Prezidentovo zdraví a lékařská etika

zeman ateo
30.9.2019 16:36
Je smutné, že v souvislosti se zdravím pana prezidenta se objevují různá věřejná prohlášení některých různých lékařů, ale i laiků, věštících ze svých zmetkových skleněných koulí, či snad z kávových sedlin, rozhodně ale ze svých nenávistných přání, stávajících se otcem těchto jejich zvrácených myšlenek.

Je podivuhodné, že se těmito občasnými výrony lidí, kteří nějakou prachzvláštní zřejmě náhodou, vlastnícími lékařský diplom, nezabývá Česká lékařská komora (ČLK) a tato pomíjí, že někteří lékaři veřejně, neuvěřitelně hrubým způsobem, porušují její Etický kodex (https://www.uspesna-lecba.cz/…/eticky-kodex-ceske-lekarske…/). "Posláním komory je především dbát, aby její členové vykonávali své povolání odborně a v souladu s etikou. Dále zaručuje odbornost svých členů, hájí jejich práva a zájmy a chrání jejich profesní čest." Tolik wikipedie.

Kdo ale bude chránit lidi, občany, před zlovůlí a nečestným, neprofesionálním, neetickým jednáním a chováním některých lékařů?

Vyjadřuje-li se lékař veřejně, diagnostikuje-li takto prezidenta republiky, ale i jakéhokoliv jiného občana bez jeho svolení a navíc bez jakýchkoliv skutečných znalostí jeho zdravotního stavu, jedná proti tomuto platnému Etickému kodexu, o elementární lidské slušnosti nemluvě.

Nedůstojné jednání tohoto lékaře (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Lekar-Stransky-Odstraneni…), ale i některých dalších, kteří si, s prominutím, lékařskou etikou vytírají zadnici, je nejenom odporné, ale i trestuhodné, přinejmenším by se jím opravdu měla ČLK zabývat.

Stejně tak např. šarlatánem Hnízdilem (https://www.parlamentnilisty.cz/…/Doktor-Hnizdil-Zeman-je-r…, anebo třeba lékařem - blogerem Tomášem Vodvářkou (https://vodvarka.blog.idnes.cz/?strana=5), který si také diagnostikuje na dálku kdekoho, nejvíce ale pana prezidenta.

Všichni tito darebáčtí lékaři zasévají svými vymyšlenými, vyfantazírovanými doagnózami, především u pana prezidenta, mezi lidi, občany, voliče, pouze a jenom svoji vlastní zlobu a nenávist a jsou hodni jedině pohrdání. Podsouvají veřejnosti tyto sprosté lži a smyšlené diagnózy jenom proto, že ve volbách nezvítězili jejich favoriti, je to v podstatě jedna z nejšpinavějších forem politického boje.

Česká lékařská komora by opravdu už měla zasáhnout a i od těchto felčarů, svých členů, by měla vyžadovat dodržování Etického kodexu.

 

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

videnak

Vážená paní Chrasteková,

moc vás zdravím,vaše komentáře rád čtu a líbí se mi váš styl i obsah.

Chci vám je sdělit, že jsem napsal na kancelář prezidenta , jeho tiskový odbor a i panu Ovčáčkovi můj názor na pomluvy zdravotního stavu pana prezidenta a vyzval jsem je k účinné soudní ochraně .

Ne trestní oznámení ,ale soud o ochranu osobnosti a pomluvě je potřeba .

Pisálkové jsou ZBABĚLCI a jenom POSTIHY jim zavřou bezcharakterní ústa .

Podívejte se na příklady z poslední doby př. D. Havlové a ostatních

Přeji hezký večer a ostré pero.

Petr

Růžena Chrastekova

Dobrý den pane Reichele,

souhlasím s Vámi, zřejmě by bylo potřeba v tomto směru lepší, větší aktivity prezidentské kanceláře. A bezesporu i nějakou činnost ČLK, která je absolutně laxní, nekoná, lidově řečeno fláká se, kašle na to. a to vše za nemalé peníze daňových poplatníků. Na co, k čemu vůbec jsou, když tyto do očí bijící případy neřeší? Anebo je pravda, co se povídá, že je to jedna velká "bílá mafie"?

Děkuji Vám za komentář. 

videnak

Dobrý den paní Chrasteková,

mockrát jsem o tom uvažoval a bylo by to tak snadné tomu zabránit.

Presidentská kancelář zaměstnává několik právníků a jejich úkolem je mimo jiné právně ochránit prezidenta, ptám se proto proč nekonají?

Jednou,dvakrát by to spadlo se stolu,ale pokud by žaloby byly vícekrát a k tomu veřejné mínění a zveřejnění tak by se náprava sjednala o tom jsem přesvědčený .

TAM KDE NENÍ ŽALOBCE ,TAM NENÍ SOUDCE .

stačil by jeden postih a POMLUVY by přestaly. O tom jsem přesvědčený . Tito pisálkové jsou zbabělci,ale s JÍDLEM ROSTE CHUŤ!