Proč chce najednou miliardář Babiš vyhrát volby?

obrazek
9.11.2011 16:33
Každý, kdo je právně způsobilý volit a být volen, má právo si tento cíl dát. Každý, kdo se zajímá o věci veřejné, má právo se k němu vyjádřit. Uznávám. Někomu může trvat delší dobu než se mu v hlavě rozsvítí. Ale že by to mělo trvat pomalu dvacet roků, o tom nejsem dvakrát přesvědčen. No budiž.

Možná pro samé budování svého impéria si Andrej Babiš nevšiml, jak to v naší drahé, a to díky korupci doslova a do písmene, vlasti chodí. Někde jsem se dočetl, že by se k němu měla přidat senátorka Dernerová z Mostu. Podle Charty 77 je to nebojácná bojovnice proti korupci. Proto jí dala metál. Musím se přiznat, že kromě jejího poměrně opožděného zpochybnění nákupu zdravotnické techniky v ústecké KZ a.s. jsem si nikdy nevšiml, že by jí  v tomto směru cokoliv vadilo. Ale tak to prostě chodí, že někdy stačí být ve správný čas na správném místě "bojovník" a už si tu nálepku nesete celý život. Díky této, z mého pohledu, krátké epizodě, se doktorka Dernerová stala i senátorkou. Řečeno fotbalovou terminologií, jednou za zápas se dostala do vápna a vsítila vítězný gól. A to je přesně to, co mi na tom náhlém mediálním zbožšťování protikorupčních rychlokvašek vadí. Možná jsem nespravedlivě podezíravý, ale já je z opatrnosti  vnímám jako záměrně podstrčenou návnadu těm voličům, kteří by si přáli, aby to někdo vzal z gruntu do ruky, ale ve výsledku aby se po volbách v tomto směru nic nezměnilo. Klasickým důkazem mé podezíravosti jsou VV a jejich R.Johnem před volbami  milionkrát opakovaný slib, jak s korupcí zatočí. Média a v nich neomylní redaktoři, kteří ač se šeredně spletli, dál jakoby se nic nestalo radí, kdo by měl být zvolen, je voličům doslova strkali do postele s příslibem, že si konečně užijí. A výsledek? Bártův sofistikovaný korupční manuál a ticho po pěšině o to větší, o co víc nadělali randálu, než je na tichou cestu natěšení  a podvedení voliči dostali.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Babiš

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

oleg-gubin

V posledních dnech jsem si kdesi přečetl úvahu o tom, že Andrej Babiš by se v příštích volbách mohl stát trojským  koněm finančních oligarchů. Zveřejněný program hnutí ANO 2011 připadá i mně docela sympatický, ale Babiše volit určitě nebudu.

Vladimír Štingl

Pane Schlimbachu, naprosto jednoznačné  a PŘESNÉ. TEORIE, MIMO REALITU - smysl podniku je vydělávat, za každou cenu, bez pravidel a ohledů - tzv. "česká cesta". Naprosto zcestná dálnice k  TOTALITĚ, KULT PENĚZ A JEDNOHO VLÁDCE.....Stát by měl být služebíníkem a hlídacím psem pravidel.... pro lidi, ne gigantické hromadění majetku. Zdravím

Pane Štváne, jestli se chce madam Dernerová přidat k A. Babišovi, je to její problém, nikoliv A. Babiše. A pokud by do fabulovaného uskupení investoval, tak nemám obavy, že by se nechal zesměšnit a kompromitovat "zacházejícími hvězdami" a kreaturami typu Kocourek, Vondra, Heger, Kalousek, Drábek apod. Schopnosti A. Babiše a jeho týmu budou "poněkud" sofistikovanější..... Příjemný "revoluční" týden.

antoninsebek

Přiznám se, že jsem zpočátku (asi tak před 2 měsíci, kdy s touto kampaní pan Adrej začal) rozšířil zorničky a začal doufat, že heslo "Padni komu padni", které jsme slyšeli napříč politickým spektrem, se začne naplňovat. Přijde první exploze a někomu Hodně Vysokému seberou šle nebo opasek. A ten Hodně Vysoký  t.č. v teplákách pochopí, že je to doopravdy a vzpomene si, že také on zná někoho, kdo si také nabral z té kádě. A že nastane dlouho toužebně očekávaná řetězová reakce.

Pan Babiš se krátce na to zúčastnil jedné internetové diskuse on-line a podařilo se mi položit mu několik otázek. Byly směrovány podobně jako u ostatních diskutujících. Zeptal jsem se ho: Pokud něco víte, tak jste povinen to oznámit. Proč tedy neplníte svou zákonnou oznamovací povinnost?

Na to mi sdělil, že on nic konkrétního na někoho konkrétního neví, že se to ale v určitých kruzích povídá. Kdo to povídá, opět ani nenaznačil. Proto mě překvapilo, že se hanbou nestáhl, ale pokračuje v plivancích doprava, doleva, míří spíše nahoru než dolů. Argumentace slušná. Tedy - na absolventa dnešní praktické školy (dřív speciální , předtím zvláštní)... S panem doktorem Sládkem bylo alespoň veselo.  Moje diagnoza je odpovědí na otázku položenou v článku: už ho nebaví přehazovat ty prachy lopatou. Hledá adrenalin a hlavně zviditelnění.

Panu Andrejovi jsem tehdy ještě napsal dotaz: co ho vedlo k tomu, že například koupil dvě vvyhlášené (ve výborném stavebním i technickém stavu, se zkušeným personálem, splňující normy EU) provozovny drůbežářského průmyslu - v Žamberku a na Vrchovině u Chocně, aby je vzápětí definitivně zavřel. Odpověděl mi, že je mu to líto, že to musel udělat i u dalších provozoven potravinářského průmyslu. Takže se nám neobjevil žádný nový Anděl Pomsty, Spasitel nebo Genius, bohužel. Případ pro kolegu Chocholouška.

 

rku

Mimika, intonace, řeč těla, to vše se dnes učí a dá se naučit. Vondra na to má dokonce poradc,který bere přes 100000 měsičně.

rku

A u Babiše jste to poznal na dálku, nebose s ním znáte? A proč tedy nadáváte na to co je, když se to stát mělo?

rku

Také mám k Babišovi jistou nedůvěru, proč nezačal s bojem proti korupci když kamarádil s Grossem. To by přece šlo snadněji. Uklidnil mně ale pan Matlas, když se to potvrzuje psychotronicky,není co řešit. Pan Matlas by mohl před volbami senátorů udělat analýzu (nebo co to psychotronici dělají) karmi kandidátů aby jsme se zase nesekli.

schlimbach

nevím, jak jde dohromady představa o řízení státu jako podniku s demokracií a vládou lidu ...

stvan

Lubomíre, já do nikoho nekopu.Snad mám právo si myslet, že by na vyznamenání měla odvést z dlouhodobějšího hlediska víc antikorupční práce.To samé platí pro pana Babiše. A pokud jim křivdím, tak fajn.Já netrvám na tom, že musím mít pravdu.

zenka

Tak nevím, ale já bych pana Babiše nevolila a ani bych to s čistým svědomím nikomu nedoporučovala! Jsem asi hodně nedůvěřivá, a proto k důvodům pana Sedláčka bych ještě přidala zkušenost nás všech s TOP09! Také jsme slyšeli před loňskými volbami, že kníže nemá důvod krást - má sám dostatečně velký majetek - a výsledek vidíme dnes všichni - šel do politiky jen proto, aby se  za úplatek a za pomoci "elitních představitelů pravice" dostal k majetku zabavenému jeho rodu na základě Benešových dekretů!!!  Je otázka jak "čisté" jsou úmysly pana Babiše??!??

1rytir

Výzva Babišova ANO2011 mi je sympatická a prozíravé z jeho strany je i to, že vystihl rozčarování veřejnosti ze současné situace a celé zdejší politické reprezentace. Chvályhodná je i jeho snaha po stmelení množících se občanských protestů a návazných iniciativ a s jeho záměrem "zaplnit nespokojenými lidmi Václavské náměstí" lze nejen souhlasit, ale je nutné ho podporovat a je hodné následování. Pochopitelná je i jeho snaha získat do čela, či vedení hnutí neotřesitelné veřejné autority. Vše má jen jeden, avšak podstatný problém. ANO2011 je hnutí, sdružuje stovky sypatizantů, tvořících průřez celou naší společností, tedy i politický průřez. No a bez ohledu na osud dávného Občanského fóra, je jasné, že časem si nejsilnější skupina ve vedení hnutí celou iniciativu přivlastní a za Babišovy peníze se jako výtahem dostane ke svému podílu moci. Jít do voleb coby apolitické hnutí je v našem politickém systému nepředstavitelné. Možné by to snad bylo při uplatňování přímé demokracie, ale také jen do jisté úrovně, například vedení obcí, měst, snad i krajů, kde by možná šlo zrestaurovat dávný princip řeckých městských států s nikoliv volenými, ale losovanými zastupiteli na časově omezený úsek. Ale to jsem se už dostal jinam.

catumbelan1

Tak nevím? V titulku je napaden Babiš, ale kope se do Dernerové a nakone i do veverek a Bárty! Možná chce Babiš vyhrát volby, aby dokázal, že někteří už krást nemusí. Proto bych ho asi volil.