Prezidentská kampaň příkopy ve společnosti nevykopala, ale pouze odkryla

obrazek
1.2.2013 11:33
Příkopy byly hloubeny po celých 23 let od roku 1989 a nyní pouze odhalily stav společnosti, která se rozdělila na chudé a bohaté, na prospěcháře a několik idealistů. Na lidi, kteří jsou schopni si věci v hlavě sami uspořádat a na ty ostatní, snadno manipulovatelné. Ale kdo si tohle přizná? Volila jsem Miloše Zemana. Nikoliv proto, že bych si myslela, že je nejlepší, ale proto, že jsem byla přesvědčena o tom, že je mnohem lepší, než ten druhý, který by, podle mého názoru, této zemi neprospíval. Který zde měl, jak se domnívám, naprosto jiné poslání, než bylo lidem některými politiky, „umělci“ a novináři předestíráno.

Karel Schwarzenberg je svým původem německý šlechtic, jehož předkové většinu majetku na českém území získali až po Bílé hoře, majetku, který patřil české protestantské šlechtě, která byla po roce 1620 zdecimována, popravena, nebo emigrovala. Toto je historie Schwarzenbergů na našem území. A pan Karel si ji jistě uvědomuje. Jeho politickým posláním, dle mého názoru, byly církevní (přesněji řečeno v 93% „katolické“) restituce. Poté by mělo zřejmě dojít k zrušení tzv. Benešových dekretů a následnému odškodnění Sudetských Němců, a - zadařilo-li by se - též k odškodnění šlechty. Nedopadlo to. Do kampaně byla vložena spousta peněz a zaplacení nebo nadšení aktivisté je dočerpávají štvaním i po skončených volbách.

Kdyby vyhrál „kníže“, byly by jistě všechny ty prodavačky z Kauflandu spolu s dalšími 55% voličů, kteří volili Zemana, naštvaní, ale nedalo by se nic dělat. Šli by do práce a dál by vydělávali svých 8-15 tisíc měsíčně. Rozhodně by neměli možnost spustit takový „vyrvál“, s podporou všech předplacených medií, jaký se odehrává na straně voličů pana „knížete“ dnes, protože by na to prostě neměli kontakty, peníze, čas ani náladu.

Volby dopadly jinak, a my jsme dnes svědky neurvalé, až fašistické kampaně lidí, kteří prohráli v nezpochybnitelném zápase prezidentské volby. Lidí, kteří se odmítají vyrovnat s porážkou a zasévají to této i tak křehké sociální rovnováhy esenci nesnášenlivosti a zla. Měli by si uvědomit, jak v podstatě snadné a přitom nebezpečné je rozpoutat nenávist mezi lidmi, která vždy vede k tragickým následkům pro obě strany, měli by uznat výsledek voleb a podle toho se začít chovat.

Ráda bych ještě poděkovala veteránům 2. světové války, kteří se do volby prezidenta vložili, voličům sdělili svůj názor a tím přispěli k vítězství prezidenta Miloše Zemana, kterého, jak doufám, bude do budoucna tato jejich podpora zavazovat.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Vladimír Štingl

Paní Libuše, díky. Dokonale jste uzavřela diskuzi k problému "rýče", "příkopů" apod. Není nic horšího než lidská netečnost, apatie, nezájem o bližního svého, strach..... Ale, bohužel, tento národ to má za předcházející tisíciletou historii svého přežívání zakódované v genech.... A je to vidět i nyní.  Pokud nepřijde mnohem razantnější II. díl prezidentské volby ve volbách dalších, bude nám daleko hůře.

Díky za perfektní citát..... Zdravím Vás.

libuse-zavoralova

Dobrý večer, pane Moskalík, máte pravdu - ustupování násilí vedlo v historii vždycky ke katastrofě. Německý evangelický teolog D. Boenhoffer před svou popravou v dubnu 1945 napsal: LKdyž pronásledovali komunisty, byl jsem zticha-nebyl jsem komunista. Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem - nebyl jsem sociální demokrat. Když odváželi Židy, nebránil jsem je - nejsem Žid. Když si přišli pro mně, nezbyl nikdo, kdo by se mě zastal."

Zdraví Vás L.Z.

libuse-zavoralova

Dobrý večer, pane Štingl, s dovolením bych zde zdůraznila vaši větu:"

Drakonické a otřesné je, že vlastní národ plundrují a devastují bastardi, kteří by ve skutečně civilizované, demokratické, občanské společnosti nedostali šanci ani na obsluhu WC v prostorách metra.....od narození by totiž přežívali na Borech,

která naprosto přesně vystihuje stav naší politiky.  Zdraví Vás L.Z.

 

Vladimír Štingl

Paní Libuše, Váš rýč mě nenechává v klidu. A připojil se pan Moskalík, opět perfektně obsahově výstižný a navíc myšlenkově skvělý komentář.  Minimálně 100 let s námi neuvěřitelně manipulují tzv. "finanční a politické" mafie. Mafie je slovo z hlouby minulého století, protože nyní, dle dosažené úrovně a sofistikace technologií potřebných k ovládání "plebsu, ulice, davu, nenažraných plebejců...apod." je primitivním vyjádřením toho, čeho dostahuje dnešní uskupení celosvětového řádu "zednářů" - NEPOJMENOVATELNÉ SKUPINY MUTANTŮ, kteří devastují nejen lidi na celém povrchu planety Země, ale i veškeré přírodní zdroje a suroviny. Tak říkajíc "obecné, nic neřešící plky....". Ale je i něco dále........

Bohužel, v tomto procesu se i nadále pohybuje 9,9 milionů Slovanů na území našeho státu..... A obsáhnout veškeré problémy, které je zapotřebí vyřešit pro obyčejnou jednoduchou existenci NORMÁLNÍCH LIDÍ je díky tomu zbytku poskoků "zednářských lóží" v počtu cca 100.000 pomocných mutantů NEŘEŠITELNÉ. Rozhodující jsou totiž finance těch bastardů z tzv. "lóží" apod. na financování jakýchkoliv manipulací, veškerého tisku, TV, prostě všeho, aby ovlivnili např. 2,3 milionů idiotů, kteří dají hlas takové "bakterii" jako je Schwarzenberg - a to je 4. liga proti těm skutečným "vládcům".

A kult peněz, moci - neznám lék, protože jediný dočasný lék byly válečné střety a násilí, které zaplatily vždy opět ti nejbezbranější "ovce". Ale v těchto vyhrocených časových a finančněpolitických střetech vždy došlo k "vyhřeznutí" nových "trendů" ať již to byla Masarykova demokracie ala americká cesta, marxismus Lenina, Hitlerův nacionální socialismus nebo po II. světové válce rozdělení světa na "hodné a zlé" - kapitalismus a socialismus.....

Drakonické a otřesné je, že vlastní národ plundrují a devastují bastardi, kteří by ve skutečně civilizované, demokratické, občanské společnosti nedostali šanci ani na obsluhu WC v prostorách metra.....od narození by totiž přežívali na Borech.....

A zde, po 20ti letech jejich "vlády" volí Schwarzenberga 2,3 milionů mutantů, kteří jsou buď zaplacení jako Hřebejk, Navrátil a všichni, kteří se neustále objevují na ČT ve všem možném, nebo jsou to individua, která by nikdy neměla mít nárok na volební práva z důvodu demence... To nelze komentovat, to není o názoru, "demokracii", to je o likvidaci "normálního" - nenáročného, ale lidského života občanů této země.... Jde o naději této země na další existenci a nechce se mi věřit, že je možné odepsat tolik živých bytostí z nároků na lidskou existenci, kvůli Kalouskům a.... nelze stále už ani opakovat. Podstatné je prostě nepustit již dále "k lizu" - všechny ty Peake, Bárty, Johny, Kalousky, Nečase, Klause, Němcové, Topolánky, Langry..... Tento národ tato "parta" zlikviduje, pokud se jim "plebejský národ" nepostaví...... Je třeba najít klíč a řešit to již nyní a dokončit při nejbližších volbách.

Mezi lidskými bytostmi vždy vytvářely příkopy, zákopy, propasti, neodstranitelné - jen zvrácená hamižnost, amorálnost několika málo tzv. "mocných", kteří jsou naštěstí, prozatím, stejně smrtelní jako poslední "bezdomovec", kterého do této role jejich "morálka" poslala...... Nechme rýče v pohotovosti. Budou zapotřebí nejen směrem vertikálním, ale i horizontálním.... Nevěřte, že  nás ta "bakteriální epidemie" nechá žít jako skutečné lidské bytosti 21. století (nikoliv v Somálsku, Indii, apod...)....

Zdravím Vás

klokan

    Jedním z neblahých důsledků přímé prezidentské volby se pochopitelně stalo rozdvojení společnosti, jež logicky vyvrcholilo v jejím druhém kole.  Autorka článku myslím si vystižně do jeho úvodu zařadila zákopnickou problematiku a taktéž poukázala na její historické kořeny, v ČEZkém pojetí.  My a oni. Patricijové a plebejci. Čistě rozumovou úvahou si lze lehce dovodit, že to zrovna nejsou ti druzí, kteří se vyčleňují a nadřazují nad ty první. Právě nadřazování občanů movitých nad ty nemovité, jehož jsme mnohdy nechtěnými svědky, především po posledním zdejším společensko ekonomickém převratu, počátkem devadesátých minulého století ,zplodilo současné sociální defekty. Iracionální a podrážděné reakce příznivců krajní pravice nad výsledky posledních dvou celostátních voleb  v ČR, považuji za vážné varování a podnět k důkladnému zamyšlení se.  Jestliže zabrousíme do pojmosloví psychologů a psychiatrů, lze nazvat reakce zhrzené krajní pravice jako až hysterické.Jak nás  vlastně poučuje životní zkušenost ? Právě ustupovaní požadavkům hysteriků, lze považovat za cestu do pekel.  Násilí nelze ustupovat, byť bývá pácháno v různých formách. Jako poučný se mi jevil filmový přírodopisný snímek z Afriky o stádu zeber, které překonávalo při svém tažení za potravou říční tok a dostalo se do obklíčení smečky nenasytných krokodýlů. Tyto zebry se nenechaly jen tak beze všeho sežrat, ale sem tam nějaké krokodýly kopýtky citelně koply do čelistí.

PS: Samozřejmě že smečku krokodýlů nepovažuji za hysteriky Touto úvahou  ani nenarážím na budoucího našeho  pana prezidenta. Tento však myslím  si ostatně stejně paroduje aligátory ?

libuse-zavoralova

Dobrý den, pane Štingl, děkuji za Váš příspěvek. Mám dojem, že se lidé po této volbě probírají z letargie a začínají si uvědomovat tu sprostou hru, která se na ně hrála. Ale lidi zase až tak hloupí opravdu nejsou, což je povzbudivé.   Zdravím Vás.  L.Z.

libuse-zavoralova

Ano, paní Amiourová, máte pravdu, ten pán je dobrým lakmusovým papírkem.  Zdraví  L.Z.

Vladimír Štingl

Paní Zavoralová, dobrý večer. Zajímavý pohled na možné a nemožné, na reálné a nereálné. Faktem je, že existuje jediná volba - postavit se proti Schwarzenbergům a podobným parazitům, jejichž je představitelem. Nejen, že pro tuto zem a její občany nepřinesli sebemenší pozitivum, ale vytrvale a bezohledně, s podporou Hřebejků, Horáčků apod., degradují Čechy, Moravany, Slezany na společenství, které bez jejich "intelektuálního vedení" není schopno ani řádně volit své zástupce.

"Z části" mají pravdu (pro těch 2,3 milionů slaboduchých......), ale doufám, že nastane radikální obrat i díky zvolení M. Zemana....... A ten krásný rýč v záhlaví, by měl zůstat trvale v pohotovosti. Nejen na "úpravu terénu", ale i na......... Jen už žádné ústupky a "smiřování" se s kohortou lupičů a darebáků....... aniž by to vedlo k tzv. "vyhrocení" jak se snaží "státotvorně" upozorňovat.

Zdravím Vás.