Proč Donald Trump vyhrál volby

Petr Falk a Donald Trump
8.1.2017 14:15
Podle nejnovějších zpráv výzvědných služeb nastupující amícký prezident, který netouží po ničem jiném, než vidět Prahu a Moskvu pohromadě a zemřít, vděčí za svůj úspěch hackerům pracujících osobně pro Vladimíra Putina. Lze však rozvášněné aréně nabídnout jiné hlavy. Za svůj nečekaný triumf vděčí nejenom Trump tvůrcům televizního seriálu Inspektor Columbo.

Svého času se objevilo na sociálních sítích digitálně vyrobené foto, které mělo vypodobnit prezidentského kandidáta Donalda Trumpa bez makeupu a paruky[1]. Nelze prozatím dnes vyšetřit, zda se jednalo o povedený tah ruských hackerů, jak více přiblížit budoucího potenciálního prezidenta amíckému lidu, tolik těžce ždímaného do mrtě povedenými žonglérskými kousky kapitálu, přesouvajícího svou pozornost sem a tam nejenom po celé planetě a blízkém okolí. Zklamaným fanouškům Hillary Clintonové lze nabídnout jiné vysvětlení úspěchu jejího protikandidáta, které se připravovalo dlouhodobě v myslích diváka početných televizních kanálů. Kdyby amícký divák měl k dispozici na výběr toliko dva kanály, na nichž si mohl vybrat mezi Majorem Zemanem, Ženou za pultem a Mužem na radnici, amícký establishment mohl být daleko úspěšnější. Hlad je nejlepším kuchařem. Konkurence četných televizních studií a kanálů přinesla své neblahé ovoce v podbízení se vkusu potenciálních televizních diváků.

Tím mužem, který razil jako buldozer od roku 1968 (!) do roku 2003 nejenom Vladimíru Putinovi do Kremlu, Miloši Zemanovi na Hrad, ale hlavně Donaldu Trampovi cestu do Bílého Domu, byl světově známý před několika lety zesnulý herec Peter Falk, který ztvárnil inspektora Columba v 69 dílech stejnojmenného detektivního seriálu, v nichž honí ve svém ošuntělém baloňáku jako Janošík asi vždy  úspěšně jenom a pouze povedené syny a dcery příslušníků zazobaných elit, bílé límečky, kteří ve své touze po penězích, majetku a pozicích se neštítí ani vraždy, a tak uspokojuje touhu prostých občanů po elementární spravedlnosti[2]. To, že právě takový seriál s těmito příběhy se stane tak celosvětově úspěšnou mediálním projektem, téměř jako Major Zeman ve Vietnamu, vypovídá něco velmi podstatného o politických preferencích svých diváků, kteří pak své televizní zážitky, prožívané v soukromí svých domovů, transponují do svého hlasování ve volbách za plentou, tolik připomínající jejich skromné domovy, zatížené často navíc různými věcnými břemeny a ohrožované nejrůznějšími exekucemi.

Kdyby náhodou někdo považoval popis této sociálně ekonomické situace voličů za pouhou komickou hyperbolu, tak by se měl sám sebe zeptat, čím začala poslední celosvětová finanční krize.  Pokud chce establishment uspět v každých dalších příštích volbách, musí vytvořit televizní postavu detektiva ve smokingu a bílých rukavičkách, jak vyšetřuje úspěšně vraždy bezútěšně otrhaných bezdomovců mezi sebou kvůli posledním trenkám.  Ale pokud Donald Trump bude chtít naplnit představy diváků seriálu Inspektora Columba o spravedlnosti také každý týden, nejlépe vždy na Twitteru nejpozději každou neděli, tak mu jeho dočasný pobyt v Bílém Domě asi pěkně zhořkne.  Ještě že se může poradit s ruským prezidentem, který neustále otřásá s ruskou věrchuškou jako s hruškou.  

Použitá literatura

https://www.theguardian.com/commentisfree/2016/apr/04/donald-trump-arrogant-televangelist-clinton-sanders-frankie-boyle

https://www.theguardian.com/commentisfree/2016/apr/04/donald-trump-arrogant-televangelist-clinton-sanders-frankie-boyle

http://www.snopes.com/donald-trump-no-wig-or-makeup/

 [2] Viz zde http://krimiserialy.juk.cz/columbo/dily.php    Idea, že Columbo jako zástupce střední třídy šlape na paty zazobaným elitám, je přímo vyslovena v díle  "Planý poplach". (Columbo Cries Wolf).

 

rezjir10
Zajímám se o historii, politiku a ekonomii, protože Češi nerozumějí svým vlastním dějinám.
Klíčová slova: Donald Trump, Peter Falk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

amiourful

Ježíš to je výborný postřeh, dlouho jsem se tak nenasmála! 

rezjir10

Skutečně nelze říci, že obliba Petera Falka mezi televizními díváky a zvolení Donalda Trumpa neodráží jejich shodné postoje k sociálně ekonomické realitě a vzájemně se neovlivňuje?

klokan

,, Také jeden způsob polemiky: přehnat tvrzení odpůrcova do nesmyslnosti a pak s nimi polemizovat. Usadíš každého."

                                                                                                                                     Bedřich Václavek

   Nechci však polemizovat s obsahem podnětného článku. Toliko se zamyslet nad časovou posloupností jevů z hlediska historie. Tedy dne 20. 1. 2017 by měl být s největší pravděpodobností, hraničící již s jistotou, oficiálně jmenován do funkce prezidenta USA pan Donald Trump.  O něco východněji a před 470-ti roky a  4-mi dny tedy dne 16. 1. 1547, byl oficiálně korunován za cara veškerého Ruska - Ivan IV, známý pod přízviskem Hrozný. Již teď lze uvažovat o tom, že jak vládci tehdejšímu i vládci budoucímu bylo a bude vlastní řádně opečovávat zájmy svých imperií.