Prezident selhal…

zeman ateo
14.12.2021 13:42
Miloše Zemana jsem dvakrát volil za prezidenta. Ne ve všem jsem s ním souhlasil. Jeho až fanatický proizrealský postoj mě dráždil, ale sdílel jsem s ním snahu pro úzké kontakty s Ruskem a konečně i Čínou.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že ustoupí v otázce Lipavského, který je evidentní rusofób a milovník sudetoněmeckého landmannschaftu.

Tímto jediným svým rozhodnutím smazal vše, pro co jsem ho volil, zejména když jeho politika všech azimutů skončila.

Podpořil zjevně nejmilitantnějšího z možných ministrů zahraničí.

V této době, kdy opět cca 55% voličů se ocitlo v opozici a bez hlasu, protože sudetoněmecká koalice vládne Senátu a nyní bude vládnout v Poslanecké sněmovně, byl jeho hlas jediným, který přece jenom vyvažoval. Nestalo se.

Selhal.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

JiB

Vážený pane Vyvadile,

žijeme v deklarované demokracii. Je proto potřeba i proti pseudoliberálům bojovat demokratickými prostředky.

 Prezident Zeman udělal to jediné správné řešení, které se nabízelo. Jednak nevlezl do nastražené pasti a jednak zcela správně nasměřoval světla reflektorů na největšího mimoně této nové vlády a poskytl jí bezodkladnou příležitost, aby se zdiskreditovala sama. Za daného rozložení sil to bylo jediné správné řešení.

Marná sláva, o tom kdo nám bude vládnout, rozhodují výsledky voleb do sněmovny. Za daného stavu jiná sestava nebyla reálná. A že to bude bolet? Tak o tom nepochybuji. To už je holt daň za tu demokracii a každá cenná zkušenost něco stojí.

Nemluvě o tom, že diskutér pan Jaromír Petřík má pravdu. My už od Vrbětic  stejně žádnou vlastní zahraniční politiku nemáme. Takže woco go?!

Jaromír Petřík

Myslím si, že je úplně jedno, kdo bude naším ministrem zahraničí, protože případem Vrbětice Česká republika pozbyla poslední zbytek již tak velmi omezené suverenity. Případem Vrbětice se prokázalo, že naši zahraniční politiku řídí Washington prostřednictvím svých tajných služeb a jejich agenta v čele naší BIS Michala Koudelky, který tlumočí rozkazy z CIA našim politikům. Když jsem viděl sesypaného Babiše se zcela zhrouceným Hamáčkem, tak by mne zajímalo čím jim Koudelka tak vyhrozil, pokud neposlechnou Američany, když na druhé straně vidíme, že z příkazů EU si Babiš nic nedělá a Bruselu odporuje.

kameník

Ano, tak v tom co jste vyjmenoval tím drobným písmem, s Vámi bezezbytku  souhlasím. S tím odchodem - to je těžká volba. Zeman by potřeboval vyměnit jako sůl, jenže po něm to můžou být Vystrčil, Pavel nebo podobná hrůza.

jiri-vyvadil

Má důvěra k Miloši Zemanovi (podobně jako k Babišovi) se postupně drolila. Jeho uznání samozvaného prezidenta Guidoa a odmítnutí uznat volbu prezidenta Madury, byla pěstí na oko v situaci, kdy proti jeho legitimitě protestovali desetisíce na Letné. Samozřejmě, že se mýlil a bylo to ostudné. Totéž bylo v případě podpory puče a barevné revoluce proti Lukašenkovi, což byl analogický případ a Lukašenko samozřejmě odstraněn nebude. Přejal západní představy, že cokoliv Západ dělá, je správné a jeho odpovědnost za souhlas s humanitárním bombardováním Jugoslávie, byť se nedávno omluvil, byla zjevná. Odpudivé bylo, že akcteptoval smyšlenku, že za útok ve Vrběticích může akce ruských tajných služeb, ačkoliv s tím přišel Koudelka. Vykašlal se na spolupráci s Putinem a vykašlal se na spolupráci s Xi- jipengem.

Dělal jsem, ač nikoliv tak významný vše,co jsem mohl, aby nezvítězil puč naordinovaný Vystrčilem. Požádal jsem Klause, aby jej navštívil a ten prolomil atmosféru, že prezident není schopen vykonávat svou funkci. Nastolil jsem otázku, aby bylo vytvořeno lékařské komnzilium, protože ÚVN jde zcela na ruku Senátu.

Nuže očekával jsem, že splní zřejmě poslední svůj úkol coby prezident a nejmenuje onoho pazhřivce Lipsvdkého. Neučiní tak a pro mne smazal stejně jako kdysi Klaus všeobecnou smnestií  celou svou prezidentskou kariéru. Dál už ho nebudu řešit. Je prázdnou množinou. Čím dřív odejde, tím lépe. 

kameník

Rád čtu Vaše příspěvky, ale v tomto případě jste zřejmě vedle. Protože je třeba si položit otázku, co by president pokračujícím odmítáním získal. Ti přesvědčení, včetně Vás, by jej velebili, jaký je borec. Strategicky by ovšem nedosáhl ničeho. Medii zmanipulovaná fanatická část veřejnosti by jej nenáviděla ještě více a možná by se přidali i někteří nerozhodnutí, kteří by Zemanovi vyčítali, že nejedná státnicky, zdržuje novou vládu v řešení naléhavých úkolů apod. Stupňoval by se boj s 5K politiky a soudy, stoupaly by útoky většinových medií a nakonec by Lipavský stejně prošel.

Nově zvoleného premiéra Fialu rád nemám, ale nemyslím si, že je hlupák. I když ani jemu nejspíš Lipavský nevyhovuje, nemůže zrovna teď, i díky koaliční dohodě, postupovat jinak. Naopak si myslím, že on i president v nevyřčené shodě zvolili nejelegantnější řešení:

Fiala neustoupil, zachoval si tvář,  a až se Lipavský znemožní, což bude brzy, jak určitě oba doufáme, tak jej v pohodě odstraní a Piráti nebudou moci ani muknout. Zeman do poslední možné chvíle byl proti Lipavskému a do budoucna si tak i on zachoval tvář. Příznivců mu nejspíše přibude, neboť platí lidová moudrost, že „mezi velkou láskou a velkou nenávistí je pouze malý krůček“ a platí to i naopak. Řadě občanů, včetně těch, co volili 5K, se nepochybně povede pod novou vládou hůře. Ta sice bude vše svádět na Babiše, jenže oni se budou chtít mít lépe hned a budou to požadovat po vládě nové. Celá ta operace je jen důkazem, že president Zeman je šachista promýšlející své tahy mnoho tahů dopředu. Takže buďte v klidu, určitě neselhal.