Příprava na 17. listopad: dlažební kostky na místě

obrazek
17.11.2016 07:50
(Příspěvek k prevenci růstu sociálního napětí). Celý neoříznutý text obrázku: "Zítra bychom měli znovu zacinkat klíčema!" V Praze je hlášeno tuším přes třicet demonstrací. Spolky jež se přihlásily k nacionalismu, víceméně hodně populistickému, mají pořad pro veřejnost v Betlémské kapli v 9:30-11:00 (Lenka Procházková, nově vystupující i za Národní demokracii A.B. Bartoše), na Klárově ve 13:00, na Letné ve 14:00, na Náměstí Republiky ve 14:00, na Palachově náměstí od 11:55, na Palackého náměstí od 14:00, na Můstku od 14:00 - výstava, Václavské náměstí ve 13:00, jediné dvě vysloveně levičácká demonstrace, jež jsem vystopovala,se konají od 10:00 na Hlavním nádraží a pořádají ji spolky proti nenávisti a rasismu a další z rodinky přátel Autonomního centra Klinika a další na Hradčanech. jo a KSČM s příznivci se sejdou u Hlávkových kolejí a pomníku Opletala. Gayové a intoši se sejdou na Starém židovském městě, kudy se chystají projít neonácci. Studenti mají veselici na Albertově, Zelení u pomníčku na Národní třídě (ale trochu se nám přemístil) a havlisté na piazettě Národního divadla u srdce Václava Havla od Kurta Gebauera. Demonstrace se koná i na Jungmanově náměstí a Horáček a Duka míří na Václavák. Tam se koná Festival svobody, s budíkama, a vystoupí i Halík.

Karel Hýka.: "V noci jsem si prohlédl téměř všechna místa demonstrací a prošel jsem si pár tras pochodů - se zvláštním zřetelem na možná místa střetu. Zkoumal jsem možný výskyt dlažebních kostek. Na Václavském náměstí před Marks & Spencer je porušen chodník, místo je ohrazené. Podle ochranky z M & S tento stav trvá dva dny. Příslušníci PČR z Václaváku mi sdělili, že v noci budou místa procházet lidé z kriminálky, kteří možná rizika prověří. V ulici Opletalova - kudy budou procházet anarchisté, kteří začínají ve Vrchlického sadech (Sherwood) - je porušen chodník (údajně kvůli úniku plynu). V odbočce do ulice Politických vězňů je před hotelem Sovereign složena velká hromada kostek kvůli opravě chodníku. Naproti hotelu probíhá rekonstrukce chodníku za použití masivní zámkové dlažby. To jsem nefotil, protože tuto dlažbu vegan bez dostatečného příjmu bílkovin neuzvedne. Příslušníci MP ze stanice na rohu Opletalovy a Sherwoodu mi k dlažebním kostkám naopak sdělili (cituji doslova): "Kdybysme to nahlásili stokrát, tak s tím nikdo nic neudělá." Dlažební kostky většího rozměru byly u vstupu do Orloje (rekonstrukce). Stejný typ jsem nalezl za mříží u Salmovského paláce na Hradčanském náměstí. Tam bude mít akci Jan Cemper; počet ohlášených účastníků je 10 000. Jde o masivnější kostky větší váhy, ale dobře živený neonacista (masem a steroidy) by s tím neměl mít vážnější problém."

:D:D:D:D:D "v 5:25 před prodejnou Marks & Spencer se zdá, že hoši z kriminálky usoudily, že tako je to v naprostém pořádku. No potěš Jahve.""

*****

A máme tu první ohlasy:

K akci  v Betlémské kapli: http://radimvalencik.pise.cz/4022-1-akce-dnes-k-17-11-v-kapli-betlemske.html

antiislamisté o sobě podali tuto zprávu: https://www.youtube.com/watch?v=ZvQl7aFcwuA

Bruno Solarík: "Na Albertově dnes nějaký studentský euroúředník jménem Lukáš Kostínek se sebevědomým výrazem elitního předpapaláše přečetl z papíru projev, za který by se nemusel stydět kterýkoli místopředseda okresní organizace SSM před rokem 1989, a tu hanebnou snůšku výchovných floskulí à la „Vzdělávejme se!“ a „Neseďme doma!“ zakončil supernarcistním výrokem: „Já sám se tím snažím řídit. A co vy?“ Pokud jde o mě – známého odpůrce násilí –, kopl bych ho do koulí a šel bych si po své práci. A co vy?"

Pavel J. Hejátko: "Poslouchat na ČT24 v (l)živém přenosu řečníky z Albertova je jako si strhávat epilačním voskem ochlupení z varlat..."

Hubert Kárl: "Přesně v tu chvíli, kdy elity, myslím intelektuální elity, začnou s proklamacemi typu, „hájíme co jsme vybojovali za Sametu“, „pryč s demokraticky zvoleným presidentem“, začínají být směšní pro všechny další generace, pro všechny kdo už neřeší prvoplánový antikomunismus po 25 letech konzumu a liberalismu, v kterém vládnou všemu dění korporace, všechny, kteří kriticky zkoumají poslední fázi kapitalismu a upozorňují na každodenní aspekty postmoderního života."

Josef Kopecký: Z cca pěti stovek lidí, kteří přišli na Letnou podpořit prezidenta MZ, na Hradě mít radost nebudou.. "Válka bude od začátku atomová a bude znamenat zánik lidstva na zemi," pravil tu jakýsi magor a teď tu hrají "Žije, žije duch slovanský, bude žít navěky..." No, myslím, že to fakt stačilo. Rychle od těch šílenců pryč. Přemysl Košut:  Na demonstraci jim zahrál neonacista Tomáš Hnídek z Plzně, syn posledního šéfa expozitury STB v Plzni, zakladatel neonacistické skupiny Conflict 88, dnes působící pod pseodonymem Ortel, jeden z mediálně nejznámější neonacistů v této zemi.Zemana podpořil i taxikář Poner, který bude brzy souzen za předražování a"turbo", nebo extrémistická organizace Českoslovenští vojáci v záloze, což jsou bývalé gumy, dnes již naštěstí bez pravomoci někomu velet. Nedávno jsem viděl video z nějaké protiuprchlické demonstrace, kde čelný představitel této organizace veřejně prohlásil, že nejšťastější byl v 1978, kdy jako strážný na západní hranici zneškodnil narušitele a pak od vlasti jako poděkování dostal hodinky. Je to prostě taková bílá liga za Zemana..

Zeman slaví v  Lánech.

Petr Bergman: "Zeman svým strkáním hlavy do písku na 17.listopadu ukázal, že už se dostal přesně do pozice, ve které byl v závěru své prezidentské funkce Václav klaus, který se už také odvažoval jen na akce svých bezprostředních podporovatelů. Nakonec musel amnestovat největší zločince, aby vůbec zbyl někdo, kdo by s ním ztratil slovo."

Stanislav Šmíd: "...taky kdo by slavil revoluci, co nebyla revolicí, a která vznákla jako protest proti zabití studenta, co nebyl mrtvý. Havel té šaškárně pak nasadil korunu přísahou na ústavu ČSSR, ČSFR a ČR. Byl jak trojjediná svatá Trojice." 

Miroslav Licek: "Na chvilku jsem prepnul na 24 zpravodajstvi na Albertove,k neposlouchani,kupa studentu neznajice vice slov nez svoboda a demokracie,nekolik rektoru,prorektoru a dalsich vysokoskolskych nadlidi,jejichz slovni zasoba zacina a konci tez slovy,demokracie,svoboda (kdyz jsem u te demokracie, tak letos jiz umrzlo 12 bezdomovcu.)"

Pavel Petřík: "Tak jsem nyní zažil Českou televizi v podání ČT24, kde ukazovaly demonstrace, které jsou po celé Praze, ale to by nebyla naše Česká veřejnoprávní televize, aby informovala vyrovnaně. Samozřejmě, že lidem povíme jen o těch, které lidem říkají, jak to bylo dřív a jak to má nyní být a co si máme myslet. A co ty další, kde jsou samozřejmě prezentovány skutečnosti a fakta, které nenahrávají stávajícímu estabilismentu v podání současných politiků v obou komorách parlamentu a stran, které nemohou zkousnout to, že lidé začínají konečny sami myslet.

video z levico é demonstrace: https://www.youtube.com/watch?v=wYuUwPtQc2E

Je noc. a: Roh Platnerske.Prave ted.Kazdou chvili tu ma projit pruvod,ktery rve "Nic nez narod" atd.Odpovedi je "Vase deti budou jako my"..Zemanovci se spojili s Národní  demokracií a policie je kordonem provedla na Betlémské náměstí,ale díky stovkám aktivistů a aktivistek židovským městem neprošli. .

  

Anonymní příspěvek: 17. listopad mne velmi zklamal. Kdybychom zapomněli na žabomyší války a spojili se....mohli jsme je porazit. Sluníčkáři byli ve v elké přesile a akorát se nám vysmívali. Jsem zklamaná. 

A tady je pokus dát je dohromady, sjednotit:  https://www.youtube.com/watch?v=FZN6FkP0umg

 

Ve čtvrtek se mě policiie při prohledávání ptala, jestli mám u sebe něco nebezpečného a ať vytahám věci z kabelky a sundám kabát - nenašli ovšem nic nezvyklého ani nebezpečného, jenom krajkové negližé s leopardím vzorem, pár růžových ozdůbek a několik rudých rtěnek (protože jak správně podotkla Feryna, kdykoliv si někam vyrazíme, je to takovej malej Pride).
Bob na otázku, jestli u sebe má nějaké zbraně, odpověděl, že pouze solidaritu. A božská Bflm se nechala na policejním snímku zvěčnit s transparentem "Tohle je ženská práce." 
Já se fakt nemůžu dočkat, jak to odborníci na extremismus vyhodnotí a co z toho vyvodí :)))))

Bohdan Ganický Podle mě to jenom podpoří Pisarského teorém pohody:https://www.youtube.com/watch?v=sdW1bKcTV2Y

Filip Pivoňka Dřív mě pohoršovalo, že se policie a media chovají ke krajní levici hůře než k pravici. Ale pan Pisarský mi otevřel oči!! Teprve teď chápu, jaké jsou ti levicoví extremisté ZRŮDY!!

*****

Skvělý projev apoleny Rychlíkové na Hradčanském náměstí: http://a2larm.cz/2016/11/neprijmout-status-quo/

David Martinek.. taková jedna esej, zkráceno

Je rok 2016.

Svět se úplně změnil. Sovětský svaz, ta temná říše na východě zmizela. Zmizely i jiné věci. Třeba ty nevzhledné fasády domů. Zmizely ty obludné rudé transparenty a všudypřítomné hvězdy.
Je naprosto normální vyrazit si do obchodů, přetékající nádherným zbožím, krásně prosvětlených, čistých, s ochotnými prodavačkami. Máme drahá a krásná auta. Kdokoliv chce a má dost peněz, může si na víkend odletět do Londýna, Vídně, nebo třeba do New Yorku.
Jsme přes sítě ve spojení s tisícovkami lidí, kteří se svobodně vyjadřují ke světu a nepřijde za úsvitu žádný fízl, který by člověka odvezl volhou na vyšetřovnu, aby mu tam obuškem vyrazil zuby, když nahlas řekneš svůj názor.
Můžu dříve naprosto nemyslitelné. Založit si firmu, hospodu, vydavatelství. Číst si co chci, koukat na co chci. Myslet si, co chci. Vyrábět, prodávat, vydělávat peníze. Zdá se, že bychom mohli být šťastni.Ale nejsme.

Nejsme..

Pod nablýskanou fasádou je systém temný a nelítostný. Jsme obětmi vlastního sobectví, nezájmu, strachu, vypjaté individuality. 
Z lidí, kteří postávali před prodejnami knih, hltali básně a zasvěceně komentovali peripetie Mišíka, Hrabala nebo Párala s režimem je vystrašená masa, která přestala číst a myslet. Máme nablýskanou realitu, ale všichni cítí a vědí, že pozlátko, vybagrované z útrob země a sešité za pár šupů někde v Bangladéši ubohými lidmi, kteří dělají v nelidských podmínkách, má nulovou nebo jen pomíjivou hodnotu.
Země je cizí. To, oč usilovaly ještě generace za Rakouska Uherska, první i druhé republiky, tedy mít vlastní zemi a být v ní sami pány, aby nám nikdo už nikdy nediktoval, toho jsme se sami, hloupě a ochotně zbavili. Vyprodali jsme si zemi, šejdíři a kupčíci opentlili prodej krasořečnými projevy a výsledek je k uzoufání. Lidé pracují za málo, protože musí a svou přirozenou a po generace pěstovanou skromnost nedokázali uplatnit v nových podmínkách. Takže jsou každodenně okrádáni, na platech, na důstojnosti, na lidství a ještě mají strach, aby o tu nuzotu nepřišli a neocitli se v beznadějné bídě.
Máme v ní, v bídě, hodně lidí. Hodně lidí trpí beznadějí a zoufalstvím a strachem. A dlouhá léta jsme jim říkali, že si za to mohou sami. A titéž, kteří to jedněmi ústy tvrdili, druhou rukou kradli ze společného, nebo vyprodávali stát, jeho sílu, vitalitu za relativně drobné. Komukoliv, kdo byl ochotný zaplatit. A ještě se dlouho tvrdilo, že to tak musí být a nejde změnit.

České fabriky zanikly. Byla to chyba. Vznikly nové, ale patří půlce světa a ne našim lidem. Zčásti proto, že jsme nebyli schopní dohnat přirozený vývoj. Zčásti proto, že jsme rozdali banky, které by si tenhle elektorát dokázaly vytvořit. I Škoda, i Baťa vznikly z mála. Prakticky z ničeho.Naordinovali jsme si jakýsi svůj model kolonialního kapitalismus ze Západu, ale ono se ukazuje, že mezitím se svět zase pohnul. K novým technologiím, nástupu nových tříd, deglobalizaci, podpoře lokálních trhů.
Kdyby tohle všechno Havel řekl z tribuny, všechno, co přijde, generální stávku by dělali proti němu. 
A bylo by revoluci.

Takže znovu a lépe. 

Možná je čas začít nahlas říkat představy a hodně smělé vize, ve kterých lidé hrají prim.
Možná se musíme naučit říkat, jak to chceme, vyhádat si, vydiskutovat, nebo i vybouřit na vrchnosti, na vládě, nebo na světu místo pro vlastní existenci. 
Možná je čas vzít si tenhle stát za svůj. Ne jako něčí indiferentní erár, ale jako můj stát. Tady bydlím, dělám, vyroste tady moje dcera. Tak ok, pak ale nejen chci a požaduji. Ale i něco pro stát, polic, obci sám dělám.
Nakonec. Ten Havel, ten davový hypnotizér a řečník ve svých knihách, úvahách, esejích a projevech mluvil o tom, že chce občanskou společnost. 
Já ji vidím. Vnímám. A silně.
Ona existuje a má se čile k světu.
A stejně jako v 1989 je to tahle lůza, ten opovrhovaný plebs, který otáčí kolem dějin.
Není slyšet cinkání klíčů. Jen tiše, v každém koutku republiky je slyšet ťukání klávesnic.
A to je na tom dokonalé.

 

 

 

http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/317924-revoluce-ktera-nezvladla-pozrat-svoje-deti

 

Jiří Ošlejšek recituje báseň Sluníčkáři 17.11.2016: https://www.youtube.com/watch?v=TpxcvRxdlII

 

Petr Uhl telefonuje do rádia Svobodná Evropa zprávu o smrti studenta Martina Šmída: https://www.youtube.com/watch?v=ZuvB5Yb9Yos

 

 

 

amiourful
Bioranger, vášnivá sběračka hovínek, z nichž po domácku kuje zlato, správce i pro nefejsbukáře otevřené stránky Alternativní ekonomické školy proti dluhovému otrokářství. Motto: "Pokud vás přesvědčí, že se nic nezmění, tak se také nic změnit nemůže." Stránky jejího hnutí: http://serpentina-bioranger.simplesite.com přístup do všech blogů zde přes tlačítko Kateřina Amiourová - blogy nebo http://vasevec.parlamentnilisty.cz/uzivatel/amiourful/blogy
Klíčová slova: 17. listopad, demonstrace

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

,, Zítra se bude tančit všude."