě až sprostě urážejí a dehonestují ty, na místě kterých by chtěli být sami, anebo alespoň by tam rádi viděli své favority, kteří by jim zajistili jejich osobní, vskutku ale nezasloužený, prospěch i to občasné líznutí si k moci.

Ta zpropadená moc ovládat nejenom davy, ale i měšce, naplněné těmi z davů, přiklonit a vzápětí k sobě odklonit si z nich, mít se jak na zámku ... Pravda, čučkařům některým stačilo by, když by jim jimi favorizovaní přihodili občas nějaký obolus, nějakou i medaili, nechali by je na místech, kam by občas zalétl i paprsek toho výsluní, ve kterém by se tak rádi ohřívali favorité, beztak vybráni, schváleni a protlačováni odněkud zvenku.

Jak že to svého času hřímal nakřáple první polistopadový prezident? Prý "budou vás strašit nezaměstnaností, zdražováním, bla bla bla. Nestrašili, ono se tak pozvolna stávalo. Straší nás teď, vymýšlí si různé neexistující, prý hybridní, jak jim bylo nařízeno, a i název vymyšlen za velkou louží, války a ohrožení, lžou až se jim od úst práší, zasévají, doslova, strach a nenávist k vymyšlenému nepříteli, urputně bojují proti tomu, co sami dělají.

Sofistikovaně načasovaně v těchto májových dnech, nenávist musí přec přebít vděčnost a úctu za svobodu, kterou nám opravdoví hrdinové přinesli, desítky tisíc jich i za cenu vlastního života.

Tajnou službou cizí, byť plánovaně spřátelené velmocí vyznamenaný šéf NAŠÍ tajné služby (za co asi?), což je nevídané a prapodivné, nás přesvědčuje a diktuje nám, koho se máme bát, koho máme nenávidět, v jinotajích málo povedených podrývá autoritu nejvyššího ústavního činitele naší země, prezidenta republiky. Bez jediného uvěřitelného důkazu se nám tady předkládají formou fake news (jejich oblíbený a jejich ideologicky správný výraz) vykonstruované scénáře, za vydatné pomoci trojských koňů domácí systémové politiky a zřízení, politických neziskovek. Tyto neziskovky byly, v rozporu se zdravým rozumem a schváleným systémovým, logickým opatřením a bezpečnostním zásadám, povýšeny svévolně někým (šéfem BIS?) na legální a legitimní, pravomocné spolupracovníky našich bezpečnostních institucí. Kdo jim ty pravomoce dal a proč?

Ne, rozhodně ne pan prezident rozděluje společnost, ale všichni ti, kteří jsou výše zmíněni. Včetně toho posledního.

Máme se doopravdy bát? Ne těch, o kterých to povídají šiřitelé strachu a nenávisti, ale jich samotných?

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

  Nelze ani opomenout tu skutečnost v jakých vlastně hrůzných tradicích pokračují naši současní preventivní trestači. Pro příklady nemusíme věru chodit daleko za necelý měsíc, budeme vzpomínat hnusný akt podobné prevence, spáchané nacistickými katany na občanech Lidic. Preventivní potrestání nyní již bývalých ministrů, zmíněné  v úvaze paní Chrastekové, lze na první pohled v porovnání s dřívějšímu zrůdostmi, sice považovat skoro za mírumilovný akt, ale hnusná podstata takových ohavností, tedy trestání nevinných,  zůstává stejná.

      Takový a podobní nestoudní pokračovatelé nejhrůznějších humanitárních bombometčíků, se vůbec ani nechytnou za vlastní ulhaný nos, když nám káží o jakémsi lidskoprávním právním státu, který zde dle svých stupidních názorů nastolili. Proti zlu nezbývá skutečně, než se mu důrazně postavit a čelit mu. Ovšem otázkou zůstává jakým vlastně způsobem? Jedním z hlavních předpokladů, zůstává nutnost na zlo poukázat a jeho příčiny definovat. Ovšem další postup komplikuje neskonalý morální a mravní marasmus, do  kterého nás za necelých třicet let, zavlekli naší mocipání, kteří uctívání nestoudného kultu Zlatého telete, upřednostnili nade vše. Jen si vzpomeňme  na neskonalý pokles právního vědomí našeho občanstva, zapřičiněný účelovým ohýbáním Ústavy a jiných zákonů, jakož instalace současné právní džungle, kdy vládne právo peněžnímu prostředky silnějšího. Takto deformovaná mysl občanstva v kombinaci s jehou soustavným zastrašováním, zřejmě způsobila naprostou apatii většiny národa, která raději řeší povrchní otázku konzumu než životně důležité otázky bytí a žití nás i našich potomků. Plně již ohebně individualizované občany, bude těžko vést ke kolektivismu, solidaritě a spolupráci. Hromadné sdělovací prostředky mají pod palcem naší mocní, kteří nám denodenně dávají najevo, že šíření opačných názorů než jejich nepřipustí, podobni pověstné umírající kobyle, která nejvíce kope. Naši malou útěchou budiž zřejmě, že tato  jejich agonie nebude trvat dlouho a nezapřičiní zánik lidstva, popřípadě i života na naší, ne pouze jejich, z větší části stále krásné planetě.

Růžena Chrastekova

Moc děkuji, pane Sedláčku, za přečtení, reakci a i hodnocení blogu. Mé otázky jsou samozřejmě řečnické, ale také trošku burcující. Protože ano, nesmíme se bát ve své vlastní zemi už nikoho. Natož tak těch, kteří ji jsou schopni za plechový metál zaprodat, zradit. Ozývat se musíme proti těmto zhůvěřilostem a zlořádstvu.

paysan

Velice dobře napsáno. Bát se není třeba, to by nám jen uškodilo. Nutné je se nebát, upozorňovat na tyto skutečnosti a aktivně se jim postavit. To je to, co by měla většinová společnost v naší zemi udělat!